Hoppa till sidans innehåll

Resultat Littersbo 15/6


59 deltagare tog sig runt Sören Lindbloms banor runt Littersbo i blöta marker. Kvällen var sval men fin.

 

Littersbo 15/6
Långa banan herrar      
Plac Namn Klubb Tid8 P8 P Tot
1 Lars Karlsson OKH 50,06 10 44
2 Johan Björklund Hammarby IFOF 51,53 9 17
3 Rolf Andersson ÖFIF 53,37 8 49
4 Lars Bengtsson ÅIF 57,10 7 14
5 Lars-Ove Skogh ÖFIF 57,19 6 30
6 Mikael Backlund Dalaporten 59,39 5 24
7 Viktor Stridh ÖFIF 60,31 4 19
8 Kjell Wiklund HOK 65,37 3 26
9 Fredrik Liljegren Horndals IF 66,36 2 18
10 Erik Skogh ÖFIF 72,15 1 1
Långa banan damer      
Plac Namn Klubb Tid8 P8 P Tot
1 Laila Ingelsson OKH 70,57 2 2
2 Joline Ingelsson OKH 71,03 1 1
Mellanbanan herrar      
Plac Namn Klubb Tid8 P8 P Tot
1 Helge Elfström ÅIF 38,47 14 56
2 Mats Hedberg ÅIF 39,14 13 68
3 Lennart Persson Dalaporten 39,32 12 84
4 Ingvar Björk ÖFIF 40,14 11 43
5 Mikael Wetter StIF 42,01 10 21
6 Anders Lindgren ÖFIF 43,19 9 59
7 Mats Gavlefors OKH 43,38 8 49
8 Per Elfström ÅIF 44,12 7 31
9 Ola Karlsson StIF 45,06 6 6
10 Anders Karlsson ÅIF 48,35 5 31
11 Yngve Andersson ÅIF 49,33 4 11
12 Torbjörn Danielsson ÅIF 52,07 3 6
13 Mikael Karlsson ÖFIF 56,36 2 16
14 Jan-Erik Skogh ÖFIF utg? 1 1
Mellanbanan damer      
Plac Namn Klubb Tid8 P8 P Tot
1 Ann-Sofie Karlsson ÅIF 39,51 4 4
2 Sofia Hägglund OKH 43,53 3 3
3 Kia Brattberg OKH 48,24 2 10
4 Ulrika Backlund Dalaporten 48,51 1 6
Korta banan herrar      
Plac Namn Klubb Tid8 P8 P Tot
1 Bernt Söderkvist Dalaporten 30,19 16 16
2 Olov Söderkvist Dalaporten 30,49 15 26
3 Ingemar Nygren ÅIF 35,21 14 74
4 Ulf Wetter ÖFIF 38,34 13 22
5 Sture Bergström OKH 38,48 12 54
6 Rune Ivarsson OKH 40,55 11 11
7 Bengt Andersson ÖFIF 41,16 10 77
8 Göran Jansson OK Triangeln 42,22 9 41
9 Allan Wedin Järfälla OK 42,30 8 17
10 Erik Hanses Rembo IK 42,31 7 59
11 Karl-Erik Gustavsson OKH 45,55 6 40
12 Axel Johnson ÖFIF 47,23 5 45
13 Stig Forsberg Dalaporten 49,12 4 22
14 K-E Vesström OKH 52,09 3 8
15 Jan Bengtsson R68 81,23 2 14
16 S-G Johasson ÖFIF utg 1 65
Korta banan damer      
Plac Namn Klubb Tid8 P8 P Tot
1 Elin Skogh OKH 39,18 8 24
2 Ingela Bengtsson ÅIF 42,28 7 12
3 Emma Bengtsson ÅIF 42,29 6 15
4 Linnea Elfström ÅIF 42,56 5 6
5 Carina Holmberg OKH 44,59 4 25
6 Maria Svartling   53,55 3 7
14 Eva-Britt Malmqvist ÖFIF 70,49 2 9
20 Yvonne Nyström ÅIF utg 1 14
Minibanan herrar      
Plac Namn Klubb Tid8 P8 P Tot
1 Yngve Carlsson ÖFIF 15,39 2 7
2 John Johnson ÖFIF 17,48 1 14
Minibanan damer      
Plac Namn Klubb Tid8 P8 P Tot
1 Alva Arvidsson ÖFIF 19,37 3 15
2 Kerstin Jansson OK Triangeln 26,44 2 8
3 Ulla Bengtsson ÅIF 27,22 1 3
Uppdaterad: 15 JUN 2010 21:20 Skribent: Sven-Arne Strid

Postadress:
Österfärnebo IF - Orientering
Sven-Arne Stridh, Grönsinkavägen 18
81174 Österfärnebo

Kontakt:
Tel: 029120320
Fax: 029120320
E-post: This is a mailto link

Se all info