Hoppa till sidans innehåll

Resultat Stora-VDM 2013


Alla resultat i .xlsx format

 

  Resultat VDM          
  Datum: 8-9 Juni 2013          
  Plats: Arena Oskarshamn          
  Arrangör: Oskarshamns SK          
  Tävlingsledare: Ann-Lis Hellsten        
  Väder: 20-23 Övervägande soligt        
             
M 4x100 m 2013-06-09        
1 Kent Lindblad-71 Högby IF 57,45   1p 3
  Ola Slättengren-63          
  Christer Persson-62          
  Carl-Gustaf Nilsson-52          
             
M35 100 m 2013-06-08        
1 Mattias Berggren-74 Hultsfreds LK 13,24 -1,2 1p 3
             
M35 400 m 2013-06-09        
1 Fredrik Ekvall-77 Oskarshamns SK 01:02,30   1p 3
  Mattias Berggren-74 Hultsfreds LK dns      
             
M35 800 m 2013-06-08        
1 Mattias Berggren-74 Hultsfreds LK 02:16,99   2p 3
2 Fredrik Ekvall-77 Oskarshamns SK 02:37,79     2
             
M35 3000 m hinder 91,4cm 2013-06-08        
1 Mattias Berggren-74 Hultsfreds LK 12:36,71   2p 3
2 Fredrik Ekvall-77 Oskarshamns SK 13:55,74     2
             
M35 Diskus 2,0kg 2013-06-08        
1 Mikael Johansson-78 Oskarshamns SK 16,00   1p 3
             
M35 Spjut 800g 2013-06-09        
1 Mikael Johansson-78 Oskarshamns SK 17,14   1p 3
             
M35 Slägga 7,26kg 2013-06-09        
1 Peter Fritz-74 IK SISU 25,86   2p 3
2 Mikael Johansson-78 Oskarshamns SK 20,59     2
             
M40 100 m 2013-06-08        
1 Kent Lindblad-71 Högby IF 13,75 -1,2 1p 3
             
M40 200 m 2013-06-09        
1 Kent Lindblad-71 Högby IF 29,21 1,8 1p 3
             
M40 400 m 2013-06-09        
1 Kent Lindblad-71 Högby IF 01:02,64   1p 3
             
M40 800 m 2013-06-08        
1 Kent Lindblad-71 Högby IF 02:27,70   1p 3
             
M40 1500 m 2013-06-09        
1 Kent Lindblad-71 Högby IF 05:27,02   1p 3
             
M40 Längd 2013-06-08        
1 Kent Lindblad-71 Högby IF 4,07 -1,5 1p 3
             
M40 Kula 7,26kg 2013-06-08        
1 Conny Bjarnestig-71 Oskarshamns SK 8,08   2p 3
2 Kent Lindblad-71 Högby IF 7,69     2
             
M45 100 m 2013-06-08        
1 Tomas Fanta-68 Oskarshamns SK 12,51 -1,2 1p 3
             
M45 200 m 2013-06-09        
1 Tomas Fanta-68 Oskarshamns SK 25,21 1,8 2p 3
2 Sonny Karlsson-67 Högby IF 28,40 1,8   2
3 Dan Rundqvist-67 Lessebo OK 37,72 1,8   1
             
M45 400 m 2013-06-09        
1 Anders Persson-67 Tranås AIF-friidrott 01:06,67   1p 3
             
M45 800 m 2013-06-08        
1 Sonny Karlsson-67 Högby IF 02:17,31   2p 3
2 Dan Rundqvist-67 Lessebo OK 03:09,96     2
             
M45 1500 m 2013-06-09        
1 Sonny Karlsson-67 Högby IF 04:41,73   2p 3
2 Abdelouahab Boussefres-68 Oskarshamns SK 05:04,73     2
3 Anders Persson-67 Tranås AIF-friidrott 05:12,01     1
4 Dan Rundqvist-67 Lessebo OK 06:15,81      
             
M45 110 m häck 99,1cm 2013-06-09        
1 Sonny Karlsson-67 Högby IF 31,50 0,0 1p 3
             
