Hoppa till sidans innehåll

Resultat 18 oktober


Veterantouren Sigtuna OK, Klassresultatlista

2012-10-18

 

Kort

 

2820 meter

 

32 anmälda

 

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

1

Jan Bojling

Solna OK

29:55

0:00

2

Christer Andersson

AtG

32:48

2:53

3

Sigurd Wallén

Täby OK

33:10

3:15

4

Lennart Jansson

Häverödals SK

34:28

4:33

5

Lars-Åke Eriksson

Täby OK

36:49

6:54

6

Margareta Wallén

Täby OK

37:09

7:14

7

Bertil Ljungemyr

IFK Lidingös Skid o OK

38:30

8:35

8

Olov Jansson

Häverödals SK

38:54

8:59

9

Conny Olsson

Häverödals SK

41:17

11:22

10

Bengt Eriksson

Väsby OK

42:02

12:07

11

Roland Sundqvist

OK Linné

42:31

12:36

12

Hans Sahlberg

Långhundra IF

43:29

13:34

13

Kjell Jansson

Väsby OK

43:40

13:45

14

Lars-Erik Lindell

Väsby OK

44:15

14:20

15

Leif Jansson

Uppsala IF

44:16

14:21

16

Bertil Karlsson

OK Linné

46:16

16:21

17

Rune Thuren

Vallentuna-Össeby OL

47:09

17:14

18

Carl Lang

OK Österåker

47:31

17:36

19

Alf Persson

OK Österåker

48:55

19:00

20

Anders Eriksson

Enebybergs IF

49:53

19:58

21

Birgitta Eriksson

Länna IF

50:20

20:25

22

Nils Eriksson

Länna IF

50:48

20:53

23

Eva-Lena Svanström

OK Österåker

51:26

21:31

24

Ingrid Carlsson

Täby OK

52:32

22:37

25

Yvonne Roos

Attunda OK

58:35

28:40

26

Ann-Mari Fehrnström

Enebybergs IF

59:28

29:33

27

Maj Boudrie

Väsby OK

63:26

33:31

28

Karin Tibbelin

Turebergs IF

66:09

36:14

29

Lars Fosselius

Rånäs OK

66:43

36:48

30

Pia Vikström

Täby OK

67:00

37:05

31

Rolf Jansson

IF Rune

69:01

39:06

32

Maud Andersson

Täby OK

69:40

39:45

 

Mellan

 

3770 meter

 

32 anmälda

 

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

1

Tom Lindberg

OK Roslagen

34:37

0:00

2

Rune Carlsson

Sundbybergs IK

34:41

0:04

3

Per-Erik Carlenius

Attunda OK

34:53

0:16

4

Conny Husén

OK Roslagen

38:14

3:37

5

Jan-Olof Wåhlberg

IBM-Klubben

40:36

5:59

6

Lars Ågren

Klubblös

41:36

6:59

7

Ulf Skogtjärn

OK Linné

41:46

7:09

8

Bo Sunden

Karlsbyhedens IK

42:16

7:39

9

Bengt Friberg

Järfälla OK

43:50

9:13

10

Dagny Gustavsson

Sigtuna OK

44:14

9:37

11

Leif Larsson

Enebybergs IF

44:33

9:56

12

Kerstin Rosengren

Attunda OK

44:51

10:14

13

L-O Mattsson

OK Roslagen

46:09

11:32

14

Lars Roos

Attunda OK

46:30

11:53

15

Stellan Fehrnström

Enebybergs IF

46:47

12:10

16

Malin Sherlock

Enebybergs IF

46:49

12:12

17

Mats Törngren

OK Linné

47:49

13:12

18

Hans Holmberg

Vallentuna-Össeby OL

48:36

13:59

19

Bo Westling

Häverödals SK

48:43

14:06

20

Ulf Åström

OK Roslagen

49:54

15:17

21

Staffan Gantelius

Vallentuna-Össeby OL

50:01

15:24

22

U C Lybert Eriksson

Väsby OK

50:24

15:47

23

Kristina Nygren-Frisk

Attunda OK

50:41

16:04

24

Pia Boudrie Hesselgren

Väsby OK

50:45

16:08

25

Åke Linderoth

Sundbybergs IK

53:22

18:45

26

Curt Lindgren

OK Roslagen

54:13

19:36

27

Ulf Larsson

Sigtuna OK

54:28

19:51

28

Lennart Hedlund

Vallentuna-Össeby OL

58:30

23:53

29

Leif Hermundstad

Snättringe SK

60:40

26:03

30

Gunnar Dahlström

Fredrikshofs IF Skid & OK

62:48

28:11

31

Evert Sandahl

Täby OK

65:48

31:11

 

Gun Inger Sahlberg

Långhundra IF

Ej godk.

 

 

Lång

 

4900 meter

 

4 anmälda

 

Pl

Namn

Förening

Tid

Tid+

1

Per-Erik Wåhlberg

OK Linné

46:11

0:00

2

Eddie Bjärrenholt

Vallentuna-Össeby OL

50:56

4:45

3

Per-Åke Carlenstam

Väsby OK

57:49

11:38

4

Gunnar Bramsten

Sundbybergs IK

67:47

21:36



Skapad 2012-10-18 14:21:18 med OLA version 5.0.16-1

Uppdaterad: 18 OKT 2012 21:09 Skribent: Rolf Andersson

 

Huvudsponsor

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911
E-post: This is a mailto link

Se all info