Hoppa till sidans innehåll

Resultat för 2009

09 NOV 2009 16:59
Här kommer de resultat som mejlas in att publiceras löpande, både hoppning och dressyr. Lycka till!
  • Uppdaterad: 18 MAR 2017 15:24

AKTUELL STÄLLNING

 

Emmelie Karlsson och Don Shuffle EK.

Totalt: 144 p.

Klass LB:3 på Ridklubben Udden den 29 mars. 

2:a plats = 12 poäng.

Klass LB:3 hos Tingsryd rid- och körklubb den 13 april.

3:e plats = 10 poäng.

Klass LA:3 hos Tingsryd rid- och körklubb den 13 april.

1:a plats = 15 poäng.

Klass LA:3 hos Theleborgs RF den 26 april.

3:e plats = 10 poäng.

Klass LA:3 i Vimmerby den 29-30 augusti.

2:a plats = 12 poäng.

Klass LA:4 i Vimmerby den 29-30 augusti.

1:a plats = 15 poäng.

Klass LA:4 hos Åseda RF den 4 oktober.

1:a plats = 15 poäng.

Klass LA:3 hos Eksjöortens RF den 10 oktober.

1:a plats = 15 poäng.

Klass LA:4 hos Eksjöortens RF den 11 oktober.

2:a plats = 12 poäng.

Klass LA:6 hos Eksjöortens RF den 10 oktober.

2:a plats = 12 poäng.

Klass LA:4 i Tingsryd den 31 oktober.

4:e plats = 6 poäng.

Klass LA:6 i Tingsryd den 31 oktober.

3:e plats = 10 poäng.

 

Jennie Nilsson och Barrington.

Totalt: 114 p.

Klass MSVB:2 på Ridklubben Udden den 29 mars.

1:a plats = 15 poäng.

Klass MSVB:3 hos Theleborgs RF den 26 april.

3:e plats = 10 poäng.

Klass MSVB:2 i Vimmerby den 10 maj.

2:a plats = 12 poäng.

Klass MSVB:3 hos Ölands RF den 31 maj.

3:e plats = 10 poäng.

Klass MSVB:2 hos Åseda RF den 14 juni.

1:a plats = 15 poäng.

Klass LA:6 hos Holavedens Lantliga RF den 19 september.

3:e plats = 10 poäng.

Klass MSVB:3 hos Holavedens Lantliga RF den 19 september.

2:a plats = 12 poäng.

Klass LA:6 hos Åseda RF den 4 oktober.

1:a plats = 15 poäng.

Klass LA:6 i Tingsryd den 31 oktober.

1:a plats = 15 poäng.

 

Åsa "Felix" Hjalmarsson Everbrand och Canisse.

Totalt: 106 p.

Klass LA:4 på Ridklubben Udden den 29 mars.

1:a plats = 15 poäng.

Klass LA:6 på Ljungby Ridklubb den 5 april.

4:e plats = 6 poäng.

Klass LA:6 hos Theleborgs RF den 26 april.

2:a plats = 12 poäng.

Klass LA:6 i Vimmerby den 10 maj.

3:e plats = 10 poäng

Klass LA:4 hos Ölands RF den 31 maj.

1:a plats = 15 poäng.

Klass LA:4 på Ridklubben Udden 4-5 juli.

3:e plats = 10 poäng

Klass LA:6 på Ridklubben Udden 4-5 juli.

3:e plats = 10 poäng

Klass LA:6 på Ridklubben Udden 4-5 juli.

4:e plats = 6 poäng

Klass LA:5 i Vimmerby den 30 augusti.

2:a plats = 12 poäng

Klass LA:5 hos Eksjöortens RF den 10 oktober.

3:e plats = 10 poäng.

 

Linnea Sundman och Carmenzita.

Totalt: 75 p.

Klass LA:2 i Vetlanda den 21 mars.

4:e plats = 6 poäng.

Klass LA:4 på Ridklubben Udden den 29 mars.

4:e plats = 6 poäng.

Klass LA:4 i Karlskorna den 11 april.

1:a plats = 15 poäng.

Klass LA:4 i Jämjö den 1 maj.

1:a plats = 15 poäng.

Klass LA:4 hos Eksjöortens RF den 24 maj.

1:a plats = 15 poäng.

Klass LA:4 hos Åseda RF den 14 juni.

4:e plats = 6 poäng.

Klass LA:4 hos Holavedens Lantliga RF den 19 september.

2:a plats = 12 poäng.

 

Jessica Dahl och Harley.

Totalt: 55 p.

Klass LA:6 hos Ölands RF den 31 maj.

1:a plats = 15 poäng.

Klass LA:4 på Ridklubben Udden 4-5 juli.

3:e plats = 10 poäng

Klass LA:6 på Ridklubben Udden 4-5 juli.

1:a plats = 15 poäng

Klass LA:6 på Ridklubben Udden 4-5 juli.

