Hoppa till sidans innehåll

Preliminära resultat Lag UDM kval 1


  Resultatlista Lag UDM kval 1      
  Arena Oskarshamn 2011-06-01      
  Eltid om inte annat anges        
  Tävlingsledare: AnnLis Hellsten 0491-83947      
  Väder: Sol, svaga vindar ca 19 grader      
           
           
  80m  P13 vind 0,6  
1 Philip Roselius-98 IFK Växjö lag 1 11,56   3
2 Albin Lindblad-98 Högby IF 12,02   2
  Johannes Pettersson-99 IFK Växjö lag 2 DQ   0
           
  600m P13      
1 Philip Roselius-98 IFK Växjö lag 1 1,53,11   3
2 Nils Hammaräng Grip-98 Högby IF 1,54,56   2
3 Albin Månsson-00 IFK Växjö lag 2 2,03,34   1
           
  60m häck 76,2 P13 Vind 0,2  
1 Viktor Kjellson-00 IFK Växjö lag 1 10,49   3
2 Albin Månsson-99 IFK Växjö lag 2 11,62   2
3 Johan Lindqvist-99 Högby IF 11,64   1
           
  Stafett 4x80m P13      
1 Philip Roselius-98 IFK Växjö lag 1 45,22   3
  Emil Östergren-98        
  Örn Östenberg-98        
  Viktor Kjellson-00        
2 Albin Lindblad-98 Högby IF 49,21   2
  Nils Hammaräng Grip-98        
  Jonathan Weister-98        
  Johan Lindqvist-99        
3 Edvin Lundkvist-99 IFK Växjö lag 2 50,00   1
  Johannes Pettersson-99        
  Calle Kjellberg-99        
  Albin Månsson-99        
           
  Höjd P13      
1 Johan Lindqvist-99 Högby IF 1,46   3
2 Emil Östergren-98 IFK Växjö lag 1 1,35   2
3 Johannes Pettersson-99 IFK Växjö lag 2 1,25   1
           
  Tresteg P13      
1 Örn Östenberg-98 IFK Växjö lag 1 9,60 -0,6 3
2 Albin Lindblad-98 Högby IF 8,22 0,0 2
3 Edvin Lundkvist-99 IFK Växjö lag 2 7,57 -1,9 1
           
  Spjut 400gr P13      
1 Theo Alström-98 IFK Växjö lag 1 43,41   3
2 Jonathan Weister-98 Högby IF 20,61   2
  Calle Kjellberg-99 IFK Växjö lag 2 ej res   0
           
  Diskus 0,6kg P13      
1 Örn Östenberg-98 IFK Växjö lag 1 41,02   3
2 Jonathan Weister-98 Högby IF 18,87   2
3 Edvin Lundkvist-99 IFK Växjö lag 2 12,61   1
           
  Poäng P13      
  IFK Växjö lag 1 23p      
  Högby IF 16p      
  IFK Växjö lag 2 7p      
           
           
  60m  P11 Vind 0,8  
1 Hampus Holmberg-00 Högby IF 8,91   2
2 Victor Petersson-00 IFK Växjö 9,57   1
           
  600m  P11      
1 Billy Nilsson-00 Högby IF 1,51,66   2
2 Jonathan Hagehed-00 IFK Växjö 1,52,18   1
           
  60m häck 76,2 P11 Vind 0,2  
1 Hampus Holmberg-00 Högby IF 12,06   2
2 Anton Winroth-00 IFK Växjö 13,25   1
           
  Stafett 5x60m P11      
1 Leo Nilsson-03 Högby IF 47,40   2
  Ivar Glasberg-00        
  Billy Nilsson-00        
  Melker Torslén-00        
  Hampus Holmberg-00        
2 Jonathan Hagehed-00 IFK Växjö 49,14   1
  Alexander Tinnert-00        
  Hannes Lissing-00        
  Anton Winroth-00        
  Victor Petersson-00        
           
  Höjd P11      
1 Billy Nilsson-00 Högby IF 1,30   2
2 Alex Wissme-00 IFK Växjö 1,10   1
           
