Hoppa till sidans innehåll

Poängställning efter 5 etapper


Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P Tot

1

Rolf Andersson

ÖFIF

6

5

6

4

3

24

2

Joel Börjesson

StIF

7

 

1

1

4

13

3

Viktor Strid

ÖFIF

4

3

1

1

2

11

4

Lars Bengtsson

ÅIF

 

2

4

3

 

9

5

Kent Olsson

Södertälje/Nyk

 

7

 

 

 

7

6

Oskar Persson

ÅIF

 

 

5

 

1

6

7

Jonatan Söderberg

GOK

 

6

 

 

 

6

8

Peter Virehn

AOK

5

 

 

 

 

5

9

Sven Persson

ÅIF

 

4

 

 

 

4

10

Peter Viten

AOK

 

 

3

 

 

3

11

Anton Engstrand

StIF

3

 

 

 

 

3

12

Bo Börjesson

StIF

 

 

2

1

 

3

13

Mikael  Backlund

Dalaporten

 

 

 

2

 

2

14

Vigol Kjellman

StIF

2

 

 

 

 

2

15

Andreas Forsberg

 

 

 

 

1

 

1

16

Anders Forsberg

 

 

 

1

 

 

1

17

Martin Forslund

GOK

 

1

 

 

 

1

18

Fabian Sund

OKH

1

 

 

 

 

1

19

S-A Stridh

ÖFIF

 

 

1

 

 

1

Långa banan damer

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P Tot

1

Jennie Börjesson

StIF

4

 

 

 

 

4

2

Sara Hägglund

OKH

3

 

 

 

 

3

3

Moa Karlsson

OKH

1

1

 

 

 

2

4

Åsa Sund

OKH

2

 

 

 

 

2

Mellanbanan herrar

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P Tot

1

S-A Stridh

ÖFIF

6

3

6

1

 

16

2

Mats Hedberg

ÅIF

4

6

 

4

 

14

3

Olov Söderkvist

Dalaporten

8

 

 

3

 

11

4

Lars-Ove Skogh

ÖFIF

 

5

5

 

 

10

5

Kjell Viklund

HOK

 

 

9

 

 

9

6

Vigol Kjellman

StIF

 

 

8

 

 

8

7

Mikael Wetter

StIF

 

4

4

 

 

8

8

Viktor Karlsson

StIF

 

 

7

 

 

7

9

Hampus Karlsson

OKH

7

 

 

 

 

7

10

Adam Engstrand

StIF

5

 

 

 

 

5

11

Bengt Andersson

ÖFIF

1

1

1

1

1

5

12

Mats Skoog

ÅIF

1

1

1

1

1

5

13

Per-Olov Jemt

OKH

 

 

 

2

1

3

14

Sven Persson

ÅIF

 

 

3

 

 

3

15

Viktor Karlsson

StIF

3

 

 

 

 

3

16

Jack Hicks

ÖFIF

 

 

1

1

1

3

17

Owe Åberg

StIF

 

 

2

 

 

2

18

Ulf Wetter

VAIF

 

2

 

 

 

2

19

Mats Gavlefors

OKH

2

 

 

 

 

2

20

Anton Engstrand

StIF

 

 

1

 

 

1

21

Thord Andersson

ÖFIF

 

1

 

 

 

1

22

Michael Karlsson

ÖFIF

1

 

 

 

 

1

23

Bengt Björk

ÅIF

 

 

1

 

 

1

24

Anders

Tranås

 

 

 

1

 

1

25

E Cederstrand

ÖFIF

 

 

 

 

1

1

Mellanbanan damer

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P Tot

1

Sofia Hägglund

OKH

 

 

5

 

 

5

2

Moa Karlsson

OKH

 

 

4

 

 

4

3

Carina Holmberg

OKH

4

 

 

 

 

4

4

Linnea Winterros

OKH

 

 

3

 

 

3

5

Alma Nordkvist

StIF

3

 

 

 

 

3

6

Madelene Zander

ÖFIF

 

 

1

1

1

3

7

Alma Nordkvist

StIF

 

 

2

 

 

2

8

Susanne Åslund

HIF

2

 

 

 

 

2

9

Marita Karlsson

StIF

 

 

1

 

 

1

10

Bettina Welander

HIF

1

 

 

 

 

1

11

Gabriella Roppe

 

1

 

 

 

 

1

12

Elin Skoog

ÅIF

 

 

 

 

1

1

Korta banan herrar

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P Tot

1

Jan-Erik Skogh

ÖFIF

7

14

10

12

8

51

2

Bosse Larsson

ÖFIF

6

9

11

11

7

44

3

Tomas Forsberg

ÅIF

5

7

14

5

5

36

4

Lars Karlsson

Dalaporten

 

10

8

10

4

32

5

Per Elfström

ÅIF

 

15

17

 

 

32

6

Ulf Wetter

ÖFIF

 

 

9

13

9

31

7

Johan Färnstrand

ÖFIF

8

4

3

 

6

21

8

Oskar Wennberg

StIF

9

 

12

 

 

21

9

Arvid Kjellman

StIF

4

 

16

 

 

20

10

Bengt Andersson

ÖFIF

3

1

2

8

3

17

11

Roland Forsblom

KSK

 

 

6

9

 

15

12

Adam Engstrand

StIF

 

 

15

 

 

15

13

Thomas Andersson

Dalaporten

 

 

 

14

 

14

14

Ingvar Björk

ÖFIF

 

 

13

 

 

13

15

Ola Karlsson

StIF

 

