Hoppa till sidans innehåll

Resultat för 2011

26 SEP 2011 23:00
Tävlingen är avslutad.
  • Uppdaterad: 18 MAR 2017 15:24

1. Linnea Sundman och Carmenzita.

Totalt:  151 p.

Klass LA:3 hos KBF den 8 maj. 

2:a plats = 12 poäng.

Klass LA:4 hos KBF den 8 maj

3:e plats = 10 poäng.

Klass LA:3 hos Vimmerbyortens RF den 15 maj

2:a plats = 12 poäng.

Klass LA:4 hos Vimmerbyortens RF den 15 maj

1:a plats = 15 poäng.

Klass LA:3 hos Torestorp Kristvalla RF den 22 maj

1:a plats = 15 poäng.

Klass LA:3 hos Eksjöortens RF den 5 juni

2:a plats = 12 poäng.

Klass LA:3 i Mantorp den 30 juni

5:e plats = 4 poäng.

Klass LA:4 i Mantorp den 30 juni

3:e plats = 10 poäng

Klass MsvC:2 hos RK Udden den 27 juli.

5:e plats = 4 poäng.

Klass LA:3 hos Ölands RF den 6 augusti.

1:a plats = 15 poäng.

Klass LA:4 hos Ostkustens Dressyrryttare den 12 augusti.

1:a plats = 15 poäng

Klass MsvC:2 hos Tranås RK den 21 augusti.

1:a plats = 15 poäng.

Klass  LA:3 hos Kalmarbygdens fältridklubb den 28 augusti.

2:a plats = 12 poäng.

 

2. Åsa Felix Everbrand och Canisse.

Totalt: 59 p.

Klass MVSC:2 hos Nybro RK. 

3:e plats = 10 poäng.

Klass MVSC:1 i Karlskrona den 25 april. 

3:e plats = 10 poäng.

Klass MVSC:2 hos Nybro RK den 1 maj

6:e plats = 2 poäng.

Klass MVSC:1 i Falkenberg den 2 juli. 

5:e plats = 4 poäng.

Klass MVSC:2 i Falkenberg den 3 juli

7:e plats = 1 poäng.

Klass MsvC:1 hos RK Udden den 24 juli

1:a plats = 15 poäng.

Klass MsvC:1 hos Laholms lantliga RF den 6 augusti.

9:e plats = 1 poäng.

Klass MsvC:1 hos Theleborgs RF den 18 september.

4:e plats = 6 poäng

Klass MsvC:2 hos Nybro RK den 25 september.

3:e plats = 10 poäng.

 

3. Camilla Nilsson och Bella Donna.

Totalt: 50 p.

Klass LB:3 hos RK Udden den 26 mars. 

3:e plats = 10 poäng.

Klass LA:3 hos Torestorp Kristvalla RF den 22 maj.

2:a plats = 12 poäng.

Klass LA:3 hos Kalmarbygdens Fältridklubb den 28 augusti.

4:e plats = 6 poäng.

Klass LA:3 hos Torestorp-Kristvallabrunns RF den 11 september.

2:a plats = 12 poäng.

Klass LA:3 hos Ronneby RF den 1 oktober.

3:e plats=10 poäng.

 

4. Lena Nilsson och Zolette.

Totalt: 34 p.

Klass MVSB:3 hos RK Udden den 27 mars. 

2:a plats = 12 poäng.

Klass MsvB:5 hos RK Udden den 24 juli.

2:a plats = 12 poäng.

Klass MsvB:4 hos Ostkustens Dressyrryttare den 12 augusti.

3:e plats = 10 poäng.

 

5. Jennie Nilsson och Barrington.

Totalt: 31 p.

Klass MVSB:4 hos Nybro RK. 

2:a plats = 12 poäng.

Klass MVSB:5 hos Laholms RF

5:e plats = 4 poäng.

Klass MVSB:5 hos Ölands RF den 22 maj. 

1:a plats = 15 poäng.

 

6. Camilla Johansson och King of the Hills

Totalt: 30 poäng.

Klass MB:3 hos Värnamobygdens RF den 2 oktober.

1:a plats=15 poäng.

Klass MB:4 hos Nybro RK den 23 oktober.

1:a plats=15 poäng.

 

7. Emmelie Karlsson och Brittania.

Totalt: 22 p.

Klass FEI Prix St Georgs på Ryttarstadion den 7 maj. 

2:a plats = 12 poäng.

Klass FEI Intermédiare 1 på Ryttarstadion den 8 maj. 

3:e plats = 10 poäng.

Skribent: Lina Isaksson

 

Stort tack till våra sponsorer som hjälper till och gör detta möjligt

Klicka gärna på loggorna  och kolla vad  sponsorerna har att erbjud

 

 

Aledal- Din ridskola på Öland

 

 

 

 

 

Lena Palmgren Kalmar 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Postadress:
Ostkustens DR - Ridsport
C/o Jessica Dahl, Sporrsjö 124
39598 Läckeby

Kontakt:
Tel: +460705319558
E-post: This is a mailto link

Se all info