Hoppa till sidans innehåll

Smedsmora23-9-2010


Sträcktiderna finns på Winsplit. Gå längst ner på startsidan och markera klubbtävling, då kommer resultatet upp.

 

Veterantouren  Resultat      to 2010-09-23 14:42

Långa  (17)    4770 m                                   

    1 Björn Jansson                   Väsby OK                   40:02
    2 Bengt-Olov Törnqvist       Sigtuna OK                  48:14
    3 Eddie Bjärrenholt          Vallentuna-Össeby         49:51
    4 Åke Gatelid                Sigtuna OK                      53:10
    5 Martin Engqvist           Upsala IF                        55:03
    6 Leif Nordlund              Länna IF                         55:18
    7 Stellan Fehrnström         Enebybergs IF              56:41
    8 Leif Lundquist             Enebybergs IF                 58:04
    9 Sören Eriksson             Länna IF                       59:04
   10 Jan Åsberg                 Häverödals SK              1:00:10
   11 Ulf Åström                 OK Roslagen                1:02:03
   12 Rebecka Bjärrenholt        Vallentuna-Össeby   1:03:55
   13 Kurt Andersson             Enebybergs IF            1:07:01
   14 Leif Skott                 OK Roslagen                 1:19:15

      Thord Rådberg              OK Roslagen                 Ej godk.
      Leif Berg                  Sigtuna OK                  Ej godk.
      Evert Karlsson             Rimbo SOK                   Ej godk.

Mellan  (25)   3900 m                                   

    1 L-O Mattsson               OK Roslagen                   42:17
    2 Jan-Olof Malm              Sigtuna OK                     45:41
    3 Håkan Boije                Turebergs IF                   47:05
    3 Jan-Olof Wåhlberg          IBM-Klubben                 47:05
    5 Sivert Söderbärg           OK Roslagen                  47:52
    6 Kjell Tancred              IBM-Klubben                    49:33
    7 Roine Mattsson             Häverödals SK                49:51
    8 Lennart Hedlund            Vallentuna-Össeby         50:46
    8 Leif Larsson               Enebybergs IF                  50:46
   10 Gunnar Bramsten            Sundbybergs IK          51:51
   11 Hans Holmberg              Vallentuna-Össeby        53:07
   12 Birgitta Klang             Långhundra IF                 54:02
   12 Ulf Skogtjärn              OK Linné                        54:02
   14 Margareta Haraldsson      Sigtuna OK                 54:13
   15 Ewa Nordlund               Länna IF                       57:19
   16 Sigurd Wallén              Täby OK                        57:59
   17 Rune Thurén                Vallentuna-Össeb           58:46
   18 Ann Sjöberg                Enebybergs IF                1:03:28
   19 Kristina Eriksson          Länna IF                        1:04:04
   20 Gunnar Dahlström           Fredrikshofs IF            1:04:24
   21 Barbro Börjeson            Sigtuna OK                   1:10:21
   22 Lars Roos                  Attunda OK                      1:27:41
   23 Kerstin Rosengren          Turebergs IF                 1:27:42

      Uno Karlsson               Häverödals SK               Ej godk.
      Bo Sunden                 Karlsbyhedens IK            Ej godk.

Korta  (22)    2750 m                                   

    1 Olow Jansson               Häverödals SK                38:08
    2 Lars-Erik Lindell          Väsby OK                        39:52
    3 Lennart Jansson            Häverödals SK                40:23
    4 Birgitta Eriksson          Länna IF                          44:42
    5 Ann-Mari Fehrnström        Enebybergs IF              44:52
    6 Kjell Janssoon             Väsby OK                         44:59
    7 Lars-Olov Andersson        Sigtuna OK                    45:15
    8 S-O Karlsson               Långhundra IF                  46:04
    9 Nils Eriksson              Länna IF                           46:47
   10 Berndt Gustavsson          Rånäs OK                     51:03
   11 Ragnar Andersson          Häverödals SK               51:14
   12 Bertil Karlsson            OK Linné                          51:21
   13 Börje Blomquist            Sigtuna OK                     56:47
   14 Margareta Wallén           Täby OK                        57:14
   15 Pia Vikström               Täby OK                         1:04:23
   16 Carin Pettersson           Vallentuna-Össeby         1:05:07
   17 Ulrika Blomqvist           Väsby OK                      1:06:35
   18 Börje Lindman              Vallentuna-Össeby          1:11:26

      S-O Karlsson               Rånäs OK                    Ej godk.
      Yvonne Roos                Attunda OK                  Ej godk.
      Kjell Sjöberg              Enebybergs IF               Ej godk.
      Barbro Jonsson             OK Roslagen                 Ej godk.

 

 

Uppdaterad: 23 SEP 2010 15:22 Skribent: Rolf Andersson

 

Huvudsponsor

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911
E-post: This is a mailto link

Se all info