Hoppa till sidans innehåll

Reslutat Roslagsvet/Luffarligan 22-3


    Resultatlista Luffarligan Hackstastugan Åkersberga 2012-03-22 Kl 12:55
             
Plac Bana Förnamn + Efternamn Klubb  Född år Sluttid Godk/Ej godk
1 A Johan Näsman IFK Lidingös Skid o OK 73 32:57 G
2 A Rickard Ekman OK Roslagen 69 34:13 G
3 A Håkan Dahlbäck OK Österåker 61 39:32 G
4 A Alexander Hansen Södertälje-Nykvarn OF 88 40:35 G
5 A Frej Fernström OK Österåker 55 42:10 G
6 A Bengt Hallsten Täby OK 43 42:12 G
7 A Lars Landström Långhundra IF 55 46:55 G
8 A Per-Johan Wikfors OK Österåker 48 52:51 G
9 A Birger Andrén Fredrikshofs IF Skid & OK 50 63:45 G
10 A Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 38 68:22 G
11 A Olle Källbäck Hammarby IF OF 39 73:22 G
    Bana B        
1 B Tommy Holmer Väsby OK 59 31:10 G
2 B Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 61 35:44 G
3 B Rune Rådeström Snättringe SK 43 36:40 G
4 B Tommy Lindberg Haninge SOK 50 40:43 G
5 B Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 46 41:14 G
6 B Per-Erik Wåhlberg OK Linné 47 42:45 G
7 B Rolf Skoglund Hellas Orientering 44 42:47 G
8 B Anders Gärderud IFK Lidingös Skid o OK 46 42:49 G
9 B Leif Nordlund Länna IF 45 43:45 G
10 B Ulf Bråsjö Järla Orientering 49 43:53 G
11 B Göran Andersson Enebybergs IF b 46:00 G
12 B Per-Erik Carlenius Attunda OK 48 46:22 G
13 B Bo Hedlund IFK Enskede 41 47:19 G
14 B Stellan Fehrnström Enebybergs IF 42 47:21 G
15 B Bengt Andersson Söders-Tyresö 45 47:23 G
16 B leif Nordin Tureberg   48:01 G
17 B Alf Lång Söders-Tyresö 47 48:18 G
18 B Jan Åsberg Häverödals SK 50 48:51 G
19 B Reine Borgström Skogsluffarnas OK 41 48:56 G
20 B Lars Ågren  Klubblös 58 49:19 G
21 B Jacob Hård OK Södertörn 55 49:50 G
22 B Jan-Olof Malm Sigtuna OK 39 50:29 G
23 B Håkan Boije Turebergs IF 44 51:08 G
24 B Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 44 51:08 G
25 B Göran Larbo Attunda OK 45 51:30 G
26 B Leif Knappen Larsson Enebybergs IF 45 51:41 G
27 B Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 42 52:45 G
28 B Gösta Guteland Snättringe SK 38 54:16 G
29 B Tomas Norlén Södertälje-Nykvarn OF 48 55:26 G
30 B Thord Rådberg OK Roslagen 42 56:42 G
31 B Kurt Andersson Enebybergs IF 42 57:15 G
32 B Göran Glanshed IFK Enskede 45 57:48 G
33 B Bengt-Olof Samuelsson Klubblös 44 57:53 G
34 B Gun Inger Sahlberg Långhundra IF 46 58:12 G
35 B Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 45 59:47 G
36 B Erland Ljungström Spårvägens OK 36 61:20 G
37 B Carin Runqvist Järfälla OK 47 61:53 G
38 B Birgitta Klang Långhundra IF 45 64:55 G
39 B Margareta Haraldsson Sigtuna OK 44 64:55 G
40 B Leif Hermundstad Snättringe SK 40 80:10 G
    Bana C        
1 C Sören Andersson Väsby OK 59 31:48 G
2 C Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 51 32:33 G
3 C Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 45 32:41 G
4 C Ulf Stridh Snättringe SK 46 34:13 G
5 C Jan Bojling Solna OK 45 35:41 G
6 C Kenneth Berglund Hellas Orientering 43 37:48 G
7 C Jan Söderberg IFK Lidingös Skid o OK 40 38:22 G
8 C Håkan Sjökvist Söders-Tyresö 41 39:34 G
9 C Björn Stolt OK Ravinen 39 39:35 G
10 C Olle Öberg Skogsluffarnas OK 42 39:40 G
11 C Benny Bogstedt Tullinge SK 40 39:54 G
12 C Rolf Andersson Rimbo SOK 34 40:50 G
13 C Roine Mattsson Häverödals SK 39 41:22 G
14 C Kjell Tancred IBM-Klubben 42 41:40 G
15 C Solveig Dillman Hammarby IF OF 39 41:57 G
16 C Bengt Friberg Järfälla OK 45 42:06 G
17 C Britt Ericson Hammarby IF OF 39 42:13 G
18 C Bo Sunden Karlsbyhedens IK 42 42:36 G
19 C Sven Jacobsson IF Thor 40 42:42 G
20 C Margareta Wallén Täby OK 38 42:56 G
21 C Sören Eriksson Länna IF 44 42:56 G
22 C Mats Törngren OK Linné 45 42:58 G
23 C Albert Mård Bromma-Vällingby SOK 35 43:07 G
24 C Jan Olof Norén Järla Orientering 44 44:13 G
25 C Inger Pahlén Söders-Tyresö 43 44:46 G
26 C Kurt Boström OK Linné 41 44:46 G
27 C Ingrid Graneli Haninge SOK 51 44:50 G
28 C Bertil Ljungemyr IFK Lidingös Skid o OK 36 44:56 G
29 C Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 47 45:00 G
30 C Sivert Söderbärg OK Roslagen 37 45:24 G
31 C Allan Wedin Järfälla OK 37 46:03 G
32 C Sven-Olov Norlin Rimbo SOK 42 46:06 G
33 C Jan-Olov Evertsson Järfälla OK 43 46:08 G
34 C Hans Eriksson Hellas Orientering 44 46:44 G
35 C Lauri Lumpus Södertälje IF 39 46:46 G
36 C Bengt Hermanson Bromma-Vällingby SOK 34 47:20 G
37 C Kerstin Rosengren Attunda OK 46 49:02 G
38 C Börje Pahlén Söders-Tyresö 42 49:09 G
39 C Åke Wansölin Söders-Tyresö 48 49:24 G
40 C Göran Haglund Haninge SOK 40 49:41 G
41 C Rune Thuren Vallentuna-Össeby OL 40 50:12 G
42 C Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 39 50:16 G
43 C Saga Mård Bromma   50:27 G
44 C Johan Sandwall Skarpnäcks OL 44 51:00 G
45 C Britt Nordqvist OK Sänkan 45 51:12 G
46 C Olle Nygren OK Södertörn 38 51:16 G
47 C Jan Larsson Tullinge SK 43 51:35 G
48 C Sigurd Wallén Täby OK 35 51:36 G
49 C Göran Grimvall Täby OK 40 51:38 G
50 C Kristina Hermanson Bromma-Vällingby SOK 43 52:00 G
51 C Hans Carlsson Hellas Orientering 47 52:19 G
52 C Evert Sandahl Täby   52:31 G
53 C Lars Öhman Fredrikshofs IF Skid & OK 44 53:09 G
54 C Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 43 53:21 G
55 C Åke Samuelsson Tumba-Mälarhöjden OK 41 53:26 G
56 C Ewa Nordlund Länna IF 47 54:01 G
57 C Rolf Löfqvist Söders-Tyresö 42 54:56 G
58 C Bengt Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK 38 55:29 G
59 C Olle Jacobson Rotebro IS OK 37 56:33 G
60 C Lars-Erik Forsberg Djurgårdens IF OF 43 57:35 G
61 C Stig Mattsson OK Ravinen 32 63:56 G
62 C Tryggve Trygg OK Roslagen 37 65:42 G
