Hoppa till sidans innehåll

Funktionärslista 11-12 maj

10 MAJ 2019 11:45
Tidprogrammet blir klart senast 10/5 20:00 då startlistorna är definitiva. Preliminärt tidprogram Lördag 09:00-15:35 Söndag 09:00 - 15:20
  • Skapad: 10 MAJ 2019 11:45

Lördag 11/5    
Överdomare Kenneth Blom  
Tävlingsledare Gunilla Öberg-Törnblad  
Pressansvarig Kristina Martinsson  
Speaker 2 st Carina Karlsson  
Sekretariat Marita Skökd  
Protokoll räknare 2 st Carro Lisa kjellström
Springare 2 st Malin T Hanna
Insläpp Therese  
Servering 3 st Marietta Buske, Susanne Undergård , Hannas mamma  
Parkering Magnus Törnblad Fredrik Törnblad
Banchef Magnus Törnblad  
Alltiallo Marina Karlsson  
Stallchef Kristina Martinsson  
Prisutdelare Kristina Martinsson  
     
     
Bana A    
  Domare Sekreterare
Klass 2 Lätt A:P1 Petra Wall Wilma Martinsson
Klass 7 FEI Mästerskapsprogram Petra Wall Wilma Martinsson
Cecilia Hansson Ann-Louise Svensson
Maria Storm Maria Gustavsson
Klass5 Lätt A:4 Petra Wall Wilma Martinsson
Cecilia Hansson Ann-Louise Svensson
Maria Storm Maria Gustavsson
Klass 1 Lätt A:1 Maria Storm Wilma Martinsson
     
Bana B    
Klass 4 Lätt A:2 Ola Johnsson Laila Öhman
Klass 6 FEI Lag program Ponny  Ola Johnsson Laila Öhman
Ylva Fredriksson Therese Öhman
Susanne Åbrink Helena Kjellström
Klass 3 FEI inledande program Ponny  Susanne Åbrink Helena Kjellström
     
     
     
     
     
     
Söndag 12/5    
Överdomare Kenneth Blom  
Tävlingsledare Gunilla Öberg-Törnblad  
Pressansvarig Kristina Martinsson  
Speaker 2 st Carina Karlsson  
Sekretariat Maritha Sköld  
Protokoll räknare 2 st Lisa Kjellström Elin Persson, Elina Skoglund
Springare 2 st Malin Törnblad Paula Otterström
Insläpp Fia Strömberg  
Servering 3 st Marietta Buske , Susanne Unergård  Haglund *2 
Parkering Magnus Törnblad Fredrik Törnblad
Banchef Magnus Törnblad  
Alltiallo Marina Karlsson  
Stallchef Kristina Martinsson  
Prisutdelare Kristina Martinsson  
     
     
BANA A Domare Sekreterare
Klass 8 Lätt A:1 Ola Johnsson Ulrika Persson
Klass 11 Lätt A:2 Ola Johnsson Ulrika Persson
Klass 13  FEI Lag program Ponny  Ann-Christine Bengtsson Emmy Strömberg
Ola Johnsson Ulrika Persson
Susanne Åbrink Kristina Martinsson/Camilla Skoglund
Klass 12 Lätt A:4  Ann-Christine Bengtsson Emmy Strömberg
Ola Johnsson Ulrika Persson
Susanne Åbrink Camilla Skoglund
Klass 10 FEI inledande program Ponny     
     
BANA B Domare Sekreterare
Klass 14 FEI Mästerskapsprogram ponny Petra Wall Wilma Martinsson
Susanne Gustavsson Marie Fredriksson
Ulrika Jacobs Maria Gustavsson
Klass 9 Lätt A:P1 Petra Wall Wilma Martinsson
     
Skribent: Gunilla Törnblad
Epost: Adressen Gömd



 


 

 

 

 

Postadress:
RK Kumla - Ridsport
Örsta Kulle, Sånnersta 101
69291 Kumla

Kontakt:
Tel: 019575377
E-post: This is a mailto link

Se all info