  Längd P11      
1 Alexander Trulsson-00 IFK Växjö 4,25 0,0 2
2 Ivar Glasberg-00 Högby IF 3,58 -0,2 1
           
  Kula 2,0kg P11      
1 Lucas Nilsson-00 Högby IF 7,53   2
2 Hannes Lissing-00 IFK Växjö 554   1
           
  Spjut 400gr P11      
1 Melker Torslén-00 Högby IF 20,17   2
2 Anton Danielsson-00 IFK Växjö 12,71   1
           
  Poäng P11      
1 Högby IF 15p      
2 IFK Växjö 9p      
           
           
  80m heat 1 F13 Vind 0,0  
1 Isabelle Joelsson-98 IFK Växjö lag 1 10,65    
2 Sofie Borssén-98 Kalmar SK lag 1 10,87    
3 Amanda Lindblom-99 IK Hinden 11,79    
4 Tilda Nilsson-99 IFK Växjö lag 4 12,65    
5 Nellie Fransson-99 IFK Växjö lag 3 12,91    
           
  80m heat 2 F13 Vind 1,0  
1 Malin Andersson-98 IFK Växjö lag 2 11,28    
2 Jennifer Johansson-99 Kalmar SK lag 2 11,38    
3 Lovis Karlsson-00 Högby IF 11,77    
4 Maria Söderberg-00 FIK Färjestaden 13,25    
           
  80m Samlad lista F13      
1 Isabelle Joelsson-98 IFK Växjö lag 1 10,65   9
2 Sofie Borssén-98 Kalmar SK lag 1 10,87   8
3 Malin Andersson-98 IFK Växjö lag 2 11,28   7
4 Jennifer Johansson-99 Kalmar SK lag 2 11,38   6
5 Lovis Karlsson-00 Högby IF 11,77   5
6 Amanda Lindblom-99 IK Hinden 11,79   4
7 Tilda Nilsson-99 IFK Växjö lag 4 12,65   3
8 Nellie Fransson-99 IFK Växjö lag 3 12,91   2
9 Maria Söderberg-00 FIK Färjestaden 13,25   1
           
  600m  F13      
1 Hanna Westhoff-99 IFK Växjö lag 4 1,51,70   9
2 Jennifer Johansson-99 Kalmar SK lag 2 1,56,21   8
3 Tova Göransson-99 IK Hinden 1,57,00   7
4 Olivia Lund-98 IFK Växjö lag 2 1,59,65   6
5 Ellen Lindeby-99 Högby IF 2,00,38   5
6 Hanna Ovhagen-98 Kalmar SK lag 1 2,05,08   4
7 Julia Arvidsson- IFK Växjö lag 1 2,05,50   3
8 Alma Carlsson-99 FIK Färjestaden 2,05,86   2
9 Moa Bjällebo-99 IFK Växjö lag 3 2,17,09   1
           
  60m häck heat 1  F13 Vind 0,0  
1 Jakki Berglund-99 FIK Färjestaden 11,0m    
2 Mikaela Linner-98 IFK Växjö lag 2 11,4m    
3 Ellen Lindeby-99 Högby IF 11,8m    
4 Ebba Berggren-99 IFK Växjö lag 4 12,6m    
5 Johanna Lock-99 Kalmar SK lag 2 14,3m    
           
  60m häck heat 2 F13 Vind 0,3  
1 Tova Göransson-99 IK Hinden 11,02    
2 Ottila Nordgren-99 IFK Växjö lag 3 12,20    
3 Ida Zäll-98 Kalmar SK lag 1 13,15    
4 Ebba Djerfsten-98 IFK Växjö lag 1 15,55    
           
