Hoppa till sidans innehåll

Samanlagt resultat efter 6 etapper


Koversta 1/6
P1 Byggdegården
P2 Bastfallet
P3 Tysslingen
P4 Öserbor
P5 Trekanten
P6 Koversta  
Långa banan herrar              
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 Poäng Tot
1 Rolf Andersson ÖFIF 9 9 3 8 11 1 41
2 Lars Karlsson OKH       7 10 8 25
3 Lars-Ove Skogh ÖFIF 4 4   6   7 21
4 Peter Larsson StIF 8 7     5 1 21
5 Mikael Backlund Dalaporten 6     3 9 1 19
6 Kjell Wiklund HOK   6   4 7   17
7 Torbjörn Hägglund OKH 7 8         15
8 Viktor Stridh ÖFIF 1 1 1 2 3 5 13
9 Fredrik Liljegren Horndals IF   5 2 5     12
10 Johan Björklund Hammarby IFOF         8   8
11 Thom Sandvik Avesta OK         1 6 7
12 Mats Lundberg Dalaporten         6 1 7
13 Johnny Ulander ÅIF 3       4   7
14 Lars Bengtsson ÅIF 2 2 1 1 1   7
15 Pär Andersson OKH 5           5
16 Tomas Jönsson ÅIF   3         3
17 Lars Josefsson OKH   1     1 1 3
18 Mikael Wetter StIF         2   2
19 Ulf Persson ÖFIF 1 1         2
20 Erik Ahlqwist ÖFIF 1       1   2
21 Erik Stridh ÖFIF     1     1 2
22 Johan Bengtsson ÅIF     1       1
23 Andreas Persson Srora Tuna OK 1           1
24 Jan Bengtsson R68   1         1
25 Bengt Andersson ÖFIF           1 1
26 S-A Stridh ÖFIF           1 1
Långa banan damer              
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 Poäng Tot
1 Ewa Oersson ÖFIF 1 1         2
2 Sofia Hägglund OKH 1           1
Mellanbanan herrar              
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 Poäng Tot
1 Lennart Persson Dalaporten 10 11 6 4 15 9 55
2 S-A Stridh ÖFIF 8 5 1 10 11 8 43
3 Mats Gavlefors OKH   8   14 12 7 41
4 Mats Hedberg ÅIF 9 6   12 13   40
5 Anders Lindgren ÖFIF 11 10 4 11 1 1 38
6 Lars Karlsson Dalaporten 7 7 2 8 7 1 32
7 Helge Elfström ÅIF 1 1   9 14 1 26
8 Sören Lindblom ÖFIF 4 4   3 8 4 23
9 Anders Karlsson ÅIF   9 1   6 3 19
10 Ingvar Björk ÖFIF       13   5 18
11 Per Elfström ÅIF       6 9   15
12 Johnny Ulander ÅIF       15     15
13 Kjell Wiklund HOK 12           12
14 Olov Söderkvist Dalaporten         10   10
15 Mikael Karlsson ÖFIF 3 2   2   2 9
16 Bosse Larsson ÖFIF 2 3 3 1     9
17 Magnus Johnsson ÖFIF       7 1   8
18 Yngve Andersson ÅIF 1     5 1   7
19 Ola Hedin OKH           6 6
20 Lars Josefsson OKH 6           6
21 Göran Wåhlin ÖFIF 1 1 1 1 1 1 6
22 Ulf Wetter ÖFIF         5   5
23 Thom Sandvik Avesta OK     5       5
24 Erik Jönsson OK Triangeln 5           5
25 Bengt Andersson ÖFIF 1   1 1 1 1 5
26 Bengt Björk ÅIF         4   4
27 Torbjörn Danielsson ÅIF         3   3
28 Jan Bengtsson R68 1 1     1   3
29 Erik Ahlqwist ÖFIF   1   1 1   3
30 S-G Johasson ÖFIF   1   1 1   3
31 Göran Nilsson VAIF         2   2
32 Per-Arne Johansson ÖFIF   1   1     2
33 Jonas Ferlin ÖFIF   1         1
34 Axel Andersson ÖFIF 1           1
35 Alex Friberg ÖFIF 1           1
36 Linus Elfing ÖFIF 1           1
37 S-O Westerlund VAIF   1         1
38 Axel Johnson ÖFIF         1   1
Mellanbanan damer              
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 Poäng Tot
1 Sara Hägglund OKH 3 4         7
2 Ulrika Backlund Dalaporten       2 3   5
3 Ingela Bengtsson ÅIF 2       2   4
4 Anna Karlsson Dalaporten 1 1   1 1   4
5 Susanne Åslund  HIF   2       1 3
6 Kia Brattberg OKH       3     3
7 Elin Skogh OKH   3         3
8 Nora Andersson ÖFIF 1           1
Korta banan herrar              
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 Poäng Tot
1 Bengt Andersson ÖFIF 10   11 12 5 15 53
2 S-G Johasson ÖFIF 7 14 10 7 10   48
3 Erik Hanses Rembo IK 4 13 6 3 7 12 45
4 Ingemar Nygren ÅIF 6 12   13 11 1 43
5 Sture Bergström OKH   8 9 10   14 41
