Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Solkustsim    Utskriftsdatum  04 februari 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  19:50   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 1, 50 m Ryggsim Brons, Finaler 
Sponsor: Scania 
Stip.tid 53.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap            51.48   
Stella Nordin  2004  Kalmar Simsällskap            52.29   
Melina Widén  2006  Hultsfreds Simsällskap            52.39   
Didrik Olsson Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap            52.84   
Isabella Dinic  2007  Kalmar Simsällskap            53.29   
Melvin Hilding  2005  Västerviks Simsällskap            54.26   
Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap            54.58   
Ella Veenhuis  2007  Oskarshamns Simsällskap            55.39   
Tess Mårlid  2007  Oskarshamns Simsällskap            55.44   
10  Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap            55.94   
11  Fidelie Olsson-Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap            56.27   
12  Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap            56.75   
13  Nathalie Johansson  2005  Västerviks Simsällskap            59.39   
14  Lowa Lundberg  2008  Oskarshamns Simsällskap            59.85   
15  Liam Nguyen  2007  Oskarshamns Simsällskap            1:00.89   
16  Mathilda Wallenberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            1:01.21   
17  Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap            1:02.08   
18  Adam Björklund  2008  Oskarshamns Simsällskap            1:02.88   
19  Eija Uhre  2008  Oskarshamns Simsällskap            1:03.08   
20  Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap            1:06.65   
21  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:07.75   
22  Kimberly Bogren  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:09.26   
Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Mixed Silver, Finaler 
Sponsor: OKG 
Stip.tid 1.45.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    44.94        1:32.53   
Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    49.29        1:39.21   
Alva Bernsholt  2005  Oskarshamns Simsällskap    47.80        1:39.96   
Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap    49.58        1:42.12   
Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap    50.38        1:42.84   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    48.55        1:43.58   
Max Nerlén  2002  Oskarshamns Simsällskap    51.26        1:44.54   
Isak Ryd  2006  Oskarshamns Simsällskap    54.32        1:47.10   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap    53.05        1:47.33   
10  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap    54.25        1:49.86   
11  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsällskap    53.70        1:51.90   
12  William Grönbeck  2002  Hultsfreds Simsällskap    54.36        1:52.66   
13  Alexander Jonsson  2005  Kalmar Simsällskap    54.15        1:53.38   
14  Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap    57.92        1:55.93   
15  Elin Petersson  2007  Kalmar Simsällskap    58.13        2:01.86   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Mixed Guld, Finaler 
Sponsor: Kontor City 
Stip.tid 1.30.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    40.92        1:23.59   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    41.42        1:25.10   
Alva Tvingsjö  2004  Oskarshamns Simsällskap    42.41        1:26.63   
Hugo Kalén  2005  Kalmar Simsällskap    43.52        1:29.36   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    43.04        1:30.24   
Olivia Andersson Jansén  2005  Kalmar Simsällskap    44.41        1:30.79   
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    44.14        1:30.83   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    44.28        1:32.15   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    45.50        1:35.33   
10  Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap    45.33        1:36.78   
11  Simon Theander  2005  Kalmar Simsällskap    48.30        1:36.98   
12  Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    49.32        1:40.26   
13  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap    50.01        1:43.10   
14  Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    51.34        1:45.66   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Mixed Brons, Finaler 
Sponsor: XL-Bygg 
Stip.tid 25.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Kalén  2005  Kalmar Simsällskap            19.67   
Clara Christiansson  2006  Kalmar Simsällskap            22.49   
Fia Wimmerström  2003  Västerviks Simsällskap            22.80   
Maja Stolpe  2004  Västerviks Simsällskap            23.45   
Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap            23.53   
William Grönbeck  2002  Hultsfreds Simsällskap            24.52   
Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            24.66   
Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap            26.07   
Didrik Olsson Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap            26.11   
10  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsällskap            26.53   
11  Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap            26.88   
12  Fidelie Olsson-Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap            28.84   
13  Lowa Lundberg  2008  Oskarshamns Simsällskap            29.22   
