RS Grums 2011-04-21 - 2011-04-23
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-04-21 kl. 18:55
Klass 12 - Dressyr Lätt A:2 Kategori B
Klass 10 - Dressyr FEI Lagtävlan Ponny Kategori C
Klass 10 - Dressyr FEI Lagtävlan Ponny Kategori D
Klass 9 - Dressyr FEI Ind Mästerskap Ponny Kategori C
Klass 9 - Dressyr FEI Ind Mästerskap Ponny Kategori D

Klass 12 - Dressyr Lätt A:2 Kategori B
Torsdag, bana 2
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Ulrika Jacobs
Domare H: Christina Strand
Domare C: Gertrud Carlgren
Domare M: Charles Jonsson
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Ida HassellundJessika 28128129085266,047
 Tolita RidklubbGlansevin Gadabout RW - Surprise RWR111 
 
2Anna-Malin LydenSpirit III 27526927381763,333
 Jönköpings FKSimbergs Senator RW - Mollegaards Mr Swing King RW232 
3Jonna MalmbergBrodals Elton 26927426180462,326
 Tolita RidklubbKarlsfälts Caruso - Mirth Master323 
4Johanna JohanssonRotherwood Panache 25025624074657,829
 Equality RidersRotherwood Peter Pan - Rotherwood Acrobat444 
 
till toppen

Klass 10 - Dressyr FEI Lagtävlan Ponny Kategori C
Sponsor: Ica Maxi, Karlstad
Torsdag, bana 2
11 anmälda, 10 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Ulrika Jacobs
Domare H: Charles Jonsson
Domare C: Christina Strand
Domare M: Gertrud Carlgren
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Evelina JohanssonTic Tac 23222923769864,630
 Lilla Edets RKCountach Campbell RC - Pommac RC421 
2Jasmine Levin AnderssonFoxie 23323622569464,259
 Lilla Edets RKCardinas Foxglove - Beach Boy213 
3Julia FalkhedeMuskot 23222723068963,796
 Fjärås HoppryttareFabian xx RP - Breccles Minstrel Boy RW432 
 
4Olivia AnderssonClever Ever 23321922467662,593
 RS GrumsCampari - Three Stars Black Rocket275 
5Hannah SmithMoonlight Shadow 23621422367362,315
 Vällingby RSLikstahöjdens Komet - Breccles Minstrel Boy197 
6Lina DolkOj Oj 22822222067062,037
 Flensbygdens RFNorums Nonchalant - Deri Dandy658 
7Amanda MardalCavees Cup 22422122466961,944
 RS GrumsBeschenhof Cavadee - Brooklands Moonwalker765 
8Sofia LindströmKöhls Idol 22421522566461,481
 Trosa RSPaddock Camargue RW - Balans RWR783 
8Nicole JacobsJacobs Wiggleytuff 22222421866461,481
 RS GrumsVermont - Sadiqui Viscount949 
10Lisa JohanssonLeonardo II 21120220161456,852
 Dyltabruks RFSilverlea Rambo - Peregrin101010 
 
till toppen

Klass 10 - Dressyr FEI Lagtävlan Ponny Kategori D
Sponsor: Ica Maxi, Karlstad
Torsdag, bana 2
16 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Tävlingsledare: Ulrika Jacobs
Domare H: Charles Jonsson
Domare C: Christina Strand
Domare M: Gertrud Carlgren
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Adam WannerthHendregarth Tom 23324323671265,926
 Örebro RyttarteamTrevallions Albert - Dimbeth Sion611 
2Camille TjärnEG Bordeaux 24123423170665,370
 Djursholms RKVeronas Bo-Gi - Danny Black222 
3Josephine HalldanGrythöjdens General 24023123070164,907
 MantorpsryttarnaSörbys Oboy RNF - Burton Starlight RNF433 
4Lisa LarsonMorning Glory 24322522769564,352
 Luleå RidklubbMaster - Genarp ox186 
 
