Hoppa till sidans innehåll

Sluresultat 2018


Så var det dags att lite sent summera årets Allemansluff. Då värdret varit ovanligt varm och torrt så har endast en etapp2 vid Bårhällarna gått i fuktig väderlek. Jag tycker alla banläggare har gjort ett bra jobb med roliga och utmanade banor, det har också varit en etapp vid Årsunda motorstadion. Glädjande att deltagarantalet har ökat något i år både på tisdagkvällar och i veckorna.

Har som vanligt räknat ut ett samanlagt resultat se nedan.

Långa banan herrar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P9

Slut poäng

1

Rolf Andersson

ÖFIF

9

2

6

11

4

2

5

8

5

50

2

Viktor Strid

ÖFIF

2

1

2

3

5

1

3

7

3

26

3

Bo Börjesson

StIF

4

 

 

8

6

 

2

5

 

25

4

Lars Karlsson

VAIF

10

 

 

7

 

 

6

 

 

23

5

Sven Persson

ÅIF

 

 

3

10

 

 

 

6

 

19

6

Joel Börjesson

StIF

 

3

 

 

7

 

4

 

4

18

6

Lars Bengtsson

ÅIF

5

 

4

2

2

1

1

3

 

18

8

Thomas Ivarsson

OKH

6

 

7

 

 

 

 

 

 

13

9

David Björk

VAIF

 

 

 

12

 

 

 

 

 

12

9

Stefan Stridh

VAIF

7

 

5

 

 

 

 

 

 

12

11

Uffe Karlsson

StIF

 

 

 

9

 

 

 

 

 

9

12

Johan Andersson

VAIF

8

 

 

 

 

 

 

 

 

8

13

Oskar Persson

ÅIF

 

 

1

6

 

 

 

 

 

7

14

Jack Hicks

ÖFIF

1

1

 

 

1

1

1

 

 

5

14

Magnus Karlsson

StIF

 

 

 

5

 

 

 

 

 

5

16

Ulrik Englund

TMOK

 

 

 

 

 

3

 

 

1

4

16

Anders Rönnlund

JOK

 

 

 

 

 

 

 

4

 

4

16

Torbjörn Blom

VAIF

 

 

 

4

 

 

 

 

 

4

19

Göran Hedman

VAIF

 

 

 

1

1

 

 

1

 

3

19

Mikael  Backlund

Dalaporten

 

 

 

 

3

 

 

 

 

3

19

Torbjörn Hägglund

OKH

3

 

 

 

 

 

 

 

 

3

19

S-A Stridh

ÖFIF

 

 

 

 

 

1

 

1

1

3

23

Henrik Björk

OKH

 

 

 

1

 

 

1

 

 

2

23

Mikael Persson

GOK

 

 

 

 

 

 

 

2

 

2

25

Kent Olsson

Södertälje

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

25

E Cederstrand

HIF

 

 

 

 

1

 

 

 

 

1

25

Emil Danielsson

OKH

1

 

 

 

 

 

 

 

 

1

25

S-E Kempe

OKH

 

 

 

 

 

 

 

1

 

1

25

Lars-Ove Skogh

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

25

Måns Widmark

Tjalve

 

 

 

1

 

 

 

 

 

1

Långa banan damer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P9

Slut poäng

1

Jennie Börjesson

StIF

 

 

2

 

1

 

1

1

2

7

2

Johanna Börjesson

StIF

 

 

 

 

2

 

2

2

 

6

3

Madelene Zander

ÖFIF

1

1

 

 

 

1

1

 

 

4

4

Cornelia Ivarsson

OKH

1

 

1

1

 

 

 

 

 

3

4

Ida Palmberg

OKH

3

 

 

 

 

 

 

 

 

3

6

Moa Karlsson

StIF

 

 

 

2

 

 

 

 

 

2

6

Sara Hägglund

OKH

2

 

 

 

 

 

 

 

 

2

8

Emma Bengtsson

ÅIF

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

Mellanbanan herrar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P9

Slut poäng

1

S-A Stridh

ÖFIF

5

3

6

10

1

2

2

3

1

32

2

Mats Hemström

GOK

 

 

9

12

 

 

 

 

 

21

3

Rolf Kulla

VAIF

2

 

4

8

1

 

 

 

4

19

4

Kjell Viklund

HOK

 

 

 

13

 

 

 

 

5

18

5

Fredrik Liljegren

Horndals IF

 

1

5

5

2

 

1

 

 

14

6

Lars-Ove Skogh

ÖFIF

 

 

 

11

 

 

 

 

 

11

6

Uffe Karlsson

StIF

 

 

11

 

 

 

 

 

 

11

6

Göran Lyrberg

OKH

4

 

7

 

 

 

 

 

 

11

9

Per Olofsson

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

10

10

Mats Hedberg

ÅIF

6

 

 

 

3

 

 

 

 

9

10

Peter Larsson

ÅIF

 

 

 

9

 

 

 

 

 

9

12

Magnus Karlsson

StIF

 

 

8

 

 

 

 

 

 

8

13

Stig Oveland

VAIF

 

 

 

7

 

 

 

 

 

7

13

Elias Danielsson

OKH

7

 

 

 

 

 

 

 

 

7

13

E Cederstrand

ÖFIF

1

1

 

 

1

1

1

1

1

7

16

Hampus Karlsson

OKH

 

 

 

6

 

 

 

 

 

6

17

Tom Sandvik

AOK

 

 

 

 

 

4

 

 

 

4

17

Tomas Falk

VAIF

 

 

 

4

 

 

 

 

 

4

19

Ulrik Englund

TMOK

 

 

 

 

 

 

 

 

3

3

19

Oskar Persson

ÅIF

 

 

 

 

 

3

 

 

 

3

19

Viktor Karlsson

StIF

 

 

 

3

 

 

 

 

 

3

19

Viktor Karlsson

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

3

19

Mikael Palmberg

OKH

3

 

 

 

 

 

 

 

 

3

24

Owe Åberg

StIF

 

 

 

 

 

 

 

2

 

2

24

Göran Nilsson

VAIF

 

 

 

1

 

 

 

1

 

2

24

Joel Owen

VAIF

 

 

 

2

 

 

 

 

 

2

24

S-E Kempe

OKH

 

 

2

 

 

 

 

 

 

2

24

Bo Börjesson

StIF

 

2

 

 

 

 

 

 

 

2

24

David Risberg

OKH

1

 

1

 

 

 

 

 

 

2

24

Elias Risberg

OKH

1

 

1

 

 

 

 

 

 

2

24

Jacob Risberg

OKH

1

 

1

 

 

 

 

 

 

2

24

Johan Risberg

OKH

1

 

1

 

 

 

 

 

 

2

33

Anders Nordkvist

StIF

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

33

Ola Hedin

OKH

 

 

 

 

 

1

 

 

 

1

33

Anders Persson

OKH

 

 

1

 

 

 

 

 

 

1

33

Dan Gavell

Gysinge

 

1

 

 

 

 

 

 

 

1

33

Fabian Sund

OKH

1

 

 

 

 

 

 

 

 

1

33

Magnus Johnson

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

 

1

33

Markus Lundberg

Gysinge

 

1

 

 

 

 

 

 

 

1

33

Mats Skoog

ÅIF

 

 

 

 

1

 

 

 

 

1

33

Mikael Karlsson

ÖFIF

 

 

1

 

 

 

 

 

 

1

33

Jack Hicks

ÖFIF

 

 

1

 

 

 

 

 

 

1

Mellanbanan damer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P9

Slut poäng

1

Irene Walleräng

HIF

6

 

3

3

 

 

 

 

 

12

2

Mona Åkerman

VAIF

4

 

 

1

 

 

2

 

 

7

3

Ingela Bengtsson

ÅIF

3

 

 

 

 

 

1

 

1

5

3

Frida Jansson

VAIF

 

 

 

5

 

 

 

 

 

5

3

Elsa Palmberg

OKH

5

 

 

 

 

 

 

 

 

5

6

Noa Stenälv

VAIF

 

 

 

4

 

 

 

 

 

4

6

Moa Karlsson

StIF

 

 

4

 

 

 

 

 

 

4

8

Linnea Persson

VAIF

 

 

 

2

 

 

 

 

 

2

8

Anne Lyrberg

VAIF

 

 

2

 

 

 

 

 

 

2

8

Susanne Åslund

HIF

1

 

1

 