1:a plats = 15 poäng 

 

Emmelie Karlsson och Accent.

Totalt: 51 p.

Klass LB:2 på Jönköpings FK den 22 februari.

4:e plats = 6 poäng.

Klass LB:3 på Jönköpings FK den 22 februari.

2:a plats = 12 poäng.

Klass LB:3 hos Tingsryd rid- och körklubb den 13 april.

1:a plats = 15 poäng.

Klass LA:3 hos Tingsryd rid- och körklubb den 13 april.

2:a plats = 12 poäng.

Klass LA:3 hos Theleborgs RF den 26 april.

4:e plats = 6 poäng.

 

Michaela Frisk och Dream On.

Totalt: 40 p.

Klass 1 meter, bed A:0 A:0 två faser på Ridklubben Udden den 7-8 februari.

7:e plats = 1 poäng.

Klass 1 meter, bed A:0 A:0 två faser i Vimmerby den 25-26 april.

4:e plats = 6 poäng.

Klass 1 meter, bed A:0 A:0 två faser i Nybro den 24 maj.

7:e plats = 1 poäng.

Klass 1 meter, bed A:0 A:0 två faser i Nybro den 8 augusti.

3:e plats = 10 poäng.

Klass LB:1 hos Fagereke RF den 21 augusti.

2:a plats = 12 poäng.

Klass 1 meter, bed A:0 A:0 i Bätteropp den 13 september.

3:a plats = 10 poäng.

 

Emmelie Karlsson och Dexter.

Totalt: 39 p.

Klass LB:3 i Vimmerby den 29-30 augusti.

1:a plats = 15 poäng

Klass LA:3 i Vimmerby den 29-30 augusti.

3:e plats = 10 poäng

Klass LA:3 i Växjö.

2:a plats = 12 poäng

Klass LA:3 hos Eksjöortens RF den 10 oktober.

6:e plats = 2 poäng.

 

Josefine Gullberg och Bilbo.

Totalt: 31 p.

Klass LA:1 i Grankärr den 30 augusti.

1:a plats = 15 poäng.

Klass LA:4 hos Åseda RF den 4 oktober.

2:a plats = 12 poäng.

Klass LA:4 i Tingsryd den 31 oktober.

5:e plats = 4 poäng.  

 

Lena Nilsson och Zolette.

Totalt 30 p.

Klass LA:6 hos Holavedens Lantliga Ryttarförening den 19 september.

1:a plats = 15 poäng.

Klass MSV B:3 hos Holavedens Lantliga Ryttarförening den 19 september.

1:a plats = 15 poäng.

 

Pia Rydberg och Sanssouci.

Totalt: 29 p.

Klass LA:3 hos Kalmarbygdens Fältrittklubb den 10 maj.

1:a plats = 15 poäng.

Klass LA:6 hos Ölands RF den 31 maj.

5:e plats = 4 poäng.

Klass LA:6 hos Ridklubben Udden den 4 juli.

3:e plats = 10 poäng.

 

Camilla Nilsson och Bella Donna.

Totalt: 26 p.

Klass LB:3 på Ridklubben Udden den 29 mars.

3:e plats = 10 poäng.

Klass LB:3 hos Växjöortens Ridsällskap den 13 september.

5:e plats = 4 p.

Klass LB:3 hos Ridklubben Udden den 11 oktober.

2:a plats = 12 poäng.

 

Lena Nilsson och Magnifique.

Totalt: 18 p.

Klass LB:3 hos Lenhova Hästsportklubb den 17 maj.

3:e plats = 10 poäng.

Klass LA:3 hos Lenhova Hästsportklubb den 17 maj.

4:e plats = 6 poäng.

Klass LA:3 hos Ridklubben Udden den 11 oktober.

6:e plats = 2 poäng.

 

Camilla Johansson och King of the Hills.

Totalt: 15 p.

Klass LB:2 på Karlskrona-Lyckå RF den 11 april. 

1:a plats = 15 poäng.

  

Helén Karlsson och El Diablo.

Totalt: 6 p.

Klass LB:2 hos Kalmarbygdens Fältrittklubb den 10 maj.

4:e plats = 6 p.

 

Maria Svensson och Bayliz.

Totalt: 4 p.

Klass LB:2 hos Lenhova Hästsportklubb den 17 maj.

5:e plats = 4 poäng.

 

 

 

 

Skribent: Lina Isaksson

 

Stort tack till våra sponsorer som hjälper till och gör detta möjligt

Klicka gärna på loggorna  och kolla vad  sponsorerna har att erbjud

 

 

Aledal- Din ridskola på Öland

 

 

 

 

 

Lena Palmgren Kalmar 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Postadress:
Ostkustens DR - Ridsport
C/o Jessica Dahl, Sporrsjö 124
39598 Läckeby

Kontakt:
Tel: +460705319558
E-post: This is a mailto link

Se all info