Hoppa till sidans innehåll

Samanlagt resultat efter 8 etapper


Littersbo 15/6
P1 Byggdegården
P2 Bastfallet
P3 Tysslingen
P4 Öserbor
P5 Trekanten
P6 Koversta  
P7 Alderhulten                  
P8 Littersbo                  
Långa banan herrar                  
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7 P8 P Tot
1 Rolf Andersson ÖFIF 9 9 3 8 11 1   8 49
2 Lars Karlsson OKH       7 10 8 9 10 44
3 Peter Larsson StIF 8 7     5 1 10   31
4 Lars-Ove Skogh ÖFIF 4 4   6   7 3 6 30
5 Kjell Wiklund HOK   6   4 7   6 3 26
6 Mikael Backlund Dalaporten 6     3 9 1   5 24
7 Viktor Stridh ÖFIF 1 1 1 2 3 5 2 4 19
8 Fredrik Liljegren Horndals IF   5 2 5     4 2 18
9 Johan Björklund Hammarby IFOF         8     9 17
10 Mats Lundberg Dalaporten         6 1 8   15
11 Torbjörn Hägglund OKH 7 8             15
12 Lars Bengtsson ÅIF 2 2 1 1 1     7 14
13 Johnny Ulander ÅIF 3       4   5   12
14 Thom Sandvik Avesta OK         1 6 1   8
15 Anders Rönnlund JOK             7   7
16 Pär Andersson OKH 5               5
17 Tomas Jönsson ÅIF   3             3
18 Lars Josefsson OKH   1     1 1     3
19 Mikael Wetter StIF         2       2
20 Ulf Persson ÖFIF 1 1             2
21 Erik Ahlqwist ÖFIF 1       1       2
22 Erik Stridh ÖFIF     1     1     2
23 Erik Skogh ÖFIF               1 1
24 Johan Bengtsson ÅIF     1           1
25 Andreas Persson Srora Tuna OK 1               1
26 Jan Bengtsson R68   1             1
27 Bengt Andersson ÖFIF           1     1
28 S-A Stridh ÖFIF           1     1
Långa banan damer                  
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7 P8 P Tot
1 Laila Ingelsson OKH               2 2
2 Ewa Persson ÖFIF 1 1             2
3 Joline Ingelsson OKH               1 1
4 Sofia Hägglund OKH 1               1
Mellanbanan herrar                  
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7 P8 P Tot
1 Lennart Persson Dalaporten 10 11 6 4 15 9 17 12 84
2 Mats Hedberg ÅIF 9 6   12 13   15 13 68
3 Anders Lindgren ÖFIF 11 10 4 11 1 1 12 9 59
4 Helge Elfström ÅIF 1 1   9 14 1 16 14 56
5 Mats Gavlefors OKH   8   14 12 7   8 49
6 S-A Stridh ÖFIF 8 5 1 10 11 8 1   44
7 Ingvar Björk ÖFIF       13   5 14 11 43
8 Lars Karlsson Dalaporten 7 7 2 8 7 1 6   38
9 Per Elfström ÅIF       6 9   9 7 31
10 Anders Karlsson ÅIF   9 1   6 3 7 5 31
11 Sören Lindblom ÖFIF 4 4   3 8 4 8   31
12 Mikael Wetter StIF             11 10 21
13 Olov Söderkvist Dalaporten         10   10   20
14 Johan Bengtsson ÅIF             18   18
15 Bengt Björk ÅIF         4   13   17
16 Mikael Karlsson ÖFIF 3 2   2   2 5 2 16
17 Johnny Ulander ÅIF       15         15
18 Kjell Wiklund HOK 12               12
19 Yngve Andersson ÅIF 1     5 1     4 11
20 Bosse Larsson ÖFIF 2 3 3 1         9
21 Magnus Johnsson ÖFIF       7 1       8
22 Ulf Wetter ÖFIF         5   2   7
23 Ola Karlsson StIF               6 6
24 Torbjörn Danielsson ÅIF         3     3 6
25 Ola Hedin OKH           6     6
26 Lars Josefsson OKH 6               6
