Hoppa till sidans innehåll

REsultat täby 3 juni


 

Resultat Veterantouren i Kårsta 3 juni 2010

 

Långa Banan 5,0 km

1    Per-Erik Wåhlberg           OK Linné                              54.14

2    Bengt Eriksson                 Väsby OK                             56.56

3    Björn Jansson                  Väsby OK                             1.00.56

4    Stellan Fernström            Enebyberg IF                       1.04.33

5    Leif Nordlund                   Länna If                               1.08.44

6    Ulf Åström                        OK Roslagen                        1.12.33

7    Sören Eriksson                 Länna IF                              1.13.40

8    Bengt Olov Törnqvist     Sigtuna OK                           1.20.13

9    Leif Lundqvist                 Enebyberg IF                       1.20.21

10  Evert Karlsson                  Rimbo SOK                          1.30.38

 

 

 

Mellan Banan 3,4 km

1    C-A Malmberg                 Vallentuna-Össeby OK      39.38

2    Kurt Boström                   OK Linné                              49.19

3    Tomas Bruce                    Ravinen                                50.19

4    Kjell Tancred                    IBM-klubben                       50.51

5    Margareta Haraldsson   Sigtuna OK                           53.25

6    Per Södersten                    Ravinen                                53.36

7    Roine Mattsson               Häverödals SK                    53.39

8    Hasse Holmberg              Vallentuna-Össeby OK      54.31

9    Bengt Thörnqvist             Väsby OK                             56.10

10  Eva von Heijne                Sigtuna OK                           56.16

11  Lars Roos                          Attunda OK                         56.52

12  Kurt Lindgren                   OK Roslagen                        57.30

13  Birgitta Klang                   L-100 IF                               57.45

14  Sivert Söderbärg              OK Roslagen                        58.34

15  Ann-Mari Fernström       Enebybergs IF                     59.03

16  Sten von Heijne               Sigtuna OK                           59.07

17  Bo Sundén                        Karlsbyheden IK                 1.01.25

18  Eva Nordlund                   Länna IF                              1.01.28

19  Rolf Andersson                Rimbo SOK                          1.02.45

20  Margareta Elmefjäll       L-100 IF                               1.04.22

21  Lennart Hedlund             Vallentuna-Össeby OL      1.04.25

22  Anders Thörnqvist           Väsby OK                             1.04.38    

23  Sven karlsson                   OK Roslagen                        1.06.20

24  Ann Sjöberg                      Enebybergs IF                     1.06.29

25  Kristina Eriksson              Länna IF                              1.06.37

26  Ulf Skogstjärn                  OK Linné                              1.07.42

27  Ulla Lybert Eriksson       Väsby OK                             1.09.28

      Henning Hamilton          Enebyberg IF                       Felstämplat

      Lars-Olov Andersson      Sigtuna OK                           Utgått

 

 


 

Korta Banan 2,4 km

1    Olow Jansson                   Häverödals SK                    36.14

2    Bert Gustavsson              Rånäs OK                             39.43

3    Sven-Olov Karlsson        L-100 IF                               41.50

4    Carl Lang                          OK Österåker                       42.26

5    Eva-Lena Svanström     Täby OK                               42.41

6    Lars-Erik Lindell              Väsby OK                             44.20

7    Nils Eriksson                     Länna IF                              44.56

8    Sven Eriksson                   OK Roslagen                        45.09

9    Birgitta Eriksson              Länna IF                              45.50

10  Tage Abrahamsson         Rånäs OK                             46.33

11  Lars Fosselius                   Rånäs OK                             47.28

12  Bo Lindberg                      Rånäs OK                             49.03

13  Lennart Rådberg             Häverödals SK                    49.36

14  Bertil Karlsson                  OK Linné                              50.44

15  Kjell Jansson                    Väsby OK                             51.12

16  Gunnel Karlsson              OK Roslagen                        52.14

17  Irma Andersson               Rimbo SOK                          54.02

18  Maud Andersson             Täby OK                               56.04

19  Lennart Nordström         Rimbo SOK                          57.29

20  Sven Olov Karlsson         Rånäs OK                             59.16

21  Carin Pettersson               Vallentuna-Össeby OL      1.01.49

22  Börje Lindman                Vallentuna-Össeby OL      1.05.29

23  Yvonne Roos                   Attunda OK                         1.19.05

24  Anders Sandwall              Skarpnäck                            1.19.09

25  Bernt Svanlund                Enebyberg IF                       1.20.04

26  Berit Svanlund                 Enebyberg IF                       1.22.05     20

      Leif Jansson                     Upsala IF                              Felstämplat

      Barbro Jansson                OK Roslagen                        Utgått

Uppdaterad: 04 JUN 2010 07:31 Skribent: Rolf Andersson

Huvudsponsor

 

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911, 0706380624
E-post: This is a mailto link

Se all info