5Amanda HolmertzSunny Sunday 24122922269264,074
 MantorpsryttarnaVärnanäs Ulric - Tammerfors xx269 
6Rebecca GustafssonJacobs Delicato 22623123068763,611
 RS GrumsDelirious - Lodor Tywysog Nudd833 
7Felicia NolåkerSörgårns Gulliver 23523021868363,241
 Lilla Edets RKLinksbury Royalist - Balans5511 
8Emma RosdahlAlter Ego 22422622567562,500
 Arboga RSTim - Hivo978 
9Matilda RosenBristol Cream 22222023067262,222
 Insjöns RKEkelunds Nalle RWR - Meesa Heesa 147927711103 
10Maria LindhO Neil 22122122766961,944
 Örebro RyttarteamHagens Ochief - Tulira Highball1296 
11Amanda AronssonLucky Lips 23222021466661,667
 Lilla Edets RKOkänd71012 
12Ronja AhlbergÖnnarps Kurant 22321222165660,741
 Åsbygdens RFAlladin RC - ÖxenholmMarble JR RC101210 
13Ellinor NorinNørlunds Atilla 21820421063258,519
 Rappestad RKAntario N - Kaiserwalzer131513 
14Sofia GenneMahjong 21620820763158,426
 Himledalens RKMahorka - Expo141315 
15Jessica JohansenDrizzle 20920820962657,963
 Tolita RidklubbKarlfälts Caruso RWR - Ceylon151314 
 
till toppen

Klass 9 - Dressyr FEI Ind Mästerskap Ponny Kategori C
Sponsor: Länsförsäkringar Värmland
Torsdag, bana 1
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Ulrika Jacobs
Domare H: Agneta Nylander
Domare C: Anki Carlsson
Domare M: Pia Hvittfeldt
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Lina DolkOj Oj 25325425075766,404
 Flensbygdens RFNorums Nonchalant - Deri Dandy111 
2Julia FalkhedeMuskot 22124323269661,053
 Fjärås HoppryttareFabian xx RP - Breccles Minstrel Boy RW422 
 
3Jasmine Levin AnderssonFoxie 23822223069060,526
 Lilla Edets RKCardinas Foxglove - Beach Boy243 
4Hannah SmithMoonlight Shadow 22322622767659,298
 Vällingby RSLikstahöjdens Komet - Breccles Minstrel Boy334 
5Charlotta OlofssonDante 21921921965757,632
 Djursholms RKOkänd - Okänd557 
6Lisa JohanssonLeonardo II 21621622265457,368
 Dyltabruks RFSilverlea Rambo - Peregrin666 
7Sofia LindströmKöhls Idol 21521222665357,281
 Trosa RSPaddock Camargue RW - Balans RWR775 
 
till toppen

Klass 9 - Dressyr FEI Ind Mästerskap Ponny Kategori D
Sponsor: Länsförsäkringar Värmland
Torsdag, bana 1
13 anmälda, 11 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Ulrika Jacobs
Domare H: Agneta Nylander
Domare C: Anki Carlsson
Domare M: Pia Hvittfeldt
 
PlatsRyttareHästPremieHCMTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Julia LogårdLittle Diamonds Dolittle 24925125575566,228
 Djursholms RKDressman 1 - Valido211 
2Josephine HalldanGrythöjdens General 25424024874265,088
 MantorpsryttarnaSörbys Oboy RNF - Burton Starlight RNF142 
3Amanda HolmertzSunny Sunday 24824423772963,947
 MantorpsryttarnaVärnanäs Ulric - Tammerfors xx334 
 
4Adam WannerthHendregarth Tom 24724723272663,684
 Örebro RyttarteamTrevallions Albert - Dimbeth Sion426 
5Frida StrömTogsbarn Justin 23524023370862,105
 Nordhallands RKLianarth Justice - Pare Rambler545 
6Maria LindhO Neil 22623324670561,842
 Örebro RyttarteamHagens Ochief - Tulira Highball663 
7Ellinor NorinNørlunds Atilla 22223322868359,912
 Rappestad RKAntario N - Kaiserwalzer867 
8Wilma JeppsonDariman Power 22223322067559,211
 Örebro RyttarteamPower Boy - Carolinas Foxglove868 
9Isabella DanielssonFlipp 22521220964656,667
 Åmåls RidklubbErnford Jester RWR71011 
10Elin GustavssonPrince Brownie 20921621764256,316
 Bollebygds RKOkänd1099 
11Jessica JohansenDrizzle 20621021763355,526
 Tolita RidklubbKarlfälts Caruso RWR - Ceylon11119 
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport