Hoppa till sidans innehåll

SM Medaljörer


2017

SM (Stockholm)
Veteran SM (Sthlm)
Kadett SM (F18)
Kadett SM (P18)

Brons Kristoffer Murén
Silver Kristoffer Murén
Brons Denise Malmsten
Brons Hampus Kronbäck

2016

Veteran SM (Staffanstorp)

Brons Rickard Igelström

2015

Veteran SM (Farsta)
Veteran SM (Farsta)
Veteran SM nyb (Farsta)

Guld Rickard Igelström
Brons Magnus Gustafsson
Guld Peter Linder

2014 U23 SM (Trollhättan) Brons Alexandra Bergkvist
2014 Veteran SM (Trollhättan) Guld Rickard Igelström
2013 U23 SM (Varberg) Brons Alexandra Bergkvist
2012 Veteran SM (Borlänge) Silver Peter Ivarsson
2009 J-SM (Stockholm) Guld Linus Wasseng
2008 USM (Västerås) Brons Marcus Nilsson
2007 J-SM (Kristianstad) Guld Linus Wasseng
2006 J-SM (Landskrona)
USM (Borås)
USM (Borås)
USM (Borås)
USM (Borås)
Guld Kristoffer Murén
Silver Linus Wasseng
Silver Maxim Li
Silver Elvira Andersson
Brons Diana Olsen
2005 J-SM (Staffanstorp)
U-SM (Farsta)
U-SM (Farsta)
Brons Kristoffer Murén
Guld Weronica Nilsson
Brons Linus Wasseng
2004 U-SM (Tumba)
U-SM (Tumba)
U-SM (Tumba)
J-SM (Uppsala)
Brons Marcus Warensjö
Brons Linus Wasseng
Brons Diana Olsen
Brons Kristoffer Murén
2000 U-SM (Farsta)
U-SM (Farsta)
Guld Malin Warensjö
Brons Sebastian Andersson
1999 J-SM (Farsta)
U-SM (Lund)
U-SM (Lund)
Guld Jim Nilsson
Brons Janne Sjöström
Brons Lisa Nilsson
1998 U-SM (Göteborg)
U-SM (Göteborg)
U-SM (Göteborg)
U-SM (Göteborg)
Guld Sebastian Andersson
Guld Lisa Nilsson
Silver Jim Nilsson
Brons Elenore Andersson
1997 SM Herrar (Stockholm)
U-SM (Borlänge)
U-SM (Borlänge)
U-SM (Borlänge)
Brons Patrik Ivarsson
Guld Janne Sjöström
Guld Sebastian Andersson
Guld Elenore Andersson
1996 U-SM (Farsta) Guld Jim Nilsson
1995 U-SM (Linköping) Brons Jim Nilsson
1994 J-SM (Uppsala)
SM (Mölndal)
SM (Mölndal)
Guld Patrik Ivarsson
Brons Patrik Ivarsson
Brons Maria Huglén
1993 J-SM Guld Patrik Ivarsson
1992 J-SM
Dam SM
Guld Patrik Ivarsson
Silver Maria Huglén
1991 SM Herrar (Stockholm)
J-SM (Oxelösund)
J-SM (Oxelösund)
Brons Peter Ivarsson
Guld Peter Ivarsson
Silver Patrik Ivarsson
1990 SM Herrar (Oxelösund)
Dam SM (Oxelösund)
J-SM
U-SM
Brons Peter Ivarsson
Brons Maria Huglén
Guld Peter Ivarsson
Guld Patrik Ivarsson
1989 Dam SM
J-SM
U-SM
Brons Maria Huglén
Guld Peter Ivarsson
Brons Patrik Ivarsson
1988 J-SM (Göteborg)
U-SM (Staffanstorp)
U-SM (Staffanstorp)
U-SM (Staffanstorp)
Guld Peter Ivarsson
Silver Peter Ivarsson
Silver Robert Burman
Brons Patrik Ivarsson
1987 U-SM (Stockholm)
U-SM (Stockholm)
Silver Peter Ivarsson
Brons Patrik Ivarsson
1986 U-SM (Lindome)
U-SM (Lindome)
U-SM (Lindome)
Guld Peter Ivarsson
Guld Patrik Ivarsson
Brons Lars Johansson
1985 J-SM
U-SM (Oxelösund)
Silver Joakim Fleetwood
Silver Peter Ivarsson
1984 J-SM
J-SM
U-SM (Lund)
U-SM (Lund)
Brons Maria Huglén
Brons Lotta Andersson
Brons Patrik Ivarsson
Brons Lotta Andersson
1983 Dam SM (Oxelösund)
U-SM (Nacka)
U-SM (Nacka)
Guld Eini Luokkanen
Brons Peter Ivarsson
Brons Maria Huglén
1982 Dam SM
U-SM
U-SM
U-SM
Silver Eini Luokkanen
Guld Maria Huglén
Silver Kristian Ilvonen
Brons Joakim Fleetwood
1981 Dam SM (Oxelösund)
U-SM
U-SM
Silver Eini Luokkanen
Silver Joakim Fleetwood
Brons Maria Huglén
1980 Dam SM
U-SM
U-SM
U-SM
U-SM
Silver Eini Luokkanen
Guld Maria Huglén
Guld Jessica Fleetwood
Guld Eva-Lisa Ala-Kulju
Brons Joakim Fleetwood
1979 U-SM Guld Jessica Fleetwood
Guld Eini Luokkanen
Guld Maria Huglén
Guld Eva-Lisa Ala-Kulju
Brons Joakim Fleetwood
1978 U-SM Guld Jessica Fleetwood
Guld Eini Luokkanen
Guld Eva-Lisa Ala-Kulju
1977 J-SM
J-SM
U-SM
U-SM
U-SM
Guld Håkan Jansson
Silver Claes Calemark
Guld Jessica Fleetwood
Guld Eva-Lisa Ala-Kulju
Silver Eini Luokkanen
1976 J-SM, Nacka
J-SM, Nacka
U-SM
Guld Håkan Jansson
Brons Krister Lundström
Brons Anders Larsson
1975 J-SM, Järfälla
J-SM, Järfälla
J-SM, Järfälla
U-SM
U-SM
Brons Claes Calemark
Brons Krister Lundström
Brons Eero Blomqvist
Brons Anders Larsson
Brons Jan Rydstrand
1974 J-SM
J-SM
Guld Håkan Jansson
Brons Anders Olsen
1973 J-SM
U-SM
Guld Håkan Jansson
Brons Hans Tjärner
1972 U-SM, Jönköping
(Första officiella USM)
Guld Håkan Jansson
Silver Hans Tjärner
1971 U-RM
U-RM
Silver Håkan Jansson
Brons Krister Lundström
1970 U-RM
U-RM
U-RM
Guld Eero Blomqvist
Silver Håkan Jansson
Silver Hans Tjärner
1969

Riksmästerskap för Ungdom, U-RM

Guld Håkan Jansson
Brons Krister Lundström

Oxelösunds JK:s egna SM-arrangemang
1973 USM
1981 Dam-SM
1983 Dam-SM
1985 USM
1990 SM Damer och Herrar
1991 Junior-SM
2016 Lag-SM

Uppdaterad: 27 AUG 2017 23:19 Skribent: Peter Ivarsson

Postadress:
Oxelösunds JK - Judo
TORPSVÄGEN 1 C
61336 Oxelösund

Besöksadress:
TORPSVÄGEN 1 C
61336 Oxelösund

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link