13

 

 

 

13

16

Fredrik Eriksson

ÅIF

1

12

 

 

 

13

17

Sören Andersson

JOK

 

 

5

6

 

11

18

Ale Thorsling

KSK

 

 

7

4

 

11

19

Yngve Andersson

ÅIF

 

11

 

 

 

11

20

Olov Söderkvist

Dalaporten

 

 

 

 

10

10

21

Ulf Wetter

ÖFIF

10

 

 

 

 

10

22

Karl-Ivar Jönsson

ÅIF

 

8

 

 

 

8

23

Stig Forsberg

Dalaporten

1

3

1

1

1

7

24

Göran Nilsson

VAIF

 

 

 

7

 

7

25

Mikael Karlsson

ÖFIF

 

6

 

 

 

6

26

Inge Jansson

OK Triangeln

 

 

 

3

2

5

27

Lars Hellström

ÅIF

 

5

 

 

 

5

28

Tony Hedin

ÅIF

2

 

 

2

 

4

29

Fabian Wessman

 

 

 

4

 

 

4

30

Stig-Göran Mårtensson

ÖOK

 

1

1

1

1

4

31

Mats Wedin

ÖFIF

 

1

1

1

 

3

32

Sten-Ove Westerlund

VAIF

 

1

1

1

 

3

33

Ville Eriksson

ÅIF

 

2

 

 

 

2

34

Bertil Andersson

ÖFIF

 

 

1

1

 

2

35

Tord Andersson

ÖFIF

 

 

1

1

 

2

36

Tobias Skoog

ÅIF

 

 

1

 

1

2

37

Bengt Björk

ÅIF

 

 

1

 

 

1

38

Yngve Carlsson

ÖFIF

 

 

1

 

 

1

39

David Risberg

OKH

 

 

 

1

 

1

40

Jakob Risberg

OKH

 

 

 

1

 

1

41

S-A Stridh

ÖFIF

 

 

 

1

 

1

Korta banan damer

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P Tot

1

Elin Forsberg

ÅIF

1

6

 

6

1

14

2

Karolina Andersson

Dalaporten

 

 

 

7

2

9

3

Ingela Bengtsson

ÅIF

 

 

3

5

 

8

4

Anna Karlsson

Dalaporten

 

5

 

1

 

6

5

Harriet Gunnarsson

StIF

 

 

 

4

 

4

6

Tyra Forsberg

VAIF

 

 

1

3

 

4

7

Sandra Lindgren

ÅIF

 

4

 

 

 

4

8

Inger Björk

ÅIF

 

3

1

 

 

4

9

Kersti Åresund

ÅIF

1

1

1

 

 

3

10

Viola Forsberg

 

 

 

 

2

 

2

11

Judith

VAIF

 

 

2

 

 

2

12

Carina Rask-Jönsson

ÅIF

 

2

 

 

 

2

13

Marita Karlsson

StIF

2

 

 

 

 

2

14

Ronja Eriksson

ÅIF

 

1

 

 

 

1

15

Lotta Johansson

 

1

 

 

 

 

1

16

Emma Stridh

HIF

1

 

 

 

 

1

17

Linnea Stridh

HIF

1

 

 

 

 

1

18

Karolina Risberg

OKH

 

 

 

1

 

1

19

Agneta Björk

ÖFIF

 

 

 

1

 

1

20

Mona Zander

ÖFIF

 

 

 

1

 

1

21

Susannah Hicks

Vallentuna

 

 

 

1

 

1

Minibanan herrar

 

 

 

 

 

 

Plac

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P Tot

1

Yngve Carlsson

ÖFIF

2

1

2

2

2

9

2

Bo Eriksson

ÖFIF

1

2

1

1

 

5

3

Tord Andersson

ÖFIF

1

1

 

 

1

3

4

Joel Stridh

HIF

1

 

1

 

 

2

5

Bertil Andersson

ÖFIF

 

1

 

 

1

2

6

Otto Jan-Ers

ÖFIF

 

 

 

 

1

1

7

River Eriksson

 

 

1

 

 

 

1

8

James Clark

ÖFIF

1

 

 

 

 

1

9

Theo Larsson

ÅIF

1

 

 

 

 

1

10

Emil Olsson

ÅIF

 

 

1

 

 

1

 

Minibanan damer

 

 

 

 

 

 

 

 

Namn

Klubb

P1

P2

P3

P4

P5

P Tot

1

Gabriella Roppe

 

 

 

1

2

1

4

2

Karin Forsberg

 

 

 

 

4

 

4

3

Gunnel Stridh

ÖFIF

1

 

 

3

 

4

4

Gunilla Mårtensson

GOK

 

1

1

 

1

3

5

Kersti Åresund

ÅIF

 

1

1

 

 

2

6

Ulla Bengtsson

ÅIF

 

1

1

 

 

2

7

Annika Hedin

ÅIF

 

 

 

1

 

1

8

Kajsa Olsson

ÖFIF

1

 

 

 

 

1

9

Maja Tesch

 

 

1

 

 

 

1

10

Linnea Stridh

HIF

 

 

1

 

 

1

11

Emma Stridh

HIF

 

 

1

 

 

1

Uppdaterad: 28 MAJ 2019 15:51 Skribent: Sven-Arne Strid
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Österfärnebo IF - Orientering
Sven-Arne Stridh, Grönsinkavägen 18
81174 Österfärnebo

Kontakt:
Tel: 029120320
Fax: 029120320
E-post: This is a mailto link

Se all info