Hoppa till sidans innehåll

Resultat


Resultat – Sprintcupen Rånäs/Rimbo

2014-05-26
H15-49 (24 / 24) Tid Efter Bomtid
1. Torbjörn Lännevall OK Roslagen 17:33 00:00
2. Simon Bohman Rånäs OK 17:40 +0:07 00:00
3. Tommy Lindberg OK Roslagen 18:15 +0:42 00:54
4. Jonas Eriksson Rånäs OK 18:18 +0:45 00:32
5. Rebecka Lindberg OK Roslagen 19:53 +2:20 00:54
6. Waldemar Andersson OK Roslagen 20:51 +3:18 00:44
7. Anders Söderbärg OK Roslagen 20:55 +3:22 01:14
8. Anders Ohlin Rånäs OK 21:23 +3:50 01:41
9. Lars Ohlin Rånäs OK 21:46 +4:13 00:39
10. Roger Tynell Rånäs OK 22:06 +4:33 00:18
11. Gunnar Åhlén Rånäs OK 22:45 +5:12 01:28
12. Nicklas DeWitt Länna IF 22:51 +5:18 01:44
13. John Larsson Rånäs OK 22:54 +5:21 02:29
14. Anna Söderbärg OK Roslagen 24:11 +6:38 01:05
15. Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 24:19 +6:46 01:08
16. Svante Gustafson Länna IF 24:21 +6:48 01:16
17. Tommy Eriksson Länna IF 25:12 +7:39 03:28
18. Andreas Krafft Länna IF 29:07 +11:34 07:16
19. Jesper Henriksson Rånäs OK 29:14 +11:41 04:46
20. Robert Alm Länna IF 29:29 +11:56 03:53
21. Magnus Bergström Rånäs OK 30:12 +12:39 05:46
22. Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 38:27 +20:54 03:21
  Jonas Selling Länna IF Ej start
  Jörgen Åhman Rånäs OK Ej start
H14-60 (18 / 18) Tid Efter Bomtid
1. Jan Åsberg Häverödals SK 16:14 00:00
2. Hans Andersson Rimbo SOK 18:23 +2:09 01:24
3. Leif Nordlund Länna IF 20:07 +3:53 01:36
4. Sören Eriksson Länna IF 21:20 +5:06 01:16
5. Bengt-Göran Stjerna Länna IF 21:31 +5:17 00:51
6. Claes Hammarling Länna IF 22:08 +5:54 04:10
7. Sture Larsson Länna IF 22:13 +5:59 04:00
8. Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 23:25 +7:11 03:25
9. Ulf Åström OK Roslagen 24:28 +8:14 02:25
10. Bo Westling Häverödals SK 25:28 +9:14 00:32
11. Roine Mattsson Häverödals SK 26:03 +9:49 00:58
12. Olov Jansson Häverödals SK 27:10 +10:56 00:30
13. Leif Erik Karlsson Rånäs OK 27:33 +11:19 01:49
14. Lennart Jansson Häverödals SK 28:48 +12:34 03:08
15. Hans Eriksson Rånäs OK 29:08 +12:54 08:17
16. Sivert Söderbärg OK Roslagen 31:03 +14:49 01:12
17. Anton Karlsson Länna IF 39:57 +23:43 08:28
  Boris Andersson Rånäs OK Ej start
D15-49 (7 / 7) Tid Efter Bomtid
1. Olivia Kvarnlöf OK Roslagen 20:06 00:24
2. Therése Karlsson Rånäs OK 25:58 +5:52 02:37
3. Maria Kvarnlöf OK Roslagen 26:27 +6:21 02:23
4. Åsa Marknell DeWitt Länna IF 28:21 +8:15 02:28
5. Karolina Andersson Länna IF 30:00 +9:54 02:37
6. Hillevi Palmqvist Länna IF 37:14 +17:08 05:21
  Rebecca Bjärrenholt OK Rodhen Ej start
D14-50 (14 / 14) Tid Efter Bomtid
1. Agneta Karlsson Rånäs OK 20:40 00:17
2. Carina Hammarling Länna IF 21:05 +0:25 01:20
3. Eva Olsson Rånäs OK 23:20 +2:40 01:24
4. Lena Johnsson Rånäs OK 24:15 +3:35 03:12
5. Anna-Stina Nyström Länna IF 26:15 +5:35 01:41
6. Ewa Nordlund Länna IF 27:16 +6:36 02:27
7. Hanna Karlsson Länna IF 27:32 +6:52 03:08
8. Kristina Eriksson Länna IF 30:28 +9:48 03:35
9. Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 31:00 +10:20 05:12
10. Christina Ohlin Rånäs OK 31:12 +10:32 05:33
11. Margaretha Nyström Länna IF 32:23 +11:43 02:44
  Sara Edenhamn Länna IF Utg.
  Britt Larsson Länna IF Ej start
  Maria Lännevall OK Roslagen Ej start
Lätt (3 / 3) Tid Efter Bomtid
1. Jacob Henriksson Rånäs OK 13:59 00:52
2. Carl Henriksson Rånäs OK 14:05 +0:06 01:16
3. Cornelia Krafft Länna IF 17:55 +3:56 03:26

 

Skapad av MeOS 3.1.361 (Beta 2): 2014-05-26 21:08:59

Uppdaterad: 26 MAJ 2014 21:12 Skribent: Rolf Andersson

Huvudsponsor

 

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911, 0706380624
E-post: This is a mailto link

Se all info