  Samlad lista        
  60m häck  76,2 F13      
1 Tova Göransson-99 IK Hinden 11,02   9
2 Jakki Berglund-99 FIK Färjestaden 11,0m   8
3 Mikaela Linner-98 IFK Växjö lag 2 11,4m   7
4 Ellen Lindeby-99 Högby IF 11,8m   6
5 Ottila Nordgren-99 IFK Växjö lag 3 12,20   5
6 Ebba Berggren-99 IFK Växjö lag 4 12,6m   4
7 Ida Zäll-98 Kalmar SK lag 1 13,15   3
8 Johanna Lock-99 Kalmar SK lag 2 14,3m   2
9 Ebba Djerfsten-98 IFK Växjö lag 1 15,55   1
           
  4x80m heat 1 F13      
1 Ottila Nordgren-99 IFK Växjö lag 3 49,39    
  Nellie Fransson-99        
  Louise Forsling-99        
  Moa Bjällebo-99        
2 Jennifer Johansson-99 Kalmar SK lag 2 49,50    
  Johanna Lock-99        
  Annie Henrysson-99        
  Amanda Jonsson-99        
3 Ebba Djerfsten-98 IFK Växjö lag 1 50,51    
  Julia Arvidsson-98        
  Mikaela Andersson-98        
  Isabelle Joelsson-98        
4 Maria Söderberg-00 FIK Färjsestaden 51,36    
  Alda Carlsson-99        
  Emilia Jirhall-99        
  Jakki Berglund-99        
           
  4x80m heat 2 F13      
1 Malin Andersson-98 IFK Växjö lag 2 45,22    
  Olivia Lund-98        
  Alexia Lillhav-98        
  Mikaela Linnér-98        
2 Tova Göransson-99 IK Hinden 45,80    
  Evelina Eklund-99        
  Amanda Lindblom-99        
  Ebba Carlsson-99        
3 Ida Zäll-98 Kalmar SK lag 1 46,10    
  Vilma Lindén-98        
  Hanna Ovhagen-98        
  Sofie Borssén-98        
4 Lovisa Karlsson-00 Högby IF 47,25    
  Julia Samuelsson-99        
  Ellen Lindeby-99        
  Malin Thor-98        
5 Thilda Lim-99 IFK Växjö lag 4 49,66    
  Ebba Berggren-99         
  Tilda Nilsson-99        
  Hanna Westhoff-99        
           
  4x80m Samlad lista F13      
1 Malin Andersson-98 IFK Växjö lag 2 45,22   9
  Olivia Lund-98        
  Alexia Lillhav-98        
  Mikaela Linnér-98        
2 Tova Göransson-99 IK Hinden 45,80   8
  Evelina Eklund-99        
  Amanda Lindblom-99        
  Ebba Carlsson-99        
3 Ida Zäll-98 Kalmar SK lag 1 46,10   7
  Vilma Lindén-98        
  Hanna Ovhagen-98        
  Sofie Borssén-98        
4 Lovisa Karlsson-00 Högby IF 47,25   6
  Julia Samuelsson-99        
  Ellen Lindeby-99        
  Malin Thor-98        
5 Ottila Nordgren-99 IFK Växjö lag 3 49,39   5
  Nellie Fransson-99        
  Louise Forsling-99        
  Moa Bjällebo-99        
6 Jennifer Johansson-99 Kalmar SK lag 2 49,50   4
  Johanna Lock-99        
  Annie Henrysson-99        
  Amanda Jonsson-99        
7 Thilda Lim-99 IFK Växjö lag 4 49,66   3
  Ebba Berggren-99         
  Tilda Nilsson-99        
  Hanna Westhoff-99        
8 Ebba Djerfsten-98 IFK Växjö lag 1 50,51   2
  Julia Arvidsson-98        
  Mikaela Andersson-98        
  Isabelle Joelsson-98        
9 Maria Söderberg-00 FIK Färjsestaden 51,36   1
  Alda Carlsson-99        
  Emilia Jirhall-99        
  Jakki Berglund-99        
           
