Hoppa till sidans innehåll

Resultat RM-natt


------------------------------------------------------------------------------------

Natt-RM (öppet) Sun 8/14/2011 3:52 PM

Resultatlista

------------------------OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008------------------------

Pl tartnr Rank Namn År Dst Klubb Tid

H65 (11/11)

1 Andersson, Boris           Rånäs OK            39:44

2 Rådberg, Thord            OK Roslagen         39:47

3 Carlenstam, Per-Åke     Väsby OK            40:48

4 Jansson, Olow             Häverödals SK      45:43

5 Sahlberg, Hans            Långhundra IF     47:39

6 Söderbärg, Sivert        OK Roslagen         47:52

7 Thuren, Rune             Vallentuna-Össeby 59:32

8 Trygg, Tryggve           OK Roslagen         1:09:24

Mattsson, Roine             Häverödals SK      Ej godk.

H55 (6/6)

1 Ohlin, Hans               Rånäs OK             38:59

2 Brunnberg, Peter       Vallentuna-Össeby  39:09

3 Landström, Lars        Långhundra IF       40:12

4 Åsberg, Jan              Häverödals SK       50:32

5 Lindgren, Björn          OK Österåker        56:17

H45 (10/10)

1 Giding, Jonas            Vallentuna-Össeby 34:04

2 Jansson, Thomas       OK Roslagen         35:35

3 Brandberg, Håkan      Långhundra IF       40:39

4 Andersson, Roine       Rånäs OK             41:18

5 Källbrg, Thomas        OK Roslagen          41:22

6 Edenhamn, Per          Länna IF              42:28

7 Lundman, Mats         OK Roslagen         49:59

8 Lindberg, Peter         OK Roslagen         50:49

9 Carlsson, Håkan        OK Roslagen         55:11

10 Balck, Johan           Vallentuna-Össeby 58:23

 

H35 (6/6)

1 Åhlen, Gunnar           Rånäs OK             47:38

2 Sundblom, Henrik      Rånäs OK             48:17

3 Arksand, Christer     Vallentuna-Össeby  50:39

4 Tynell, Roger          Rånäs OK               59:31

5 Näslund, Ove         OK Roslagen         1:01:29

6 Jonsell, Svante     Vallentuna-Össeby  1:18:23

 

H21L (2/2)

1 Eklund, Adam          Rånäs OK             1:17:55

2 Bjärrenholt, Eddie    Vallentuna-Össeby 1:28:30

H16 (3/3)

1 Eklund, Andre          Rånäs OK              50:08

2 Olsson, Lukas          Väsby OK              55:17

H14 (1/1)

1 Edenhamn, Johan      Länna IF              39:48

H12 (1/1

1 Larsson, John           Rånäs OK             25:13

D65 (1/1

1 Sahlberg, Gun-Inger  Långhundra IF      48:52

D55 (2/2)

1 Nilsson, Ylva           Vallentuna-Össeby 47:46

D45 (3/3

1 Kvarnlöf, Maria        OK Roslagen          49:00

2 Karlsson, Agneta      Rånäs OK             50:18

3 Arksand, Anette       Vallentuna-Össeby 57:55

D35 (2/2

1 Forsum, Maria         Vallentuna-Össeby 47:25

2 Tynell, Maricka        Rånäs OK             53:24

D21L (2/2

1 Ekberg, Lina           OK Roslagen       1:14:46

D14 (2/2

1 Lechting Thunberg, Carol  OK Roslagen 50:02

D12 (1/1)

Frost, Ellen 17 OK Roslagen ej start

Öppen 2 (3/3)

1 4 Eklund, Anne        Rånäs OK           27:30

2 3 Helvinsson, Emil    OK Roslagen        33:41

3 2 Helvinsson, Dick   OK Roslagen        33:49

Öppen 5 (4/4)

1 5 Eklund, Thomas    Rånäs OK           46:22

2 6 Lötchting Thunberg, Chri  OK Roslagen 56:51

2 8 Lötchting Williams, Noa  OK Roslagen 56:51

4 7 Lötchting, Elizabth  OK Roslagen 56:53

 

 

Uppdaterad: 14 AUG 2011 16:19 Skribent: Rolf Andersson

Huvudsponsor

 

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911, 0706380624
E-post: This is a mailto link

Se all info