Hoppa till sidans innehåll

Resultat Sprintcupen del. 2


Resultat – Rånäs OK/Rimbo SOK sprintcup. 2

2016-06-28
H 15-59 (30 / 30) Tid Efter
1. Joel Lännevall OK Roslagen 16:46
2. Tommy Holmér Väsby OK 18:36 +1:50
3. Torbjörn Lännevall OK Roslagen 18:53 +2:07
4. Viktor Lindberg OK Roslagen 19:28 +2:42
5. Anders Ohlin Rånäs OK 20:03 +3:17
6. Simon Bohman Rånäs OK 21:18 +4:32
7. Per Edenhamn Länna IF 21:24 +4:38
8. Robin Eriksson OK Roslagen 22:10 +5:24
9. Tobias Andersson OK Österåker 22:50 +6:04
10. Lars Ohlin Rånäs OK 23:32 +6:46
11. Alexander Alness Långhundra IF 24:40 +7:54
12. Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 24:55 +8:09
13. Tommy Lindberg OK Roslagen 24:56 +8:10
14. Niklas Wansölin OK Ravinen 25:05 +8:19
15. Patrik Smedmark OK Roslagen 25:13 +8:27
16. Roger Tinglöf Väsby OK 26:57 +10:11
17. Per Grundberg Rimbo SOK 27:21 +10:35
18. Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 29:02 +12:16
19. Jesper Henriksson Rånäs OK 29:07 +12:21
20. Roine Andersson Rånäs OK 29:12 +12:26
21. Magnus Bergström Rånäs OK 29:38 +12:52
22. Håkan Rostö Rånäs OK 30:27 +13:41
23. Mikael Hagström Häverödals SK 31:39 +14:53
24. Jerry Nyberg Sigtuna OK 31:52 +15:06
25. Mattias Örtlund Rånäs OK 32:25 +15:39
26. Oliver Hagman OK Roslagen 35:26 +18:40
27. Kennet Alness Långhundra IF 39:03 +22:17
28. Mats Frost OK Roslagen 41:36 +24:50
29. Peter Olá Rånäs OK 50:50 +34:04
  Gunnar Åhlén Rånäs OK Felst.
D15-49 (12 / 12) Tid Efter
1. Ellen Frost OK Roslagen 21:38
2. Carina Hammarling Länna IF 26:22 +4:44
3. Therése Karlsson Rånäs OK 27:08 +5:30
4. Agneta Karlsson Rånäs OK 28:48 +7:10
5. Marica Tynell Rånäs OK 29:36 +7:58
6. Anki Pousette Rånäs OK 29:39 +8:01
7. Fanny Rostö Rånäs OK 31:00 +9:22
8. Ulrika Larsson Rånäs OK 41:46 +20:08
9. Mikaela Wallenström OK Österåker 42:13 +20:35
10. ElviraForsström OK Roslagen 55:26 +33:48
  Ulrika Blomqvist Sigtuna OK Felst.
  Alexandra Sundgren OK Roslagen Ej start
H 14-60 (21 / 21) Tid Efter
1. Lars Landström Långhundra IF 19:48
2. Hans Ohlin Rånäs OK 20:59 +1:11
3. Claes Hammarling Länna IF 25:10 +5:22
4. Hans Andersson Rånäs OK 25:22 +5:34
5. Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 26:54 +7:06
6. Martin Engqvist Upsala IF 26:57 +7:09
7. Thord Rådberg OK Roslagen 29:29 +9:41
8. Leif Erik Karlsson Rånäs OK 29:37 +9:49
9. Jan-Olof Malm Sigtuna OK 30:11 +10:23
10. Per-Åke Holm Sigtuna OK 30:33 +10:45
11. Conny Husén OK Roslagen 31:04 +11:16
12. Mats Törngren OK Linné 33:09 +13:21
13. Hugo Örtlund Rånäs OK 34:16 +14:28
14. Sigurd Wallén Täby OK 34:37 +14:49
15. Fredrik Ahlberg Vallentuna-Össeby OL 38:34 +18:46
16. Lennart Jansson Häverödals SK 39:01 +19:13
17. Bo Westling Häverödals SK 39:37 +19:49
18. Sven Jacobsson IF Thor 40:44 +20:56
19. Hans Sahlberg Långhundra IF 43:06 +23:18
  Boris Andersson Rånäs OK Ej start
  Thord Andersson Rånäs OK Ej start
D 14-50 (16 / 16) Tid Efter
1. Eva Olsson Rånäs OK 25:26
2. Emma Palm OK Roslagen 26:22 +0:56
3. Anna-Stina Nyström Länna IF 27:09 +1:43
4. Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 27:20 +1:54
5. Ingela Alness Långhundra IF 28:17 +2:51
6. Monica Ohlin Rånäs OK 29:41 +4:15
7. Maria Lännevall OK Roslagen 32:15 +6:49
8. Lena Johnsson Rånäs OK 34:25 +8:59
9. Lena Nyström-Nilsson Rånäs OK 36:55 +11:29
10. Margaretha Nyström Länna IF 39:49 +14:23
11. Margareta Wallén Täby OK 40:30 +15:04
12. Emma Lundberg OK Roslagen 42:12 +16:46
13. Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 43:24 +17:58
14. Hannah Örtlund Rånäs OK 44:08 +18:42
15. Caje Jacobsson IF Thor 44:17 +18:51
  Kristina Tinglöf Degerfors OK Felst.
Lätt (3 / 3) Tid Efter
1. Alva Olá Rånäs OK 17:55
2. Alfred Wåhlin Häverödals SK 25:56 +8:01
3. Erika Ahlberg Vallentuna-Össeby OL 26:23 +8:28

 

Skapad av MeOS 3.1.361 (Beta 2): 2016-07-02 16:28:04 

Uppdaterad: 02 JUL 2016 16:29 Skribent: Rolf Andersson
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911
E-post: This is a mailto link

Se all info