27 Göran Wåhlin ÖFIF 1 1 1 1 1 1     6
28 Göran Nilsson VAIF         2   3   5
29 Thom Sandvik Avesta OK     5           5
30 Erik Jönsson OK Triangeln 5               5
31 Bengt Andersson ÖFIF 1   1 1 1 1     5
32 Tor Lindström TMOK             4   4
33 S-G Johasson ÖFIF   1   1 1       3
34 Jan Bengtsson R68 1 1     1       3
35 Erik Ahlqwist ÖFIF   1   1 1       3
36 Per-Arne Johansson ÖFIF   1   1         2
37 Jan-Erik Skogh ÖFIF               1 1
38 S-O Westerlund VAIF   1             1
39 Linus Elfing ÖFIF 1               1
40 Jonas Ferlin ÖFIF   1             1
41 Axel Johnson ÖFIF         1       1
39 Axel Andersson ÖFIF 1               1
40 Alex Friberg ÖFIF 1               1
Mellanbanan damer                  
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7 P8 P Tot
1 Kia Brattberg OKH       3     5 2 10
2 Ingela Bengtsson ÅIF 2       2   6   10
3 Sara Hägglund OKH 3 4             7
4 Ulrika Backlund Dalaporten       2 3     1 6
5 Susanne Åslund  HIF   2       1 2   5
6 Anna Karlsson Dalaporten 1 1   1 1   1   5
7 Ann-Sofie Karlsson ÅIF               4 4
8 Sussie Björkman Dalaporten             4   4
9 Sofia Hägglund OKH               3 3
10 Marie Strand               3   3
9 Elin Skogh OKH   3             3
10 Nora Andersson ÖFIF 1               1
Korta banan herrar                  
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7 P8 P Tot
1 Bengt Andersson ÖFIF 10   11 12 5 15 14 10 77
2 Ingemar Nygren ÅIF 6 12   13 11 1 17 14 74
3 S-G Johasson ÖFIF 7 14 10 7 10   16 1 65
4 Erik Hanses Rembo IK 4 13 6 3 7 12 7 7 59
5 Sture Bergström OKH   8 9 10   14 1 12 54
6 Lars Hellström ÅIF 8 10 8 4 8   13   51
7 Axel Johnson ÖFIF 3 3 7 2 3 10 12 5 45
8 Göran Jansson OK Triangeln 5 9 5 9 4     9 41
9 Karl-Erik Gustavsson OKH   6 4 8   7 9 6 40
10 Erik Ahlqwist ÖFIF 1 7 1 14 1 1 15   40
11 Olov Söderkvist Dalaporten 11             15 26
12 Anders Ahnlen OKH     3 5   6 11   25
13 Roland Forsblom KSK   11     9   5   25
14 Ulf Wetter ÖFIF           9   13 22
15 Stig Forsberg Dalaporten 2 4 2   2 5 3 4 22
16 Allan Wedin Järfälla OK         1   8 8 17
17 Bernt Söderkvist Dalaporten               16 16
18 Stig Berggren ÅIF       6     10   16
19 Per-Arne Johansson ÖFIF 1 1 1 11 1       15
20 Jan Bengtsson R68 1 2 1 1 1 4 2 2 14
21 Lars Bengtsson ÅIF           13     13
22 Rune Ivarsson OKH               11 11
23 Johan Reberg OKH           11     11
24 Jonas Ferlin ÖFIF 9               9
25 K-E Vesström OKH           1 4 3 8
26 Göran Nilsson VAIF           8     8
27 Sören Andersson JOK   1     6       7
28 Kjell Wennergrund JOK             6   6
29 Bertil Andersson ÖFIF 1 1 1 1 1 1     6
30 Tord Andersson ÖFIF 1 1 1 1 1 1     6
31 Stig Olsson ÅIF   5             5
32 Klas-Erik Larsson ÖFIF 1     1 1 1     4
33 Claes Bengtsson ÅIF 1     1         2
34 Jonas Vejdeland OKH           1     1
35 Gunnar Ärnström ÖFIF   1             1
36 Yngve Carlsson ÖFIF   1             1
37 Sven-Erik Öberg ÖFIF       1         1
38 Claes Jacobsson ÖFIF       1         1
39 Bernt Wåhlin ÖFIF           1     1
Korta banan damer                  
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7 P8 P Tot
1 Carina Holmberg OKH 4 4   2   6 5 4 25
2 Elin Skogh OKH 5         7 4 8 24
3 Emma Bengtsson ÅIF     1     5 3 6 15
4 Yvonne Nyström ÅIF 2 2 2 1 3 1 2 1 14
5 Ingela Bengtsson ÅIF     1     4   7 12
6 Eva-Britt Malmqvist ÖFIF 1 3       2 1 2 9
14 Maria Svartling           4     3 7
20 Linnea Elfström ÅIF         1     5 6
7 Agneta Björk ÖFIF 1 1 1 1 1 1     6
8 Gunilla Ahlqwist ÖFIF 1 1 1 1 1 1     6
9 Kersti Åresund ÅIF 1 1 1 1 1 1     6
10 Anna-Greta Danielsson ÅIF         5       5
11 Gunbritt Andersson ÖFIF   1 1 1 1 1     5
12 Sussie Björkman Dalaporten           3     3
13 Ulla Bengtsson ÅIF   1   1 1       3
15 Maria Hellström ÅIF 3               3
16 Anna Karlsson Dalaporten     1     1     2
17 Christina Ärnström ÖFIF   1             1
18 Karin Svantesson ÖFIF   1             1
19 Terese Karlsson ÖFIF   1             1
Minibanan herrar                  
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7 P8 P Tot
1 John Johnson ÖFIF 1 1 2 4 3 1 1 1 14
2 Yngve Carlsson ÖFIF   2     1   2 2 7
3 K-E Vesström OKH       5         5
4 Gustav Eriksson ÖFIF   1   3         4
5 Evert Bengtsson ÅIF 1       2       3
6 Emil Eriksson ÖFIF   1   2         3
7 Alex Wåhlen OK Triangeln     1 1         2
8 Göran Wåhlin ÖFIF 1 1             2
9 Jimmy Öhman ÖFIF 1 1             2
10 Johan Öhman ÖFIF 1 1             2
11 Karl Lindfors ÖFIF 1               1
12 John   1               1
13 Måns Holmgren OKH   1             1
14 Nils Kangas OKH   1             1
15 Rolf Andersson ÖFIF       1         1
16 Gunnar Ärnström ÖFIF       1         1
17 Teodor Jansson ÖFIF           1     1
18 Erik Ahlqwist ÖFIF           1     1
19 Bengt Andersson ÖFIF                 0
20 Bengt Johansson ÖFIF                 0
21 Bo Eriksson ÖFIF                 0
22   ÅIF                 0
Minibanan damer                  
Plac Namn Klubb P1 P2 P3 P4 P5 P6 P7 P8 P Tot
1 Alva Arvidsson ÖFIF 4 4   2 2     3 15
2 Kerstin Jansson OK Triangeln 3 2   1       2 8
3 Julia Ferlin ÖFIF 5 3             8
4 Ulla Bengtsson ÅIF 1           1 1 3
5 Mikaela Arvidsson ÖFIF 1 1     1       3
6 Linnea Elfström ÅIF             2   2
7 Tilde Vejdeland OKH   1       1     2
8 Alma Åslund HIF 2               2
9 Madelene Öhman ÖFIF   1             1
10 Louise Lindström OKH   1             1
11 Ida Palmberg OKH   1             1
12 Ellen Skogh OKH   1             1
13 Madelene Blom OKH   1             1
14 Christina Ärnström ÖFIF       1         1
15 Sanne Hammarling         1         1
15 Gunilla Ahlqwist ÖFIF           1     1
Uppdaterad: 15 JUN 2010 21:27 Skribent: Sven-Arne Strid

Postadress:
Österfärnebo IF - Orientering
Sven-Arne Stridh, Grönsinkavägen 18
81174 Österfärnebo

Kontakt:
Tel: 029120320
Fax: 029120320
E-post: This is a mailto link

Se all info