 

 

 

 

 

2

8

Ann Lyrberg

VAIF

2

 

 

 

 

 

 

 

 

2

8

Madelene Zander

ÖFIF

 

 

1

 

1

 

 

 

 

2

13

Ulrika Backlund

Dalaporten

 

 

 

 

1

 

 

 

 

1

13

Jennie Börjesson

StIF

 

1

 

 

 

 

 

 

 

1

13

Karolina Risberg

OKH

1

 

 

 

 

 

 

 

 

1

13

Elin Skoog

ÅIF

 

 

 

 

1

 

 

 

 

1

Korta banan herrar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P9

Slut poäng

1

Olov Söderkvist

Dalaporten

8

5

14

3

 

8

8

9

6

61

5

Jan-Erik Skogh

ÖFIF

6

4

11

 

5

6

6

 

5

43

3

Tomas Forsberg

ÅIF

2

3

7

12

 

4

7

4

3

42

9

Bosse Larsson

ÖFIF

5

 

9

 

3

 

5

7

4

33

38

Stig-Göran Mårtensson

ÖOK

4

 

4

7

4

3

1

6

1

30

10

Mikael Karlsson

ÖFIF

 

 

10

9

 

1

 

8

1

29

7

Vigol Kjellman

StIF

 

 

12

15

 

 

 

 

 

27

7

Anton Engstrand

StIF

 

 

13

14

 

 

 

 

 

27

2

Lars Karlsson

Dalaporten

3

2

 

8

2

 

3

5

 

23

4

Per Elfström

ÅIF

 

 

 

13

 

7

 

 

 

20

8

Anders Nordkvist

StIF

 

 

5

10

 

 

 

 

 

15

11

Adam Engstrand

StIF

 

 

 

11

 

 

 

 

 

11

12

Stig Forsberg

Dalaporten

1

1

1

1

1

2

2

1

 

10

13

Roland Forsblom

KSK

 

 

 

6

 

 

 

3

 

9

14

Bengt Andersson

ÖFIF

1

1

1

1

1

1

1

1

1

8

14

Thord Andersson

ÖFIF

 

 

8

 

 

 

 

 

 

8

14

Bengt Björk

ÅIF

7

 

 

 

 

 

1

 

 

8

17

Tobbe Danielsson

ÅIF

 

 

6

 

 

 

 

 

 

6

18

Ulf Wetter

ÖFIF

 

 

 

 

 

5

 

 

 

5

18

Ingemar Nygren

ÅIF

 

 

 

5

 

 

 

 

 

5

18

Mats Wedin

ÖFIF

 

1

1

1

1

1

 

 

 

5

21

Ale Thorsling

KSK

 

 

 

2

 

 

 

2

 

4

21

Göran Nilsson

VAIF

 

 

 

 

 

 

4

 

 

4

21

Anders Persson

OKH

 

 

 

4

 

 

 

 

 

4

21

Bertil Andersson

ÖFIF

1

1

1

1

 

 

 

 

 

4

21

Tord Andersson

ÖFIF

1

1

1

1

 

 

 

 

 

4

26

Andreas Persson

OKH

 

 

3

 

 

 

 

 

 

3

26

Mats Wedin

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

1

1

3

28

Sture Nilsson

OKH

 

 

2

 

 

 

 

 

 

2

28

E Cederstrand

ÖFIF

 

1

 

 

 

 

 

1

 

2

30

David Risberg

OKH

 

1

 

 

 

 

 

 

 

1

30

Elias Risberg

ÖFIF

 

1

 

 

 

 

 

 

 

1

30

Erik Ahlqwist

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

 

1

30

Ingvar Björk

ÖFIF

 

1

 

 

 

 

 

 

 

1

30

Jakob Risberg

OKH

 

1

 

 

 

 

 

 

 

1

30

Edvin Hellman

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

30

Bengt Lindfors

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

30

Okänd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

30

Johan Risberg

OKH

 

1

 

 

 

 

 

 

 

1

30

Lars-Ove Skogh

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

 

1

 

1

30

Allan Wedin

Järfälla OK

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

30

Sören Andersson

JOK

1

 

 

 

 

 

 

 

 

1

30

Mats Skoog

ÅIF

 

 

 

 

 

1

 

 

 

