Hoppa till sidans innehåll

Totalresultat 2014



Slut resultat 2014











P1

Byggdegården

22-apr











P2

Trekanten

29-apr











P3

Österbor

05-maj











P4

Kungshögarna

13-maj











P5

Solliden

20-maj











P6

Bastfallet

27-maj











P7

Alderhulten

03-jun











P8

Littersbo

10-jun











Långa banan herrar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

Slut poäng

1

Rolf Andersson

ÖFIF

7

8

 

6

9

14

3

7

54

54

2

Martin Persson

ÅIF

5

5

3

2

7

 

4

5

31

31

3

Sven Persson

ÅIF

3

 

 

4

6

 

 

6

19

19

4

Peter Larsson

StIF

4

6

 

 

8

 

 

 

18

18

5

Viktor Stridh

ÖFIF

 

2

2

3

1

1

2

4

15

15

6

Sven Olsson

Korsnäs IF OK

 

 

 

 

 

13

 

 

13

13

7

Urban Andre

Hammarby IFOL

 

 

 

 

 

12

 

 

12

12

8

Lars Bengtsson

ÅIF

 

 

4

 

4

 

1

2

11

11

9

Mats Hedberg

ÅIF

 

 

5

 

2

 

 

3

10

10

9

Emil Åberg

Korsnäs IF OK

 

 

 

 

 

10

 

 

10

10

11

Isak Åberg

Korsnäs IF OK

 

 

 

 

 

9

 

 

9

9

12

Matts Jönsson

Korsnäs IF OK

 

 

 

 

 

8

 

 

8

8

12

Johan Bgjörklund

Hammarby IFOL

 

7

 

 

 

1

 

 

8

8

14

Stefan Falk

VAIF

 

 

 

 

 

7

 

 

7

7

14

Johnny Ulander

ÅIF

2

 

 

 

5

 

 

 

7

7

16

Gustav Öhgren

Karlsbyhedens IK

 

 

 

 

 

6

 

 

6

6

16

Lars Karlsson

VAIF

6

 

 

 

 

 

 

 

6

6

18

Jan Andersson

GOK

 

 

 

 

 

5

 

 

5

5

18

Mats Lundberg

Dalaporten

 

 

 

5

 

 

 

 

5

5

20

Oskar Persson

ÅIF

 

 

 

 

3

 

 

1

4

4

20

Per Olofsson

StIF

 

 

 

 

 

4

 

 

4

4

20

Bo Börjesson

StIF

 

4

 

 

 

 

 

 

4

4

20

Ola Hedin

OKH

 

3

1

 

 

 

 

 

4

4

24

Ulf Henriksson

Korsnäs IF OK

 

 

 

 

 

3

 

 

3

3

24

Erik Ahlqwist

ÖFIF

1

 

1

 

 

 

1

 

3

3

26

Per Hållström

GOK

 

 

 

 

 

2

 

 

2

2

26

Jan-Erik Skogh

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

1

2

2

26

S-A Stridh

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

1

1

2

2

29

Mikael Backlund

Dalaporten

 

 

 

1

 

 

 

 

1

1

29

Ove Åberg

StIF

 

1

 

 

 

 

 

 

1

1

29

Johannes Svensson

OK Tyr

 

 

 

 

 

 

 

1

1

1

29

Stellan Täck

OKH

1

 

 

 

 

 

 

 

1

1

Långa banan damer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

Slut poäng

1

Emma Bengtsson

ÅIF

1

1

1

 

 

 

 

 

3

3

1

Jennie Börjesson-Eriksson

StIF

 

3

 

 

 

 

 

 

3

3

3

Johanna Börjesson-Eriksson

StIF

 

2

 

 

 

 

 

 

2

2

3

Ann-Sofie Karlsson

Umeå OK

2

 

 

 

 

 

 

 

2

2

5

Kristin Olovsson

Rehns BK

 

 

 

 

 

1

 

