Hoppa till sidans innehåll

Scaniamilen 2012


  Scaniamilen 2012        
  Lilla Barnloppet        
           
  Flickor        
Pl. Namn Förening/Ort/Land Kat. # Resultat
1 Emma Pettersson 10År MBCTA1 Flicka 118 06:08
2 Ella Brorsson   Flicka 780 06:20
3 Nellie Idberg 6 ANHÖRIG Flicka 140 07:14
4 Jannica Nord 8 anhörig Flicka 127 07:20
5 Alva Idebrant 6 år anhörig Flicka 102 07:26
6 Ebba Nyblom 9år MCEP Flicka 111 07:36
7 Molly Henriksson MCLD Flicka 138 07:49
8 Frida Tolic 8år Anhörig Flicka 120 07:52
9 Tilde Berglund 8 år Anhörig Flicka 147 08:16
10 Sara Johansson 8 år Extern Flicka 153 08:20
11 Wilma Idebrant 8 år anhörig Flicka 151 08:22
12 Selma Hotilovac 7 år Anhörig Flicka 145 08:22
13 Julia Karlsson 8 år Anhörig Flicka 131 08:23
14 Amalia Erlandsson Anhörig Flicka 105 08:31
15 Ebba Läggeberger 6 år anhörig Flicka 112 08:31
16 Melina Le anhörig Flicka 136 08:32
17 Hedda Pålsson 5 år Anhörig Flicka 121 08:34
18 Ebba Aldorsson 5 år Anhörig Flicka 110 08:40
19 Lovisa Björnholm 6 år Anhörig Flicka 133 08:46
20 Maja Lindberg 5 år Anhörig Flicka 135 08:51
21 Nelly Nyblom 6år MCEP Flicka 142 08:54
22 Isabella Ericsson 5 år Anhörig Flicka 154 09:12
23 Alwa Brånstrand Anhörig Flicka 104 09:17
24 Ida Ekström Anhörig Flicka 123 09:21
25 Elin Pettersson 8år MBCTA1 Flicka 114 09:24
26 Josefin Blomquist 8 år ANHÖRIG Flicka 128 09:26
27 Minea Blad 8 år ANHÖRIG Flicka 122 09:29
28 Linnea Hörberg 4 år Anhörig Flicka 132 09:33
29 Ida Karlsson 5år Anhörig Flicka 124 09:35
30 Agnes Savolainen 5år Anhörig Flicka 100 09:36
31 Ellie Ivarsson 6 anhörig Flicka 117 09:48
32 Willma Nguyen 3år MBBWF1 Flicka 150 09:50
33 Elin Do 7 år Anhörig Flicka 116 09:50
34 Daniela Voss 4 år Anhörig Flicka 155 09:56
35 Tindra Löfgren 10år Anhörig Flicka 149 10:03
36 Stina Hjalmarsson 5år anhörig Flicka 146 10:10
37 Amanda Nilsson 7År Anhörig Flicka 106 10:18
38 Chatharina Nilsson 5År Anhörig Flicka 109 10:25
39 Isabelle Ödin 4 anhörig Flicka 126 10:42
40 Milo Hult 2 år Anhörig Flicka 137 10:45
41 Maja Ebbeling 5 år Anhörig Flicka 134 11:10
42 Isabella Karamani 6 år Anhörig Flicka 125 12:12
43 Alice Holgersson 5 år Anhörig Flicka 101 12:23
44 Amela Rasimovic 4 år Extern Flicka 107 12:23
45 Binaza Karamani Anhörig Flicka 108 12:30
46 Tilde Wyckman anhörig Flicka 148 13:07
47 Karin Bergqvist   Flicka 752 13:09
48 Tindra Andersson 4 år Anhörig Flicka 152 13:21
49 Alva Karlstad 4år Anhörig Flicka 103 14:17
50 Olivia Ritzen 7 anhörig Flicka 144 14:37
51 Nora Hult 6 år Anhörig Flicka 143 14:48
52 Josefin Karlsson Anhörig Flicka 129 15:15
53 Efteranmälan     781 15:25
Stora Barnloppet        
           
Flickor        
Pl. Namn Förening/Ort/Land Kat. # Resultat
1 Nadine Atterlord 10 år ANHÖRIG Flicka 212 10:29
2 Linnea Tvingsjö OSK Flicka 223 10:54
3 Isabelle Liljeqvist 11 år  anhörig Flicka 201 11:17
4 Lisa Sandsten OSK Flicka 797 11:30
5 Tove Johansson 12 år Anhörig Flicka 217 11:54
6 Alicia Johansson   Flicka 755 12:13
7 Elisabeth Mikkelsen   Flicka 778 12:26
8 Stina Lind 9år Anhörig Flicka 216 12:26
9 Jasmina Fidelius 8år Anhörig Flicka 207 12:46
10 Tuva Östangård Blackstad IF Flicka 224 13:03
11 Matilda Stadin   Flicka 754 13:07
12 Patricia Högstedt 9 år Anhörig Flicka 214 13:53
13 Stina Rydberg   Flicka 785 13:55
14 Nora Gorani 11 år Extern Flicka 213 14:26
15 Ebba Björstrand 9 år Anhörig Flicka 202 15:01
16 Esperanca Fidelius 12år Anhörig Flicka 205 15:17
17 Elin Karlsson 9år Anhörig Flicka 203 15:18
18 ida fredriksson 9 år ANHÖRIG Flicka 206 16:17
19 Anna Blomberg   Flicka 766 17:03
20 Tilde Erikssen   Flicka 793 17:07
21 Michelle Le anhörig Flicka 210 17:17
22 Julia Ritzen 9 anhörig Flicka 130 17:18
23 Meja Henriksson MCLD Flicka 208 17:18
24 Klara Andersson Blackstad IF Flicka 221 17:34
25 Fredrika Voss   Flicka 635 18:40
26 Wilma Landbergh 10 år Anhörig Flicka 220 48:32:00
5 km        
           
Dam        
Pl. Namn Förening/Ort/Land Kat. # Resultat
1 Helene Unosson   Dam 788 24:00:00
2 Sofie Olsson Anhörig Dam 341 24:03:00
3 Marie Blomdahl Extern Dam 348 25:52:00
4 Li-Sanne Liethof Anhörig Dam 329 25:57:00
5 Naomi Atterlord ANHÖRIG Dam 337 26:14:00
6 Nathalie Atterlord ANHÖRIG Dam 338 27:02:00
7 Marinette Fredriksson MCLHT Dam 335 27:52:00
8 Anna Steisjö   Dam 350 28:05:00
9 Marie Mikkelsen   Dam 777 28:06:00
10 Jenny Lind Anhörig Dam 322 28:08:00
11 Susanne Atterlord ANHÖRIG Dam 342 28:28:00
12 Anna Hansson Blackstad IF Dam 351 28:59:00
13 Anna Pålsson Anhörig Dam 305 29:06:00
14 Emma Erlandsson   Dam 637 29:20:00
15 Sofia Ekström   Dam 769 29:24:00
16 Agnetha Isaksson   Dam 792 29:54:00
17 Julia Johansson Anhörig Dam 323 30:33:00
18 Eva-Katrin Tar SMG Dam 316 30:35:00
19 Janet Holm MCEP Dam 321 30:46:00
20 Ann Hörberg MCLHT Dam 301 31:02:00
21 Ulrika Johansson anhörig Dam 345 31:19:00
22 Sandra Fransson MCAQA2 Dam 340 31:27:00
23 Pernilla Ljungdell MBO Dam 339 31:34:00
24 Annika Wiberg   Dam 760 31:48:00
25 Madelene Pettersson MCLHL2 Dam 330 31:55:00
26 Linda Lantz MBCTA1 Dam 327 32:13:00
27 Veronica Johansson Extern Dam 349 32:15:00
28 Emelie Lindqwist   Dam 770 32:45:00
29 Helena Jorsin MCHS Dam 318 33:28:00
30 Anna Nyblom MCEP Dam 302 33:38:00
31 Karin Bjärle MCFA Dam 324 34:39:00
32 Malin Engström MCFA Dam 332 36:55:00
33 Maria Blomquist ANHÖRIG Dam 334 38:01:00
34 Annika Persson MCLHC1 Dam 307 39:18:00
35 Kristina Sabel MCHS Dam 325 45:24:00
Milen        
           
Dam        
Pl. Namn Förening/Ort/Land Kat. # Resultat
1 Elin Isaksson   Dam 507 52:46:00
2 Anna Lindberg   Dam 501 53:13:00
3 Anne Sofie Karlsson   Dam 502 53:32:00
4 Karin Sandvall   Dam 641 54:37:00
5 Linda Wiklund   Dam 644 55:16:00
6 Bigitta Blomster   Dam 505 56:27:00
7 Zinaja Horozovic   Dam 521 57:07:00
8 Lena Erlandsson   Dam 771 57:24:00
9 Lise-Lotte Johansson   Dam 515 58:20:00
10 Florisa Boaventura   Dam 509 58:27:00
11 Monika Karlsson   Dam 517 58:31:00
12 Linda Ericsson   Dam 514 58:31:00
13 Emmy Wixenius   Dam 508 01:00:12
14 Frida Höglander   Dam 510 01:00:19
15 Anna Moberg anhörig Dam 303 01:00:28
16 Inger Lyck   Dam 511 01:01:52
17 Anneli Johansson   Dam 503 01:02:04
18 Anette Lindström   Dam 500 01:02:52
19 Maria Andersson   Dam 516 01:14:22
           
  Scaniamilen 2012        
  Lilla Barnloppet        
           
  Pojkar        
Pl. Namn Förening/Ort/Land Kat. # Resultat
1 Marcus Karlsson 7 år Anhörig Pojke 176 5:14:00
2 Arvid Hjalmarsson 8 år ANHÖRIG Pojke 228 5:45:00
3 Edvin Blad 8 år ANHÖRIG Pojke 166 5:52:00
4 Emil Karlsson 6år anhörig Pojke 160 6:08:00
5 Emil Karlsson Anhörig Pojke 235 6:10:00
6 Wiggo Nimvall 8 år Anhörig Pojke 191 6:16:00
7 Simon Hjalmarsson 8år anhörig Pojke 187 6:56:00
8 Edvin Karlsson 7 år Anhörig Pojke 232 7:24:00
9 Gustav Holm 7år anhörig Pojke 165 7:29:00
10 Linus Hansson SOK Viljan Pojke 200 7:45:00
11 Oliver Tolic 6år Anhörig Pojke 180 7:49:00
12 Jacob Fransson 6 år Anhörig Pojke 170 7:53:00
13 Isaak Idebrant 6 år anhörig Pojke 168 8:22:00
14 Filip Berglund 6 år Anhörig Pojke 162 8:23:00
15 Hugo Boaventura 8 år Anhörig Pojke 167 8:34:00
16 Wilmer Nimvall 5 år Anhörig Pojke 193 8:39:00
17 Oskar Höglander 4år anhörig Pojke 183 8:50:00
18 Wilhelm Martin 4 år Anhörig Pojke 197 9:22:00
19 Sebastian Kjellander 5 år Anhörig Pojke 185 9:59:00
20 Victor Karlstad 6år Anhörig Pojke 190 10:04:00
21 Arvid 5år Jonsson anhörig Pojke 157 10:12:00
22 Jacob Holm 4år anhörig Pojke 171 10:50:00
23 Liam Idberg 3 ANHÖRIG Pojke 174 11:01:00
24 Emil Wyckman anhörig Pojke 161 11:18:00
25 Kasper 5 år Engström Anhörig Pojke 172 12:14:00
26 Mustafa Demirovic 6 år Extern Pojke 178 12:15:00
27 Oscar Lundqvist 4 år Anhörig Pojke 195 12:29:00
28 Ramadan Karamani 2.5 år Anhörig Pojke 184 12:51:00
29 Filip Holgersson 3år Anhörig Pojke 163 13:02:00
30 Elias Andersson 1 år Anhörig Pojke 194 13:23:00
31 Joel Lundqvist 2 år Anhörig Pojke 196 13:23:00
32 Lukas Björnholm 4 år Anhörig Pojke 175 13:31:00
33 Elias Petersson 3 anhörig Pojke 159 13:36:00
34 william Nguyen 6år MBBWF1 Pojke 192 13:55:00
35 Alfred 4år Jönsson anhörig Pojke 156 14:15:00
36 Theo Löfgren 5år Anhörig Pojke 188 14:17:00
37 Efteranmälan     781 15:25:00
38 Simon Larsson anhörig Pojke 186 15:42:00
39 Neo Engström 2,5 år Anörig Pojke 179 16:57:00
40 Melker Ljungdell anhörig Pojke 177 17:18:00
41 Casper Aldorsson 2 år Anhörig Pojke 158 17:19:00
42 Anes Becirovic 8 år Anhörig Pojke 198 53:53:00
43 Elmar Becirovic 4 år Anhörig Pojke 199 1:05:53
Stora Barnloppet        
           
Pojkar        
Pl. Namn Förening/Ort/Land Kat. # Resultat
1 Loke Östangård Blackstad IF Pojke 634 8:47:00
2 Timothy Atterlord 12 ANHÖRIG Pojke 624 9:03:00
3 Olle Jonsson OSK Pojke 630 9:17:00
4 Linus Vestergren Blackstad IF Pojke 632 9:28:00
5 Aron Östangård Blackstad IF Pojke 633 9:33:00
6 Andreas Unosson   Pojke 787 9:33:00
7 Pojke Andersson Anhörig Pojke 336 9:38:00
8 Emil Rydberg Misterhults AIS Pojke 764 10:19:00
9 Karl Johansson anhörig Pojke 247 10:28:00
10 Vincent Wahlström   Pojke 786 10:36:00
11 Johan Larsson anhörig Pojke 246 10:36:00
12 Oliwer Almqvist 10 år Anhörig Pojke 622 10:55:00
13 Itthirit Tongpunchang 13År Anhörig Pojke 243 11:01:00
14 Carl Johansson 9 år Extern Pojke 628 11:14:00
15 Philip Andersson Anhörig Pojke 626 11:25:00
16 Simon Berglund 10 år Anhörig Pojke 623 11:42:00
17 Filip Ekström   Pojke 773 11:42:00
18 Emil Johansson 10 år Anhörig Pojke 234 11:54:00
19 Gabriel Pålsson 7 år Anhörig Pojke 241 11:56:00
20 Edvin Björstrand 7 år Anhörig Pojke 231 12:23:00
21 Filip Höglander 3576 Pojke 238 12:36:00
22 Anton Hörberg 8 år Anhörig Pojke 227 12:42:00
23 David Fransson Anhörig Pojke 230 12:56:00
24 Alexander Ericsson 8 år Anhörig Pojke 627 12:58:00
25 Erik Larsson anhörig Pojke 237 13:34:00
26 Joakim Nord 10 anhörig Pojke 245 13:42:00
27 Efteranmälan   Pojke 759 13:42:00
28 Kasper Johansson 9 år Anhörig Pojke 248 13:56:00
29 Johan Hansson SOK Viljan Pojke 629 14:29:00
30 Petter Erikssen   Pojke 794 14:53:00
31 Victor Jonsson 8 år Anhörig Pojke 625 15:16:00
32 Oliver Moberg 7 år anhörig Pojke 181 15:51:00
33 Gabriel Moberg 12 år anhörig Pojke 164 15:51:00
34 Kenny Do Anhörig Pojke 249 35:17:00
35 Jakob Savolainen 11år anhörig Pojke 244 2:34:20
5 km        
           
Herrar        
Pl. Namn Förening/Ort/Land Kat. # Resultat
1 Erik Sandsten OSK Herr 798 17:33
2 Oskar Lind   Herr 375 17:33
3 Gustav Lennman   Herr 796 18:41
4 Rikard Svensson OSK Herr 790 18:50
5 Michael Tsiparis OSK Herr 400 20:06
6 Daniel Johansson   Herr 395 20:09
7 Simon Dunsäter   Herr 383 20:16
8 Tord Hultberg   Herr 789 20:16
9 Johan Nilsson   Herr 360 20:37
10 Rikard Hjalmarsson   Herr 379 21:32
11 Linus Andersson Blackstad IF Herr 399 21:35
12 Ulf Larsson MC Herr 607 22:37
13 Linus Erlandsson 12 år   Herr 370 22:52
14 Ulf Bodenholm   Herr 391 23:43
15 Jan Jonsson   Herr 791 23:50
16 Aram de Vries   Herr 762 24:40:00
17 Eric Johansson 11 år   Herr 393 24:46:00
18 Sune Pettersson   Herr 386 25:00:00
19 Jimmy Fransson   Herr 359 25:05:00
20 Jörgen Dunsäter   Herr 558 25:09:00
21 Kenneth Johansson   Herr 365 25:28:00
22 Marcus Holm   Herr 371 25:37:00
23 Alexander Lergeborg   Herr 397 26:12:00
24 Adam Lergeborg   Herr 398 26:14:00
25 Robert Högstedt   Herr 381 27:22:00
26 Diederik de Vries   Herr 763 28:33:00
27 Niclas Johansson   Herr 373 28:43:00
28 Oskar Svensson   Herr 376 28:44:00
29 Urban Svensson   Herr 392 28:45:00
30 Peter Hjalmarsson   Herr 378 29:23:00
31 Christer Ljungberg   Herr 768 29:23:00
32 Benny Brundin   Herr 353 30:36:00
33 Ola Dahleman   Herr 374 30:46:00
34 Tai Trinh   Herr 388 31:39:00
35 Tobias Claesson-Roback   Herr 389 32:03:00
36 Leart Bilibani 12 år Anhörig Herr 250 32:23:00
37 Oskar Nord MCHS Herr 326 33:28:00
38 Lars Nilsson   Herr 367 34:24:00
39 Robert Eklund   Herr 394 34:24:00
40 Mikael Johansson   Herr 396 34:25:00
41 Sven Fredriksson   Herr 387 34:26:00
42 Birger Karlsson   Herr 354 35:55:00
43 Glenn Moberg   Herr 356 36:57:00
44 Kennet Masemo   Herr 636 39:09:00
45 Alf Gustavsson   Herr 352 42:56:00
46 Jonas Johansson   Herr 361 46:27:00
47 Nicklas Nordlöf   Herr 372 01:30:21
Milen        
           
