Hoppa till sidans innehåll

Tidigare vinnare


Historik sedan år 2000

 

2018
Herrsingel:
Linus Grönlund

Damsingel:
Maja Nilsson

Herrdubbel:
Linus Grönlund / Henrik Nilsson
Damdubbel:
Gunilla Nilsson / Beth Hessbom

Mixdubbel:
Beth Hessbom / Linus Grönlund
Juniorsingel:
Albin Bektesevic

Juniordubbel:
Tilda Jonasson / Liv Chrsitiansen

Smurf:
Julia Sjöqvist
2017
Herrsingel:
Albert Widell

Damsingel:
Maja Nilsson

Herrdubbel:
Martin Lindskog / Mats Wessman
Damdubbel:
Beth Hessbom / Emma Andersson

Mixdubbel:
Anne Grönlund / Mats Bengtsson

Nybörjare:
Anders Ehrenstråle
Juniorsingel:
Ida Pettersson

Musse Pigg:
Ella Salander

Smurf:
Tea Salander
2016
Herrsingel:
Albert Widell

Damsingel:
Maja Nilsson

Herrdubbel:
Oscar Larsson / Christian Brattström
Damdubbel:
Maria Gumabon / Maja Nilsson

Mixdubbel:
Alice Widell / Oscar Larsson
Juniorsingel:
Lukas Jönsson

Musse Pigg:
Jacob Pettersson
2015
Herrsingel:
Jörgen Andersson

Damsingel:
Cecilia Lychou

Herrdubbel:
Martin Lindskog / Johan Lindskog
Damdubbel:
Anna-Karin Widell / Annika Steinmann

Mixdubbel:
Anne Grönlund / Mats Bengtsson
2014
Herrsingel:
Martin Lindskog

Damsingel:
Annika Steinmann

Herrdubbel:
Björn Meijer / Magnus Nygren
Damdubbel:
Beth Hessbom / Annika Steinmann

Mixdubbel:
Annika Steinmann / Magnus Brandt
Kalle Anka:
Alice Widell

Musse Pigg (alla deltagare vinnare):
Ella Salander
Tage Larsson
Edwin Almroth
Melvin Peetz
Lova Nilsson
Linus Andersson
Noel Gustavsson
Jacob Pettersson
2013
Herrsingel:
Magnus Nygren

Damsingel:
Beth Hessbom

Herrdubbel:
Richard Frobell / Peter Hinsell
Damdubbel:
Beth Hessbom / Annika Steinmann

Mixdubbel:
Annika Nilsson / Fredrik Widell
Juniorsingel:
Jacob Svensson

Juniordubbel äldre:
Jacob Svensson / Truls Wallin

Juniordubbel yngre:
Anton Ekvall / Albin Ekvall

Kalle Anka:
Albin Ekvall

Musse Pigg (alla deltagare vinnare):
Oscar Ekström
Lukas Andersson
Emil Ekvall
Albert Widell
2012
Herrsingel:
Peter Hinsell

Damsingel:
Mia Lindell

Herrdubbel:
Björn Meijer / Magnus Nygren
Damdubbel:
Gunilla Eriksson / Mia Lindell

Mixdubbel:
Gunilla Eriksson / Henrik Nilsson
Juniorsingel:
Jacob Ravemark

Juniordubbel äldre:
Philip Sänneskog / Jacon Ravemark

Juniordubbel yngre:
Isak Mattson / Carl Sergel

Kalle Anka pojkar:
Anton Ekvall

Kalle Anka flickor:
Ebba Bergkvist

Musse Pigg:
Albert Widell
2011
Herrsingel:
Björn Meijer

Damsingel:
Mia Lindell

Herrdubbel:
Magnus Brandt / Henrik Nilsson
Damdubbel:
Gunilla Eriksson / Mia Lindell

Mixdubbel:
Mia Lindell / Christopher Lindell
Juniordubbel:
Jacob Svensson / Hugo Rydberg

Kalle Anka:
Anton Ekvall
2010
Herrsingel:
Peter Karlsson

Damsingel:
Mia Lindell

Herrdubbel:
Magnus Brandt / Henrik Nilsson
Damdubbel:
Beth Hessbom / Lotta Olsson

