Hoppa till sidans innehåll

Reultat Byggdegården 22/4


Årets premiär av Allemansluffen lockade 52 deltagare till Byggdegården där Viktor Stridh var banläggare i jättfint väder.

Resultat Byggdegården 22/4

P1

Byggdegården

22-apr

Långa banan herrar

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

Tid1

P1

P Tot

1

Rolf Andersson

ÖFIF

37,00

7

7

2

Lars Karlsson

VAIF

38,02

6

6

2

Martin Persson

ÅIF

38,26

5

5

4

Peter Larsson

StIF

41,37

4

4

5

Sven Persson

ÅIF

41,54

3

3

5

Johnny Ulander

ÅIF

44,24

2

2

7

Stellan Täck

OKH

53,29

1

1

Långa banan damer

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

Tid1

P1

P Tot

1

Ann-Sofie Karlsson

Umeå OK

44,13

2

2

2

Emma Bengtsson

ÅIF

49,53

1

1

Mellanbanan herrar

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

Tid1

P1

P Tot

1

Jan-Erik Skogh

ÖFIF

35,10

9

9

2

Rasmus Täck

OKH

36,54

8

8

3

Lars-Ove Skogh

ÖFIF

38,54

7

7

4

Oskar Persson

ÅIF

39,02

6

6

5

Niklas Norling

OK Ödmården

40,10

5

5

6

Mats Gavlefors

OKH

41,00

4

4

7

Anders Lindgren

ÖFIF

46,10

3

3

8

Magnus Johnsson

ÖFIF

49,19

2

2

9

Anders Karlsson

ÅIF

50,10

1

1

Mellanbanan damer

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

Tid1

P1

P Tot

1

Sara Hägglund

OKH

43,06

7

7

1

Sofia Hägglund

OKH

44,55

6

6

3

Ingela Bengtsson

ÅIF

52,49

5

5

4

Maria Hellström

ÅIF

53,02

4

4

5

Annelie Wåhlin

ÖFIF

53,21

3

3

6

Susanne Åslund

HIF

64,43

2

2

6

Ann-Sofie Täck

OKH

65,48

1

1

Korta banan herrar

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

Tid1

P1

P Tot

1

Olov Söderkvist

Dalaporten

27,42

17

17

2

Ulf Wetter

ÖFIF

28,13

16

16

3

Sören Lindblom

ÖFIF

28,38

15

15

4

Mikael Karlsson

ÖFIF

28,45

14

14

5

Ingemar Nygren

ÅIF

29,54

13

13

6

Kenneth Persson

IFK Hedemora

30,03

12

12

7

Lars Hellström

ÅIF

32,06

11

11

8

Tomas Forsberg

ÅIF

33,14

10

10

8

Stig Berggren

ÅIF

35,20

9

9

10

Anders Ahnlen

OKH

37,28

8

8

11

Göran Jansson

OK Triangeln

37,49

7

7

12

S-G Johansson

ÖFIF

38,36

6

6

12

Robin Wessman

OKH

39,03

5

5

14

Stig-Göran Mårtensson

GOK

43,09

4

4

15

Karl-Erik Gustavsson

OKH

43,36

3

3

15

Stig Forsberg

Dalaporten

46,38

2

2

17

Ingemar Sjöberg

OKH

58,04

1

1

Korta banan damer

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

Tid1

P1

P Tot

1

Ellen Skoog

OKH

30,33

7

7

2

Elin Skogh

OKH

33,39

6

6

3

Agneta Björk

ÖFIF

36,46

5

5

4

Yvonne Nyström

ÅIF

46,00

4

4

4

Elin Forsberg

ÅIF

48,09

3

3

6

Anna Lundberg

 

51,06

2

2

7

Terese Karlsson

ÖFIF

51,09

1

1

Minibanan herrar

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

Tid1

P1

P Tot

4

Bo Eriksson

ÖFIF

21,07

1

1

Minibanan damer

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

Tid1

P1

P Tot

1

Gunilla Mårtensson

GOK

20,14

2

2

2

Kerstin Jansson

OK Triangeln

32,56

1

1

Uppdaterad: 22 APR 2014 21:26 Skribent: Sven-Arne Strid
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Österfärnebo IF - Orientering
Sven-Arne Stridh, Grönsinkavägen 18
81174 Österfärnebo

Kontakt:
Tel: 029120320
Fax: 029120320
E-post: This is a mailto link

Se all info