Hoppa till sidans innehåll

Totalresultat efter etapp 8


 

Total resultat 14/6

                 

P1

Byggdegården

26-apr

                 

P2

Trekanten

03-maj

                 

P3

Ljusbrunn

10-maj

                 

P4

Vretaheden

17-maj

                 

P5

Ulvkisbo

24-maj

                 

P6

Västanhede

31-maj

                 

P7

Alderhulten

06-jul

                 

P8

Solliden

14-jun

                 

Långa banan herrar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

1

Rolf Andersson

ÖFIF

6

4

1

5

3

6

6

6

37

2

Jan-Erik Skogh

ÖFIF

5

3

6

4

4

5

 

4

31

3

Lars Bengtsson

ÅIF

4

1

8

3

2

4

4

1

27

4

Anders Jönsson

OK Triangeln

 

5

10

6

 

 

 

 

21

5

Lars Karlsson

VAIF

 

 

 

 

5

9

5

 

19

6

Johan Bengtsson

ÅIF

7

 

 

 

 

 

7

 

14

7

Peter Larsson

StIF

 

 

 

 

 

8

 

5

13

8

Johan Björklund

Hammarby OL

 

2

9

 

 

 

2

 

13

9

Sven Persson

ÅIF

2

 

4

2

 

 

 

3

11

10

Kjell Wiklund

HOK

3

1

7

 

 

 

 

 

11

11

Bo Börjesson

StIF

1

 

5

 

 

 

3

 

9

12

Mikael Palmberg

OKH

 

 

 

 

 

7

 

 

7

13

Erik Ahlqwist

ÖFIF

1

1

1

1

1

1

1

 

7

14

Helge Elfström

ÅIF

1

1

1

1

1

1

1

 

7

15

Lars Josefsson

OKH

 

 

2

 

1

2

1

 

6

16

Jan Bengtsson

R68

 

1

1

1

 

1

1

 

5

17

Viktor Stridh

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

1

2

4

18

Mats Gavlefors

OKH

 

 

 

 

 

3

 

 

3

19

Ulf Olby

VSOK

 

 

3

 

 

 

 

 

3

20

Anders Lindgren

ÖFIF

 

 

 

1

 

 

1

 

2

21

Ulf Kivisäkk

OKH

 

 

 

 

 

1

 

 

1

22

Färneboskolan

 

 

 

 

1

 

 

 

 

1

23

Torbjörn Hägglund

OKH

1

 

 

 

 

 

 

 

1

24

Urban Andre

Hammarby OL

 

1

 

 

 

 

 

 

1

25

Thomas Andersson

Dalaporten

 

 

 

 

 

1

 

 

1

26

S-A Stridh

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

1

 

1

Långa banan damer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

1

Ann-Sofie Karlsson

ÅIF

 

 

 

 

 

 

1

 

1

2

Maria Engstrand

StIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

3

Moa Kjellstrand

Centrum OK

 

 

 

 

1

 

 

 

1

Mellanbanan herrar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

1

Mats Gavlefors

OKH

12

10

9

13

5

 

12

4

65

2

Mats Hedberg

ÅIF

 

9

 

9

8

10

16

11

63

3

Anders Lindgren

ÖFIF

11

 

13

11

1

9

7

8

60

4

S-A Stridh

ÖFIF

7

5

10

7

1

8

8

9

55

5

Helge Elfström

ÅIF

4

1

12

10

6

1

15

2

51

6

Magnus Johnsson

ÖFIF

8

6

8

8

 

 

9

6

45

7

Per Elfström

ÅIF

9

 

 

 

 

7

10

10

36

8

Lars-Ove Skogh

ÖFIF

10

11

 

1

 

 

13

 

35

9

Bengt Björk

ÅIF

 

7

14

12

 

 

 

 

33

10

Mikael Karlsson

ÖFIF

5

4

1

3

 

6

6

5

30

11

Torbjörn Danielsson

ÅIF

 

 

6

 

 

5

4

 

15

12

Anders Axelsson

ÖFIF

 

 

7

 

 

 

 

7

14

13

Erik Skogh

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

14

 

14

14

Ingvar Björk

ÖFIF

 

 

 

6

7

 

 

 

13

15

Yngve Andersson

ÅIF

 

 

 

5

 

4

 

3

12

16

Bo Börjesson

StIF

 

12

 

 

 

 

 

 

12

17

Kjell Viklund

HOK

 

 

 

 

 

 

11

 

11

18

Lennart Persson

Dalaporten

 

 

11

 

 

 

 

 

11

19

Tony Hedin

ÅIF

 

 

5

4

 

 

 

 

9

20

Sture Bergström

OKH

 

 

 

 

3

3

2

 

8

21

Owe Åberg

StIF

 

8

 

 

 

 

 

 

8

22

Göran Wåhlin

ÖFIF

1

1

1

1

1

1

1

 

7

23

Lars Josefsson

OKH

6

 

 

 

 

 

 

 

6

24

Lars Karlsson

Dalaporten

3

3

 

 

 

 

 

 

6

25

Bertil Andersson

ÖFIF

 

1

1

1

1

1

1

 

6

26

Tord Andersson

ÖFIF

 

1

1

1

1

1

1

 

6

27

Anders Karlsson

ÅIF

 

 

 

 

 

 

5

 

5

28

Tor Lindström

Tumba-M OK

 

2

 

 

 

2

1

 

5

29

Erik Magnusson

ÖFIF

 

1

4

 

 

 

 

 

5

30

Jan Bengtsson

R68

 

1

1

1

 

1

1

 

5

31

Ulf Olby

VSOK

 

 

 

 

4

 

 

 

4

32

Bengt Andersson

ÖFIF

1

1

 

1

 

1

 

 

4

33

Rune Ivarsson

OKH

 

 

 

 

 

 

3

 

3

34

Samuel Elfing

ÖFIF

 

 

3

 

 

 

 

 

3

35

Erik Ahlqwist

ÖFIF

1

 

1

1

 

 

 

 

3

36

Roland Forsblom

Kungsgården SK

 

 

 

 

1

1

 

 

2

37

Ulf Wetter

ÖFIF

 

 

 

 

2

 

 

 

2

38

Emil Arvidsson

ÖFIF

 

 

 

2

 

 

 

 

2

39

Erik Björkman

ÅIF

 

 

2

 

 

 

 

 

2

40

Lars Hellström

ÅIF

2

 

 

 

 

 

 

 

2

41

Thom Sandvik

Avesta OK

 

 

 

 

 

 

 

1

1

42

Viktor

 

 

 

 

1

 

 

 

 

1

43

Martin Persson

ÅIF

 

 

1

 

 

 

 

 

1

44

Viktor Stridh

ÖFIF

 

 

 

 

1

 

 

 

1

45

Inge Jansson

OK Triangeln

1

 

 

 

 

 

 

 

1

Mellanbanan damer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

1

Anna Berglöv

ÅIF

5

2

4

1

 

 

3

2

17

2

Ingela Bengtsson

ÅIF

3

 

3

2

 

1

2

1

12

3

Elin Skogh

OKH

4

 

5

 

 

 

 

 

9

4

Emma Bengtsson

ÅIF

 

 

2

 

 

 

1

 

3

5

Agnes Andersson

ÅIF

 

 

 

3

 

 

 

 

3

6

Anna Karlsson

Dalaporten

1

1

1

 

 

 

 

 

3

7

Maria Engstrand

StIF

2

1

 

 

 

 

 

 

3

8

Gunilla Ahlqwist

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

9

Kia Brattberg

OKH

 

 

 

1

 

 

 

 

1

Korta banan herrar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

1

Ulf Wetter

ÖFIF

16

15

17

6

 

 

13

7

74

2

Anders Ahnlen

OKH

14

6

11

 

10

8

 

 

49

3

Axel Johnson

ÖFIF

11

9

13

2

5

2

5

 

47

4

Bo Larsson

ÖFIF

 

14

15

 

 

10

 

6

45

5

Ingemar Nygren

ÅIF

9

11

14

1

1

9

 

 

45

6

Bengt Andersson

ÖFIF

7

7

 

5

1

7

10

5

42

7

Erik Ahlqwist

ÖFIF

13

1

10

1

1

1

9

3

39

8

Stig Berggren

ÅIF

8

8

9

4

 

 

8

 

37

9

Bernt Wåhlin

ÖFIF

 

1

1

1

1

11

12

8

35

10

Erik Hanses

Rembo IK

12

13

8

 

 

 

 

 

33

11

Olov Söderkvist

Dalaporten

15

16

 

