Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2014


 
           
             
Tävling Plac Namn Klass Tid Diff Km-tid
             
6-4 Enenracet 7 Rolf Andersson H75 33:44:00 +5:09 10:52
             
             
12-4 Länna IF M 4 Rolf Andersson H75 28:34:00 +1:49 12:59
  21 S-O Norlin H70 40:45:00  +17:12 15:58
             
21 -4 Järfälla  lång 14 Birgitta Norlin Öppen 3 36:36:00 +8:22 14:03
  6 Birgitta Norlin Öppen 3 36:42:00 +6:56 12:14
  7 Rolf Andersson H75 48:25:00 +8:28 13:55
  17 Sven-Olov Norlin H70 01:01:48 +24:09 15:50
  20 Per Grundberg Öppen 8 53:34:00 +19:48 11:38
26-4 Uppsala möte M            
  1 Rolf Andersson H75 34:50:00   11:29
  12 Birgitta Norlin D65 53:55:00 +17:58 17:26
  21 Sven-Olov Norlin H70 42:50:00 +12:06 14:08
27-4 Uppsala möte L            
  2 Rolf Andersson H75 47:27:00 +1:26 11:36
  8 Sven-Olov Norlin H70 56:11:00 +13:12 12:53
4-5 Veteranträffen             
             

1 Rolf Andersson H80 28:53:00   14:26
  28 Sven-Olov Norlin H70 56:36:00 +17:58 15:43
    Birgitta Norlin D65 ej godkänd    
             
10-5 Dolkampen M 1 Rolf Andersson H75 42.38   13.09
             
11-5 Dolkampen L 5 Rolf Andersson H75 47.00  +6:49 12.40
             
17-5 Dalatouren  M 1 Rolf Andersson H80 18.03   9.21
             
18-5 Dalatouren L 1 Rolf Andersson H80 26.20    
6-6 Alfta-Ösa dag 1 1 Rolf Andersson H80 28:00:00                                
                                         
7-6 Alfta-Ösa dag 2 3 Rolf Andersson H75 60:11:00                                
                                         
8-6 Alfta-Ösa dag 3 5 Rolf Andersson H75 38:47:00                                
                                         
4-7 E-tuna Week.1 1 Rolf Andersson H80 25:39:00                                
                                         
4-7 E-tuna Week. 2 2 Rolf Andersson H80 34:05:00                                
                                         
4-7 E-tuna Week. 3 1 Rolf Andersson H80 31:26:00                                
20-25-7 O-ringen 2014 Pl   Klass Tid Tid+ E1pl E1tid E1tid+ E2pl E2tid E2tid+ E3pl E3tid E3tid+ E4pl E4tid E4tid+ E5pl E5tid E5tid+
  3 Rolf Andersson H80 207:58:00 11:49 2 37:08:00 00:29 22 71:46:00 33:45:00 1 28:49:00 00:00 1 34:32:00 00:00 2 35:43:00 02:05
  48 Birgitta Norlin D65 K 296:15:00 114:15:00 34 58:58:00 17:45 52 84:35:00 41:30:00 53 55:36:00 33:28:00 28 41:21:00 07:48 56 55:45:00 25:47:00
  33 Sven-Olov Norlin H70 K 234:44:00 61:32:00 78 60:15:00 24:00:00 38 53:22:00 17:58 44 44:58:00 14:29 50 39:05:00 09:37 35 37:04:00 07:53
9-8 Tuna Ting M 1 Rolf Andersson H80 42:25:00    
             
10-8 Tuna Ting   L 7 Rolf Andersson H75 01:04:21   17:30
             
16-8 L-100 dubbeln M 2 Rolf Andersson H75 40:15:00 03:21  
  8 Sven-Olov Norlin H70 44:41:00 08:46  
  4 Birgitta Norlin D65 44:47:00 05:34  
             
17-8 L-100 dubbeln L 1 Rolf Andersson H75 49:37:00   13:03
  5 Birgitta Norlin D65 01:18:56 +27:43 20:46
  10 Sven-Olov Norlin H70 01:05:06 +20:11 17:07
             
             
             
             
23-8 Golden Week. M 1 Rolf Andersson H80 30:12:00   12:13
             
23-8 Golden Week. L            
  3 Rolf Andersson H80 43:30:00 +5:26 15:59
             
31-8 Tierps SOK 2 Rolf Andersson H75 26:18:00 +0:25 09:29
  4 Birgitta Norlin D65 46:53:00 +9:02 13:54
  9 Sven-Olov Norlin H70 34:56:00 +6:01 10:18
             
  1:a i uppland          
Sigtuns OK DM-Lång 6 Rolf Andersson H75 45:10:00 +5:28 12:22
             
Rånäs OK DM; medel 2 Rolf Andersson H75 U 31:57:00 +0:03 13:15
  4 Birgitta Norlin D65 U 37:56:00 +5:15 15:44
  17 Per Grundberg Öppen 7 37:25:00 +10:04 11:52
  31 Sven-Olov Norlin Öppen 7 45:25:00 +18:04 14:25
    Ellen Grundberg Inskolning fullföljt    
27-9 Veteran-SM medel 21 Sven-Olov Norlin H70 43:39:00 +13:44 15:12
  22 Birgitta Norlin D65 52:06:00 +22:22 20:30
    Rolf Andersson H80 ej godkänd    
             
28-9 Veteran-SM Lång 2 Rolf Andersson H80 36:48:00 +0:35 14:50
  19 Birgitta Norlin D65 01:25:13 +51:42 28:24:00
    Sven-Olov Norlin H70 ej godkänd    
5-10 Oktoberracet            
  4 Rolf Andersson H75 31:11:00 +3:57 11:08
  11 Birgitta Norlin D65 42:33:00 +15:00 17:01
  11 Sven-Olov Norlin H70 31:50:00 +6:55 11:22
Uppdaterad: 08 JUN 2016 02:20 Skribent: Rolf Andersson

Huvudsponsor

 

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911, 0706380624
E-post: This is a mailto link

Se all info