Hoppa till sidans innehåll

Poängställning efter 7 etapper


Poängställning efter 7 etapper

P1 Byggdegården, P2 Bårhällarna, P3 Bastfallet, P4 Österbor, P5 Västanhede,

P6 Berrek, P7 Littersbo 

Långa banan herrar                
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7 Poäng Tot
1 Rolf Andersson ÖFIF 7   9 5 6 3   30
2 Fredrik Liljegren Horndals IF 5 2 6 1   2 6 22
3 Jan-Erik Skogh ÖFIF 4   3 3 5   5 20
4 Johan Bengtsson ÅIF 1 3 8   4   3 19
5 Peter Larsson StIF     7 4 3     14
6 Lars Bengtsson ÅIF 2 1 4   1   2 10
7 Lars-Ove Skogh ÖFIF     2 2     4 8
8 Johnny Ulander ÅIF     5   2 1   8
9 Mats Hedberg ÅIF 6             6
10 Anders Jönsson OK Triangeln   4           4
11 Peter Karlsson   3             3
12 Jan Bengtsson R68 1       1     2
13 Lars Josefsson OKH 1       1     2
14 Thom Sandvik Avesta OK             1 1
15 Ulf Kivisäkk OKH     1         1
16 Erik Ahlqwist ÖFIF     1         1
17 Jörgen Sigfrids Malungns OK 1             1
18 Okänd       1         1
19 S-G Johasson ÖFIF         1     1
Långa damer                
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7 Poäng Tot
1 Karin Josefsson Finnspångs SOK 1             1
Mellanbanan herrar                
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7 Poäng Tot
1 Ingvar Björk ÖFIF   8 11 13 9   16 57
2 Viktor Stridh ÖFIF 9   8 11 6 7 15 56
3 S-A Stridh ÖFIF 11 1 9 10 5 6 13 55
4 Anders Lindgren ÖFIF 15 4 10 9 8     46
5 Kjell Wiklund HOK 14   12       8 34
6 Helge Elfström ÅIF 13         8 12 33
7 Anders Karlsson ÅIF 10     4 4 5 10 33
8 Bengt Björk ÅIF 12   13   7     32
9 Lars Karlsson Dalaporten 7 3 3 6   3 9 31
10 Bosse Larsson ÖFIF 4 5 1 5 3 4 7 29
11 Yngve Andersson ÅIF 5 6 5 8 2     26
12 Torbjörn Danielsson ÅIF 8   6       11 25
13 Mikael Karlsson ÖFIF 6   4 7     3 20
14 Mats Gavlefors OKH     7 12       19
15 Måns Larsson ÖFIF 1 1 14 1       17
16 Per Elfström ÅIF             14 14
17 Johnny Ulander ÅIF       14       14
18 Jan-Erik Skogh ÖFIF   7   1       8
19 Roland Skogh ÅIF             6 6
20 S-G Johasson ÖFIF 1           5 6
21 Ingemar Nygren ÅIF     2       4 6
22 Sture Bergström OKH 3           2 5
23 Göran Wåhlin ÖFIF 1 1 1 1 1     5
24 Tor Lindström  Tumba mälarhöjden OK     1 2     1 4
25 Bengt Andersson ÖFIF 1 1   1 1     4
26 Erik Jönsson OK Triangeln 2       1     3
27 Lars Josefsson OKH       3       3
28 Jan Bengtsson R68 1   1   1     3
29 Per-Arne Johansson ÖFIF 1   1 1       3
30 Börje Westring GOK           2   2
31 Karl-Ivar Hedberg GOK           1   1
32 William Nilsson OK Triangeln   1           1
33 Johan Skogh ÅIF 1             1
34 Bernt Wåhlin ÖFIF     1         1
35 Erik Ahlqwist ÖFIF     1         1
36 S-O Westerlund VAIF     1         1
37 Claes Bengtsson ÅIF 1             1
Mellanbanan damer                
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7 Poäng Tot
1 Karin Josefsson Finnspång SOK 4   3 3 1   3 14
2 Agnes Andersson ÅIF 3 2 2 2 4     13
3 Ingela Bengtsson ÅIF 2 1     2   1 6
4 Anna Karlsson Dalaporten 1   1 1   1   4
5 Kia Brattberg OKH         3     3
6 Malin Palmberg OKH             2 2
7 Lise Rafn ÖFIF 1   1         2
8 Kersti Åresund ÅIF     1   1     2
9 Carina Hägglund OKH         1     1
10 Terese Karlsson ÖFIF 1             1
11 Gunilla Ahlqwist ÖFIF     1         1
12 Simone Westman ÖFIF     1         1
Korta banan herrar                
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7 Poäng Tot
1 S-G Johasson ÖFIF 9 7 7 7 8   8 46
2 Bernt Wåhlin ÖFIF 10 9 4 1 10 9   43
3 Bengt Andersson ÖFIF 8 8   4 6 5 9 40
4 Per-Arne Johansson ÖFIF 7 2 5 6 7 6 6 39
5 Stig Forsberg Dalaporten 5 6 3   5 3 3 25
