Hoppa till sidans innehåll

Resultat mm.


Målligan                    Busligan                    Högafflar

 

Division 6 östra

20/4 18:45 Jernvallen: Kallinge SK - Ramdala IF   1-6 (0-2)

6/5 17:00 Säbyvallen: Ramdala IF - Rödeby AIF

11/5 19:00 Slätalyckan: Tving GoIF - Ramdala IF

20/5 17:00 Säbyvallen: Ramdala IF - Trossö FF

27/5 17:30 Fjärdjömåla AIF - Ramdala IF

3/6 15:00 Säbyvallen: Ramdala IF - Fridlevstad GoIF

9/6 14:00 Säbyvallen: Ramdala IF - Kallinge SK

20/6 19:00 Åvallen: Rödeby AIF - Ramdala IF

25/6 19:00 Säbyvallen: Ramdala IF - Tving GoIF

5/8 17:00 Hästö IP: Trossö FF - Ramdala IF

11/8 14:00 Säbyvallen: Ramdala IF - Fjärdsjömåla AIF

18/8 14:00 Fridlevstad: Fridlevstad GoIF - Ramdala IF

24/8 18:30 Jernvallen: Kallinge SK - Ramdala IF

8/9 14:00 Säbyvallen: Ramdala IF - Rödeby AIF

14/9 17:45 Slätalyckan: Tving GoIF - Ramdala IF

23/9 17:00 Säbyvallen: Ramdala IF - Trossö FF

30/9 17:00: Fjärdsjömåla AIF - Ramdala IF

7/10 11:00 Säbyvallen: Ramdala IF - Fridlevstad GoIF

 

Reserv Östra herrar

5/5 14:00 Rydsplanen: Johannishus SK - Ramdala IF

9/5 19:00 Säbyvallen: Ramdala IF - Sillhövda AIK

16/5 19:00 Fågelmara IP: Kristianopels GoIF - Ramdala IF

23/5 19:00 Säbyvallen: Ramdala IF - Fridlevstad GoIF

4/6 19:00 Havsvallen: AIK Atlas - Ramdala IF

11/6 19:00 Säbyvallen: Ramdala IF - IF Trion

19/6 19:00 Säbyvallen: Ramdala IF - Johannishus SK

12/8 12:00 Spjutsbygds IP: IF Trion - Ramdala IF

19/8 12:00 Bredasjön: Sillhövda AIK - Ramdala IF

29/8 18:15 Säbyvallen: Ramdala IF - Kristianopels GoIF

3/9 18:15 Skogsvallen: Fridlevstad GoIF - Ramdala IF

10/9 18:00 Säbyvallen: Ramdala IF - AIK Atlas

 

Träningsmatcher

4/3 15:00 Rosenholm (konstgräs): Ramdala IF - FK Karlskrona U17   1-2
(Målskytt: Adil Eminovic.)

10/3 17:00 Rosenholm (konstgräs): Ramdala IF - Fridlevstad GoIF   0-3
(Målskytt: –.)

17/3 15:00 Rosenholm (konstgräs): Ramdala IF - Hasslö GoIF   1-0
(Målskytt: Adil Eminovic.)

24/3 12:00 Jernvallen (konstgräs): Belganet/Hallabro IF - Ramdala IF   1-3
(Målskyttar: 2 Adil Eminovic och Jibril Abdilaj Jamac.)

2/4 17:00 Rosenholm (konstgräs): Nättraby GoIF B - Ramdala IF B   1-1
(Målskytt: Jibril Abdilaj Jamac.)

7/4 12:00 Jämjö IP (konstgräs): Jämjö GoIF - Ramdala IF
(Målskytt: ?.)

14/4 09:30 Jämjö IP (konstgräs): Fridlevstad GoIF - Ramdala IF
(Målskyttar: ?.)

 

 Svenskfast Cup

Förkval grupp 5

24/2 14:00 Jämjö IP: Ramdala IF - Rödeby AIF   1-3

(Målskytt: Johannes "Jian" Davidsson)

24/2 15:00 Jämjö IP (konstgräs): Sillhövda AIK - Ramdala IF 1-1

(Målskytt: Christoffer "Chris" Kullenberg)

Sillhövda vann gruppen och Ramdala IF slutade trea.

 

DM Futsal

Gruppspel 4

3/1 18:30 Sporthallen Ronneby: AIK Atlas - Ramdala IF   5-3

3/1 20:30 Sporthallen Ronneby: Ramdala IF - Rödeby AIF   8-1

Ramdala IF slutade 2:a i gruppen och gick inte vidare till slutspelet! AIK Atlas vann gruppen.

 

KM

Grupp 3

26/12 14:24 Idrottshallen Karlskrona: Nättraby GoIF II - Ramdala IF   0-0

26/12 15:20 Idrottshallen Karlskrona: Ramdala IF - Sillhövda AIK I   1-1

26/12 16:58 Idrottshallen Karlskrona: Ramdala IF - Tving GoIF   2-1

26/12 17:54 Idrottshallen Karlskrona: Rödeby AIF I - Ramdala IF   1-1

26/12 19:18 Idrottshallen Karlskrona: Kristianopels GoIF I - Ramdala IF   0-0

Ramdala IF slutade 4:a i gruppen och gick inte vidare till slutspelet!

 

Förra årets resultat

Uppdaterad: 22 APR 2018 16:15 Skribent: Mathias "Wellan" Wellbring

Huvudtränare:
Pierre Johansson
0733-24 81 49

Anders Pettersson
0709-30 47 34

Ordf. Herrsektion:
Mathias Wellbring
0734-15 12 20 



Vaccinerad mot doping

 

SISU_Webb_Banner_170X170_samverkan

Antal besökare

 

Sponsorer:

InterSport

 Vill ditt företag synas här?
Kontakta föreningen för ett sponsoravtal
Väl mött!


 

Postadress:
Ramdala IF
c/o Linda Eriksson, Norrevikvägen 8
37354 Senoren

Kontakt:
Tel: 0455612547
E-post: This is a mailto link