 

 

 

 

 

31

12

Lars Hellström

ÅIF

 

10

16

 

 

 

 

4

30

13

Sören Lindblom

ÖFIF

 

 

 

 

11

 

11

 

22

14

Kjell Wennegrund

JOK

 

 

 

 

9

6

6

 

21

15

Yngve Andersson

ÅIF

 

12

7

 

 

 

 

 

19

16

Karl-Erik Gustavsson

OKH

6

5

3

 

1

 

3

 

18

17

Oskar Persson

ÅIF

3

 

12

 

 

 

 

2

17

18

Stig Forsberg

Dalaporten

5

3

5

 

 

4

 

 

17

19

Tomas Forsberg

ÅIF

 

 

6

3

 

5

 

 

14

20

Jan Bengtsson

R68

2

1

1

1

1

1

2

1

10

21

Göran Jansson

OK Triangeln

10

 

 

 

 

 

 

 

10

22

Mikael Karlsson

ÖFIF

 

 

 

 

8

 

 

 

8

23

Roland Forsblom

Kungsgården SK

 

 

 

 

 

 

7

 

7

24

Emil Arvidsson

ÖFIF

 

 

 

 

7

 

 

 

7

25

Marttin Karlsson

ÅIF

 

 

 

 

6

 

 

 

6

26

Allan Wedin

Järfälla

 

 

 

 

 

 

4

 

4

27

Stig Olsson

ÅIF

 

 

4

 

 

 

 

 

4

28

Ingemar Sjöberg

OKH

 

4

 

 

 

 

 

 

4

29

Tord Andersson S

ÖFIF

4

 

 

 

 

 

 

 

4

30

K-E Vesström

OKH

 

 

 

 

 

3

 

 

3

31

Klas-Erik Larsson

ÖFIF

1

1

 

1

 

 

 

 

3

32

Gunnar Ärnström

ÖFIF

1

 

1

 

 

1

 

 

3

33

Sören Andersson

JOK

 

1

 

 

 

 

1

 

2

34

Bertil Frisk

GOK

 

 

2

 

 

 

 

 

2

35

Bengt Björk

ÅIF

1

1

 

 

 

 

 

 

2

36

Johan Reberg

OKH

 

2

 

 

 

 

 

 

2

37

Per-Arne Johansson

ÖFIF

1

 

 

1

 

 

 

 

2

38

Robin Engberg

 

 

 

 

 

1

 

 

 

1

39

Adam Hodin

ÅIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

40

Bertil Andersson

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

41

Björn Liderdahl

ÖFIF

 

 

 

1

 

 

 

 

1

42

Tord Andersson

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

43

Yngve Carlsson

ÖFIF

 

 

1

 

 

 

 

 

1

44

Per-Erik Andersson

Dalaporten

 

 

 

 

 

1

 

 

1

45

Börje Johansson

ÖFIF

 

 

 

 

 

1

 

 

1

46

Claes Bengtsson

ÅIF

 

 

 

 

 

1

 

 

1

Korta banan damer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

1

Kia Brattberg

OKH

 

13

10

 

 

 

 

 

23

2

Johanna Börjesson

StIF

6

11

3

 

 

 

2

 

22

3

Ida Dahlqvist

ÅIF

4

4

7

7

 

 

 

 

22

4

Yvonne Nyström

ÅIF

3

3

6

6

 

1

 

2

21

5

Carina Holmberg

OKH

 

9

9

 

 

 

 

 

18

6

Maria Hellström

ÅIF

7

7

 

 

 

 

 

3

17

7

Jennie Börjesson

StIF

5

1

8

 

 

 

 

 

14

8

Elin Skogh

OKH

 

12

 

 

 

 

 

 

12

9

Eva-Britt Malmqvist

ÖFIF

2

2

2

4

 

 

1

 

11

10

Viktoria Andersson

OK Triangeln

 

10

 

 

 

 

 

 

10

11

Ulla Bengtsson

ÅIF

 

5

4

 

 

 

 

 

9

12

Maria Svartling

 

 

8

 

 

 

 

 

 

8

13

Gunilla Ahlqwist

ÖFIF

1

1

1

1

1

1

1

 

7

14

Elin Forsberg

ÅIF

 

 

1

5

 

 

 

 

6

15

Maria Skantz

OK Triangeln

 

6

 

 

