Hoppa till sidans innehåll

Totalresultat efter etapp 8



Reultat 2012










P1

Bysjövägen-Vreta

24-apr










P2

Trekanten

08-maj










P3

Hedåsen

15-maj










P4

Vretaheden

22-maj










P5

Kungshögarna

29-maj










P6

Västanhede

05-jun










P7

Alderhulten

12-jun










P8

Solliden

19-jun










Långa banan herrar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

1

Rolf Andersson

ÖFIF

5

6

 

 

5

6

9

5

36

2

Sven Persson

ÅIF

 

4

2

 

6

8

8

 

28

3

Peter Larsson

StIF

4

3

 

6

 

 

10

 

23

4

Lars Bengtsson

ÅIF

 

5

4

3

4

7

 

 

23

5

Viktor Stridh

ÖFIF

2

1

1

2

3

5

3

3

20

6

Johan Björklund

Hammarby OL

 

 

 

4

 

9

7

 

20

7

Lars Karlsson

VAIF

 

 

5

 

7

 

 

 

12

8

Jan-Erik Skogh

ÖFIF

3

2

3

1

 

 

 

 

9

9

Lars-Ove Skogh

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

4

2

6

10

Mats Hedberg

ÅIF

 

 

 

 

 

 

6

 

6

11

Martin Persson

ÅIF

1

 

 

 

 

1

2

1

5

12

Stellan Täck

OKH

 

 

 

 

 

 

5

 

5

13

Göran Wikblom

VSOK

 

 

 

5

 

 

 

 

5

14

Thom Sandvik

Avesta OK

 

 

 

 

 

 

 

4

4

15

Thomas Andersson

Dalaporten

 

 

 

 

 

4

 

 

4

16

Erik Ahlqwist

ÖFIF

1

1

 

1

 

 

1

 

4

17

Nils Dahlqvist

StIF

 

 

 

 

2

1

 

 

3

18

Lars Josefsson

OKH

 

1

1

 

 

1

 

 

3

19

Ulf Kivisäkk

OKH

 

 

 

1

 

 

1

 

2

20

Peter Andersson

Dalaporten

 

 

 

 

 

1

 

 

1

21

Ola Hedin

OKH

 

 

 

 

1

 

 

 

1

22

Helge Elfström

ÅIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

23

Jan Bengtsson

R68

 

 

1

 

 

 

 

 

1

Långa banan damer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

1

Laila Ingelsson

OKH

 

1

 

 

 

 

 

 

1

Mellanbanan herrar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

1

Kjell Viklund

HOK

10

12

8

10

 

 

12

 

52

2

Anders Lindgren

ÖFIF

7

 

4

7

6

8

8

5

45

3

Helge Elfström

ÅIF

5

4

1

4

 

5

10

 

29

4

Per Elfström

ÅIF

6

 

 

 

4

9

9

 

28

5

Lars-Ove Skogh

ÖFIF

9

 

 

9

 

10

 

 

28

6

Bengt Björk

ÅIF

 

7

9

8

 

 

 

 

24

7

S-A Stridh

ÖFIF

 

6

5

 

 

 

5

6

22

8

Magnus Johnsson

ÖFIF

 

5

2

5

 

3

3

3

21

9

Ingvar Björk

ÖFIF

 

8

7

6

 

 

 

 

21

10

Mats Gavlefors

OKH

8

10

 

2

 

 

 

 

20

11

Fredrik Liljegren

Horndals IF

 

 

 

 

 

7

11

 

18

12

Anders Karlsson

ÅIF

4

3

 

 

 

 

6

4

17

13

Emil Arvidsson

ÖFIF

1

9

6

 

 

 

 

 

16

14

Mikael Karlsson

ÖFIF

3

2

3

3

 

 

2

1

14

15

Torbjörn Danielsson

ÅIF

 

 

 

 

5

 

8

 

13

16

Hasse Åberg

VAIF

 

11

 

 

 

 

 

 

11

17

Mats Hedberg

ÅIF

 

 

10

 

 

 

 

 

10

18

Lars Dahlqvist

StIF

 

 

 

 

3

6

 

 

9

19

Olov Nillson

OK Triangeln

 

 

 

 

 

2

4

2

8

20

Thom Sandvik

Avesta OK

 

 

 

 

7

 

 

 

7

21

Göran Wåhlin

ÖFIF

1

1

1

1

 

 

1

 

5

22

Hans-Olov Fröjd

Oslättsforspojkarna

 

 

 

 

 

4

 

 

4

23

Tor Lindström

TMOK

 

 

 

 

1

 

1

 

2

24

Martin Persson

ÅIF

 

 

 

 

2

 

 

 

2

25

William Lund

 

2

 

 

 

 

 

 

 

2

26

Jan Bengtsson

R68

1

 

1

 

 

 

 

 

2

27

Allan Wedin

Järfälla OK

 

1

 

1

 

 

 

