Hoppa till sidans innehåll

Följ sidan "Medlemsinformation"

Fyll i namn och e-postadress nedan för att följa denna sida. Ett e-postmeddelande kommer då att skickas till dig när något nytt publiceras på sidan.

Medlemsinformation


Välkommen som medlem i klubben

Läs under Att vara medlem om vad det innebär

Om du vill veta mer om föreningen kontakta ordförande Mattias Örtlund 0760192120 mailadress ordforande.ranasok@gmail.com

Betala din medlemsavgift till bankgiro 5330-6197.
eller betala med Swish 1235172200
Meddela vem/vilka som betalningen avser.

Medlemsavgift för 2021

Familj                         400:-    

Vuxen(från 21 år)       200:-

Ungdom t o m 20 år   100:-  

Tävlingsavgift på 600:- för vuxna som springer fler än 5 tävlingar under året.

Klubbadress
Rånäs OK 
c/o Thord Andersson
Långsjövägen 74
762 31 Rimbo

Klubbgård 
Lindbacken,  Norrbyggebyvägen 90, 762 96 Rånäs

Stugvärd 
Margareta Andersson 0175 712 74
thord.maggan@gmail.com

Styrelse 2021
Ordförande
Mattias Örtlund 0760192120
ordforande.ranasok@gmail.com

Vice ordförande Peter Olá 070 854 19 17
peterola31@hotmail.com

Sekreterare   Helene Svensson 0708356285
helenesvensson5@gmail.com

Kassör  Agneta Karlsson      070 825 61 60
agnetakarlsson@bahnhof.se

Ledamot Jacob Henriksson   076 142 47 81
jacob.h@erlandsholm.se

Suppleant Leif-Erik Karlsson   070 392 73 44
0175.72807@bahnhof.se

OL-kommitté och Skogskul
Gunnar Åhlén 
Malin Svensson
Marianne Carlberg
Kontakt: olkommitte.ranasok@gmail.com eller skogskul@gmail.com

Uttagningskommitté UK
Maje Carlberg     070 219 47 41
maje@stavugnen.se

Henrik Sundblom 070 438 53 67
sundblom.henrik@gmail.com

Gunnar Åhlén      070 334 85 35
gunnar.ahlen@gmail.com

 

Tävlingskommitté
Henrik Sundblom 070 438 53 67 sundblom.henrik@gmail.com

Jesper Henriksson 070 743 51 85
jesper@erlandsholm.se

Pelle Carlberg       073 659 82 95
pelle@stavugnen.se

Roine Andersson  072 702 43 17
roine60a@gmail.com

Stugkommitté 
Leif-Erik Karlsson 070 392 73 44 0175.72807@bahnhof.se

Margareta Andersson 0175 71274
thordmaggan@gmail.com

Hans Eriksson  070 5109624 
hameriksson@live.se

Lotteriansvarig Thord Andersson 0175 712 74
thord.maggan@gmail.com

Informationskommitté
Anki Pousette  
anki.pousette@gmail.com

Monica Ohlin  
monica.ohlin56@gmail.com

Lena Nyström-Nilsson
lenanystromnilsson@hotmail.com

Klädansvarig 
Christina Ohlin 073 546 52 15
christina.ohlin@hotmail.com

Revisorer
Rolf Hjort 0703445856 rolf.hjort@telia.com
Ninni Bjärrenholt

Valberedning
Lena Nyström-Nilsson 070 824 84 59
 lenanystromnilsson@hotmail.com 

Inga nyheter är skapade

 

Postadress:
Rånäs OK - Orientering
c/o Thord Andersson, Långsjövägen 74
76231 Rimbo

Besöksadress:
Långsjövägen 74
76231 Rimbo

Kontakt:
Tel: 017571274
E-post: thord.maggan@gmail.c...

Se all info