1

Korta banan damer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P9

Slut poäng

1

Helena Hemström

GOK

 

 

3

4

 

 

 

 

 

7

2

Elin Forsberg

ÅIF

 

 

1

3

 

 

 

 

1

5

2

Tyra Forsberg

VAIF

 

 

 

5

 

 

 

 

 

5

4

Mikaela Arvidsson

ÖFIF

3

 

 

 

 

 

 

 

 

3

4

Linda Larsson

ÅIF

 

 

 

2

 

 

 

 

 

2

4

Alma Nordkvist

StIF

 

 

2

 

 

 

 

 

 

2

4

Agneta Björk

ÖFIF

1

1

 

 

 

 

 

 

 

2

4

Anki Danielsson

OKH

2

 

 

 

 

 

 

 

 

2

4

Kristina Skogh

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

2

10

Mathilda Karlsson

VAIF

 

 

 

1

 

 

 

 

 

1

10

Desiree Wedin

ÖFIF

 

 

1

 

 

 

 

 

 

1

10

Kerstin Wedin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

10

Karolina Risberg

OKH

 

1

 

 

 

 

 

 

 

1

10

Selma Ivarsson

OKH

1

 

 

 

 

 

 

 

 

1

10

Inger Björk

ÅIF

 

 

 

 

 

 

1

 

 

1

Minibanan herrar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P9

Slut poäng

1

Yngve Carlsson

ÖFIF

2

1

1

 

1

1

2

3

2

12

2

Arvid Kjellman

StIF

 

 

4

3

 

 

 

 

 

7

3

Jan Bengtsson

R68

1

 

1

1

 

 

1

1

1

6

3

Tord Andersson

ÖFIF

1

 

1

 

1

1

1

1

1

6

5

Oskar Wennberg

StIF

 

 

2

2

 

 

 

 

 

4

5

Bertil Andersson

ÖFIF

 

 

 

 

1

1

1

1

1

4

7

Adam Engstrand

StIF

 

 

3

 

 

 

 

 

 

3

8

Joel Börjesson

StIF

 

 

 

 

 

 

 

2

 

2

8

Otto Jan-Ers

ÖFIF

1

1

 

 

 

 

 

 

 

2

8

Bengt Andersson

ÖFIF

 

 

1

1

 

 

 

 

 

2

11

Albin Norbrg

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

11

Oliver Norberg

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

11

Stig-Olof Berg

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

11

Alex Jäderberg

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

11

Arvid Qvarnström

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

11

Okänd

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

11

Christer Tommy

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

1

11

James Clark

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

 

1

11

Love Andersson

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

1

11

Manon

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

1

11

Sammi Andersson

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

1

11

Bengt Björk

ÅIF

 

 

1

 

 

 

 

 

 

1

 

Minibanan damer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P6

P7

P8

P9

Slut poäng

1

Joline Lundberg

HIF

 

 

3

 

 

 

 

 

 

3

2

Lilly Lundberg

HIF

 

 

2

 

 

 

 

 

 

2

2

Lina Jan-Ers

ÖFIF

1

1

 

 

 

 

 

 

 

2

2

Ann-Marie Andersson

ÖFIF

 

 

1

1

 

 

 

 

 

2

5

Annelie Wåhlin

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

5

Gunilla Mårtensson

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

1

5

Ottilia Skogh

ÖFIF

 

 

1

 

 

 

 

 

 

1

5

Gunnel Stridh

ÖFIF

1

 

 

 

 

 

 

 

 

1

5

Inger Björk

ÅIF

 

 

1

 

 

 

 

 

 

1

5

Stella Andersson

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

1

5

Ulla Bengtsson

ÅIF

 

 

1

 

 

 

 

 

 

1

5

Kristina Skogh

ÖFIF

 

 

 

1

 

 

 

 

 

1

5

Anne-Chatrine Berg

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

5

Ellie Waden

ÖFIF

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

5

Klara Ä

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

Uppdaterad: 18 JUL 2018 10:47 Skribent: Sven-Arne Strid
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Österfärnebo IF - Orientering
Sven-Arne Stridh, Grönsinkavägen 18
81174 Österfärnebo

Kontakt:
Tel: 029120320
Fax: 029120320
E-post: This is a mailto link

Se all info