  Höjd F13      
1 Frida Bergvall-99 IFK Växjö lag 3 1,51   9
2 Alexie Lillhav-98 IFK Växjö lag 2 1,46   8
3 Vilma Lindén-98 Kalmar SK lag 1 1,43   7
4 Amanda Lindblom-99 IK Hinden 1,40   6
5 Jakki Berglund-99 FIK Färjestaden 1,40   5
6 Julia Samuelsson-99 Högby IF 1,35   4
7 Ebba Berggren-99 IFK Växjö lag 4 1,25   3
8 Amanda Jonsson-99 Kalmar SK lag 2 1,20   2
9 Mikaela Andersson-98 IFK Växjö lag 1 1,05   1
           
  Tresteg F13      
1 Malin Andersson-98 IFK Växjö lag 2 9,40 -0,6 (9,20) 9
2 Amanda Jonsson-99 Kalmar SK lag 2 9,40 -0,2 (9,17) 8
3 Lovisa Karlsson-00 Högby IF 9,39 -0,2 7
4 Julia Arvidsson-98 IFK Växjö lag 1 8,81 0,0 6
5 Ebba Carlsson-99 IK Hinden 8,68 -1,5 5
6 Ida Zäll-98 Kalmar SK lag 1 8,40 -1,1 4
7 Moa Bjällebo-99 IFK Växjö lag 3 8,27 -0,4 3
8 Thilda Lim-99 IFK Växjö lag 4 8,22 -0,5 2
9 Maria Söderberg-00 FIK Färjestaden 7,75 -1,2 1
           
  Spjut 400gr F13      
1 Malin Thor-98 Högby IF 20,83   9
2 Alexia Lillhav-98 IFK Växjö lag 2 20,52   8
3 Moa Thomsson-98 Kalmar SK lag 1 19,66   7
4 Cecilia Larsson-99 IFK Växjö lag 4 17,30   6
5 Evelina Eklund-99 IK Hinden 15,38   5
6 Louise Forsling-99 IFK Växjö lag 3 14,59   4
7 Johanna Lock-99 Kalmar SK lag 2 13,62   3
8 Lisa Matteo-98 IFK Växjö lag 1 12,09   2
  Emilia Jirhall-99 FIK Färjestaden ej res   0
           
  Diskus 0,6kg F13      
1 Mikaela Linner-98 IFK Växjö lag 2 32,47   9
2 Frida Bergvall-99 IFK Växjö lag 3 21,75   8
3 Agnes Karonen-99 IK Hinden 20,93   7
4 Cecilia Larsson-99 IFK Växjö lag 4 19,21   6
5 Malin Thor-98 Högby IF 18,20   5
6 Ebba Djerfsten-98 IFK Växjö lag 1 16,34   4
7 Agnes Sundström-98 Kalmar SK lag 1 13,18   3
8 Emilia Sirhall-99 FIK Färjestaden 12,86   2
9 Annie Henrysson-99 Kalmar SK lag 2 10,26   1
           
  Poäng F13      
1 IFK Växjö lag 2 63p      
2 IK Hinden 51p      
3 Högby IF 47p      
4 Kalmar SK lag 1 43p      
5 IFK Växjö lag 3 37p      
6 IFK Växjö lag 4 36p      
7 Kalmar SK lag 2 34p      
8 IFK Växjö lag 1 28p      
9 FIK Färjestaden 20p      
           
           
  60m F11 Vind 0,3  
1 Feline Hammarbäck-00 IFK Växjö lag 1 8,79   5
2 Linnea Tvingsjö-00 Oskarshamns SK 9,58   4
3 Sara Tiblikh-00 IFK Växjö lag 2 9,71   3
4 Felicia Erlandsson Rix-01 Skruvs IF 9,72   2
5 Elin Tinnert-01 FIK Färjestaden 10,78   1
           
  600m  F11      
1 Linnea Tvingsjö-00 Oskarshamns SK 2,06,33   5
2 Cornelia Svensson-01 Skruvs IF 2,10,43   4
3 Sara Johansson-00 IFK Växjö lag 1 2,13,33   3
4 Sara Tabikh-00 IFK Växjö lag 2 2,22,25   2
5 Elin Tinnert-01 FIK Färjestaden 2,38,90   1
           