Herrar        
Pl. Namn Förening/Ort/Land Kat. # Resultat
1 Christer Freij OSK Herr 615 38:36:00
2 Martin Westling Team Tete Herr 620 38:58:00
3 Ulf Rydberg Misterhults AIS Herr 765 40:10:00
4 Mats Wendel Team Tete Herr 619 40:27:00
5 Hasan Bahtijaragic Team Tete Herr 545 41:07:00
6 Sandy Bengtsson DynaMate Herr 614 42:32:00
7 Tomas Jonsson OSK Herr 616 42:58:00
8 Martin Lindström   Herr 640 43:05:00
9 Peter Lind QCOAE Herr 582 43:14:00
10 Hans Södergren OSK Herr 618 43:30:00
11 Robert Liljeqvist MCFA Herr 589 43:37:00
12 Erik Svenson   Herr 540 43:38:00
13 Ulf Ronneteg OSK Herr 617 43:48:00
14 Tom Ragnheden RCRA Herr 603 44:47:00
15 Mikael Hildingsson   Herr 784 44:58:00
16 Martin Persson   Herr 570 45:26:00
17 Sverker Ivarsson QCOF Herr 600 45:36:00
18 Henric Lindström   Herr 547 45:45:00
19 Mikael Bogren   Herr 758 45:56:00
20 Kristian Söder   Herr 561 46:15:00
21 Daniel Tilaus   Herr 639 46:46:00
22 Patrik Nilsson   Herr 800 46:59:00
23 Richard Johansson MCAE Herr 587 47:12:00
24 Martin Gillgren   Herr 569 47:24:00
25 Andreas Petersson   Herr 528 47:24:00
26 Jonas Brorsson   Herr 779 47:31:00
27 Sven Mikkelsen   Herr 776 47:53:00
28 Anders Martin MCEB Herr 612 48:39:00
29 Karl Lihnell   Herr 559 48:44:00
30 Jimmy Erlandsson   Herr 551 49:11:00
31 Mathias Pålsson   Herr 571 49:30:00
32 Lennart Kalén   Herr 563 49:31:00
33 Daniel Björstrand   Herr 536 49:42:00
34 Arne Erlandsson   Herr 530 49:49:00
35 Sabahudin Dizdar   Herr 772 50:09:00
36 Andreas Brodin   Herr 527 50:09:00
37 Johan Ingvarsson   Herr 553 50:35:00
38 Johan Mörtberg   Herr 554 50:53:00
39 Anders Lundin   Herr 526 50:54:00
40 Anders Nilsson   Herr 524 50:54:00
41 Daniel Wyckman   Herr 538 51:07:00
42 Pär Henriksson MCLD Herr 586 51:13:00
43 Magnus Hansson   Herr 767 51:34:00
44 Åke Svensson MCEC Herr 610 51:50:00
45 Robin Petersson Extern Herr 592 51:54:00
46 Magnus Petersson   Herr 565 51:54:00
47 Roger Stadin MCLKD Herr 595 52:10:00
48 Ulf Petersson MCLKD Herr 608 52:13:00
49 Johan Mårtensson   Herr 555 52:31:00
50 Tomas Sjöström   Herr 795 52:51:00
51 Pontus Ingvarsson Anhörig Herr 585 52:55:00
52 Peter Fernemark MBHP Herr 584 53:01:00
53 Fredrik Lindren   Herr 542 53:12:00
54 Andreas Karlsson   Herr 529 53:27:00
55 Torbjörn Gräntz 6817, IPPO Herr 606 53:32:00
56 Jan Erlandsson   Herr 550 53:33:00
57 Terence Tomlin MBEE Herr 601 53:41:00
58 Fredrik Körge   Herr 541 54:24:00
59 Robert Nyblom Anhörig Herr 591 54:35:00
60 Roy Samuelsson MBBA Herr 597 54:49:00
61 Kjell Digreus   Herr 560 54:49:00
62 Jonas Zandelin Oskarshamn Herr 621 55:18:00
63 Niclas Ingvarsson Anhörig Herr 577 55:18:00
64 Daniel Håkansson   Herr 537 55:24:00
65 Matias Samuelsson   Herr 572 56:10:00
66 Mikael Berg MCAAH1 Herr 575 56:10:00
67 Robert Hjelm MBCPP Herr 590 56:22:00
68 Thomas Idberg MBCE Herr 602 56:22:00
69 Roger Karlsson MCAE Herr 593 56:30:00
70 Mattias Lergeborg   Herr 573 57:07:00
71 Conny Hellsten   Herr 535 57:56:00
72 Peter Tegborg MBBPP Herr 583 59:05:00
73 Tonney Gunnarsson MBBPP1 Herr 605 59:10:00
74 Marcus Andersson   Herr 567 59:45:00
75 Roger Clemensson MCEP Herr 594 01:00:06
76 Milton Samuelsson Extern Herr 576 01:02:00
77 Stefan Karlsson MBCPP Herr 599 01:02:15
78 Daniel Andersson MBEA Herr 613 01:03:08
79 Conny Karlsson   Herr 534 01:04:19
80 Gustav Strömqvist   Herr 544 01:06:08
81 William Jörgensen Extern Herr 609 01:06:09
82 Peter Frank   Herr 799 01:06:51
83 Rickard Johansson MCLHA2 Herr 588 01:07:00
84 Johnny Nehls   Herr 556 01:11:12
85 Isak Litorin   Herr 548 01:32:08
86 Simon Karlsson   Herr 643 01:32:08
Uppdaterad: 07 MAJ 2012 17:13
Skribent: Sandy Bengtsson

Sponsorer

 


 

 

SKB

XL-logga

 

COOP KONSUM 
KOLBERGA

 

 OKAB logo

Kuststaden

 

FORUM

Kontorsspecial

OKAB logo

logo_saft

Wikholms begravningsbyrå

 

Postadress:
Oskarshamns SK - Friidrott
Box 33
57221 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: 0491768879
E-post: This is a mailto link

Se all info