Hoppa till sidans innehåll

Resultat 20 juni

03 JUL 2017 17:42
Sträcktider från den 20 juni i Onkijärvi
  • Skapad: 03 JUL 2017 17:42

Gränskontrollen 6 juni 2017

Sträcktider

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se Utskriftsdatum: 2017-06-06 20:27:24 



A      Bana 4600m   


Plac Löpare Sluttid  Starttid 1-112 2-107 3-119 4-118 5-113 6-117 7-115 8-121 9-120 10-122 11-116 12-114 13-102 M-100
 
1 Ingvar Isaksson 40.54 17:06:21 0.42 1.31 4.36 6.00 7.30 11.31 17.31 21.51 24.21 26.58 31.29 37.20 39.58 40.54
  Seskarö IF     0.42 0.49 3.05 1.24 1.30 4.01 6.00 4.20 2.30 2.37 4.31 5.51 2.38 0.56
 
2 Sirje Tolonen 70.04 17:05:42 1.06 2.29 6.33 8.20 9.51 15.36 25.11 31.47 34.33 46.30 54.35 63.16 68.13 70.04
  LänRa     1.06 1.23 4.04 1.47 1.31 5.45 9.35 6.36 2.46 11.57 8.05 8.41 4.57 1.51
 
3 Roger Westin 74.45 16:47:32 0.59 2.20 7.09 9.20 11.26 16.32 24.17 31.17 35.10 38.49 60.15 69.23 73.13 74.45
  SK Gränsen     0.59 1.21 4.49 2.11 2.06 5.06 7.45 7.00 3.53 3.39 21.26 9.08 3.50 1.32
 

B      Bana 3200m   


Plac Löpare Sluttid  Starttid 1-112 2-114 3-115 4-121 5-120 6-122 7-116 8-117 9-118 10-119 11-113 12-102 M-100
 
1 Pernilla Sirviö 38.22 18:16:43 2.31 6.01 8.15 13.34 16.24 19.13 25.20 26.01 30.34 32.02 34.04 37.12 38.22
  SK Gränsen     2.31 3.30 2.14 5.19 2.50 2.49 6.07 0.41 4.33 1.28 2.02 3.08 1.10
 
2 Olle Dalhägg 50.37 17:03:25 1.22 3.39 6.08 16.14 19.37 23.02 30.37 31.35 36.58 40.11 43.52 48.50 50.37
  ÖIF     1.22 2.17 2.29 10.06 3.23 3.25 7.35 0.58 5.23 3.13 3.41 4.58 1.47
 
3 Aale Grekula 51.26 17:27:25 1.36 6.08 9.05 17.23 22.55 26.32 34.40 35.48 40.41 43.00 45.58 49.56 51.26
  AlatPi     1.36 4.32 2.57 8.18 5.32 3.37 8.08 1.08 4.53 2.19 2.58 3.58 1.30
 
4 Anna Aasa 58.37 17:00:58 0.51 3.26 6.21 18.35 22.12 26.43 35.46 37.07 45.53 48.29 51.03 57.23 58.37
  ÖIF     0.51 2.35 2.55 12.14 3.37 4.31 9.03 1.21 8.46 2.36 2.34 6.20 1.14
 
5 Fredrik Kaarle 60.53 17:28:26 2.16 9.50 12.12 18.00 21.45 33.36 45.31 46.03 51.18 53.11 56.12 59.30 60.53
  ÖIF     2.16 7.34 2.22 5.48 3.45 11.51 11.55 0.32 5.15 1.53 3.01 3.18 1.23
 
6 Jakob Perä 65.43 17:13:23 1.00 11.53 15.47 24.33 28.59 33.15 47.27 47.56 53.16 57.07 59.47 64.35 65.43
  ÖIF     1.00 10.53 3.54 8.46 4.26 4.16 14.12 0.29 5.20 3.51 2.40 4.48 1.08
 
7 Kalevi Lehtonen 74.44 17:07:15 1.29 5.44 13.50 24.10 35.41 40.46 52.59 54.18 60.41 63.33 66.23 73.04 74.44
  LänRa     1.29 4.15 8.06 10.20 11.31 5.05 12.13 1.19 6.23 2.52 2.50 6.41 1.40
 
EjG Laura Huhta 71.01   1.18 5.49 16.44 31.32 36.30 40.48     61.04       71.01
  LänRa     1.18 4.31 10.55 14.48 4.58 4.18     20.16       9.57
 
EjG Åke Saloniemi 113.02   12.35 15.37 19.56 51.44 57.01 62.57 72.28 73.47 86.46 91.29      
  SK Gränsen     12.35 3.02 4.19 31.48 5.17 5.56 9.31 1.19 12.59 4.43      
 

C      Bana 2100m   


Plac Löpare Sluttid  Starttid 1-112 2-114 3-115 4-116 5-117 6-118 7-113 8-102 M-100
 
1 Matilda Aasa 31.47 16:52:23 1.52 4.09 6.24 15.04 16.09 24.32 26.31 30.42 31.47
  ÖIF     1.52 2.17 2.15 8.40 1.05 8.23 1.59 4.11 1.05
 