6 Göran Jansson OK Triangeln 6 5       4 2 17
7 Mickael Karlsson ÖFIF   4   1   8   13
8 Erik Ahlqwist ÖFIF 1 1 6 3 1     12
9 Karl-Erik Gustavsson OKH 4           5 9
10 Jan Bengtsson R68 2 1 1 2 1 1 1 9
11 Ulf Wetter ÖFIF         9     9
12 Tony Hedin ÅIF         2 2 4 8
13 Erik Hanses Rembo IK             7 7
14 Sören Lindblom ÖFIF           7   7
15 Olov Söderkvist Dalaporten       5       5
16 Oskar Persson ÅIF 3   2         5
17 Bertil Andersson ÖFIF 1 1 1 1 1     5
18 Tord Andersson ÖFIF 1 1 1 1 1     5
19 Martin Persson           4     4
20 Klas-Erik Larsson ÖFIF 1 1 1 1       4
21 Oskar Persson           3     3
22 Stefan Eriksson OK Triangeln   3           3
23 Börje Johansson ÖFIF 1     1       2
24 Stig Berggren ÅIF     1         1
25 Simon Andersson ÖFIF     1         1
26 Åke Persson ÖFIF 1             1
27 Gunnar Ärnström ÖFIF       1       1
28 Niklas Ahlqwist ÖFIF       1       1
  Korta banan damer                
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7 Poäng Tot
1 Agneta Björk ÖFIF 2 1   4       7
2 Maria Skantz OK Triangeln   6           6
3 Ulla Bengtsson ÅIF 1     2 1     4
4 Viktoria Andersson OK Triangeln   4           4
5 Eva-Britt Malmqvist ÖFIF     1 1     1 3
6 Emma Bengtsson ÅIF 1       2     3
7 Elin Skogh OKH       3       3
8 Pernilla Andersson OK Triangeln   3           3
9 Lise Rafn ÖFIF 1   1 1       3
10 Gunilla Ahlqwist ÖFIF     1 1 1     3
11 Anna Karlsson Dalaporten   2           2
12 Karin Svantesson ÖFIF     1 1       2
13 Åsa Eriksson OK Triangeln   5           1
14 Ingrid Andersson ÖFIF     1         1
15 Carina Jansson   1             1
16 Gunnvor Malmqvist ÖFIF 1             1
17 Elisabeth Andersson ÖFIF 1             1
18 Ingrid Andersson ÖFIF 1             1
19 Kersti Åresund ÅIF     1         1
20 Hanna Andersson ÖFIF     1         1
21 Åsa Lingvall ÖFIF 1             1
22 Celine Westman ÖFIF 1             1
23 Terese Karlsson ÖFIF     1         1
24 Anna Ärnström ÖFIF       1       1
25 Christina Ärnström ÖFIF       1       1
26 Sandra Forsberg         1       1
Minibanan herrar                
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7 Poäng Tot
1 Axel Johnson ÖFIF 5   2 3 2 1 2 15
2 John Johnson ÖFIF 2   1 2 1   1 7
3 Oliver Nayler Australien 4             4
4 Bo Eriksson ÖFIF 3             3
5 Karl Lindfors ÖFIF     1 1       2
6 Anton Hedin         1       1
7 Johannes Thuresson ÅIF   1           1
8 Gunnar Herou ÖFIF 1             1
9 Bengt Johansson ÖFIF 1             1
10 Erik Ahlqwist ÖFIF 1             1
11 Evert Bengtsson ÅIF 1             1
12 Fredrik Wåhlin ÖFIF     1         1
13 Bengt Andersson ÖFIF     1         1
14 Göran Wåhlin ÖFIF       1       1
15 Johan Öhman ÖFIF       1       1
16 Felix Swartling BV SOK         1     1
17 Jimmy Öhman ÖFIF       1       1
  Minibanan damer                
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7 Poäng Tot
1 Alva Arvidsson ÖFIF 2 2 1 1       6
2 Kerstin Jansson OK Triangeln   3       1 1 5
3 Emma Bengtsson ÅIF   4           4
4 Mikaela Arvidsson ÖFIF 1 1 1 1       4
5 Julia Ferlin ÖFIF 1   1         2
6 Lise Rafn ÖFIF   1     1     2
7 Yvonne Nyström ÅIF         1     1
8 Celine Westman ÖFIF   1           1
9 Annelie Wåhlin ÖFIF     1         1
10 Gunilla Ahlqwist ÖFIF 1             1
11 Elin Lindfors ÖFIF       1       1
12 Lydia Viktoria           1     1
Uppdaterad: 03 JUN 2009 19:19 Skribent: Sven-Arne Strid

Postadress:
Österfärnebo IF - Orientering
Sven-Arne Stridh, Grönsinkavägen 18
81174 Österfärnebo

Kontakt:
Tel: 029120320
Fax: 029120320
E-post: This is a mailto link

Se all info