 

2

28

Bengt Andersson

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

1

 

2

29

Jan-Erik Skogh

ÖFIF

 

 

 

 

 

1

 

 

1

30

Ulf Olby

VSOK

 

 

 

1

 

 

 

 

1

31

Rolf Kulla

VAIF

 

1

 

 

 

 

 

 

1

32

Tomas Jönsson

ÅIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

33

Roland Skogh

ÅIF

 

 

1

 

 

 

 

 

1

34

Bertil Andersson

ÖFIF

 

 

1

 

 

 

 

 

1

35

Erik Ahlqwist

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

36

Tomas Forsberg

ÅIF

 

 

1

 

 

 

 

 

1

37

Lars Hellström

ÅIF

 

 

 

1

 

 

 

 

1

38

Jimmy Öhman

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

39

Tord Andersson

ÖFIF

 

 

1

 

 

 

 

 

1

40

P-A Johansson

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

41

Bengt Lindfors

ÖFIF

 

 

 

1

 

 

 

 

1

Mellanbanan damer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

1

Irene Walleräng

HIF

5

4

3

 

 

 

4

2

18

2

Emma Bengtsson

ÅIF

 

5

4

 

 

 

1

 

10

3

Ingela Bengtsson

ÅIF

4

 

1

 

 

 

2

 

7

4

Susanne Åslund

HIF

 

2

2

1

 

 

 

1

6

5

Ann-Sofie Täck

OKH

 

 

 

 

 

 

3

 

3

6

Anna Berglöv

ÅIF

 

3

 

 

 

 

 

 

3

7

Elin Skogh

OKH

3

 

 

 

 

 

 

 

3

8

Marie Strand

HIF

 

2

 

 

 

 

 

 

2

9

Johanna Börjesson

StIF

2

 

 

 

 

 

 

 

2

10

Sofia Törnqvist

IFK Lidingö

 

 

 

 

 

1

 

 

1

11

Johanna Börjesson

StIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

12

Marie-Louise Franke

ÖFIF

 

 

 

1

 

 

 

 

1

Korta banan herrar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

1

Bernt Wåhlin

ÖFIF

10

13

5

1

7

10

10

8

64

2

Ingemar Nygren

ÅIF

7

1

6

9

4

 

11

7

45

3

Olov Söderkvist

Dalaporten

9

 

7

 

 

12

13

 

41

4

Lars Hellström

ÅIF

11

10

8

8

 

1

 

 

38

5

Stig Berggren

ÅIF

 

11

 

4

 

7

5

10

37

6

Bosse Larsson

ÖFIF

8

15

 

 

5

9

 

 

37

7

Oskar Persson

ÅIF

 

14

4

 

1

5

8

4

36

8

Tomas Forsberg

ÅIF

3

8

1

1

2

4

9

6

34

9

Kenneth Persson

IFK Hedemora

4

16

1

1

1

11

 

 

34

10

Bengt Andersson

ÖFIF

2

9

 

6

3

3

4

2

29

11

Sören Lindblom

ÖFIF

 

 

 

7

6

 

 

9

22

12

Erik Hanses

Rembo IK

1

7

3

1

 

 

3

5

20

13

Yngve Andersson

ÅIF

5

 

 

5

 

 

 

3

13

14

Rasmus Täck

OKH

 

 

 

 

 

 

12

 

12

15

Roland Forsblom

Kungsgården SK

 

12

 

 

 

 

 

 

12

16

Erik Ahlqwist

ÖFIF

6

1

1

1

1

 

1

 

11

17

Mikael Karlsson

ÖFIF

 

 

 

1

 

8

 

 

9

18

Stig Forsberg

Dalaporten

 

6

 

3

 

 

 

 

9

19

Jan Bengtsson

R68

1

1

2

1

 

1

1

1

8

20

Allan Wedin

Järfälla

 

 

 

 

 

 

7

 

7

21

Linus Täck

OKH

 

 

 

 

 

 

6

 

6

22

Jörgen Holmström

OK Milan

 

 

 

 

 

6

 

 

6

23

Claes Bengtsson

ÅIF

 

4

1

 

 

1

 

 

6

24

Johan Reberg

OKH

 

3

 

2

 

 

 

 

5

25

Sören Andersson

JOK

 

5

 

 

 

 

 

 

5

26

Bertil Andersson

ÖFIF

1

1

 

1

1

1

 

 

5

27

Karl-Erik Gustavsson

OKH

 

2

 

 

 

 

2

 

4

28

Tord Andersson

ÖFIF

1

1

 

 

1

1

 

 

4

29

Per-Arne Johansson

ÖFIF

 

 

1

1

 

 

 

 

2

30

Gunnar Ärnström

ÖFIF

 

 

 

 

1

 

 

 

1

31

Mats Wedin

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

32

Kalle Lindfors

ÖFIF

 

 

 

1

 

 

 

 

1

33

Måns Widemark

ÖFIF

 

1

 

 

 

 

 

 

1

Korta banan damer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

1

Maria Hellström

ÅIF

3

7

4

 

 

 

 

7

21

2

Terese Karlsson

ÖFIF

1

4

3

4

 

1

1

6

20

3

Lovisa Pettersson

ÅIF

 

8

7

 

2

 

 

2

19

4

Elin Forsberg

ÅIF

 

6

6

1

1

2

 

1

17

5

Lisa Walleräng

HIF

2

5

1

3

 

 

 

4

15

6

Anna Lundberg

ÖFIF

 

3

2

5

 

 

 

 

10

7

Yvonne Nyström

ÅIF

1

2

 

 

 

 

 

3

6

8

Agnes Andersson

ÅIF

 

 

 

6

 

 

 

 

6

9

Lina Åslund

HIF

 

1

5

 

 

 

 

 

6

10

Michaela Lundgren

 

 

 

 

 

 

 

 

5

5

11

Annelie Wåhlin

ÖFIF

 

 

 

1

3

 

1

 

5

12

Ingela Bengtsson

ÅIF

 

 

 

 

 

3

 

 

3

13

Christina Ärnström

ÖFIF

 

 

1

1

1

 

 

 

3

14

Gunilla Ahlqwist

ÖFIF

1

1

 

1

 

 

 

 

3

15

Karin Svantesson

ÖFIF

1

 

1

1

 

 

 

 

3

16

Valleräng

 

 

 

 

2

 

 

 

 

2

17

Ulrika Olsson

ÖFIF

1

1

 

 

 

 

 

 

2

18

Alva Arvidsson

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

19

Mikaela Arvidsson

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

Minibanan herrar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

1

Yngve Carlsson

ÖFIF

 

 

1

1

 

2

2

 

6

2

Filip Nilsson

OK Triangeln

 

 

 

 

 

1

1

1

3

3

Oliver Maylor

 

1

 

2

 

 

 

 

 

3

4

Bo Eriksson

ÖFIF

2

 

1

 

 

 

 

 

3

5

Bengt Johansson

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

6

Fredrik Wedin

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

7

Göran Wåhlin

ÖFIF

 

 

 

1

 

 

 

 

1

8

Jimmy Öhman

ÖFIF

 

 

 

1

 

 

 

 

1

9

Johan Öhman

ÖFIF

 

 

 

1

 

 

 

 

1

10

Lars-Göran Olsson

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

11

Evert Bengtsson

ÅIF

 

 

 

 

 

1

 

 

1

Minibanan damer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

1

Mikaela Arvidsson

ÖFIF

1

1

3

1

6

4

3

 

19

2

Alva Arvidsson

ÖFIF

1

2

 

7

 

5

 

 

15

3

Alma Åslund

HIF

 

4

 

6

 

 

 

 

10

4

Ulla Bengtsson

ÅIF

2

6

 

 

1

1

 

 

10

5

Gunnel Stridh

ÖFIF

 

3

1

 

2

 

 

2

8

6

Emma Stridh

ÖFIF

 

 

 

4

4

 

 

 

8

7

Yvonne Nyström

ÅIF

 

 

 

 

 

6

 

 

6

8

Linnea Stridh

ÖFIF

 

 

 

3

3

 

 

 

6

9

Lovisa Pettersson

ÅIF

 

 

 

 

 

 

5

 

5

10

Anna-Greta Danielsson

ÅIF

 

 

 

 

5

 

 

 

5

11

Amanda Sörling

HIF

 

 

 

5

 

 

 

 

5

12

Maja Tressman

HIF

 

5

 

 

 

 

 

 

5

13

Frida Nilsson

OK Triangeln

 

 

 

 

 

1

2

1

4

14

Elin Forsberg

ÅIF

 

 

 

 

 

 

4

 

4

15

Raquel Lizarraga

 

 

 

 

 

 

3

 

 

3

16

Anna Maylor

 

1

 

2

 

 

 

 

 

3

17

Inga Holmström

OK Milan

 

 

 

 

 

2

 

 

2

18

Lina Åslund

HIF

 

 

 

2

 

 

 

 

2

19

Ulrika Olsson

ÖFIF

1

1

 

 

 

 

 

 

2

20

Wilma Olsson

ÖFIF

1

1

 

 

 

 

 

 

2

21

Lisa Walleräng

HIF

 

 

 

 

 

 

1

 

1

22

Maj-Lis Karlsson

ÖFIF

 

1

 

 

 

 

 

 

1

23

Carina Jonsson

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

 

Uppdaterad: 19 JUN 2012 20:31 Skribent: Sven-Arne Strid

Postadress:
Österfärnebo IF - Orientering
Sven-Arne Stridh, Grönsinkavägen 18
81174 Österfärnebo

Kontakt:
Tel: 029120320
Fax: 029120320
E-post: This is a mailto link

Se all info