Hoppa till sidans innehåll

Spelschema Västsvenska padeltouren

09 AUG 2018 10:24
  • Uppdaterad: 09 AUG 2018 17:39

  Spelschema Västsvenska Padel Touren 2018  
  HERRAR 1 LÖRDAG 11/8  
               
  Klass 1 Pool 1 1 2 3 4 5  
  Sjöberg/Andersson            
  Åsare/Wannberg            
  Lag Kivilo            
  Wikström Adielsson            
  Flodén/Holgersson            
               
  Klass 1 Pool 2 1 2 3 4 5  
  Malmgren/Knagenhjelm            
  Goding/Bäck            
  Aronsson/Johansson            
  Öhman/Axenborg            
  Lag Glenvik            
               
  Spelschema 11/8  
  10.00 Sjöberg/Andersson Åsare/Wannberg    
    Lag Kivilo   Wikström Adielsson    
  10.30 Malmgren/Knagenhjelm Goding/Bäck      
    Aronsson/Johansson Öhman/Axenborg    
  11.00 Sjöberg/Andersson Lag Kivilo      
    Åsare/Wannberg Flodén/Holgersson    
  11.30 Malmgren/Knagenhjelm Aronsson/Johansson    
    Goding/Bäck   Lag Glenvik      
  12.00 Sjöberg/Andersson Flodén/Holgersson    
    Åsare/Wannberg Wikström/Adielsson    
  12.30 Malmgren/Knagenhjelm Lag Glenvik      
    Goding/Bäck   Öhman/Axenborg    
  13.00 Sjöberg/Andersson Wikström/Adielsson    
    Lag Kivilo   Flodén/Holgersson    
  13.30 Malmgren/Knagenhjelm Öhman/Axenborg    
    Aronsson/Johansson Lag Glenvik      
  14.00 Åsare/Wannberg Lag Kivilo      
    Wikström/Adielsson Flodén/Holgersson    
  14.30 Goding/Bäck   Aronsson/Johansson    
    Öhman/Axenborg Lag Glenvik      
  15.30 Semi 1   Semi 2      
    Final          

 

  Spelschema Västsvenska Padel Touren 2018  
  HERRAR MOTION SÖNDAG 12/8  
             
  Klass M Pool 1 1 2 3 4  
  Lag Borneklint          
  Wigenius/Gustavsson          
  Lovell/Holmberg          
  Lag Bernvid          
             
  Klass M Pool 2 1 2 3 4  
  Palmér/Fischer          
  Andersson/Heurlin          
  Laine/Harnesk          
  Jonken/Bojesson          
             
  Klass M Pool 3 1 2 3 4  
  Cronander/Österman          
  Pagrotsky/Östman          
  Lomander/Bremdahl          
  Ghavami/Wessberg          
             
  Klass M Pool 4 1 2 3 4  
  Byberg/Nilsson          
  Colliander/Thorén          
  Lag Dahlsjö          
  Ledig plats 2          
             
  Spelschema söndag 12/8  
             
  10.00 Lag Borneklint Wigenius/Gustavsson  
    Lovell/Holmberg   Lag Bernvid    
  10.30 Palmér/Fischer   Andersson/Heurlin    
    Laine/Harnesk   Jonken/Bojesson    
  11.00 Cronander/Österman Pagrotsky/Östman    
    Lomander/Bremdahl   Ghavami/Wessberg    
  11.30 Byberg/Nilsson   CollianderThorén    
    Lag Dahlsjö   Lag Renström    
  12.00 Lag Borneklint   Lovell/Holmberg    
    Wigenius/Gustavsson Lag Bernvid    
  12.30 Palmér/Fischer   Laine/Harnesk    
    Andersson/Heurlin   Jonken/Bojesson    
  13.00 Cronander/Österman Lomander/Bremdahl    
    Pagrotsky/Östman   Ghavami/Wessberg    
  13.30 Byberg/Nilsson   Lag Dahlsjö    
    CollianderThorén   Lag Renström    
  14.00 Lag Borneklint   Lag Bernvid    
    Wigenius/Gustavsson Lovell/Holmberg    
  14.30 Palmér/Fischer   Jonken/Bojesson    
    Andersson/Heurlin   Laine/Harnesk    
  15.30 Cronander/Österman Ghavami/Wessberg    
    Pagrotsky/Östman   Lomander/Bremdahl    
  16.00 Byberg/Nilsson   Lag Renström    
    CollianderThorén   Lag Dahlsjö    
  16.30 Semi 1   Semi 2    
             
  17.15 Final        
             
Skribent: Jon Läbom
Epost: This is a mailto link

 hallsnas_logo_cmyk

orange-pixbo

 

 

 

 Tennis Göteborg

SvTF

Postadress:
Pixbo TK - Tennis
Vällsjövägen 4
43543 Pixbo

Kontakt:
Tel: 031880875
E-post: This is a mailto link

Se all info