M45 Höjd 2013-06-09        
1 Asbjörn Karlsson-66 Oskarshamns SK 1,58   1p 3
             
M45 Stav 2013-06-08        
1 Tomas Fanta-68 Oskarshamns SK 3,50   1p 3
             
M45 Tresteg 2013-06-09        
1 Tomas Fanta-68 Oskarshamns SK 11,43 0,0 1p 3
             
M45 Längd 2013-06-08        
1 Tomas Fanta-68 Oskarshamns SK 5,88 0,0 1p 3
             
M45 Diskus 2,0kg 2013-06-08        
1 Tomas Fanta-68 Oskarshamns SK 28,21   1p 3
             
M45 Spjut 800g 2013-06-09        
1 Tomas Fanta-68 Oskarshamns SK 45,65   1p 3
             
M45 Kula 7,26kg 2013-06-08        
1 Sonny Karlsson-67 Högby IF 6,94   1p 3
             
M50 100 m 2013-06-08        
1 Ingemar Pilgard-60 Lekeryd-Svarttorp SK 13,06 -0,1 1p 3
             
M50 200 m 2013-06-09        
1 Ingemar Pilgard-60 Lekeryd-Svarttorp SK 26,33 1,8 1p 3
             
M50 400 m 2013-06-09        
1 Ingemar Pilgard-60 Lekeryd-Svarttorp SK 01:03,64   2p 3
2 Christer Persson-62 Högby IF 01:12,40     2
             
M50 800 m 2013-06-08        
1 Sandy Bengtsson-63 Oskarshamns SK 02:30,63   1p 3
             
M50 1500 m 2013-06-09        
1 Ola Slättengren-63 Högby IF 04:59,09   2p 3
2 Sandy Bengtsson-63 Oskarshamns SK 05:44,17     2
3 Christer Persson-62 Högby IF 06:00,95     1
             
M50 Höjd 2013-06-09        
1 Sandy Bengtsson-63 Oskarshamns SK 1,28   1p 3
             
M50 Diskus 1,5kg 2013-06-08        
1 Sandy Bengtsson-63 Oskarshamns SK 26,41   1p 3
             
M50 Spjut 700g 2013-06-09        
1 Sandy Bengtsson-63 Oskarshamns SK 25,43   1p 3
             
M50 Slägga 6,0kg 2013-06-09        
1 Christer Persson-62 Högby IF 21,51   2p 3
2 Sandy Bengtsson-63 Oskarshamns SK 15,19     2
             
M50 Vikt 11,34kg 2013-06-08        
1 Sandy Bengtsson-63 Oskarshamns SK 7,45   1p 3
             
M50 Kula 6kg 2013-06-08        
1 Sandy Bengtsson-63 Oskarshamns SK 7,45   1p 3
             
M55 100 m 2013-06-08        
1 Sten-Göran Yngvesson-56 IK Vista 14,44 -0,1 1p 3
             
M55 200 m 2013-06-09        
1 Peter Danneman-55 Stensjöns IF 30,57 0,4 1p 3
Ej DM Sture Åhs-56 FGF Gotland 32,33 0,4    
             
M55 800 m 2013-06-08        
1 Sten-Göran Yngvesson-56 IK Vista 02:48,08   2p 3
2 Lennart Petersson-55 Wärnamo SK 02:48,55     2
Ej DM Sture Åhs-56 FGF Gotland 02:48,89      
             
M55 1500 m 2013-06-09        
1 Sten-Göran Yngvesson-56 IK Vista 05:46,33   2p 3
2 Lennart Petersson-55 Wärnamo SK 05:54,39     2
Ej DM Sture Åhs-56 FGF Gotland 05:46,86      
             
M55 100 m häck 91,4cm 2013-06-09        
1 Peter Danneman-55 Stensjöns IF 19,51 0,0 1p 3
             
M55 400 m häck 84,0cm 2013-06-08        
1 Lennart Petersson-55 Wärnamo SK 01:27,11   1p 3
             
M55 Höjd 2013-06-09        
1 Håkan Josefson-57 Stensjöns IF 1,63   2p 3
2 Lennart Petersson-55 Wärnamo SK 1,37     2
             
