RS Grums 2011-04-21
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-04-21 kl. 18:54
Klass 16 - Dressyr Lätt A:2 Kategori B + C
Klass 16 - Dressyr Lätt A:2 Kategori D
Klass 15 - Dressyr Lätt A:4 Kategori B + C
Klass 14 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori C
Klass 14 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori D
Klass 13 - Dressyr Lätt A:P2 Kategori C + D

Klass 16 - Dressyr Lätt A:2 Kategori B + C
Torsdag, bana 1
5 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Ulrika Jacobs
Domare C: Ola Johnsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Julia BlomRossmons Vide 27427463,721
 Mariestads RKBostorps Bravad RW - Coed Coch Targed RW1 
2Frida KennerstadSweet Lady Marion 24824857,674
 Färjestads RKOkänd2 
 
3Madeleine NilssonMa Gi 23923955,581
 Torsby RidklubbVeronas Bo-Gi - Likstahöjdens Komet3 
4Jasmine JacobsJacobs Bon Bon 23823855,349
 RS GrumsNeuaddparc Cymro WSB - Lodor Tywysog Nudd WSB4 
4Ellinore HallenGolden River 23823855,349
 Insjöns RKValentin Bell - Leedes Boy4 
 
till toppen

Klass 16 - Dressyr Lätt A:2 Kategori D
Torsdag, bana 1
7 anmälda, 7 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Ulrika Jacobs
Domare C: Ola Johnsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Izabella LiedTrypzio 29429468,372
 Mariestads RKDonkiszot - Rusazcie1 
2Jessica CederlöfWobber Jacky 28628666,512
 Hammarö RFOkänd2 
 
3Anna AndtbackaAnells Ametist 26826862,326
 Hammarö RFPaddock Camargue - Wärnanäs Peng3 
4Isabelle BjörnPrince Exellence 26026060,465
 Hammarö RFOkänd - Okänd4 
5Hanna SvenssonEsmeralda 23923955,581
 RS GrumsCarolinas Foxglove - Gassendi5 
6Elina PetterssonNoble Star 23423454,419
 Valåsens RSJuno Rory - Bofors ox6 
7Jonna GoedickeHilberts Chameur  0 
 Hammarö RFRietheims Hilbert - Krimh ox  
 
till toppen

Klass 15 - Dressyr Lätt A:4 Kategori B + C
Torsdag, bana 1
3 anmälda, 3 startande, 1 placerade
Tävlingsledare: Ulrika Jacobs
Domare C: Ola Johnsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Julia BlomRossmons Vide 26026063,415
 Mariestads RKBostorps Bravad RW - Coed Coch Targed RW1 
 
2Jonna MalmbergMinarva Nantare 24624660,000
 Tolita RidklubbLanguard - Lukas2 
3Jasmine JacobsJacobs Bon Bon 24424459,512
 RS GrumsNeuaddparc Cymro WSB - Lodor Tywysog Nudd WSB3 
 
till toppen

Klass 14 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori C
Sponsor: Boj Hästtransporter
Torsdag, bana 1
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Ulrika Jacobs
Domare C: Ola Johnsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Felicia NolåkerCertina RW 1319 24524564,474
 Lilla Edets RKFleetfoot RW 107 - Pendock Pioneer RW 461 
2Jonna MalmbergMinarva Nantare 23723762,368
 Tolita RidklubbLanguard - Lukas2 
 
3Frida KennerstadSweet Lady Marion 23323361,316
 Färjestads RKOkänd3 
4Madeleine NilssonMa Gi 22822860,000
 Torsby RidklubbVeronas Bo-Gi - Likstahöjdens Komet4 
5Amanda BohlFairy Tale 22522559,211
 Wäse RFBa-Ba FA 163/84 - Korinth5 
6Ellinore HallenGolden River 21021055,263
 Insjöns RKValentin Bell - Leedes Boy6 
 
till toppen

Klass 14 - Dressyr Lätt A:P1 Kategori D
Sponsor: Boj Hästtransporter
Torsdag, bana 1
14 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Tävlingsledare: Ulrika Jacobs
Domare C: Ola Johnsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Izabella LiedTrypzio 25425466,842
 Mariestads RKDonkiszot - Rusazcie1 
2Jessica CederlöfWobber Jacky 25325366,579
 Hammarö RFOkänd2 
3Emma OlssonRuben 24424464,211
 Tolita RidklubbPower Boy - Värends Pedro3 
 
4Sofia GenneMahjong 24424464,211
 Himledalens RKMahorka - Expo3 
5Felicia NolåkerSörgårns Gulliver 23723762,368
 Lilla Edets RKLinksbury Royalist - Balans5 
6Elin PerssonFighting Spirit 23623662,105
 Torsby RidklubbMinotauros RP - The Hale Helios RW6 
7Anna AndtbackaAnells Ametist 22922960,263
 Hammarö RFPaddock Camargue - Wärnanäs Peng7 
7Jonna GoedickeHilberts Chameur 22922960,263
 Hammarö RFRietheims Hilbert - Krimh ox7 
9Nicole JacobsJacobs Dumle 22422458,947
 RS GrumsDelirious - Lodor Tywysog Nudd9 
10Amanda AronssonDolce 21421456,316
 Lilla Edets RKDonnerblitz - Lukas10 
11Isabelle BjörnPrince Exellence 21221255,789
 Hammarö RFOkänd - Okänd11 
12Hanna LundgrenEldor Dressman 1 20920955,000
 Karlskoga RKEldorrado - Dressman12 
 Hanna ErikssonHoppenhof´s Jop RNF 180    
 Jönköpings FKNieuwmoeds Patrick - Brummerhoeve´s Boss  
 Cornelia SparringValdo RP 150    
 Djursholms RKVermont - Derano Gold  
 
till toppen

Klass 13 - Dressyr Lätt A:P2 Kategori C + D
Sponsor: AB Jensens Blommor
Torsdag, bana 1
7 anmälda, 5 startande, 2 placerade
Tävlingsledare: Ulrika Jacobs
Domare C: Anki Carlsson
 
PlatsRyttareHästPremieCTotaltProcent
 UppfödareHärstamning 
1Amanda BohlFairy Tale 32532565,000
 Wäse RFBa-Ba FA 163/84 - Korinth1 
2Amanda AronssonDolce 31331362,600
 Lilla Edets RKDonnerblitz - Lukas2 
 
3Nicole JacobsJacobs Dumle 31231262,400
 RS GrumsDelirious - Lodor Tywysog Nudd3 
4Emma OlssonRuben 30530561,000
 Tolita RidklubbPower Boy - Värends Pedro4 
5Elin PerssonFighting Spirit 28328356,600
 Torsby RidklubbMinotauros RP - The Hale Helios RW5 
 Hanna ErikssonHoppenhof´s Jop RNF 180    
 Jönköpings FKNieuwmoeds Patrick - Brummerhoeve´s Boss  
 Cornelia SparringValdo RP 150    
 Djursholms RKVermont - Derano Gold  
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport