Hoppa till sidans innehåll

Godisruset

27 AUG 2020 11:18
  • Uppdaterad: 27 AUG 2020 11:18

 

Tidsprogram:

         

          10.00 Grupp 1          

10.20 Grupp 2

10.40 Grupp 3

11.00 Grupp 4

11.20 Grupp 5 

 

OBS! Kom i god tid så att ni hinner hämta er nummerlapp innan starten går!

 

 

Startlista:

 

Grupp 1

Starttid: 10.00

 

Axel Löwén                2012   Östhammar FI

Aron Löwén               2015   Östhammar FI

Moa Löwén                2016? Östhammar FI

Ludvig Miller             2011   Östhammar FI

Axel Miller                  2015   Östhammar FI

Emmy Miller             2016   Östhammar FI

Jasmine Ounjai          2014   Östhammar FI

Banjamin Ounjai       2012   Östhammar FI

Mio Ounjai                 2010   Östhammar FI

Ronja Haglund           2010   Östhammar FI

Sixten Haglund          2014   Östhammar FI

Tove Henning            2010   Östhammar FI

Klara Henning           2013   Östhammar FI

Joel Jansson               2008   Östhammar FI

Alfred Lorin               2010   Östhammar FI          

Levin Lorin                 2012   Östhammar FI

William Halvarsson   2010   Östhammar FI

Isac Halvarsson         2013   Östhammar FI

Melvin Halvarsson    2015   Östhammar FI

 

 

 

Grupp 2

Starttid: 10.20

 

Måns Rombo            2012   Östhammar FI

Elmer Rombo           2014   Östhammar FI

Theo Kingfeldt          2012   Östhammar FI

Eddie Kingfeldt         2014   Östhammar FI

Lilja Kingfeldt            2017   Östhammar FI

Tuva Stagneby          2012   Östhammar FI

Gustav Stagneby       2016   Östhammar FI

Nathalie Eriksson      2012   Östhammar FI

Alex Axell                   2012   Östhammar FI

Ella Axell                    2014   Östhammar FI

Nova-Li Isaksson Ruud  2012   Östhammar FI

Freija Godin              2012   Östhammar FI

Hilma Godin             2015   Östhammar FI

Mija Jensen                2012   Östhammar FI

Jack Jensen                2016   Östhammar FI

Alicia Ivarsson           2013   Alunda SK

Enja Ivarsson             2013   Alunda SK

Arve Ivarsson            2015   Alunda SK

Casper Jonbäck         2012   Östhammar FI

 

 

 

Grupp 3

Starttid: 10.40

 

Axel Holmgren           2015   Östhammar FI

Julius Jansson            2015   Östhammar FI

Liljan Jansson            2017   Östhammar FI

Ralph Keinström       2016   Östhammar FI

Agnes Söderberg       2015   Östhammar FI

Eric Janse                   2015   Östhammar FI

Svante From              2014   Östhammar FI

Elis Thuré                  2015   Östhammar FI

Laura Bender            2014  Östhammar FI

Jonathan Jansson      2014 Östhammar FI

Lily Hillbom              2015   Östhammar FI

Dewin Söderlund      2015   Alunda SK

Gustav Engvall           2016   Östhammar FI

Alice Walther              2015   Östhammar FI

William Walther        2013   Östhammar FI

Linnea Svanberg       2016   Östhammar FI

Malte Eriksson          2011    Östhammar FI

Ture Eriksson            2014    Östhammar FI

Maja Krantz               2015     Östhammar FI

Vincent Englund       2015    Östhammar FI  

 

 

 

Grupp 4

Starttid 11:00

 

Oliver Sahlén             2016   Östhammar FI

Ellen Lindgren           2014   Östhammar FI

Malva Gunnarsson    2015   Östhammar FI

Malte Gunnarsson     2016   Östhammar FI

Julia Nilsson               2015   Östhammar FI

Alma Frisell-Andersson   2014   Östhammar FI

Wilde Carlsson          2013   Östhammar FI

Lily-Rose Hutchison  2015   Östhammar FI

Lykke Gullberg          2015   Östhammar FI

Alice Berglund           2016   Östhammar FI

Ebba Andersson        2016   Östhammar FI

Emrik Myrland          2016   Östhammar FI

Agust Florenius         2014   Östhammar FI

Arvid Florenius          2016   Östhammar FI

Alice Öst-Tollin          2015   Östhammar FI

Elvira Westling-Öst   2015   Östhammar FI

Rasmus Jonbäck       2014   Östhammar FI

Olivia Bismo Naeslund  2015  Östhammar FI

Nike Lindström Arbo   2014  Östhammar FI 

 

 

Grupp 5

Starttid: 11.20

 

Melissa Hedén           2014   Östhammar FI

Adrian Hedén            2016   Östhammar FI

William Lindén          2013   Östhammar FI

Saga Lindén               2016   Östhammar FI

Lovisa Smidare          2013   Östhammar FI

Ebbe Ljungberg        2014   Östhammar FI

Juni Ljungberg          2016   Östhammar FI

Enzo Löwén              2015   Östhammar FI

Joel Andersson          2014   Östhammar FI

Felicia Lejonklou        2016   Östhammar FI

Tilde Lindholm          2013   Östhammar FI

Seth Ånöstam            2014   Östhammar FI

Hampus Landberg    2013   Östhammar FI

Maja Landberg          2015   Östhammar FI

Valentina Gonzales    2014   Östhammar FI

Alfred Andersson      2016   Östhammar FI

Clara Sjölander          2014   Östhammar FI

Selma Sjölander        2016   Östhammar FI

Madeleine Lindgren   2017   Östhammar FI

 

 

 

 

 

 

Välkommen att springa

GODISRUSET

Lördagen den 26 september

Ålder: 4-12 år 

Sträcka: ca 1 km  

Start/Mål: Krutudden, Östhammar

Tid: Deltagarna kommer efter anmälan delas in i mindre startgrupper där varje startgrupp får en egen starttid. Detta för att förhindra folksamlingar på fler än 50 personer i enlighet med Folkhälsomyndighetens rekommendationer gällande Covid-19.  Första start kl. 10.00, sedan startar en ny grupp var 20:e minut. De olika startgrupperna kommer anslås här på hemsidan senast tisdagen den 22 september. 

Startavgift: 50:-/barn, för detta får man utöver själva deltagandet i loppet:

-       nummerlapp

-       saft vid målgång

-       en godispåse som pris

Anmälan: Skicka ett mail med deltagarens namn och personnummer till This is a mailto link, samt betala in 50 kr till Östhammar Friidrotts bankgiro 5416-8752 senast torsdagen den 17:e september. Märk betalningen med deltagarens namn.

 

Vid frågor, välkommen att kontakta Josefin Hedén på 072-333 91 33. 

  

Varmt välkomna! /Östhammar Friidrott

 

Skribent: Josefin Hedén
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Föreningen Östhammar Friidrott - Friidrott
Skolvägen 4
74235 Östhammar

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info