Hoppa till sidans innehåll

Startlistor


RK Styringe Stall 2011-04-16
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2011-04-14 kl. 21:17
Klass 1 - Fälttävlan Sv. Fälttävlan Debutantklass (A)
Klass 2 - Fälttävlan FEI CCI/CIC* (B)
Klass 1 - Fälttävlan Sv. Fälttävlan Debutantklass (A)
50 anmälda
Överdomare: Björn Häggsjö
Tävlingsledare: Eva Folkesson
Ground jury
Domare C: Elisabet Engnes
Teknisk delegat: Björn Häggsjö
Banbyggare: Johanna Nygren
Banbyggare terräng: Per Österberg, Göran Christia
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
100 Josefine Klemhs Queen Francez
07:30 RK Styringe Stall Camiell-Flamingo Z - Ragtime Band xx 61
101 Paulina Hedlund Welldone
07:37 Hermanstorps K&RK Waterford - Wanderer 116
102 Esmeralda Gyllenswärd Mania
07:44 Gemlaortens SK Quite Easy 107
103 Linda Eklund TBG Qalzone (SWB)
07:51 Skaraborgs FK Qalle (SWB) - Bayard 26
104 Christine Eriksson Imagine
07:58 RK Styringe Stall Roderik - Sayf El Arab xx 30
105 Kristin Tørmoen Witches Touch of Coolmore
08:05 Norway Coronado - Sadler's Wells XX 98
106 Sandra Gustafsson Marcos Fux
08:12 Hermanstorps K&RK Cosmopolite S - Hertigen 39
107 Nora Braskén The Rose Robber
08:19 Flyinge HSK Cardento - Candle King 16
108 Jill Karlsson Qasta (SWB)
08:26 Dagstorpsorten Qalle - Steinbeck 57
109 Karin Sindahl Luna
08:33 Örebro FK Landrebell - Miami Springs XX 89
110 Ann-Kristin Ellefsen Alfas Amadeus
08:40 Norway Casir Ask - Andiamo 27
111 Anna Emilie Våge Domino R
08:47 Norway Magini - Lambert 102
112 Marthe Olsby Sunshine JD
08:54 Norway Sunset Boulevard - Graf Sponeck 77
113 Stine Skedsmo Höjmarks Gunfire
09:01 Norway   115
114 Ann-Niina Kiviniitty Albus Dumbledor
09:08 Finland Azett 5
115 Ellinor Manhed Lidens Mr Li
09:15 Särö RF Janus - Clifden Wind 69
116 Helene Gustafsson Pedro
09:42 Nordhallands RK Faeldgårdens Perwoy - Mago xx 35
117 Johanna Faust Söderlund ET Westside Rosie
09:49 Värnamo Kappeled Okänd - Okänd 31
118 Alexandra Kettil Anastázia
09:56 Tranemoryttarna Karmel - Orator 59
119 Sophie Bergstrøm Lucky Strike (SWB)
10:03 Norway Elmshorn - Hartung 14