 

1

1

Mellanbanan herrar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

Slut poäng

1

Jan-Erik Skogh

ÖFIF

9

8

 

 

3

1

 

8

29

29

2

Lars-Ove Skogh

ÖFIF

7

5

 

 

 

 

6

9

27

27

3

Bengt Björk

ÅIF

 

1

 

 

 

 

7

7

15

15

4

Oskar Persson

ÅIF

6

6

2

1

 

 

 

 

15

15

5

Kjell Viklund

HOK

 

 

 

 

 

 

5

6

11

11

5

Per Elfström

ÅIF

 

7

 

 

 

 

 

4

11

11

7

Anders Lindgren

ÖFIF

3

 

3

 

2

 

1

1

10

10

8

Rasmus Täck

OKH

8

 

 

 

 

 

 

 

8

8

9

S-A Stridh

ÖFIF

 

 

 

 

 

1

4

2

7

7

9

S-G Mårtensson

GOK

 

 

 

 

 

5

2

 

7

7

9

Mats Gavlefors

OKH

4

3

 

 

 

 

 

 

7

7

12

Christer Alkberg

OOK

 

 

 

 

 

6

 

 

6

6

12

Göran Wåhlin

ÖFIF

1

1

 

 

1

1

1

1

6

6

14

S-O Wiklund

Arboga OK

 

 

 

 

 

 

 

5

5

5

14

S-E Kempe

OKH

 

2

 

 

 

 

3

 

5

5

14

Niklas Norling

OK Ödmården

5

 

 

 

 

 

 

 

5

5

14

Jan Bengtsson

R68

 

1

1

 

 

1

1

1

5

5

18

Mikael Eriksson

VAIF

 

 

 

 

 

4

 

 

4

4

18

Ola Karlsson

StIF

 

4

 

 

 

 

 

 

4

4

18

Erik Ahlqwist

ÖFIF

1

 

1

 

 

1

1

 

4

4

21

Mats Hemström

GOK

 

 

 

 

 

 

 

3

3

3

21

Tor Lindström

Tumba-Mälar OK

 

 

 

 

 

3

 

 

3

3

21

Mats Skoog

ÅIF

 

1

1

 

 

1

 

 

3

3

24

Lars-Erik Liljeström

GOK

 

 

 

 

 

2

 

 

2

2

24

Anders Karlsson

ÅIF

1

 

 

 

1

 

 

 

2

2

24

Mats Hedberg

ÅIF

 

 

 

2

 

 

 

 

2

2

24

Magnus Johnsson

ÖFIF

2

 

 

 

 

 

 

 

2

2

24

Bengt Andersson

ÖFIF

 

 

 

 

 

1

1

 

2

2

24

Bertil Andersson

ÖFIF

 

 

1

 

1

 

 

 

2

2

24

Tord Andersson

ÖFIF

 

 

1

 

1

 

 

 

2

2

24

Jimmy Öhman

ÖFIF

1

 

 

 

1

 

 

 

2

2

24

Viktor Stridh

ÖFIF

 

 

 

1

1

 

 

 

2

2

33

Sture Nyqvist

GOK

 

 

 

 

 

1

 

 

1

1

33

Robin Wessman

OKH

 

 

1

 

 

 

 

 

1

1

33

Roland Forsblom

KSK

 

1

 

 

 

 

 

 

1

1

33

Mikael Karlsson

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

1

Mellanbanan damer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

Slut poäng

1

Maria Hellström

ÅIF

4

 

6

 

4

 

 

 

14

14

1

Sara Hägglund

OKH

7

 

7

 

 

 

 

 

14

14

3

Erica Edman

Korsnäs IF OK

 

 

 

 

 

12

 

 

12

12

4

Therese Bergqvist

Korsnäs IF OK

 

 

 

 

 

11

 

 

11

11

5

Annelie Wåhlin

ÖFIF

3

2

 

 

3

 

 

2

10

10

5

Anki Danielsson

OKH

 

 

 

 

 

10

 

 

10

10

7

Anna Karlsson

Dalaporten

 

1

4

 

1

1

1

1

9

9

7

Jenny Perers

Korsnäs IF OK

 

 

 

 

 

9

 

 

9

9

9

Lotta Jungåker

Korsnäs IF OK

 

 

 

 

 

8

 

 

8

8

9

Irene Walleräng

HIF

 

 

3

 

5

 

 

 

8

8

11

Linda Eriksson

GOK

 

 

 

 

 

7

 

 

7

7

12

Lova Klaser

Korsnäs IF OK

 

 

 

 

 

6

 

 

6

6

12

Susanne Åslund

HIF

2

 

 

 

2

2

 

 

6

6

12

Sofia Hägglund

OKH

6

 

 

 

 

 

 

 

6

6

15

Pernilla Eriksson

GOK

 

 

 

 

 

5

 

 

5

5

15

Carina Holmberg

OKH

 

 

5

 

 

 

 

 

5

5

15

Ingela Bengtsson

ÅIF

5

 

 

 

 

 

 

 

5

5

18

Vanessa Ulate

OK Triangeln

 

 

 

 

 

4

 

 

4

4

19

Lina Åslund

HIF

 

 

 

 

 

3

 

 

3

3

20

Sara Walleräng

HIF

 

 

2

 

 

 

 

 

2

2

21

Ida Palmberg

OKH

 

 

1

 

 

 

 

 

1

1

21

Ann-Sofie Täck

OKH

1

 

 

 

 

 

 

 

1

1

21

Elin Skoog

ÅIF

 

 

 

 

 

1

 

 

1

1

21

Inger Björk

ÅIF

 

1

 

 

 

 

 

 

1

1

Korta banan herrar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

Slut poäng

1

Tomas Forsberg

ÅIF

10

10

7

4

1

11

5

2

50

49

2

Mikael Karlsson

ÖFIF

14

11

2

 

10

 

6

 

43

43

3

Kenneth Persson

IFK Hedemora

12

1

9

5

1

12

 

 

40

40

3

Ingemar Nygren

ÅIF

13

7

5

7

8

 

 

 

40

40

5

Ulf Wetter

ÖFIF

16

 

10

 

7

 

 

 

33

33

6

Sören Lindblom

ÖFIF

15

12

 

 

 

 

 

 

27

27

7

Lars Hellström

ÅIF

11

 

8

 

2

 

 

 

21

21

8

Lars Karlsson

Dalaporten

 

8

4

 

4

 

 

3

19

19

8

Bengt Andersson

ÖFIF

1

6

1

3

6

1

1

 

19

19

10

Stig Berggren

ÅIF

9

 

 

6

3

 

 

 

18

18

11

Anders Ahnlen

OKH

8

9

 

 

 

 

 

 

17

17

11

Olov Söderkvist

Dalaporten

17

 

 

 

 

 

 

 

17

17

13

S-G Johansson

ÖFIF

6

3

6

1

 

 

 

 

16

16

14

Karl-Erik Gustavsson

OKH

3

2

 

 

 

7

3

 

15

15

15

Göran Jansson

OK Triangeln

7

5

 

 

 

 

 

 

12

12

16

Bengt Björk

ÅIF

 

 

 

 

11

 

 

 

11

11

16

Torbjörn Danielsson

OKH

 

 

11

 

 

 

 

 

11

11

18

Stefan Björk

VAIF

 

 

 

 

 

10

 

 

10

10

19

Anders Larsson

StIF

 

 

 

 

 

9

 

 

9

9

19

S-A Stridh

ÖFIF

 

 

 

 

9

 

 

 

9

9

21

Jan Åhs

NOK

 

 

 

 

 

8

 

 

8

8

21

Erik Hanses

Rembo IK

 

 

 

 

1

5

2

 

