Hoppa till sidans innehåll

Träningstider hösten 2019


                           Hösten 2019 träningstider för OSS tävlings och träningsgrupper 

Vecka 34 - 51

Måndagar

B gruppen                             16.00 - 17.15    Åsa                                                        

E gruppen                              17.15 - 18.00   Åsa, Alva             

A gruppen                             18.00 - 20.00    Åsa                                                      

Tisdagar

A gruppen                             16.00 - 18.00     Bengt                                                 

D gruppen                             18.00 - 19.00     Bengt                                                 

C gruppen                             19.00 - 20.00      Bengt                                                   

Masters/Träningsgrupp         20.00 - 21.00      Bengt                                                   

Onsdagar

B och C                                  16.00 - 17.15      Åsa                                                      

A gruppen                              17.15 - 19.00      Bengt                                                 

Träningsgruppen                    19.00 - 20.00      Bengt                                              

Torsdagar

A gruppen                             16.00 - 18.00       Bengt   

A (Nya)                                 16.00 - 17.30       Bengt                                                   

Teknik 1                                 17.30 - 18.15       Hanna, Åsa                                                 

Teknik 2                                 18.15 - 19.00       Hanna, Åsa                                        

B gruppen                              18.30 - 20.00        Åsa                                                      

Fredagar

A gruppen                             16.00 - 18.00          Åsa                                                        

C                                           18.00 - 19.00        Ossian

D                                           18.00-19.00          Åsa

E                                           18.00-19.00          Alva

Lördagar

A gruppen                            08.00 - 10.00             Bengt                                                   

Träningsgruppen                 08.00 - 10.00             Bengt                                                   

Masters/Vuxen                    08.00 - 09.00             Jeanette                                             

B gruppen                             10.00 - 11.30             Bengt                                                   

C gruppen                             11.30 - 12.30             Bengt                                                  

Söndagar

E gruppen                              14.15 - 15.15             Åsa                                   

D gruppen                             15.15 - 16.15             Åsa                                      

Teknik 1                                 17.15 - 18.00             Hanna, Evelina                                 

Teknik 2                                 18.00 - 18.45             Hanna, Evelina                                

B gruppen                             17.00 - 18.30             Åsa                                                                                        

Uppdaterad: 31 MAJ 2018 12:19 Skribent: Åsa Almquist
Epost: Adressen Gömd

 

Gräsroten Oskarshamns Simsällskap

 


 

 

 

 live-timing Följ tävlingar live via IC Control Live Timings Scoreboard

 

Postadress:
Oskarshamns SS - Simidrott
Döderhultsvägen 5
57231 Oskarshamn

Besöksadress:
Döderhultsvägen 5
57231 Oskarshamn

Kontakt:
Tel: 049188221
E-post: This is a mailto link

Se all info