120 Lotta Fredriksson Il Diablo
10:10 Göteborgs HSK Dionysos - Hector x 32
121 Maren Olsen Moshølen Tykes Ares
10:17 Norway Tyke xx 78
122 Kristin Tørmoen Minör
10:24 Norway Michellino - Helenikos xx 100
123 Jenny Keller Christensen Pach
10:31 Norge   117
124 Linda Eklund Balou du Darco
10:38 Skaraborgs FK Balou du Rouet - Padarco 25
125 Michaela Sandberg Be My Access xx
10:45 Stockholms FK Be My Chief xx - Inchinor xx 87
126 Veronica Persson Fun at Fortunen xx
10:52 Skaraborgs FK Mas Media xx (GB) - Pompus xx 82
127 Frederick DahlqvistBjörklund Hello Gorgeous
10:59 Gärds RF Coriall - Silbersee 21
128 Charlotte Hveem Double Trouble
11:06 Alingsås RS Carte d´Or - Pilot 50
129 Anna Kiviö Tune Of Diamond
11:13 Laholmsorten Fly To The Stars - Tagula 60
130 Anja Ringstad Patschango
11:20 Norway Prestige Pilot - Angelino 83
131 Rebecka Lindkvist Djibi
11:27 Trolleholms RF Zephyr (SWB) - Hill´s Double xx 62
132 Nanna Ellefsen Jako´s Lavish
11:34 Danmark   113
133 Lotte Koedfoed Balou
12:11 Danmark   112
134 Kaia Steinberg Blixlands Lt Red Bochara
12:18 Norway   94
135 Evelina Jörgensson Fireflea
12:25 Dagstorpsorten Loping - Spring Fever 55
136 Jennie Bengtsson Bon Cherie
12:32 Hermanstorps K&RK Lambourgini (SWB) - Zinsky xx 11
137 Sivert Jonsson Lancing
12:39 Loo RF Lancier - Blue Talk 53
138 Caroline Eggers Couldn't Be Better
12:46 Tågarpsortens L Heart Of Oak - Alzao 24
139 Ida Slorafoss Tidemand Honourable George
12:53 Norway Bishop Of Cashel 91
140 Kajsa MånsbySvedberg Val de Barr xx
13:00 Göteborgs HSK Barrier Reef xx - Hjovial xx 70
141 Agnes Hellborg Be My Girl
13:07 Flyinge RF Flairon - Laurion 49
142 Anna Nilsson Candy Girl
13:14 Dagstorpsorten Contendro I - Argentinus 72
143 Madelene Karlsson Nike
13:21 Tranemoryttarna Stravinsky xx - Piccaso 58
144 Frederick DahlqvistBjörklund Hilarious (20)
13:28 Gärds RF Quite Easy - Maraton 22
145 Sandra Gustafsson Koordinat (SWB)
13:35 Hermanstorps K&RK Laptop - Robin Z 37
146 Esmeralda Gyllenswärd Stanleybrook Rio
13:42 Gemlaortens SK Whatswatt Persian King 41
147 Kristin Tørmoen Hedens Diego
13:49 Norway Lionell - Lando 99
 
