Hoppa till sidans innehåll

Poängställning efter 4 etapper


P1=Byggdegården , P2 Bårhällarna , P3 Bastfallet , P4 Österbor

Långa banan herrar          
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 Poäng Tot
1 Rolf Andersson ÖFIF 7   9 5 21
2 Fredrik Liljegren Horndals IF 5 2 6 1 14
3 Johan Bengtsson ÅIF 1 3 8   12
4 Peter Larsson StIF     7 4 11
5 Jan-Erik Skogh ÖFIF 4   3 3 10
6 Lars Bengtsson ÅIF 2 1 4   7
7 Mats Hedberg ÅIF 6       6
8 Johnny Ulander ÅIF     5   5
9 Lars-Ove Skogh ÖFIF     2 2 4
10 Anders Jönsson OK Triangeln   4     4
11 Peter Karlsson   3       3
12 Ulf Kivisäkk OKH     1   1
13 Erik Ahlqwist ÖFIF     1   1
14 Jörgen Sigfrids Malungns OK 1       1
15 Okänd       1   1
16 Jan Bengtsson R68 1       1
Långa damer          
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 Poäng Tot
1 Karin Josefsson Finnspångs SOK 1       1
Mellanbanan herrar          
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 Poäng Tot
1 Anders Lindgren ÖFIF 15 4 10 9 38
2 Ingvar Björk ÖFIF   8 11 13 32
3 S-A Stridh ÖFIF 11 1 9 10 31
4 Viktor Stridh ÖFIF 9   8 11 28
5 Kjell Wiklund HOK 14   12   26
6 Bengt Björk ÅIF 12   13   25
7 Yngve Andersson ÅIF 5 6 5 8 24
8 Mats Gavlefors OKH     7 12 19
9 Lars Karlsson Dalaporten 7 3 3 6 19
10 Mikael Karlsson ÖFIF 6   4 7 17
11 Måns Larsson ÖFIF 1 1 14 1 17
12 Bosse Larsson ÖFIF 4 5 1 5 15
13 Johnny Ulander ÅIF       14 14
14 Anders Karlsson ÅIF 10     4 14
15 Torbjörn Danielsson ÅIF 8   6   14
16 Helge Elfström ÅIF 13       13
17 Jan-Erik Skogh ÖFIF   7     7
18 Lars Josefsson OKH       3 3
19 Tor Lindström  Tumba mälarhöjden OK     1 2 3
20 Sture Bergström OKH 3       3
21 Göran Wåhlin ÖFIF 1 1 1   3
22 Ingemar Nygren ÅIF     2   2
23 Erik Jönsson OK Triangeln 2       2
24 Bengt Andersson ÖFIF 1 1     2
25 Jan Bengtsson R68 1   1   2
26 Per-Arne Johansson ÖFIF 1   1   2
27 William Nilsson OK Triangeln   1     1
28 Johan Skogh ÅIF 1       1
29 Bernt Wåhlin ÖFIF     1   1
30 Erik Ahlqwist ÖFIF     1   1
31 S-O Westerlund VAIF     1   1
32 S-G Johasson ÖFIF 1       1
33 Claes Bengtsson ÅIF 1       1
34             0
Mellanbanan damer          
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 Poäng Tot
1 Karin Josefsson Finnspång SOK 4   3 3 10
2 Agnes Andersson ÅIF 3 2 2 2 9
3 Anna Karlsson Dalaporten 1   1 1 3
4 Ingela Bengtsson ÅIF 2 1     3
5 Lise Rafn ÖFIF 1   1   2
6 Terese Karlsson ÖFIF 1       1
7 Gunilla Ahlqwist ÖFIF     1   1
8 Kersti Åresund ÅIF     1   1
9 Simone Westman ÖFIF     1   1
Korta banan herrar          
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 Poäng Tot
1 S-G Johasson ÖFIF 9 7 7 7 30
2 Bernt Wåhlin ÖFIF 10 9 4   23