 

 

 

 

6

16

Agneta Björk

ÖFIF

1

1

1

1

1

1

 

 

6

17

Kersti Åresund

ÅIF

1

1

1

1

 

1

1

 

6

18

Hillevi Hedblom

 

 

 

5

 

 

 

 

 

5

19

Gunbritt Andersson

ÖFIF

1

1

1

1

1

 

 

 

5

20

Christina Ärnström

ÖFIF

1

 

1

1

 

1

 

 

4

21

Ann-Mari Andersson

ÖFIF

 

 

1

1

1

 

 

 

3

22

Inger Björk

ÅIF

1

1

 

 

 

 

 

 

2

23

Lina Åslund

HIF

 

 

 

 

 

 

 

1

1

24

Okänd

 

 

 

 

1

 

 

 

 

1

25

Okänd2

 

 

 

 

1

 

 

 

 

1

26

Okänd3

 

 

 

 

1

 

 

 

 

1

27

Lena Bernhardsson

ÅIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

28

Petra Larsson

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

29

Ulrika Olsson

ÖFIF

 

1

 

 

 

 

 

 

1

30

May-Inger Hillman

ÖFIF

 

 

 

1

 

 

 

 

1

31

Eva Söderlund

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

1

 

1

Minibanan herrar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

1

John Johnson

ÖFIF

1

1

2

3

1

2

3

 

13

2

Yngve Carlsson

ÖFIF

 

2

3

2

 

1

1

 

9

3

Joel Börjesson

StIF

 

 

 

 

 

 

2

 

2

4

Lars-Göran Olsson

ÖFIF

1

 

 

1

 

 

 

 

2

5

Bernt Wåhlin

ÖFIF

 

 

 

1

 

 

1

 

2

6

Gunnar Herou

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

1

 

1

7

Gustav Eriksson

ÖFIF

 

 

 

1

 

 

 

 

1

8

Algot Galatius

ÖFIF

 

 

1

 

 

 

 

 

1

9

Claes Jacobsson

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

10

Alvar  Olsson

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

11

Bo Jansson

 

1

 

 

 

 

 

 

 

1

12

BSJ

 

 

 

 

1

 

 

 

 

1

13

S-A Stridh

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

1

 

1

14

Axel Andersson

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

1

 

1

15

Bengt Andersson

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

1

 

1

16

Jan-Erik Skogh

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

1

 

1

Minibanan damer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

1

Alva Arvidsson

ÖFIF

6

3

4

7

4

4

 

4

32

2

Emma Stridh

ÖFIF

1

2

2

4

1

2

3

2

17

3

Linnea Stridh

ÖFIF

2

1

3

4

2

1

2

1

16

4

Mikaela Arvidsson

ÖFIF

1

 

 

3

3

 

1

 

8

5

Julia Ferlin

ÖFIF

 

 

 

6

 

 

1

 

7

6

Ulla Bengtsson

ÅIF

3

 

 

 

 

3

 

 

6

7

Ida Palmberg

OKH

 

 

 

 

 

5

 

 

5

8

Maria Berglöv

ÅIF

5

 

 

 

 

 

 

 

5

9

Alma Åslund

HIF

 

 

 

1

 

 

 

3

4

10

Kerstin Jansson

OK Triangeln

4

 

 

 

 

 

 

 

4

11

Elvira Rask

HIF

 

 

 

2

 

 

 

 

2

12

Ulrika Olsson

ÖFIF

1

 

 

1

 

 

 

 

2

13

Gunnel Stridh

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

1

 

1

14

Gabriella Rappe

ÖFIF

 

 

1

 

 

 

 

 

1

15

Ann-Mari Andersson

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

16

Kerstin Söderstam

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

17

May-Inger Hillman

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

18

Berit Olsson

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

19

Christina Ärnström

ÖFIF

 

1

 

 

 

 

 

 

1

20

Wilma Olsson

ÖFIF

 

 

 

1

 

 

 

 

1

21

Petra Larsson

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

1

 

1

 

Uppdaterad: 14 JUN 2011 20:47 Skribent: Sven-Arne Strid

Postadress:
Österfärnebo IF - Orientering
Sven-Arne Stridh, Grönsinkavägen 18
81174 Österfärnebo

Kontakt:
Tel: 029120320
Fax: 029120320
E-post: This is a mailto link

Se all info