6 Lars Hellström ÅIF 8 10 8 4 8   38
7 Göran Jansson OK Triangeln 5 9 5 9 4   32
8 Axel Johnson ÖFIF 3 3 7 2 3 10 28
9 Karl-Erik Gustavsson OKH   6 4 8   7 25
10 Erik Ahlqwist ÖFIF 1 7 1 14 1 1 25
11 Roland Forsblom KSK   11     9   20
12 Stig Forsberg Dalaporten 2 4 2   2 5 15
13 Per-Arne Johansson ÖFIF 1 1 1 11 1   15
14 Anders Ahnlen OKH     3 5   6 14
15 Lars Bengtsson ÅIF           13 13
16 Johan Reberg OKH           11 11
17 Olov Söderkvist Dalaporten 11           11
18 Jan Bengtsson R68 1 2 1 1 1 4 10
19 Ulf Wetter ÖFIF           9 9
20 Jonas Ferlin ÖFIF 9           9
21 Göran Nilsson VAIF           8 8
22 Sören Andersson JOK   1     6   7
23 Stig Berggren ÅIF       6     6
24 Bertil Andersson ÖFIF 1 1 1 1 1 1 6
25 Tord Andersson ÖFIF 1 1 1 1 1 1 6
26 Stig Olsson ÅIF   5         5
27 Klas-Erik Larsson ÖFIF 1     1 1 1 4
28 Claes Bengtsson ÅIF 1     1     2
29 Jonas Vejdeland OKH           1 1
30 K-E Vesström OKH           1 1
31 Gunnar Ärnström ÖFIF   1         1
32 Yngve Carlsson ÖFIF   1         1
33 Sven-Erik Öberg ÖFIF       1     1
34 Claes Jacobsson ÖFIF       1     1
35 Bernt Wåhlin ÖFIF           1 1
36 Allan Wedin Järfälla OK         1   1
Korta banan damer              
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 Poäng Tot
1 Carina Holmberg OKH 4 4   2   6 16
2 Elin Skogh OKH 5         7 12
3 Yvonne Nyström ÅIF 2 2 2 1 3 1 11
4 Emma Bengtsson ÅIF     1     5 6
5 Eva-Britt Malmqvist ÖFIF 1 3       2 6
6 Agneta Björk ÖFIF 1 1 1 1 1 1 6
14 Gunilla Ahlqwist ÖFIF 1 1 1 1 1 1 6
20 Kersti Åresund ÅIF 1 1 1 1 1 1 6
7 Ingela Bengtsson ÅIF     1     4 5
8 Anna-Greta Danielsson ÅIF         5   5
9 Gunbritt Andersson ÖFIF   1 1 1 1 1 5
10 Maria Svartling           4   4
11 Sussie Björkman Dalaporten           3 3
12 Ulla Bengtsson ÅIF   1   1 1   3
13 Maria Hellström ÅIF 3           3
15 Anna Karlsson Dalaporten     1     1 2
16 Linnea Elfström ÅIF         1   1
17 Christina Ärnström ÖFIF   1         1
18 Karin Svantesson ÖFIF   1         1
19 Terese Karlsson ÖFIF   1         1
Minibanan herrar              
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 Poäng Tot
1 John Johnson ÖFIF 1 1 2 4 3 1 12
2 K-E Vesström OKH       5     5
3 Gustav Eriksson ÖFIF   1   3     4
4 Evert Bengtsson ÅIF 1       2   3
5 Yngve Carlsson ÖFIF   2     1   3
6 Emil Eriksson ÖFIF   1   2     3
7 Alex Wåhlen OK Triangeln     1 1     2
8 Göran Wåhlin ÖFIF 1 1         2
9 Jimmy Öhman ÖFIF 1 1         2
10 Johan Öhman ÖFIF 1 1         2
11 Karl Lindfors ÖFIF 1           1
12 John   1           1
13 Måns Holmgren OKH   1         1
14 Nils Kangas OKH   1         1
15 Rolf Andersson ÖFIF       1     1
16 Gunnar Ärnström ÖFIF       1     1
17 Teodor Jansson ÖFIF           1 1
18 Erik Ahlqwist ÖFIF           1 1
Minibanan damer              
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 Poäng Tot
1 Alva Arvidsson ÖFIF 4 4   2 2   12
2 Julia Ferlin ÖFIF 5 3         8
3 Kerstin Jansson OK Triangeln 3 2   1     6
4 Mikaela Arvidsson ÖFIF 1 1     1   3
5 Tilde Vejdeland OKH   1       1 2
6 Alma Åslund HIF 2           2
7 Ulla Bengtsson ÅIF 1           1
8 Madelene Öhman ÖFIF   1         1
9 Louise Lindström OKH   1         1
10 Ida Palmberg OKH   1         1
11 Ellen Skogh OKH   1         1
12 Madelene Blom OKH   1         1
13 Christina Ärnström ÖFIF       1     1
14 Sanne Hammarling         1     1
15 Gunilla Ahlqwist ÖFIF           1 1
Uppdaterad: 07 JUN 2010 21:11 Skribent: Sven-Arne Strid

Postadress:
Österfärnebo IF - Orientering
Sven-Arne Stridh, Grönsinkavägen 18
81174 Österfärnebo

Kontakt:
Tel: 029120320
Fax: 029120320
E-post: This is a mailto link

Se all info