Hoppa till sidans innehåll

Resultat 23 juni


Sträcktiderna finns på Winsplits, markera närtävling.

 

Resultat – Sprintcupen del 3

2014-06-23

H15-59

(20 / 20)

Tid

Efter

Bomtid

1.

Tommy Lindberg

OK Roslagen

16:18

00:19

2.

Torbjörn Lännevall

OK Roslagen

17:24

+1:06

00:00

3.

Jonas Eriksson

Rånäs OK

17:40

+1:22

00:00

4.

Anders Ohlin

Rånäs OK

18:35

+2:17

00:00

5.

Rebecka Lindberg

OK Roslagen

18:37

+2:19

00:16

6.

Gunnar Åhlén

Rånäs OK

19:07

+2:49

00:00

7.

Mikael Anttila-Eriksson

OK Linné

19:15

+2:57

00:42

8.

Tommy Eriksson

Länna IF

20:20

+4:02

00:42

9.

Anders Söderbärg

OK Roslagen

20:25

+4:07

00:43

10.

Lars Ohlin

Rånäs OK

21:12

+4:54

01:33

11.

Roger Tinglöf

Väsby OK

22:15

+5:57

01:05

12.

Robert Alm

Länna IF

23:17

+6:59

00:51

13.

Sture Larsson

Länna IF

24:35

+8:17

00:34

14.

Per Grundberg

Rimbo SOK

24:41

+8:23

01:20

15.

Claes Hammarling

Länna IF

28:09

+11:51

02:04

 

Tommy Holmér

Väsby OK

Felst.

 

Joel Lännevall

OK Roslagen

Ej start

 

Roger Tynell

Rånäs OK

Ej start

 

Roland Bäcklin

Sigtuna OK

Ej start

 

Simon Bohman

Rånäs OK

Ej start

H14-60

(18 / 18)

Tid

Efter

Bomtid

1.

Ulf Carnby

Täby OK

21:45

00:51

2.

Hans Eriksson

Rånäs OK

24:02

+2:17

02:09

3.

Bengt-Olov Törnqvist

Sigtuna OK

24:33

+2:48

00:54

4.

Hans Andersson

Rånäs  OK

24:51

+3:06

04:01

5.

Sören Winge

Upsala IF

25:08

+3:23

01:27

6.

Ulf Åström

OK Roslagen

27:33

+5:48

04:47

7.

Bo Westling

Häverödals SK

28:27

+6:42

01:48

8.

Sigurd Wallén

Täby OK

28:44

+6:59

00:23

9.

Göran Andersson

Täby OK

29:26

+7:41

01:32

10.

Boris Andersson

Rånäs OK

29:40

+7:55

01:46

11.

Roine Mattsson

Häverödals SK

32:25

+10:40

04:27

12.

Sivert Söderbärg

OK Roslagen

35:33

+13:48

02:43

13.

Olov Jansson

Häverödals SK

36:19

+14:34

03:05

14.

Lennart Jansson

Häverödals SK

42:29

+20:44

08:09

 

Per-Ã…ke Holm

Sigtuna OK

Felst.

 

Lars Westin

Vallentuna-Össeby OL

Ej start

 

Leif Erik Karlsson

Rånäs OK

Ej start

 

Rolf Hjort

Rånäs OK

Ej start

D15-49

(13 / 13)

Tid

Efter

Bomtid

1.

Emma Bromark

LÃ¥nghundra IF

15:33

00:56

2.

Olivia Kvarnlöf

OK Roslagen

15:52

+0:19

00:00

3.

Ellen Broman

OK Roslagen

16:50

+1:17

00:00

4.

Johanna Lännevall

OK Roslagen

17:09

+1:36

01:15

5.

Karin Hofstedt

Vallentuna-Össeby OL

17:56

+2:23

00:26

6.

Maria Kvarnlöf

OK Roslagen

18:48

+3:15

00:56

7.

Therése Karlsson

Rånäs OK

19:17

+3:44

00:45

8.

Carina Hammarling

Länna IF

19:51

+4:18

01:38

9.

Karolina Andersson

Länna IF

21:46

+6:13

01:11

10.

Malin Alm

Länna IF

25:04

+9:31

02:52

 

Hillevi Palmqvist

Länna IF

Ej start

 

Marica Tynell

Rånäs OK

Ej start

 

Rebecca Bjärrenholt

OK Rodhen

Ej start

Lätt

(5 / 5)

Tid

Efter

Bomtid

1.

Ida Hofstedt

Vallentuna-Össeby OL

14:49

00:00

2.

Lars-Olov Andersson

Sigtuna OK

23:57

+9:08

03:00

3.

Alva Ola

Rånäs OK

28:01

+13:12

02:32

4.

Margaretha Nyström

Länna IF

30:17

+15:28

03:51

 

Torbjörn Nordlund

LÃ¥nghundra IF

Ej start

D 14-50

(10 / 10)

Tid

Efter

Bomtid

1.

Marie Öhman

Vallentuna-Össeby OL

17:53

00:21

2.

Eva Olsson

Rånäs OK

18:23

+0:30

00:00

3.

Agneta Karlsson

Rånäs OK

19:03

+1:10

00:16

4.

Britt Larsson

Länna IF

19:41

+1:48

00:15

5.

Lena Johnsson

Rånäs OK

23:03

+5:10

02:50

6.

Anna-Stina Nyström

Länna IF

23:31

+5:38

02:02

7.

Emma Lundberg

OK Roslagen

24:03

+6:10

02:24

 

Kristina Eriksson

Länna IF

Felst.

 

Christina Ohlin

Rånäs OK

Ej start

 

Maria Lännevall

OK Roslagen

Ej start

 

Skapad av MeOS 3.1.361 (Beta 2): 2014-06-24 07:14:38

Uppdaterad: 24 JUN 2014 11:50 Skribent: Rolf Andersson

Huvudsponsor

 

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911
E-post: This is a mailto link

Se all info