Hoppa till sidans innehåll

Ring-Up loppet 2 april 2010


 

  

  

Resultatlista Ring-Up loppet
Högsby 2 april 2010
Väder: mest soligt ca 10 grader
Tävlingsledare: Ann-Lis Hellsten 070-883 94 70
1 km Flickor
1 05:17,7 Lisa  Sandsten 02 *
2 09:31,9 Kajsa Tingström 05 *
3 13:32,2 Hanna  Okbamikael 07 Högsby
1 km Pojkar
1 04:15,4 Olle  Jonsson 00 Misterhults AIS
2 04:18,1 Emil Jonsson 00 *
3 04:29,7 Lorentz Franzén 02 Oskarshamns SK
4 04:31,5 Filip Ragnar 00 Högsby
5 04:39,4 Erik Olsson 00 Högsby
6 04:46,1 Anton Ragnar 02 Högsby
7 04:48,3 Albin Zingmark 01 Fågelfors
8 04:57,4 Emil Svensson 02 *
9 04:57,7 Oscar Bucht 00 Högsby
10 05:10,5 Arvid Sandholm 02 Högsby
11 05:15,8 Fabian Lindblad 00 Högby IF
12 05:20,9 Rasmus Tingström 01 *
13 06:42,9 Erik Jonsson 05 Misterhults AIS
14 07:10,2 Olle  Tingström 03 *
2,9 km Flickor
1 12:55,9 Josefin Lycksell 96 Oskarshamns SK
2 23:47,7 Ida Andersson 98 Ålems OK
3 33:58,5 Raisa Håkansson 74 Ålems OK
2,9 km Pojkar
1 10:14,9 Johan Sandsten 95 Oskarshamns SK
2 11:29,4 Olle Lycksell 99 Oskarshamns SK
3 11:44,2 Erik Sandsten 98 Oskarshamns SK
4 12:14,6 Robin Gustavsson 99 Högby IF
5 12:51,8 Wincent Franzén 99 Oskarshamns SK
6 14:01,0 Albin Lindblad 98 Högby IF
7 14:06,0 Alfred Sandholm 00 Högsby
8 29:13,3 Johannes Håkansson 98 Oskarshamn 
9 33:14,1 Alexander Håkansson 00 Oskarshamn
2,9 km Dam motion
1 15:36,2 Marie Mikkelsen 73 SOK Viljan
2 15:57,2 Anna Sand  71 Misterhults AIS
3 16:08,6 Emma Zeisberger Zürich
4 23:47,4 Pia Andersson 60 Ålems OK
2,9 km Herr motion
1 14:01,2 Peter Karlsson 62 Högby IF
5,8 km Damer
1 27:09,0 Berit  Nilsson 63 Oskarshamns SK
2 28:12,4 Liselott Lycksell 70 Oskarshamn
3 28:19,7 Dalila Safouane 72 Oskarshamns SK
4 28:24,0 Carina Lindblad 63 Högby
5 28:56,9 Ingrid Thörn 84 Halmstad
6 30:22,3 Victoria Schön Månsson * *
7 30:30,7 Therese Nilsson 75 Högsby
5,8 km Herrar
1 19:07,7 Christofer Fogel 84 Hultsfreds LK
2 19:35,0 Marcus Petersson 93 Oskarshamns SK
3 19:43,6 Tobias Ingvarsson * Högby IF
4 19:48,5 Johan Heinz 72 Glasrikets RC
5 20:20,0 Magnus Andersson 57 Högby IF
6 20:42,1 Kibrom Okbamikael 82 E-boda bad o träningscenter
7 21:23,3 Mulle Blomberg 88 Fagerhults AIK
8 21:39,2 Tomas  Holmström 63 Ålems OK
9 21:53,2 Christian Ragnar 75 Högsby
10 22:28,2 Patrik Nilsson 92 Oskarshamns SK
11 22:32,5 Alexander Fogel 90 Målilla Mörlunda SKI
12 23:55,7 Sven Mikkelsen 64 SOK Viljan
13 24:05,5 Steffen Zeisberger * Zürich
14 24:13,3 Fredrik  Eriksson 76 Växjö LK
15 24:16,9 Mikael Max 73 Högsby
16 25:15,1 Daniel Carlsson 82 Växjö LK
17 25:43,1 Tomas Sandsten 66 Oskarshamns SK
18 26:01,1 Håkan  Gunnarsson 85 Halmstad
19 27:10,2 Lars-Gunnar Nilsson 60 Oskarshamns SK
20 27:18,4 Bertil  Kalén 52 SOK Viljan
21 27:34,6 Thomas Olofsson 69 Oskarshamns SK
22 28:19,9 Slimo Safouane 51 Oskarshamns SK
23 29:13,5 Daniel Håkansson 69 Oskarshamn 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uppdaterad: 02 APR 2010 18:53 Skribent: Sandy Bengtsson

Sponsorer

 


 

Handelsbanken Oskarshamn 

SKB

XL-logga

  https://sbbnorden.se/

COOP KONSUM 
KOLBERGA

 

 OKAB logo

  ICA nära

FORUM

Kontorsspecial

OKAB logo

logo_saft

Wikholms begravningsbyrå

 

 

Sponsorhuset

Postadress:
Oskarshamns SK - Friidrott
Box 33
57221 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: 0491768879
E-post: This is a mailto link

Se all info