  60m häck 76,2 F11 Vind 0,0  
1 Sara Johansson-00 IFK Växjö lag 1 12,38   5
2 Lisa Plamqvist-00 Oskarshamns SK 12,91   4
3 Melinda Karlsson-00 Skruvs IF 13,03   3
4 Rebecca Larssson-00 IFK Växjö lag 2 13,33   2
5 Tilia Jönsson-01 FIK Färjestaden 15,80   1
           
  Stafett 5x60m F11      
1 Anna Juhlin-00 Oskarshamns SK 46,78   5
  Linnea Tvingsjö-00        
  Hanna Ronneteg-00        
  Zofia Czarnowska-00        
  Lisa Plamqvist-00        
2 Sara Tabikn-00 IFK Växjö lag 2 48,95   4
  Elin Rönn-00        
  Rebecca Larsson-00        
  Ida Petersson-00        
  Emma Joabsson-00        
3 Cornelia Svensson-01 Skruvs IF 50,82   3
  Mathilda Zgrablic-01        
  Thilde Hultberg-01        
  Molly Lindblom-01        
  Felicia Erlandsson Rix-01        
4 Elin Tinnert-01 FIK Färjestaden 57,23   2
  Nadja Lennartsson-01        
  Tilia Jönsson-01        
  Wilda Svanberg-01        
  Sofia Sundströd-01        
  Sara Johansson-00 IFK Växjö lag 1 DQ   0
  Emma Pettersson-00        
  Erica Honeth-00        
  Wilma Lundberg-00        
  Feline Hammarbäck-00        
           
  Längd F11      
1 Anna Juhlin-00 Oskarshamns SK 3,52 0,0 5
2 Emma Pettersson-00 IFK Växjö lag 1 3,33 0,4 (3,18) 4
3 Wilda Svanberg-01 FIK Färjestaden 3,33 0 (2,28) 3
4 Tilde Hultberg-01 Skruvs IF 3,15 0,0 2
5 Elin Rönn-00 IFK Växjö lag 2 3,12 0,6 1
           
  Höjd  F11      
1 Emma Joabsson-00 IFK Växjö lag 2 1,35   5
2 Erika Honeth-00 IFK Växjö lag 1 1,20   4
3 Lisa Plamqvist-00 Oskarshamns SK 1,15   3
4 Molly Lindblom-01 Skruvs IF 1,10   1,5
4 Sofia Sundström-01 FIK Färjestaden 1,10   1,5
           
  Kula 2,0kg F11 2,0kg    
1 Vilma Lundberg-00 IFK Växjö lag 1 7,86   5
2 Ida Pettersson-00 IFK Växjö lag 2 6,84   4
3 Zofia Czarnowska-00 Oskarshamns SK 6,15   3
4 Sara Johansson-00 FIK Färjestaden 5,46   2
5 Enny Björk-01 Skruvs IF 5,25   1
           
  Spjut 400gr F11      
1 Emma Joabsson-00 IFK Växjö lag 2 19,15   5
2 Hanna Ronneteg-00 Oskarshamns SK 14,05   4
3 Wilma Lundberg-00 IFK Växjö lag 1 12,32   3
4 Nadja Lennartsson-01 FIK Färjestaden 11,93   2
5 Tess Hultberg-01 Skruvs IF 10,83   1
           
  Poäng F11      
1 Oskarshamns SK 33p      
2 IFK Växjö lag 1 29p      
3 IFK Växjö lag 2 26p      
4 Skruvs IF 17,5      
5 FIK Färjestaden 13,5      
Uppdaterad: 02 JUN 2011 08:48
Skribent: Thomas Karlsson

Sponsorer

 


 

 

SKB

XL-logga

 

COOP KONSUM 
KOLBERGA

 

 OKAB logo

Kuststaden

 

FORUM

Kontorsspecial

OKAB logo

logo_saft

Wikholms begravningsbyrå

 

Postadress:
Oskarshamns SK - Friidrott
Box 33
57221 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: 0491768879
E-post: This is a mailto link

Se all info