Hoppa till sidans innehåll

2008, 2 juli, Resultat Veckotur


Resultat Veckoturen 08-07-02 på Nyhammarskartan

2008-10-15 20:29

 

Resultat från veckoturen med Anders Sunnerberg och Tore Jonsson som arrangörer

Resultat från OIK:s veckotur 2 juli 2008

 

Bana A 6020 m

 

1.  Dan Norin                              GOK                           45.16

2.  Jacob Enmark                        GOK                           45.56

3.  Peter Wirén                            Dalaporten                   51.17

4.  Jerker Boman                         GOK                           51.35

5.  Anders Enmark                      GOK                           52.25

6.  Lars Jansson                           GOK                           53.07

7.  Janne Eriksson                        GOK                           54.32

8.  Lars Lindgren                         Ödmården                    56.32

9.  Hans Lemoine                        GOK                           59.17

10.Marcus Hard                          KFUM Örebro            59.29

11.Elisabeth Enmark                    GOK                           63.12

12.Tomas Falk                            GOK                           69.12

13.Jan Nilsson                             GOK                           72.29

14.Jesper Lennartsson                 Skutskärs OK              73.58

15.Maria Nordström                   GOK                           74.51

16.Harald Knutsson                     GOK                           74.53

 

 

Bana B 4270 m

 

 

1.  Lars Spånberg                        GOK                           43.07

2.  Staffan Hemström                   GOK                           44.10

3.  Karl Lemoine                         GOK                           44.14

4.  Ingela Eriksson                       GOK                           46.42

5.  Anders Ek                              GOK                           50.19

6.  Moa Enmark                          GOK                           50.24

7.  Christer Segerquist                 GOK                           51.01

8.  Stina Carlsson                        Almby                          51.44

9.  Gunnar Eriksson                     GOK                           55.01

10.Sören Lindblom                      ÖFIF                           56.30

11.Matilda Österberg                  GOK                           56.41

12.Göran Nordström                   GOK                           57.59

13.Anders Olsson                        GOK                           58.38

14.Åsa Cliffordsson                     GOK                           59.47

15.Jenny Johansson                     VAIF                           62.44

16.Monica Boman                       GOK                           64.25

17.Mona Åkerman                      GOK                           64.46

18.Hans Nyberg                          GOK                           66.18

19.Sven-Erik Kempe                   GOK                           68.30

20.Mats Carlsson                        Ödmården                    68.33

21.Hans Myrman                         OIK                             71.08

22.Annika Gillgren                       GOK                           73.50

 

 

 

Bana C 3320 m

 

 

1.  Helene Walfridsson                 GOK                           39.49

2.  Olle Nordin                            OIK                             41.45

3.  Sören Gunnarsson                  GOK                           42.50

4.  Nils Lemoine                          GOK                           43.32

5.  Sven-Åke Englund                  GOK                           45.06

6.  Sören Olsson                          Ödmården                    48.36

7.  Karl-Ivar Hedberg                  ÖFIF                           49.00

8.  Roine Karlsson                       VAIF                           53.53

9.  Adil Karlsson                         VAIF                           59.56

10.Tor Korsman                          GOK                           61.37

11.Alf Karlsson                           VAIF                           61.59

12.Rose Nyberg                          GOK                           64.51

13.Benny Jangren                        GOK                           66.28

14.Gunnar Modig                        Ödmården                    66.38

15.Kjell Nilsson                           GOK                           67.05

16.Margareta Lemoine                GOK                           72.07

17.Ingvar Kindlundh                    GOK                           85.18

18.Elke Wilke-Günter                  Tierp                            86.01

19.Andrea Lotsander                   OKH                           88.31

20.Margareta Lax                        GOK                        113.21 

Uppdaterad: 2014-05-04 13:27
Skribent: HM
Uppdaterad: 14 JUN 2018 23:31 Skribent: Hans-Olof Fröjd
Epost: This is a mailto link

Vill du bli medlem i Oslättforspojkarnas IK?

Kontakta Annika Myrman

tel.167159

epost: This is a mailto link

Postadress:
Oslättforspojkarnas IK
Svensson, Lägergatan 4
80645 Gävle

Kontakt:
Tel: 026514119
E-post: This is a mailto link

Se all info