8

8

22

Erik Ahlqwist

ÖFIF

1

1

1

1

1

1

1

1

8

7

23

Jan Bengtsson

R68

 

1

1

 

1

1

1

1

6

6

23

Magnus Mejyr

GOK

 

 

 

 

 

6

 

 

6

6

25

Yngve Andersson

ÅIF

 

 

 

 

5

 

 

 

5

5

25

Bosse Larsson

ÖFIF

 

 

3

2

 

 

 

 

5

5

25

Ingemar Sjöberg

OKH

1

4

 

 

 

 

 

 

5

5

25

Robin Wessman

OKH

5

 

 

 

 

 

 

 

5

5

25

Tord Andersson

ÖFIF

 

1

 

1

 

1

1

1

5

5

30

Allan Haglund

GOK

 

 

 

 

 

4

 

 

4

4

30

Allan Wedin

Järfälla OK

 

 

 

 

 

 

4

 

4

4

30

Stig-Göran Mårtensson

GOK

4

 

 

 

 

 

 

 

4

4

30

Bertil Andersson

ÖFIF

 

 

 

1

 

1

1

1

4

4

34

Karl-Erik Vesström

OKH

 

 

 

 

 

3

 

 

3

3

34

Bengt Johansson

ÖFIF

1

1

1

 

 

 

 

 

3

3

36

Erik Jönsson

OKH

 

 

 

 

 

2

 

 

2

2

36

Stig Forsberg

Dalaporten

2

 

 

 

 

 

 

 

2

2

36

Johan Risberg

 

1

1

 

 

 

 

 

 

2

2

36

Mats Wedin

ÖFIF

 

1

1

 

 

 

 

 

2

2

40

P-O Eriksson

OKH

 

 

 

 

 

 

1

 

1

1

40

David Risberg

OKH

1

 

 

 

 

 

 

 

1

1

40

Claes Bengtsson

ÅIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

1

40

Fredrik Wedin

ÖFIF

 

 

1

 

 

 

 

 

1

1

40

Axel Johnson

ÖFIF

 

 

1

 

 

 

 

 

1

1

40

David Risberg

 

 

1

 

 

 

 

 

 

1

1

40

Fredrik Thörnqvist

 

 

1

 

 

 

 

 

 

1

1

40

Yngve Carlsson

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

1

Korta banan damer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

Slut poäng

1

Yvonne Nyström

ÅIF

4

4

2

4

 

 

 

 

14

14

2

Elin Forsberg

ÅIF

3

3

3

1

1

 

 

1

12

12

3

Ellen Skoog

OKH

7

 

1

 

 

 

 

 

8

8

4

Gunilla Ahlqwist

ÖFIF

1

1

1

1

1

1

1

 

7

7

5

Elin Skogh

OKH

6

 

 

 

 

 

 

 

6

6

5

Agneta Björk

ÖFIF

5

 

 

1

 

 

 

 

6

6

7

Irene Walleräng

HIF

 

 

 

5

 

 

 

 

5

5

7

Terese Karlsson

ÖFIF

1

 

4

 

 

 

 

 

5

5

9

Åsa Blixt

JOK

 

 

 

 

 

4

 

 

4

4

9

Moa Karlsson

StIF

2

2

 

 

 

 

 

 

4

4

11

Ellinor Persson

OOK

 

 

 

 

 

3

 

 

3

3

12

Lena Westblom

OOK

 

 

 

 

 

2

 

 

2

2

12

Elisabeth Andersson

ÖFIF

 

 

1

 

1

 

 

 

2

2

12

Desiree Wedin

ÖFIF

 

1

1

 

 

 

 

 

2

2

12

Birgitta Olsson

ÖFIF

 

1

1

 

 

 

 

 

2

2

16

Anette Engström

VAIF

 

 

 

 

 

1

 

 

1

1

16

Gunilla Mårtensson

GOK

 

 

 

 

 

 

1

 