3 Per-Arne Johansson ÖFIF 7 2 5 6 20
4 Bengt Andersson ÖFIF 8 8   4 20
5 Stig Forsberg Dalaporten 5 6 3   14
6 Erik Ahlqwist ÖFIF 1 1 6 3 11
7 Göran Jansson OK Triangeln 6 5     11
8 Jan Bengtsson R68 2 1 1 2 6
9 Olov Söderkvist Dalaporten       5 5
10 Oskar Persson ÅIF 3   2   5
11 Mickael Karlsson ÖFIF   4     4
12 Karl-Erik Gustavsson OKH 4       4
13 Stefan Eriksson OK Triangeln   3     3
14 Bertil Andersson ÖFIF 1 1 1   3
15 Klas-Erik Larsson ÖFIF 1 1 1   3
16 Tord Andersson ÖFIF 1 1 1   3
17 Börje Johansson ÖFIF 1     1 2
18 Stig Berggren ÅIF     1   1
19 Simon Andersson ÖFIF     1   1
20 Åke Persson ÖFIF 1       1
  Korta banan damer          
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 Poäng Tot
1 Agneta Björk ÖFIF 2 1   4 7
2 Maria Skantz OK Triangeln   6     6
3 Viktoria Andersson OK Triangeln   4     4
4 Elin Skogh OKH       3 3
5 Ulla Bengtsson ÅIF 1     2 3
6 Pernilla Andersson OK Triangeln   3     3
7 Eva-Britt Malmqvist ÖFIF     1 1 2
8 Anna Karlsson Dalaporten   2     2
9 Lise Rafn ÖFIF 1   1   2
10 Åsa Eriksson OK Triangeln   5     1
11 Emma Bengtsson ÅIF 1       1
12 Ingrid Andersson ÖFIF     1   1
13 Carina Jansson   1       1
14 Gunilla Ahlqwist ÖFIF     1   1
15 Gunnvor Malmqvist ÖFIF 1       1
16 Elisabeth Andersson ÖFIF 1       1
17 Ingrid Andersson ÖFIF 1       1
18 Karin Svantesson ÖFIF     1   1
19 Kersti Åresund ÅIF     1   1
20 Hanna Andersson ÖFIF     1   1
21 Åsa Lingvall ÖFIF 1       1
22 Celine Westman ÖFIF 1       1
23 Terese Karlsson ÖFIF     1   1
Minibanan herrar          
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 Poäng Tot
1 Axel Johnson ÖFIF 5   2 3 10
2 John Johnson ÖFIF 2   1 2 5
3 Oliver Nayler Australien 4       4
4 Bo Eriksson ÖFIF 3       3
5 Anton Hedin         1 1
6 Johannes Thuresson ÅIF   1     1
7 Gunnar Herou ÖFIF 1       1
8 Bengt Johansson ÖFIF 1       1
9 Erik Ahlqwist ÖFIF 1       1
10 Evert Bengtsson ÅIF 1       1
11 Fredrik Wåhlin ÖFIF     1   1
12 Bengt Andersson ÖFIF     1   1
13 Karl Lindfors ÖFIF     1   1
  Minibanan damer          
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 Poäng Tot
1 Alva Arvidsson ÖFIF 2 2 1   5
2 Emma Bengtsson ÅIF   4     4
3 Kerstin Jansson OK Triangeln   3     3
4 Mikaela Arvidsson ÖFIF 1 1 1   3
5 Julia Ferlin ÖFIF 1   1   2
6 Lise Rafn ÖFIF   1     1
7 Celine Westman ÖFIF   1     1
8 Annelie Wåhlin ÖFIF     1   1
9 Gunilla Ahlqwist ÖFIF 1       1
Uppdaterad: 13 MAJ 2009 19:19 Skribent: Sven-Arne Strid

Postadress:
Österfärnebo IF - Orientering
Sven-Arne Stridh, Grönsinkavägen 18
81174 Österfärnebo

Kontakt:
Tel: 029120320
Fax: 029120320
E-post: This is a mailto link

Se all info