Hoppa till sidans innehåll

Resultat19-8 vid Domarudden


Resultatlista Veterantouren Domarudden 2010-08-19
Plac Bana Klass Förnamn + Efternamn Klubb  Född år Sluttid Godk/Ej godk
L,Långa
1 A A Oskar Sjöberg Täby OK 90 40:31 G
2 A A Peder Karlsson Rånäs OK 59 63:51 G
- A A Stefan Johansson OK Roslagen 69 412:48 E
Långa
1 B B Tommy Holmer Väsby OK 59 42:29 G
2 B B Leif Nordlund Länna IF 45 62:22 G
3 B B Ulf Åström OK Roslagen 38 70:40 G
4 B B Evert Karlsson Rimbo SOK 44 100:36 G
5 B B Göran Andersson Täby OK 42 102:40 G
- B B Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 49 39:45 E
- B B Sören Eriksson Länna IF 44 409:52 E
Mellan
1 C C Jerry Nyberg Väsby OK 57 45:58 G
2 C C Rolf Andersson Rimbo SOK 34 49:37 G
3 C C Sven-Olof Norlin Rimbo SOK 42 54:43 G
4 C C L-O Mattsson OK Roslagen 40 55:13 G
5 C C Bernt Johansson Häverödals SK 44 59:05 G
6 C C Sigurd Wallén Täby OK 35 59:49 G
7 C C Birgitta Klang Långhundra IF 45 60:36 G
8 C C Roine Mattsson Häverödals SK 39 63:12 G
9 C C Sivert Söderbärg OK Roslagen 37 63:31 G
10 C C Kjell Tancred IBM-Klubben 42 66:59 G
11 C C Curt Lindgren OK Roslagen 43 67:13 G
12 C C Lennart Jansson Häverödal 67:18 G
13 C C Bo Westling Häverödals SK 44 67:52 G
14 C C Ove Forsberg Turebergs IF 41 71:49 G
15 C C Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 39 74:08 G
16 C C Rune Thurén Vallentuna-Össeby OL 40 75:13 G
17 C C Bo Einar Danielsson Enköpings AIF 43 90:27 G
18 C C Ewa Nordlund Länna IF 47 98:57 G
Korta
1 D D Lars-Erik Lindell Väsby OK 35 43:53 G
2 D D Margareta Wallén Täby OK 38 45:43 G
3 D D Ingvar Johansson Vallentuna 46:52 G
4 D D Ragnar Andersson Häverödals SK 31 54:13 G
5 D D Olow Jansson Häverödals SK 41 55:56 G
6 D D Birgitta Norlin Rimbo SOK 46 61:45 G
7 D D Berndt Gustavsson Rånäs OK 30 64:46 G
8 D D Pia Vikström Täby OK 40 65:02 G
9 D D Johan Balkenstig Sundbybergs IK 87 67:58 G
10 D D Britt-Marie Danielsson Enköpings AIF 45 71:27 G
11 D D Ken Myhrman Turebergs IF 37 74:05 G
12 D D Maud Andersson Täby OK 42 87:28 G
13 D D Sven-Olof Carlsson Långhundra 34 88:58 G
- D D Ivor Nordström Täby 43:34 E
- D D Tage Abrahamsson Rånäs OK 30 58:04 E
- D D Tryggve Trygg OK Roslagen 37 61:59 E
- D D Claes Wallin Roslagen 68:12 E
- D D Barbro Jonsson OK Roslagen 37 114:40 E
- D D Börje Lindman Vallentuna-Össeby OL 28 135:29 E
- D D Lennart Nordström Rimbo SOK 29 405:50 E
- D D Carin Pettersson Vallentuna-Össeby OL 39 407:23 E
Uppdaterad: 20 AUG 2010 09:35 Skribent: Rolf Andersson

 

Huvudsponsor

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911
E-post: This is a mailto link

Se all info