till toppen
Klass 2 - Fälttävlan FEI CCI/CIC* (B)
49 anmälda
Överdomare: Björn Häggsjö
Tävlingsledare: Eva Folkesson
Ground jury
Domare C: Maud Delling
Teknisk delegat: Björn Häggsjö
Banbyggare: Johanna Nygren
Banbyggare terräng: Per Österberg, Göran Christia
 
StartnrRyttareHäst
StarttidUppfödareHärstamningHästnr
200 Johan Lundin Johnny Cash
07:30 Livdragonerna Business x - Robin Z 64
201 Anne-Cathrine Sellæg Alladin H
07:37 Norway Animo - Diaglyphard xx 88
202 Laerke Larsen Kaergaard´s Longlegged Balley
07:44 Danmark   111
203 Louise Nordmark Moretti
07:51 Tranemoryttarna Melmac - Common Grounds 73
204 Martina Andersson Special Snaps
07:58 Hässleholms HSF Cardento - Spring Fever xx 2
205 Sara Hakala Coquette La Belle
08:05 Finland Conteur - Landclassic 46
206 Kaia Steinberg Blixlands Artist
08:12 Norway   93
207 Ida Slorafoss Tidemand Wonder
08:19 Norway Wanderkoening - Wanderer 92
208 Marianne Tingbø Apache
08:26 Norway Pablo - Irco Marco 96
209 Peter Rosen Maison
08:33 Livdragonerna Maistic - Beach Boy 84
210 Ann-Niina Kiviniitty Zinnia
08:40 Finland Robin Z 6
211 Evelina Jörgensson Le Mirage
08:47 Dagstorpsorten Le Mistral - Mintage xx 56
212 Hanna Pauli Ella
08:54 Stora Wäsby FRK Eighty Eight Keys xx - Ambassadeur 80
213 Ingeborg Berven Sundt Spot III
09:01 Norge   106
214 Elin Göransdotter Ambition
09:08 Skaraborgs FK Kolibri - Rodeo xx 42
215 Aminda Ingulfson Solvangs Traicy
09:15 Flyinge RF Lobster - Vivaldi 52
216 Evelina Carlsson Major Tom
09:22 RK Styringe Stall Beach Boy - Jumper 19
217 Madelene Gustafsson Jacksons Vesta
09:49 Trossnäs FK Jackson´s Drift - Sea Creast 36
218 Jennie Bengtsson Miss Montana
09:56 Hermanstorps K&RK Montreal - Lansiär 10
219 Anna Hassö Taste of Money
10:03 Gärds RF Cappucino - Miami Springs xx 48
220 Johan Lundin Please
10:10 Livdragonerna Dammen - Turban Rose 65
221 Laerke Larsen Sicilia
10:17 Danmark   110
222 Olivia Bjöersdorff For Tissimo KLT
10:24 RK Udden Forever - Garibaldi 15
223 Esmeralda Gyllenswärd Kon-Tiki
10:31 Gemlaortens SK Business AA - Dworak ox 40
224 Malin Josefsson Munsboro Maple
10:38 Sydslättens RF Okänd 54
225 Ann-Kristin Ellefsen Linkwood
10:45 Norway Blue Bird - Persian Bold 28
226 Nina Olsson Halloween Hurricane
10:52 Gärds RF KP Sirocco - Little Q 79
227 Ida BrönmarkRiex Eligius Key
10:59 Dagstorpsorten Eighty Eight Keys xx - Robin Z 18
228 Johan Wennerholm Kocko Bongo
11:06 Livdragonerna Cortus - Rebel Z 103
237 Anna Nilsson Leo M
11:13 Dagstorpsorten Le Primeur - Weltmeyer 71
229 Christian Malmgren Gucci S.E.
11:20 Sydslättens RF Guido (ex Gudo) - Neapel 67
230 Maria Hagström Miró E
11:27 Stenungsunds HRF Warsteiner - Monaco 44
231 Jennifer Åkerman Little Italien
11:34 Falkenbergsorten Enchantee - Anduc 105
232 Maren Braastad Carum Carvi
11:41 Norge   108
233 Hedvig Wik Bookmaker
12:18 Örebro FK Arado - Superlative 104
234 Sofia Persson Bellmont
12:25 Kinda RF Goldmine xx - Mintage xx 81
235 Marthe Olsby Lanquero
12:32 Norway San Quintero xx - Flamingo 76
236 Nora Braskén Rob Roy
12:39 Flyinge HSK Miami Springs - Melyno 17
238 Agnes Stolth Idle Storm
12:46 Hermanstorps K&RK Turban Rose - Irco Marco 95
239 Carin Clemensson Cendrillon
12:53 Flyinge RF Milan - Ragtime Band xx 20
240 Jeanette Odlander Count Down
13:00 Hermanstorps K&RK Le Mistral - vivaldi 75
241 Lisa Grantner La Light
13:07 Tidaholmsbygden Eighty Eight Keys xx - Tamburin 33
242 Stine Skedsmo Hoss
13:14 Norway   90
243 Anna Hassö Blue Loop
13:21 Gärds RF Looping - National Zenith xx 47
244 Martina Andersson Sunday Snaps
13:28 Hässleholms HSF Robin Z - Spring Fever xx 3
245 Sara Hakala Prime Mikael
13:35 Finland Carpaccio - Baier 45
246 Aminda Ingulfson Cordata
13:42 Flyinge RF Quite Easy - Carachi 51
247 Johan Lundin Fernet af Kreffe
13:49 Livdragonerna Campari M - Electro 63
248 Laerke Larsen Calypso Sun
13:56 Danmark   109
 
till toppen
Equipe - Datasystem för ridsport
Uppdaterad: 14 APR 2011 21:21 Skribent: Eva Folkesson

 

Postadress:
RK Styringe Stall - Ridsport
Styrestad Styringe 103
30578 Kvibille

Kontakt:
Tel: 03538026
E-post: This is a mailto link

Se all info