Hoppa till sidans innehåll

Resultat


Resultat 2018

Resultat 2017

Resultatlista 2010.xls

Resultatlista 2011.xls

Resultatlista 2014

Resultatlista 2015 - 63km (uppdaterad 20150809)

Resultatlista 2015 - övriga klasser

       
 
 

RANTRAMPET MTB 2016:  63 km

 

 

 
     
       

Startnr

Namn

Ort eller Klubb

Resultat

213

Henrik Blom

Luleå CK

2.08.43

210

Per Andersson

Luleå CK

2.09.04

251

Erik Sundberg

OK Renen

2.10.55

247

Guder Boström

Skellefteå AIK Cykel

2.19.53

230

Peter Nilsson

Team Norrbotten

2.19.55

212

Henrik Torneus

Luleå CK

2.19.57

223

Petter Larsson

Piteå CK

2.24.32

211

Jan Eriksson

Luleå CK

2.24.34

205

Håkan Hjort

CK Sävast

2.24.36

228

Melker pettersson

OK Renen

2.24.41

240

Eddie Ljungwe

Piteå CK

2.27.11

244

Fredrik Höglund

OK Hammaren

2.27.59

237

Daniel Berggren

Piteå CK

2.30.43

231

Jonny Sundström

Piteå CK

2.30.51

215

Henrik Baltzare

IFK Tärendö

2.33.54

229

Lars-Gunnar Marklund

Piteå CK

2.34.46

243

Erik Hammarberg

AB Karl Hedin IF

2.36.10

219

Håkan Sudström

Piteå CK

2.36.46

209

Andreas Lövgren

OK Renen

2.37.07

206

Daniel berg

Råneå SK

2.37.27

239

John Strandberg

I 19IF

2.40.31

218

Leif Larsson

CK Sävast

2.42.09

235

Bo Johansson

Smurfit Kappa Piteå

2.42.17

238

Mattias Vainionpää

I 19IF

2.42.42

254

Magnus Widell

IFK Kiruna

2.43.38

234

Peter Gustafsson

Setra

2.43.48

255

Bjarne Bergqvist

Lulekamraterna

2.47.30

260

Marcus Friman

Luleå

2.47.39

249

Andreas Andersson

Luleå

2.50.01

242

Jonas Jakobsson

CK Sävast

2.50.29

227

Börje Johansson

OK Renen

2.52.11

232

Joakim Lindvall

Gammelgårdens IF

2.52.29

258

Malin Brännvall

IFK Kiruna

2.53.14

245

Nicklas Ajaxon

Luleå CK

2.53.20

233

Daniel Sakko

Intersport Kalix

2.59.42

248

Jenny Furtenbach

Skellefteå AIK Cykel

3.01.12

257

Lars Wikström

OK Renen

3.04.05

225

Stefan Matsson

Nybyns CK

3.04.08

207

Greger Lundholm

CK Sävast

3.06.32

224

Jonas Sandell

Nybyns CK

3.06.42

202

Andreas Ekholm

Luleå

3.07.55

217

Håkan Törnblom

Boden

3.08.06

253

Magnus Backe

IFK Kiruna

3.08.26

222

Mikael Nilsson

Kalix

3.08.52

250

Mikael Björk

Råneå SK

3.10.11

208

Anders Persson

Sandviken

3.13.46

203

Thomas Boström

Luleå

3.13.49

246

Niklas Hemphälä

Boden

3.13.51

221

Anders Emtemo

Vallentuna

3.24.33

252

Ulf Berglund

Norrfjärden

3.25.51

216

Åsa Granlund

Skultuna AIK

3.26.12

201

Ronny Sundén

Kalix

3.26.22

204

Anna-Karin Pettersson

Piteå

3.33.18

226

Lars-Åke Källhammar

Luleå CK

3.37.06

220

Henrik Molander

Gällivare

3.39.55

236

Christian Tengelin

Boden

3.41.34

214

Petter Alapää

IFK Tärendö

Brutit

256

Fredrik Lundbäck

Luleå CK

Brutit

241

Anna Jakobsson

CK Sävast

Brutit

259

Per Nyström

Luleå

4.10.45

 

 

 

 

     
       

 

RANTRAMPET MTB 2016:  42 KM

 

 

 

 

 

 

26

Martin Sundin

OK Renen

1.41.06

19

Lovisa Modig

Sävast Ski Team

2.00.27

22

Lars-Göran Kankaanranta

Luleå

2.14.23

18

Åsa Eriksson

Luleå Terrängcyklister

2.23.25

20

Henrik Jakobsson

Kalix

2.26.23

21

Kurt Johansson

Kalix

2.41.23

25

Olof Kivijärvi

Sundoms IF

2.53.08

24

Åsa Granberg

Luleå Långdistansklubb

3.03.56

23

Gunnar Granberg

Luleå Långdistansklubb

3.03.57

 

 

 

 

 

RANTRAMPET MTB 2016:  22 KM

 

 

 

 

 

 

7

Erik Blomqvist

OK Renen

57,42

9

Alexander Easterling

Jämtön

1.04.21

8

Jim Blomqvist

OK Renen

1.08.54

11

Patrik Marjeta

Kalix SK

1.11.11

10

Albert Marjeta

Kalix SK

1.11.19

6

Ludvig Tamrell

Råneå

1.16.26

12

Benjamin Berg

Kilholmens SK

1.25.39

13

Emil Stoltz

Kilholmens SK

Brutit

Uppdaterad: 29 JUL 2018 21:06

kurirloggany

 

LuleaEnergi_ny

Postadress:
Råneå SK - Skidor
Box 105
95522 Råneå

Kontakt:
Tel: +46706672434
E-post: This is a mailto link

Se all info