63 C Anders Sandwall Skarpnäcks OL 42 66:16 G
- C Olle Öberg Skogsluffarnas OK 42 46:42 E
- C Wikström Axel Söders SOL Tyresö 90 64:05 E
- C Ivar Nordberg OK Älvsjö-Örby 33 72:11 E
- C Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK 47 352:32 E
    Bana D        
1 D Hans Eriksson Rånäs OK 48 29:41 G
2 D Mats Lundblad Täby OK 47 30:51 G
3 D Marianne Söderberg IFK Lidingös Skid o OK 48 33:18 G
4 D Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 40 33:49 G
5 D Birgitta Thunell IFK Lidingös Skid o OK 39 33:56 G
6 D Ingvar Johannesson Solna OK 36 34:21 G
7 D Boris Andersson Rånäs OK 44 34:59 G
8 D Sten Bergstrand Skogsluffarnas OK 34 35:47 G
9 D Ulf Eskilsson OK Södertörn 36 36:11 G
10 D Kjell Jansson Väsby OK 43 36:28 G
11 D Olov Jansson Häverödals SK 41 39:44 G
12 D Per Lennart Karlsson Järfälla OK 44 40:28 G
13 D Lennart Stenberg Stigfinnarna 32 40:28 G
14 D Lennart Westergren Söders-Tyresö 30 40:33 G
15 D Leif Jehander Bromma-Vällingby SOK 37 40:53 G
16 D Gunvor Granath OK Södertörn 39 40:55 G
17 D Bertil Rydgren IFK Enskede 41 41:00 G
18 D Berit Lindunger Haninge SOK 40 42:12 G
19 D Nils Eriksson Länna IF 33 42:36 G
20 D Birgitta Eriksson Länna IF 40 43:26 G
21 D Ragnar Andersson Häverödals SK 31 44:12 G
22 D Gunilla Glanshed IFK Enskede 46 44:27 G
23 D Lars-Åke Eriksson Täby OK 37 44:59 G
24 D Sven-Olov Karlsson Långhundra IF 36 45:40 G
25 D Sven Gärderud Skogsluffarnas OK 21 45:44 G
26 D Birgitta Norlin Rimbo SOK 46 46:06 G
27 D Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 43 46:23 G
28 D Pia Vikström Täby OK 40 47:31 G
29 D Lennart Sjöstål Klubblös 44 48:36 G
30 D Birgitta Westergren Täby OK 34 48:40 G
31 D Per Sommerhein IFK Lidingös Skid o OK 32 48:52 G
32 D Torsten Lundborg Hammarby IF OF 35 50:35 G
33 D Ingvar Oskarsson Frakka AB 49 50:54 G
34 D Bror Forsberg Haninge SOK 37 51:13 G
35 D Maud Andersson Täby OK 42 51:50 G
36 D Hans Sahlberg Långhundra IF 43 53:14 G
37 D Carin Pettersson Vallentuna-Össeby OL 39 53:16 G
38 D Ingrid Carlsson Täby OK 34 53:36 G
39 D Kristina Skoglund Hellas Orientering 44 54:26 G
40 D Tage Eriksson Bromma-Vällingby SOK 28 58:12 G
41 D Ulla-Britt Åleberg Attunda OK 31 60:40 G
42 D Ingrid Gunnarsson Täby OK 38 61:15 G
43 D Sven Eriksson OK Roslagen 33 62:49 G
44 D Bengt Åhlander Hammarby IF OF 28 64:46 G
45 D Maj Boudrie Väsby OK 30 71:53 G
46 D Arthur Eriksson Hammarby IF OF 28 85:46 G
47 D Solveig Spångberg IFK Lidingös Skid o OK 34 89:15 G
48 D Hans Lindskog Skogsluffarnas OK 27 100:21 G
- D Göran Rastborg Bromma-Vällingby SOK 34 32:18 E
- D John Sjöberg OK Ravinen 27 70:23 E
Uppdaterad: 22 MAR 2012 17:29 Skribent: Rolf Andersson

 

Huvudsponsor

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911
E-post: This is a mailto link

Se all info