M55 Stav 2013-06-08        
1 Dario Bonasin-55 Alvesta Friidrott 2,10   1p 3
             
M55 Tresteg 2013-06-09        
1 Bengt Ajkdahl-56 Alvesta Friidrott 9,60 1,0 2p 3
2 Sten-Göran Yngvesson-56 IK Vista 7,36 0,0   2
             
M55 Längd 2013-06-08        
1 Bengt Ajkdahl-56 Alvesta Friidrott 4,74 -0,3 2p 3
2 Dario Bonasin-55 Alvesta Friidrott 4,17 -1,6   2
Ej DM Sture Åhs-56 FGF Gotland 4,15 0,1    
3 Sten-Göran Yngvesson-56 IK Vista 3,05 -1,0   1
             
M55 Diskus 1,5kg 2013-06-08        
1 Dario Bonasin-55 Alvesta Friidrott 28,30   1p 3
             
M55 Spjut 700g 2013-06-09        
1 Håkan Josefson-57 Stensjöns IF 45,95   2p 3
2 Bengt Ajkdahl-56 Alvesta Friidrott 34,90     2
3 Lennart Peterson-55 Wärnamo SK 21,70     1
             
M55 Slägga 6,0kg 2013-06-09        
1 Evert Kvist-56 Alvesta Friidrott 39,68   1p 3
             
M55 Kula 6,0kg 2013-06-08        
1 Dario Bonasin-55 Alvesta Friidrott 10,56   2p 3
- Bengt Ajkdahl-56 Alvesta Friidrott 0      
             
M60 100 m 2013-06-08        
1 Carl-Gustaf Nilsson-52 Högby IF 15,28 -0,1 1p 3
             
M60 200 m 2013-06-09        
1 Carl-Gustaf Nilsson-52 Högby IF 30,83 0,4 1p 3
             
M60 400 m 2013-06-09        
1 Carl-Gustaf Nilsson-52 Högby IF 01:07,47   1p 3
             
M60 800 m 2013-06-08        
1 Carl-Gustaf Nilsson-52 Högby IF 02:27,89   1p 3
             
M60 1500 m 2013-06-09        
1 Carl-Gustaf Nilsson-52 Högby IF 05:06,14   1p 3
             
M60 100 m häck 84,0cm 2013-06-09        
1 Carl-Gustaf Nilsson-52 Oskarshamns SK 23,24 0,0 1p 3
             
M60 300 m häck  76,2cm 2013-06-08        
1 Carl-Gustaf Nilsson-52 Högby IF 56,23   1p 3
             
M60 Höjd 2013-06-09        
1 Stig Arvidsson-49 Lekeryd-Svarttorp SK 1,34   1p 3
             
M60 Diskus 1,0kg 2013-06-08        
1 Stig Arvidsson-49 Lekeryd-Svarttorp SK 37,02   2p 3
2 Carl-Gustaf Nilsson-52 Högby IF 26,09     2
             
M60 Spjut 600g 2013-06-09        
Ej DM Lars-Henrik Stålmarck-53 IFK Linköping FK 41,75      
1 Stig Arvidsson-49 Lekeryd-Svarttorp SK 33,09   1p 3
             
M60 Slägga 5,0kg 2013-06-09        
1 Stig Arvidsson-49 Lekeryd-Svarttorp SK 39,32   1p 3
Ej DM Lars-Henrik Stålmarck-53 IFK Linköping FK 30,88      
             
M60 Vikt 9,08kg 2013-06-08        
1 Stig Arvidsson-49 Lekeryd-Svarttorp SK 14,84   1p 3
             
M60 Kula 5,0kg 2013-06-08        
1 Stig Arvidsson-49 Lekeryd-Svarttorp SK 10,74   1p 3
             
M65 100 m 2013-06-08        
1 Sveneric Martinsson-44 IK Hakarpspojkarna 15,83 -1,2 1p 3
             
M65 200 m 2013-06-09        
1 Sveneric Martinsson-44 IK Hakarpspojkarna 35,17 0,4 1p 3
             
M65 400 m 2013-06-09        
1 Folke Lindqvist-47 Eksjö Södra 01:17,68   2p 3
2 Sveneric Martinsson-44 IK Hakarpspojkarna 01:25,08     2
             
M65 800 m 2013-06-08        
1 Folke Lindqvist-47 Eksjö Södra 02:56,43   1p 3
             
M65 1500 m 2013-06-09        
1 Folke Lindqvist-47 Eksjö Södra 06:02,58   1p 3
             
M65 Höjd 2013-06-09        
1 Harald Henriksson-45 Lekeryd-Svarttorp SK 1,28   2p 3
2 Greger Melin -46 Bottnaryds IF 1,15     2
             
M65 Stav 2013-06-08        
1 Arne Svensson-46 FIK Färjestaden 2,70   1p 3
             
M65 Tresteg 2013-06-09        
1 Sveneric Martinsson-44 IK Hakarpspojkarna 7,42 -0,8 1p 3
             
M65 Längd 2013-06-08        
1 Sveneric Martinsson-44 IK Hakarpspojkarna 3,55 -0,4 1p 3
             
M65 Diskus 1,0kg 2013-06-08        
1 Laszlo Komaromy-48 Oskarshamns SK 30,90   2p 3
2 Greger Melin-46 Bottnaryds IF 29,92     2
3 Arne Svensson-46 FIK Färjestaden 25,48     1
             
M65 Spjut 600g 2013-06-09        
1 Greger Melin-46 Bottnaryds IF 23,15   2p 3
2 Anders Rotviker-46 Oskarshamns SK 21,46     2
             
M65 Slägga 5,0kg 2013-06-09        
1 Laszlo Komaromy-48 Oskarshamns SK 40,73   2p 3
2 Harald Henriksson-45 Lekeryd-Svarttorp SK 24,09     2
3 Greger Melin-46 Bottnaryds IF 23,00     1
4 Anders Rotviker-46 Oskarshamns SK 19,71      
             
M65 Vikt 9,08kg 2013-06-08        
1 Laszlo Komaromy-48 Oskarshamns SK 14,00   2p 3
2 Greger Melin-46 Bottnaryds IF 8,98     2
             
M65 Kula5,0kg 2013-06-08        
1 Greger Melin-46 Bottnaryds IF 11,10   2p 3
2 Arne Svensson-46 FIK Färjestaden 9,65     2
3 Laszlo Komaromy-48 Oskarshamns SK 9,02     1
             
M70 100 m 2013-06-08        
1 Leif Karlsson-43 Alvesta Friidrott 15,64 -1,2 2p 3
2 Ronny Krönvall-43 Wärnamo SK 18,57 -1,2   2
             
M70 200 m 2013-06-09        
1 Leif Karlsson-43 Alvesta Friidrott 34,60 1,6 2p 3
2 Arne Jäderland-42 IK Hakarpspojkarna 42,27 1,6   2
             
M70 400 m 2013-06-09        
1 Arne Jäderland-42 IK Hakarpspojkarna 01:25,90   1p 3
             
M70 800 m 2013-06-08        
1 Ulf Rönning-43 Wärnamo SK 03:18,15   2p 3
2 Arne Jäderland-42 IK Hakarpspojkarna 03:24,19     2
             
M70 1500 m 2013-06-09        
1 Leif Brandstedt-43 Björkshults IF 06:15,88   2p 3
2 Arne Jäderland-42 IK Hakarpspojkarna 07:08,71     2
             
M70 Höjd 2013-06-09        
1 Paul Winblad-42 IFK Sävsjö 1,23   1p 3
             
M70 Längd 2013-06-08        
1 Paul Winblad-42 IFK Sävsjö 3,14 -0,3 2p 3
2 Ronny Krönvall-43 Wärnamo SK 2,56 0,4   2
             
M70 Diskus 1,0kg 2013-06-08        
1 Peter Hackenschmidt-43 IK Hakarpspojkarna 43,25   2p 3
2 Ingvar Ellbring-41 Stensjöns IF 15,12     2
             
M70 Spjut 500g 2013-06-09        
1 Leif Karlsson-43 Alvesta Friidrott 18,40   2p 3
2 Ingvar Ellbring-41 Stensjöns IF 16,90     2
             
M70 Vikt 7,26kg 2013-06-08        
1 Peter Hackenschmidt-43 IK Hakarpspojkarna 19,36 Sv. rekord 2p 3
2 Ronny Krönvall-43 Wärnamo SK 7,44     2
3 Ingvar Ellbring-41 Stensjöns IF 6,90     1
             
M70 Kula 4,0kg 2013-06-08        
1 Peter Hackenschmidt-43 IK Hakarpspojkarna 12,97   2p 3
2 Paul Winblad-42 IFK Sävsjö 9,08     2
3 Leif Karlsson-43 Alvesta Friidrott 8,94     1
4 Ingvar Ellbring-41 Stensjöns IF 6,88      
             
M75 100 m 2013-06-08        
1 Folke Lindskog-37 Alvesta Friidrott 26,27 -1,2 1p 3
             
M75 200 m 2013-06-09        
1 Conny Andersson-37 Anderstorps OK 48,09 1,6 2p 3
2 Folke Lindskog-37 Alvesta Friidrott 59,84 1,6   2
             
M75 400 m 2013-06-09        
1 Conny Andersson-37 Anderstorps OK 01:51,63   1p 3
             
M75 800 m 2013-06-08        
1 Conny Andersson-37 Anderstorps OK 04:19,06   1p 3
             
M75 1500 m 2013-06-09        
1 Conny Andersson-37 Anderstorps OK 08:33,45   1p 3
             
M75 Höjd 2013-06-09        
1 Göran Granberg-38 Stensjöns IF 1,23   1p 3
             
M75 Tresteg 2013-06-09        
1 Göran Graberg-38 Stensjöns IF 5,46 -0,5 1p 3
             
M75 Diskus 1,0kg 2013-06-08        
1 Georg Johansson-38 Högby IF 30,27   2p 3
2 Folke Lindskog-37 Alvesta Friidrott 15,90     2
             
M75 Spjut 500g 2013-06-09        
1 Göran Granberg Stensjöns IF 17,10   1p 3
             
M75 Slägga 4,0kg 2013-06-09        
1 Georg Johansson-38 Högby IF 38,30   2p 3
2 Folke Lindskog-37 Alvesta Friidrott 18,87     2
             
M75 Vikt 7,26kg 2013-06-08        
1 George Johansson-38 Högby IF 13,92   1p 3
             
M75 Kula 4,0kg 2013-06-08        
1 Georg Johansson-38 Högby IF 9,40   2p 3
2 Folke Lindskog-37 Alvesta Friidrott 6,43     2
             
M80 Diskus 1,0kg 2013-06-08        
1 Allan Henriksson-33 Lekeryd-Svarttorp SK 22,66   1p 3
             
M80 Spjut 400g 2013-06-09        
1 Allan Henriksson-33 Lekeryd-Svarttorp SK 17,42   1p 3
             
M80 Slägga 3,0kg 2013-06-09        
1 Allan Henriksson-33 Lekeryd-Svarttorp SK 24,45   1p 3
             
M80 Vikt 5,45kg 2013-06-08        
1 Allan Henriksson-33 Lekeryd-Svarttorp SK 10,68   1p 3
             
M80 Kula 3,0kg 2013-06-08        
1 Allan Henriksson-33 Lekeryd-Svarttorp SK 8,70   1p 3
             
M85 Höjd 2013-06-09        
  Nils-Bertil Nevrup-26 Elmhults SC 1,17   1p 3
             
M90 Diskus 1,0kg 2013-06-08        
1 Idolf Sandahl-20 Stensjöns IF 15,09   2p 3
2 Lennart Ahrlebjer-22 IK Hakarpspojkarna 14,94     2
             
M90 Spjut 400g 2013-06-09        
1 Idolf Sandahl-20 Stensjöns IF 10,50   1p 3
             
M90 Slägga 3,0kg 2013-06-09        
1 Idolf Sandahl-20 Stensjöns IF 14,78   1p 3
             
M90 Vikt 5,45kg 2013-06-08        
1 Idolf Sandahl-20 Stensjöns IF 6,67   1p 3
             
M90 Kula 3,0kg 2013-06-09        
1 Idolf Sandahl-20 Stensjöns IF 5,94   1p 3
             
K 4x100 m 2013-06-09        
1 Liselotte Klemming-78 Högby IF 01:15,08   1p 3
  Frida Össmar-77          
  Camilla Persson-62          
  Lilian Brorsson-47          
             
K35 100 m 2013-06-08        
1 Liselott Klemming-78 Högby IF 14,99 -0,3 2p 3
2 Frida Össmar-77 Högby IF 15,33 -0,3   2
             
K35 200 m 2013-06-09        
1 Liselott Klemming-78 Högby IF 30,51 2,2 2p 3
2 Frida Össmar-77 Högby IF 31,56 2,2   2
             
K35 400 m 2013-06-09        
1 Frida Össmar-77 Högby IF 01:09,97   2p 3
2 Liselott Klemming-78 Högby IF 01:11,64     2
             
K35 800 m 2013-06-08        
1 Frida Össmar-77 Högby IF 02:40,68   2p 3
2 Liselott Klemming-78 Högby IF 02:51,21     2
             
K35 1500 m 2013-06-09        
1 Frida Össmar-77 Högby IF 05:36,43   2p 3
2 Liselott Klemming-78 Högby IF 05:43,35     2
             
K35 Längd 2013-06-08        
1 Frida Össmar-77 Högby IF 3,78 -0,7 2p 3
2 Liselotte Klemming-78 Högby IF 3,58 0,0   2
             
K35 Kula 4,0kg 2013-06-08        
1 Liselott Klemming-78 Högby IF 6,94   2p 3
2 Frida Össmar-77 Högby IF 6,88     2
             
K40 100 m 2013-06-08        
1 Jenny Hedersjö Oskarshamns SK 15,65 -0,3 1p 3
             
K40 400 m 2013-06-09        
1 Camilla Lindström-71 Högby IF 01:34,42   1p 3
             
K40 1500 m 2013-06-09        
1 Camilla Lindström-71 Högby IF 07:31,30   1p 3
             
K40 Längd 2013-06-08        
1 Jenny Hedersjö-72 Oskarshamns SK 4,02 -0,8 1p 3
             
K40 Diskus 1,0kg 2013-06-08        
1 Sandra Ronneteg-73 Oskarshamns SK 19,63   1p 3
             
K40 Spjut 600g 2013-06-09        
1 Sandra Ronneteg-73 Oskarshamns SK 17,73   1p 3
             
K40 Slägga 4,0kg 2013-06-09        
1 Sandra Ronneteg-73 Oskarshamns SK 16,50   1p 3
             
K40 Vikt 9,08kg 2013-06-08        
1 Sandra Ronneteg-73 Oskarshamns SK 5,96   1p 3
             
K45 100 m 2013-06-08        
1 Maria Jonasson-68 Wärnamo SK 13,49 -0,3 1p 3
             
K45 200 m 2013-06-09        
1 Maria Jonasson-68 Wärnamo SK 27,08 2,2 1p 3
             
K45 800 m 2013-06-08        
1 Git Karlsson-68 Högby IF 03:11,55   1p 3
             
K45 1500 m 2013-06-09        
1 Helen Unosson-68 Oskarshamns SK 06:35,58   2p 3
2 Git Karlsson-68 Högby IF 06:49,93     2
             
K45 Längd 2013-06-08        
1 Git Karlsson-68 Högby IF 3,26 0,0 1p 3
             
K45 Diskus 1,0kg 2013-06-08        
1 Maria Jonasson-68 Wärnamo SK 25,36   1p 3
             
K45 Spjut 600g 2013-06-09        
1 Maria Jonasson-68 Wärnamo SK 20,18   1p 3
             
K45 Kula 4,0kg 2013-06-08        
1 Maria Jonasson-68 Wärnamo SK 8,85   2p 3
2 Git Karlsson-68 Högby IF 6,08     2
             