14  Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            30.04   
15  Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap            30.41   
16  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            30.55   
17  Ella Veenhuis  2007  Oskarshamns Simsällskap            31.36   
18  Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap            31.94   
Adam Björklund  2008  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Eija Uhre  2008  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Kimberly Bogren  2008  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Liam Nguyen  2007  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Mixed Silve, Finaler 
Sponsor: Elajo 
Stip.tid 45.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap            43.37   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap            44.95   
Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap            44.97   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            45.48   
Karl Ivertsson  2000  Kalmar Simsällskap            45.83   
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap            46.34   
Alva Bernsholt  2005  Oskarshamns Simsällskap            46.69   
Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap            48.11   
Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap            49.51   
10  Alva Jacobsson  2005  Västerviks Simsällskap            50.33   
11  Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            51.38   
12  Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap            51.62   
13  Julia Wall  2004  Västerviks Simsällskap            51.84   
14  Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap            53.50   
14  Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap            53.50   
16  Cajsa Axelsson  2004  Kalmar Simsällskap            54.17   
17  Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap            54.53   
18  Isak Ryd  2006  Oskarshamns Simsällskap            57.11   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Max Nerlén  2002  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Mixed Guld, Finaler 
Sponsor: Scania 
Stip.tid 1.45.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Havskog  2005  Hultsfreds Simsällskap    37.92        1:20.35   
Clara Kuggvik  2005  Västerviks Simsällskap    38.51        1:32.02   
Alva Tvingsjö  2004  Oskarshamns Simsällskap    46.53        1:37.71   
Jacob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    43.96        1:39.17   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Mixed Brons, Finaler 
Sponsor: OKG 
Stip.tid 55.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Dinic  2007  Kalmar Simsällskap            48.00   
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap            53.69   
Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap            54.11   
Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap            54.51   
Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            55.96   
Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsällskap            56.26   
Nathalie Johansson  2005  Västerviks Simsällskap            56.38   
Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap            57.10   
Alva Bernsholt  2005  Oskarshamns Simsällskap            57.19   
10  Stella Nordin  2004  Kalmar Simsällskap            57.30   
11  Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap            57.57   
12  William Grönbeck  2002  Hultsfreds Simsällskap            58.05   
13  Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap            59.23   
14  Melina Widén  2006  Hultsfreds Simsällskap            59.35   
15  Emilia Woksepp  2006  Kalmar Simsällskap            59.48   
16  Didrik Olsson Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap            1:01.57   
17  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:02.03   
18  Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap            1:02.21   
19  Elin Petersson  2007  Kalmar Simsällskap            1:02.37   
20  Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap            1:03.62   
21  Mathilda Wallenberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            1:04.59   
22  Lowa Lundberg  2008  Oskarshamns Simsällskap            1:05.88   
23  Kimberly Bogren  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:06.16   
24  Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap            1:06.78   
25  Ella Veenhuis  2007  Oskarshamns Simsällskap            1:07.98   
26  Fidelie Olsson-Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap            1:10.74   
27  Eija Uhre  2008  Oskarshamns Simsällskap            1:13.76   
28  Liam Nguyen  2007  Oskarshamns Simsällskap            1:21.47   
29  Adam Björklund  2008  Oskarshamns Simsällskap            1:22.83   
Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Maja Sandebo  2008  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Melvin Hilding  2005  Västerviks Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Mixed Silve, Finaler 
Sponsor: Oskarshamn Energi 
Stip.tid 1.50.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    51.02        1:48.01   
Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    50.99        1:48.30   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    52.23        1:48.64   
Elin Johansson  2002  Kalmar Simsällskap    51.19        1:48.90   
Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap    50.91        1:48.99   
Fia Wimmerström  2003  Västerviks Simsällskap    51.11        1:49.44   
Maja Stolpe  2004  Västerviks Simsällskap    50.83        1:49.47   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    51.84        1:51.59   
Stella Caneus  2006  Kalmar Simsällskap    53.11        1:56.20   
10  Alva Jacobsson  2005  Västerviks Simsällskap    53.74        1:57.11   
11  Isak Ryd  2006  Oskarshamns Simsällskap    56.54        1:57.66   
12  Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap    56.95        2:00.50   
13  Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    57.88        2:00.63   
14  Jacob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    58.00        2:00.81   
15  Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap    59.68        2:04.70   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Mixed Guld, Finaler 
Sponsor: ABB Figehollm 
Stip.tid 1.40.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    46.35        1:38.72   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    49.28        1:42.53   
Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    49.38        1:42.98   
Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap    51.20        1:47.42   
Alva Tvingsjö  2004  Oskarshamns Simsällskap    54.00        1:50.91   
Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap    52.36        1:51.08   
Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap    51.73        1:53.71   
Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Mixed Brons, Finaler 
Sponsor: Scania 
Stip.tid 1.45.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Wall  2004  Västerviks Simsällskap    48.97        1:39.05   
Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    48.15        1:41.37   
Alva Bernsholt  2005  Oskarshamns Simsällskap    49.58        1:42.98   
Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap    52.94        1:44.95   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    51.74        1:45.29   
Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    51.98        1:46.65   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap    51.89        1:49.23   
Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap    55.97        1:51.12   
Cajsa Axelsson  2004  Kalmar Simsällskap    53.85        1:51.16   
10  Stella Nordin  2004  Kalmar Simsällskap    52.49        1:51.78   
11  Alexander Jonsson  2005  Kalmar Simsällskap    53.73        1:52.99   
12  Clara Christiansson  2006  Kalmar Simsällskap    52.44        1:53.18   
13  Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap    55.01        1:53.39   
14  Alva Jacobsson  2005  Västerviks Simsällskap    55.93        1:53.59   
15  Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap    54.00        1:54.25   
16  Emilia Woksepp  2006  Kalmar Simsällskap    54.57        1:55.08   
17  Stella Caneus  2006  Kalmar Simsällskap    58.20        1:57.61   
18  Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap    57.13        1:58.28   
19  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsällskap    59.35        1:58.44   
20  Didrik Olsson Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap    59.44        2:01.01   
21  Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap    1:04.62        2:06.53   
22  Ella Veenhuis  2007  Oskarshamns Simsällskap    1:03.20        2:11.93   
23  Fidelie Olsson-Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap    1:04.28        2:12.26   
24  Adam Björklund  2008  Oskarshamns Simsällskap    1:06.63        2:16.20   
25  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap    1:11.19        2:21.14   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Isak Ryd  2006  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap            DSQ   
William Grönbeck  2002  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Mixed Silver, Finaler 
Sponsor: OKG 
Stip.tid 1.35.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    42.99        1:32.75   
Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap    47.29        1:38.20   
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    46.17        1:38.33   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    46.60        1:38.65   
Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap    51.45        1:40.89   
Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap    48.41        1:42.05   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    51.05        1:42.20   
Frida Liliequist  2004  Västerviks Simsällskap    50.79        1:42.31   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    48.86        1:43.00   
10  Simon Theander  2005  Kalmar Simsällskap    50.77        1:46.18   
11  Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap    53.33        1:46.36   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Mixed Guld, Finaler 
Sponsor: Kontor City 
Stip.tid 3.20.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    31.21  1:10.28  1:52.55    2:28.89   
Jacob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    44.51  1:30.88  2:35.89    3:20.41   
Max Nerlén  2002  Oskarshamns Simsällskap    43.90  1:42.12  2:34.07    3:21.10   
Olivia Andersson Jansén  2005  Kalmar Simsällskap    45.98  1:36.66  2:36.35    3:22.24   
Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    47.47  1:38.34  2:38.35    3:22.27   
