Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Vinnarbilder"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Vinnarbilder


Vi pressenterar stolt vinnarna från helgens tävlingar.

 Fredag

  Prispallen klass15 Msv C:2

Klass 15 Länsförsäkringar Kalmar Msv C:2 

1:a Maria Jungerstam & Zoego

2:a Emilie Ingvarsson & Sailor

 

  

Klass 14 Calmarsunds mur & fasad Msv B:5

1:a Nina Karlsson & Myrstads Havidoff

2:a Nina Lilja & Amadeus

3:a Caroline Dahlström & Key Scarlet

 

  

Klass 13 Ramirent St Georges 

1: Caroline Carlstdt & Impulsive Decision

2: Alva Liew & Latina

3:a Nina Lilja & Sundowner

4:a Elin Johansson & Night Wish

5:a Madeleine Lindroth & Ocean

6:a Camilla Lindh & Kemely

 

Klass 16 Agria St George 

1:a Josefin Krönfeldt & Xanadoo Vena

2:a Josefin Krönfeldt & Miró

3:a Lotta Jerhammar Cidheden & Florida

4: Anna Wilhelmsson-Sahlin & Brilliant

5:a Nina Karlsson & Strandagergårds Danoir

 

 

Klass 11 Infoservice Inledande program 6 åringar

1:a Camilla Lindh & Klifton 1329

Lördag

  

Klass 10 Krafft Msv B:3 

1: Malin Karlberg & Can´t get enough

2: Caroline Dahlström Key Scarlet

 

 

Klass 9 Svenska Stallinredningar AB Msv A:1

1:a Nina Karlsson & Myrstads Havidoff

2:a Caroline Carlstedt &Impulsive Decision

 

 

    

Klass 8 HÖÖKs Msv A:1

1:a Alva Lander & Davidoff

2:a Alva Liew & Latina

3:a Emilie Nyreröd & Floppy Disc

4:a Ingrid Jerlin & Diablo DS

4:a Malin Tholf & Quick Back

6:a Josefine Krönfeldt & Xanadoo Vena

7:a Lena Grünerwald

8:a Märit Olofsson Nääs & Quintana

9:a Emelie Häggblad & Parrier T

 

Klass 7 Mörbylånga Kommun Intermédiarie 1

1: Helena Larsson & Ungaro

 

Klass 6 Intermédiaire 1

1:a Angelica Byström & Fabero L

2:a Nina Lilja & Sundowner

3:a Gabriella Tichelaar & First Choice DHW

4:a Åsa Enqvist & Chadon

5:a Maria Frisk & Silenzio

 

 Klass 4 Evidensia Finalprogram 6-åriga hästar

Sara Åhrén klarade kvalgränsen för Breeders Throphy

 

Klass 3 Ölands Bank St Georges

1:a Helena Larson & Ungaro

2: Alva Liew & Latina

3:a Gabriella Tichelaar & First Choice DWH

4:a Lovisa Wessblad & Adobe MB

5:a Emelie Häggblad & Parrier T

6:a Saga Kullberg & La Toya

 

 

Klass 2 Folksam SvRf St Georges Finalklass till Lag SM

1:a Alva Lander & Davidoff

2:a Elin Johanson & Night Wish

 

Klass 1 Folksam SvRf Intermédiarie Finalklass till Lag SM

1:a Nina Lilja & Sundowner

2:a Emelie Nyreröd & Floppy Disc

3:a Angelica Byström & Fabero L

 

Lag SM Dressyr 2018

1:a Lag Enköpings ridklubb

Gunilla Byström & Maya

Emma Byström & Don Q

Angelica Byström & Fabero L

 

2:a Lag Föreningen Mantorp ryttarna

Elin Johansson & Nigth Wish

Josefin Krönfeldt & Xandoo Vena

Nina Lilja & Sundowner

 

3:a Lag Hogstad dressyrryttare

Alva Lander & Davidoff

Katarina Gustafsson & Mr Nice

Emelie Nyeröd & Floppy Disc

 

 

 

 

Meetingpris från Lag SM-helgen skänkt av Lena Palmgren 

 Vinnare: Alva Liew & Latina

 

       
Inga nyheter är skapade

 

Stort tack till våra sponsorer som hjälper till och gör detta möjligt

Klicka gärna på loggorna  och kolla vad  sponsorerna har att erbjud

 

 

Aledal- Din ridskola på Öland

 

 

 

 

 

Lena Palmgren Kalmar 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Postadress:
Ostkustens DR - Ridsport
C/o Jessica Dahl, Sporrsjö 124
39598 Läckeby

Kontakt:
Tel: +460705319558
E-post: ostkustensdressyrryttare@hotmail.com

Se all info