2 Åke Ersson 44.11 16:27:41 2.26 6.15 10.54 24.28 25.31 33.58 37.00 42.17 44.11
  OIF     2.26 3.49 4.39 13.34 1.03 8.27 3.02 5.17 1.54
 
3 LG Perä 79.52 17:15:30 6.17 11.48 17.10 45.40 48.00 61.01 69.26 77.11 79.52
  ÖIF     6.17 5.31 5.22 28.30 2.20 13.01 8.25 7.45 2.41
 
EjG Annbritt Aasa 49.54   1.31 4.44 7.51           49.54
  ÖIF     1.31 3.13 3.07           42.03
 
EjG Essi Heikka 59.48   6.26 27.05              
  LänRa     6.26 20.39              
 
EjG Alina Heikka 60.00   6.28 26.40              
  LänRa     6.28 20.12              
 

D      Bana 1300m   


Plac Löpare Sluttid  Starttid 1-107 2-103 3-104 4-105 5-106 6-102 M-100
 
1 Helmer Kaarle 36.04 17:21:29 2.59 7.03 14.07 18.57 28.36 33.41 36.04
  SK Gränsen     2.59 4.04 7.04 4.50 9.39 5.05 2.23
 
2 Alfred Simu 36.28 17:21:53 3.55 8.28 13.54 18.48 28.28 33.36 36.28
  ÖIF     3.55 4.33 5.26 4.54 9.40 5.08 2.52
 
3 Vilma Hiltunen 36.51 17:02:04 2.49 9.01 14.59 19.50 27.41 34.01 36.51
  LänRa     2.49 6.12 5.58 4.51 7.51 6.20 2.50
 
4 Peppiina Jansson 36.53 17:02:16 2.47 9.21 15.05 19.42 27.56 33.55 36.53
  LänRa     2.47 6.34 5.44 4.37 8.14 5.59 2.58
 
5 Eemeli Rantasaari 40.12 16:59:19 3.59 12.11 18.32 23.37 32.12 38.17 40.12
  LänRa     3.59 8.12 6.21 5.05 8.35 6.05 1.55
 
6 Elias Kreivi 40.32 16:59:05 4.34 12.19 18.28 23.43 32.19 38.15 40.32
  LänRa     4.34 7.45 6.09 5.15 8.36 5.56 2.17
 
7 Timi Lakkapää 42.45 16:57:40 5.01 11.14 17.22 23.44 33.34 39.16 42.45
  LänRa     5.01 6.13 6.08 6.22 9.50 5.42 3.29
 
8 Touko Lakkapää 42.54 16:57:36 4.57 10.52 17.25 24.08 34.02 39.29 42.54
  LänRa     4.57 5.55 6.33 6.43 9.54 5.27 3.25
 
9 Jorma Pietiläinen 45.00   0.00            
  LänRa     0.00            
 
10 Ritva Uusimäki 45.01   0.00            
  LänRa     0.00            
 
11 JP Uppa 45.02   0.00            
  LänRa     0.00            
 
12 Pekka Lehtimäki 45.04   0.00            
  LänRa     0.00            
 
13 Onni Hiltunen 46.25 16:54:40 8.21 16.32 23.22 28.58 37.19 43.09 46.25
  LänRa     8.21 8.11 6.50 5.36 8.21 5.50 3.16
 
14 Eemeli Lehtonen 48.22 17:00:11 5.14 12.45 19.34 25.45 37.20 45.27 48.22
  LänRa     5.14 7.31 6.49 6.11 11.35 8.07 2.55
 
15 Elsa Lamsijärvi 50.26 17:00:19 5.30 12.48 19.49 25.51 37.29 46.36 50.26
  LänRa     5.30 7.18 7.01 6.02 11.38 9.07 3.50
 
16 Riitta Aikio 57.44 17:11:51 6.52 15.30 22.25 33.19 46.21 54.07 57.44
  LänRa     6.52 8.38 6.55 10.54 13.02 7.46 3.37
 
17 Irene Niskakoski 58.10 17:11:46 6.37 15.24 22.34 32.35 46.22 54.08  
  LänRa     6.37 8.47 7.10 10.01 13.47 7.46  
 
18 Raimo Tolonen 58.33 17:11:35 6.28 15.07 22.36 32.48 46.42 54.15 58.33
  LänRa     6.28 8.39 7.29 10.12 13.54 7.33 4.18
 
EjG Arvid Kaarle 43.10   0.00 5.37 13.52 19.50 32.11 38.37 43.10
  Sk Gränsen     0.00 5.37 8.15 5.58 12.21 6.26 4.33
 
EjG Runa Sirviö 43.17   0.00 6.10 14.27 20.05 32.14 38.58 43.17
  ÖIF     0.00 6.10 8.17 5.38 12.09 6.44 4.19
 
 
 
Skribent: Henry Barsk
E-post: This is a mailto link

Postadress:
Övertorneå IF - Orientering
Henry Barsk, Åkerbärsvägen 5
95732 Övertorneå

Kontakt:
Tel: 0706937271
E-post: This is a mailto link

Se all info