Elin Johansson  2002  Kalmar Simsällskap    45.60  1:41.56  2:41.34    3:28.07   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    51.34  1:45.68  2:47.90    3:32.18   
Karl Ivertsson  2000  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Mixed Brons, Finaler 
Sponsor: XL Bygg 
Stip.tid 46.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stella Nordin  2004  Kalmar Simsällskap            44.12   
Didrik Olsson Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap            46.12   
Clara Christiansson  2006  Kalmar Simsällskap            46.78   
Stella Caneus  2006  Kalmar Simsällskap            47.28   
Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap            47.44   
Isabella Dinic  2007  Kalmar Simsällskap            47.79   
Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap            48.73   
Tess Mårlid  2007  Oskarshamns Simsällskap            49.67   
Adam Björklund  2008  Oskarshamns Simsällskap            50.35   
10  Elin Petersson  2007  Kalmar Simsällskap            50.71   
11  Melina Widén  2006  Hultsfreds Simsällskap            50.79   
12  Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            51.00   
13  Ella Veenhuis  2007  Oskarshamns Simsällskap            52.30   
14  Melvin Hilding  2005  Västerviks Simsällskap            52.65   
15  Fidelie Olsson-Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap            52.66   
16  Nathalie Johansson  2005  Västerviks Simsällskap            53.59   
17  Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap            54.88   
18  Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap            55.10   
19  Lowa Lundberg  2008  Oskarshamns Simsällskap            56.51   
20  Maja Sandebo  2008  Hultsfreds Simsällskap            56.88   
21  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            57.41   
22  Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap            1:03.49   
23  Mathilda Wallenberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            1:03.77   
24  Kimberly Bogren  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:03.96   
25  Liam Nguyen  2007  Oskarshamns Simsällskap            1:10.57   
26  Eija Uhre  2008  Oskarshamns Simsällskap            1:13.77   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Mixed Silver, Finaler 
Sponsor: Elajo 
Stip.tid 1.28.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap    39.06        1:24.09   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    40.25        1:27.45   
Ida Holmberg  2004  Västerviks Simsällskap    42.80        1:28.09   
Alva Bernsholt  2005  Oskarshamns Simsällskap    42.07        1:28.33   
Mattias Nad  2003  Västerviks Simsällskap    39.85        1:28.86   
Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    42.26        1:29.99   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    41.88        1:30.84   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    46.49        1:31.99   
Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap    46.41        1:33.24   
10  Simon Theander  2005  Kalmar Simsällskap    43.86        1:33.44   
11  Isak Ryd  2006  Oskarshamns Simsällskap    45.27        1:33.46   
12  Maja Lundmark  2004  Västerviks Simsällskap    45.43        1:35.39   
13  Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap    46.30        1:36.11   
14  Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    46.75        1:36.52   
15  Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap    45.08        1:37.46   
16  Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap    46.05        1:37.55   
17  Lisa Grimvall  2004  Västerviks Simsällskap    46.86        1:37.88   
18  Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap    47.31        1:40.84   
19  Alexander Jonsson  2005  Kalmar Simsällskap    47.37        1:41.19   
20  Maja Stolpe  2004  Västerviks Simsällskap    46.35        1:41.96   
21  Fia Wimmerström  2003  Västerviks Simsällskap    45.55        1:42.53   
22  Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap    49.74        1:43.21   
23  Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap    48.43        1:45.01   
24  Emilia Woksepp  2006  Kalmar Simsällskap    48.23        1:46.42   
William Grönbeck  2002  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Mixed Guld, Finaler 
Sponsor: Oskarshamn Energi 
Stip.tid 1.18.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Tvingsjö  2004  Oskarshamns Simsällskap    36.98        1:15.99   
Alva Claesén  2004  Västerviks Simsällskap    36.99        1:17.61   
Hugo Kalén  2005  Kalmar Simsällskap    37.31        1:17.77   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    38.56        1:21.73   
Max Nerlén  2002  Oskarshamns Simsällskap    40.44        1:23.20   
Karl Ivertsson  2000  Kalmar Simsällskap    40.00        1:23.86   
Jacob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    39.60        1:24.36   
Elin Johansson  2002  Kalmar Simsällskap    39.54        1:25.01   
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    40.05        1:25.18   
10  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    37.85        1:25.56   
11  Julia Wall  2004  Västerviks Simsällskap    41.10        1:26.70   
12  Olivia Andersson Jansén  2005  Kalmar Simsällskap    41.94        1:27.33   
13  Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    42.57        1:30.05   
14  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap    43.25        1:30.14   
                     