1

1

16

Mikaela Lundgren

HIF

 

 

 

1

 

 

 

 

1

1

16

Lisa Walleräng

HIF

 

 

 

1

 

 

 

 

1

1

16

Mikaela Arvidsson

ÖFIF

 

 

1

 

 

 

 

 

1

1

16

Margareta Gavlefors

OKH

 

1

 

 

 

 

 

 

1

1

16

Anna Ärnström

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

1

16

Kajsa Ärnström

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

1

16

Ingrid Andersson

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

 

1

1

1

16

Christina Ärnström

ÖFIF

 

 

1

 

 

 

 

 

1

1

16

Elin Skoog

ÅIF

 

1

 

 

 

 

 

 

1

1

16

Birgitta Pettersson

ÅIF

 

 

1

 

 

 

 

 

1

1

Minibanan herrar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

Slut poäng

1

Yngve Carlsson

ÖFIF

1

1

2

1

2

1

1

1

10

9

2

Sixten Partanen

OKH

 

 

 

 

 

5

 

 

5

5

3

Edvin Ling

OK Triangeln

 

 

 

 

 

4

 

 

4

4

3

Jimmy Öhman

ÖFIF

1

 

1

 

1

 

 

1

4

4

5

Isak Björk

OKH

 

 

 

 

 

3

 

 

3

3

5

Bo Eriksson

ÖFIF

1

 

1

 

1

 

 

 

3

3

5

David Risberg

OKH

 

 

 

 

1

1

1

 

3

3

5

Elias Risberg

OKH

1

1

 

 

1

 

 

 

3

3

5

Jakob Risberg

OKH

1

1

 

 

1

 

 

 

3

3

10

Alfred Jeppson

OKH

 

 

 

 

 

2

 

 

2

2

10

Johan Risberg

OKH

 

 

 

 

1

1

 

 

2

2

10

Göran Wåhlin

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

1

1

2

2

13

Oskar Björk

OKH

 

 

 

 

 

1

 

 

1

1

13

Bertil Andersson

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

1

13

Tord Andersson

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

1

13

Mats Wedin

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

1

13

Fredrik Wedin

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

1

13

Evert Bengtsson

ÅIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

1

13

Gunnar Ärnström

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

1

 

Minibanan damer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P Tot

Slut poäng

1

Juliett Karlsson

OK Triangeln

 

 

 

 

 

4

 

 

4

4

1

Johanna Wilner

OK Triangeln

 

 

 

 

 

4

 

 

4

4

1

Mikaela Arvidsson

ÖFIF

 

 

 

2

1

 

1

 

4

4

4

Enja Hedin

ÖFIF

1

1

1

 

 

 

 

 

3

3

5

Emma Enqvist

OKH

 

 

 

 

 

2

 

 

2

2

5

Alva Arvidsson

ÖFIF

 

 

 

 

2

 

 

 

2

2

5

Kerstin Jansson

OK Triangeln

1

1

 

 

 

 

 

 

2

2

5

Gunilla Mårtensson

GOK

2

 

 

 

 

 

 

 

2

2

5

Karolina Risberg

ÖFIF

 

 

 

 

 

1

1

 

2

2

10

Nilla Enqvist

OKH

 

 

 

 

 

1

 

 

1

1

10

Alma Åslund

HIF

 

 

 

1

 

 

 

 

1

1

10

Desiree Wedin

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

1

10

Ulla Bengtsson

ÅIF

1

 

 

 

 

 

 

 

1

1

10

Birgitta Pettersson

ÅIF

 

1

 

 

 

 

 

 

1

1

 

Uppdaterad: 28 JUN 2014 11:25 Skribent: Sven-Arne Strid
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Österfärnebo IF - Orientering
Sven-Arne Stridh, Grönsinkavägen 18
81174 Österfärnebo

Kontakt:
Tel: 029120320
Fax: 029120320
E-post: This is a mailto link

Se all info