Mixdubbel:
Anette Wallin / Peter Wallin
Juniorsingel:
Truls Wallin
2009
Herrsingel:
Magnus Brandt

Damsingel:
Mia Lindell

Herrdubbel:
Peter Karlsson / Mats Nilsson
Damdubbel:
Beth Hessbom / Lotta Olsson

Mixdubbel:
Anette Wallin / Peter Wallin
Juniorsingel:
Truls Wallin

Juniordubbel:
Truls Wallin / Emil Hejdrup
2008
Herrsingel:
Peter Karlsson

Damsingel:
Mia Lindell

Herrdubbel:
Lars Olsson / Christopher Lindell
Damdubbel:
Gunilla Eriksson / Mia Lindell

Mixdubbel:
Beth Hessbom / Hans Lindén
Juniorsingel:
Viktoria Rivinoja

Juniordubbel:
Isabelle Zilling / Vera Crona
2007
Herrsingel:
Magnus Brandt

Damsingel:
Jovanna Petrovic

Herrdubbel:
Urban Drakenberg / Magnus Brandt
Damdubbel:
Victoria Rivinoja / Jovanna Petrovic

Mixdubbel:
Lottie Ramsten / Magnus Brandt
Juniorsingel:
Jovana Petrovic
2006
Herrsingel:
Magnus Brandt

Damsingel:
Mia Lindell

Herrdubbel:
Staffan Milsten / Hans Lindén
Damdubbel:
Gunilla Eriksson / Mia Lindell

Mixdubbel:
Mia Lindell / Thomas Kaspersson
Juniorsingel:
Martin Marklund
2005
Herrsingel:
Oscar Larsson

Damsingel:
Mia Lindell

Herrdubbel:
Urban Drakenberg / Magnus Brandt
Damdubbel:
Beth Hessbom / Lotta Olsson

Mixdubbel:
Jerica Cöster / Berne Fagerström
Juniorsingel:
Martin Marklund

Juniordubbel:
Martin Marklund / Henrik Olsson
2004
Herrsingel:
Sarija Salic

Damsingel:
Mia Lindell

Herrdubbel:
Sten Elander / Oscar Larsson
Damdubbel:
Beth Hessbom / Lotta Olsson

Mixdubbel:
Lotta Olsson / Pål Olsson
Juniorsingel:
Elias Lagerberg

Juniordubbel:
Martin Marklund / Henrik Olsson
2003
Herrsingel:
Sten Elander

Damsingel:
Lotta Olsson

Herrdubbel:
Sten Elander / Oscar Larsson
Damdubbel:
Beth Hessbom / Lotta Olsson

Mixdubbel:
Lotta Widell / Håkan Wedeby
Juniorsingel:
Sarija Salic

Juniorsubbel:
Martin Marklund / Henrik Olsson
2002
Herrsingel:
Sten Elander

Damsingel:
Anna-Karin Widell

Herrdubbel:
Fredrik Widell / Pål Olsson
Damdubbel:
Beth Hessbom / Lotta Olsson

Mixdubbel:
Lotta Widell / Lars Olsson
Juniorsingel:
Tobias Allhorn
2001
Herrsingel:
Sten Elander

Damsingel:
Lotta Olsson

Herrdubbel:
Jan Ewerlöf / Berne Fagerström
Damdubbel:
Beth Hessbom / Lotta Olsson

Mixdubbel:
Lotta Widell / Lars Olsson
Juniorsingel:
Tobias Allhorn
2000
Herrsingel:
Per-Olof Borggren

Damsingel:
Anna-Karin Widell

Herrdubbel:
Sten Elander / Per-Olof Borggren
Mixdubbel:
Fru Borggren / Per-Olof Borggren
Uppdaterad: 31 OKT 2017 22:14 Skribent: Maria Nilsson

Postadress:
Ramlösa TK - Tennis
Mats Bengtsson, Runristargatan 29
25361 Helsingborg

Kontakt:
Tel: +46707992452
E-post: This is a mailto link

Se all info