 
Gren 16, 200m Frisim Mixed Guld, Finaler 
Sponsor: Scania 
Stip.tid 3.00.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Kindberg  2004  Västerviks Simsällskap    39.48  1:24.23  2:10.82    2:53.93   
                     
 
Gren 17, 6x50 Valfritt, Finaler 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskarshamn Lag 1  2004  Oskarshamns Simsällskap            3:43.34   
  Alva Tvingsjö  2004      35.08        35.08   
  Max Nerlén  2002      38.30        1:13.38   
  Saga Hjelm  2004      35.01        1:48.39   
  Ida Ekström  2005      38.12        2:26.51   
  Oscar Wallenberg  2004      40.15        3:06.66   
  Jacob Nyström  2003      36.68        3:43.34   
                     
Västervik Lag 2  Västerviks Simsällskap            3:46.48   
  Clara Kuggvik  2005      31.25        31.25   
  Ida Holmberg  2004      39.72        1:10.97   
  Frida Liliequist  2004      38.97        1:49.94   
  Alva Claesén  2004      36.14        2:26.08   
  Lisa Grimvall  2004      44.25        3:10.33   
  Emma Kindberg  2004      36.15        3:46.48   
                     
Kalmar Sim 1  Kalmar Simsällskap            3:51.82   
  Karl Ivertsson  2000      37.55        37.55   
  Hugo Kalén  2005      36.54        1:14.09   
  Elin Johansson  2002      38.42        1:52.51   
  Hedda Strandberg  2004      37.75        2:30.26   
  Simon Theander  2005      43.14        3:13.40   
  Olivia Andersson Jansén  2005      38.42        3:51.82   
                     
Oskarshamn Lag 2  2005  Oskarshamns Simsällskap            4:04.60   
  Julia Almquist  2007      39.66        39.66   
  Alwa Lundberg  2006      38.95        1:18.61   
  Alice Nyström  2005      44.03        2:02.64   
  Ebba Håkansson  2003      38.45        2:41.09   
  Isac Uhre  2005      41.20        3:22.29   
  Isak Ryd  2006      42.31        4:04.60   
                     
Hultsfred Mix  Hultsfreds Simsällskap            4:04.97   
  Ellen Havskog  2005      31.41        31.41   
  Tyra Andersson  2006      40.26        1:11.67   
  Mathilda Petersson  2004      41.31        1:52.98   
  Jennifer Bogren  2006      43.40        2:36.38   
  William Grönbeck  2002      44.70        3:21.08   
  Stina Klavins  2007      43.89        4:04.97   
                     
Kalmar Sim 2  Kalmar Simsällskap            4:12.75   
  Sofia Marcusson  2005      41.31        41.31   
  Tuva Jämtin  2006      44.02        1:25.33   
  Cajsa Axelsson  2004      38.69        2:04.02   
  Stella Caneus  2006      46.65        2:50.67   
  Alexander Jonsson  2005      44.52        3:35.19   
  Nellie Skeppland  2006      37.56        4:12.75   
                     
Oskarshamn Lag 3  2006  Oskarshamns Simsällskap            4:35.53   
  Klara Blickfors  2006      47.55        47.55   
  Alfrida Lagström  2006      46.36        1:33.91   
  Ludvig Löfgren  2006      46.95        2:20.86   
  Didrik Olsson Lindqvist  2006      47.63        3:08.49   
  Alva Bernsholt  2005      39.61        3:48.10   
  Robin Vukovic  2005      47.43        4:35.53   
                     
Västervik Lag 1  Västerviks Simsällskap            4:37.22   
  Maja Lundmark  2004      42.10        42.10   
  Alva Jacobsson  2005      47.41        1:29.51   
  Nathalie Johansson  2005      55.20        2:24.71   
  Julia Wall  2004      39.56        3:04.27   
  Maja Stolpe  2004      49.53        3:53.80   
  Fia Wimmerström  2003      43.42        4:37.22   
                     
Oskarshamn Lag 4  2007  Oskarshamns Simsällskap            5:18.69   
  Naima Eriksson  2007      57.62        57.62   
  Lowa Lundberg  2008      56.55        1:54.17   
  Tess Mårlid  2007      50.39        2:44.56   
  Adam Björklund  2008      49.95        3:34.51   
  Ella Veenhuis  2007      52.03        4:26.54   
  Fidelie Olsson-Lindqvist  2008      52.15        5:18.69   
                     
10  Hultsfred Mix Lag 2  Hultsfreds Simsällskap            5:24.30   
  Moa Carlsson  2006      47.51        47.51   
  Erik Havskog  2007      50.08        1:37.59   
  Adrian Rudén  2006      51.56        2:29.15   
  Melina Widén  2006      52.08        3:21.23   
  Alva Johansson  2008      56.67        4:17.90   
  Kimberly Bogren  2008      1:06.40        5:24.30   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 februari 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  19:50