K50 400 m 2013-06-09        
1 Camilla Persson-62 Högby IF 01:27,05   1p 3
             
K50 1500 m 2013-06-09        
1 Camilla Persson-62 Högby IF 06:36,29   1p 3
             
K55 100 m 2013-06-08        
Ej DM Lilly Wizén-55 FGF Gotland 15,48 -0,3    
             
K55 200 m 2013-06-09        
Ej DM Lilly Wizén-55 FGF Gotland 31,43 2,2    
             
K55 400 m 2013-06-09        
Ej DM Lilly Wizén-55 FGF Gotland 01:11,56      
             
K55 800 m 2013-06-08        
Ej DM Lilly Wizén-55 FGF Gotland 02:44,36      
             
K55 1500 m 2013-06-09        
Ej DM Lilly Wizén-55 FGF Gotland dnf      
             
K55 Vikt 7,26kg 2013-06-08        
1 Katarina Nilsson-56 Högby IF 7,66   1p 3
             
K55 Kula 3,0kg 2013-06-08        
1 Katarina Nilsson-56 Högby IF 6,93   1p 3
             
K60 100 m 2013-06-08        
1 Irene Palmgren-51 Oskarshamns SK 20,79 -0,3 1p 3
             
K60 Längd 2013-06-08        
1 Irene Palmgren-51 Oskarshamns SK 2,46 -2,0 1p 3
             
K60 Slägga 3,0kg 2013-06-09        
1 AnnLis Hellsten-53 Oskarshamns SK 25,9   1p 3
             
K60 Vikt 5,45kg 2013-06-08        
1 AnnLis Hellsten-53 Oskarshamns SK 8,96   1p 3
             
K65 400 m 2013-06-09        
1 Ing-Britt Lindqvist-47 Eksjö Södra 01:53,39   1p 3
             
K65 800 m 2013-06-08        
1 Lilian Brorsson-47 Högby IF 03:50,93   2p 3
2 Ing-Britt Lindqvist-47 Eksjö Södra 04:13,95     2
             
K65 1500 m 2013-06-09        
1 Lilian Brorsson-47 Högby IF 07:35,58   2p 3
2 Ing-Britt Lindqvist-47 Eksjö Södra 08:45,04     2
             
K65 Höjd 2013-06-09        
1 Birgitta Uppgården-48 Oskarshamns SK 1,06   1p 3
             
K65 Stav 2013-06-08        
1 Birgitta Uppgården-48 Oskarshamns SK 1,45   1p 3
             
K65 Längd 2013-06-08        
1 Birgitta Uppgården-48 Oskarshamns SK 3,02 0,0 1p 3
             
K65 Diskus 1,0kg 2013-06-08        
1 Birgitta Uppgården-48 Oskarshamns SK 16,38   1p 3
             
K65 Spjut 400g 2013-06-09        
1 Birgitta Uppgården-48 Oskarshamns SK 18,57   1p 3
             
K65 Slägga 3,0kg 2013-06-09        
1 Birgitta Uppgården-48 Oskarshamns SK 18,33   1p 3
             
K65 Vikt 5,45kg 2013-06-08        
1 Birgitta Uppgården-48 Oskarshamns SK 7,85   1p 3
             
K65 Kula 3,0kg 2013-06-08        
  Birgitta Uppgården-48 Oskarshamns SK dns     0
             
    Eric Walls Vandringspris Medaljpoäng    
  Högby IF 58   150    
  Oskarshamns SK 45   135    
  Lekeryd-Svarttorp SK 18   47    
  Alvesta Friidrott 16   43    
  Stensjöns IF 15   41    
  IK Hakarpspojkarna 11   34    
  Wärnamo SK 9   34    
  Anderstorps OK 5   12    
  Eksjö Södra 5   16    
  Hultsfreds LK 5   9    
  IK Vista 5   12    
  Bottnaryds IF 4   13    
  IFK Sävsjö 3   8    
  Björkshults IF 2   3    
  IK SISU 2   3    
  Elmhults SC 1   3    
  FIK Färjestaden 1   6    
  Tranås AIF-friidrott 1   4    
  Lessebo OK     3    
Uppdaterad: 04 JUL 2013 09:32 Skribent: Sandy Bengtsson

Sponsorer

 


 

Handelsbanken Oskarshamn 

SKB

XL-logga

  https://sbbnorden.se/

COOP KONSUM 
KOLBERGA

 

 OKAB logo

  ICA nära

FORUM

Kontorsspecial

OKAB logo

logo_saft

Wikholms begravningsbyrå

 

 

Sponsorhuset

Postadress:
Oskarshamns SK - Friidrott
Box 33
57221 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: 0491768879
E-post: This is a mailto link

Se all info