Hoppa till sidans innehåll

Resultat 26-4-2012


    Resultat Veterantouren 26-4        
    Efternamn Förnamn Tid   Klubb    
    Korta Banan 2.540 m   18 startande      
1   Jansson Kjell 31:15:00   Väsby OK    
2   Jansson Olov 32:53:00   Häverödals SK  
3   Isacsson Lars-Olof 33:53:00   Långhundra IF  
4   Jansson Lennart 35:36:00   Häverödals SK  
5   Sundqvist Roland 42:27:00   OK Linné    
6   Karlsson Bertil 44:36:00   OK Linné    
7   Eriksson Anders 44:58:00   Enebybergs IF  
8   Thuren Rune 46:12:00   Vallentuna-Össeby OL
9   Persson Alf 47:28:00   OK Österåker  
10   Karlsson Gunnel 48:15:00   OK Roslagen  
11   Trygg Tryggve 48:19:00   OK Roslagen  
12   Pettersson Carin 48:42:00   Vallentuna-Össeby OL
13   Boudrie Maj 57:11:00   Väsby OK    
14   Fosselius Lars 57:40:00   Rånäs OK    
15   Rådberg Lennart 01:03:00   Häverödals SK  
16   Andersson Ragnar 01:04:50   Häverödals SK  
17   Karlsson S-O 01:13:11   Rånäs OK    
18   Jansson Leif 01:04:21   UIF    
    Mellan    3.300 m  32 startande      
1   Lilliestierna Gerhard 31:03:00   OK Roslagen  
2   Bojling Jan 31:53:00   Solna OK    
3   Wallén Sigurd 35:43:00   Täby OK    
4   Solbreck Christer 36:50:00   Långhundra IF  
5   Carnby Ulf 37:16:00   Täby OK    
6   Norlin Sven-Olov 37:53:00   Rimbo SOK  
7   Boije Håkan 38:45:00   Turebergs IF  
8   Mattsson Roine 39:11:00   Häverödals SK  
9   Eriksson Sören 40:47:00   Länna IF    
10   Gantelius Staffan 41:01:00   Vallentuna-Össeby OL
11   Tancred Kjell 41:11:00   IBM    
12   Sahlberg Hans 41:48:00   Långhundra IF  
13   Holmberg Hans 41:49:00   Vallentuna-Össeby OL
14   Bengtsson Göran 41:51:00   OK Österåker  
15   Törngren Mats 42:40:00   OK Linné    
16   Andersson Christer 42:46:00   Tama-O-Club  
17   Sherlock Malin 42:54:00   Enebybergs IF  
18   Sahlberg Gun Inger 43:51:00   Långhundra IF  
19   Welander Richard 45:37:00   OK Älvsjö-Örby  
20   Westling Bo 45:46:00   Häverödals SK  
21   Karlsson Sven 45:50:00   OK Roslagen  
22   Hedlund Lennart 46:08:00   Vallentuna-Össeby OL
23   Wallén Margareta 47:27:00   Täby OK    
24   Dahlström Gunnar 50:40:00   Fredrikshofs IF Skid & OK
25   Nordlund Ewa 51:27:00   Länna IF    
26   Fehrnström Ann-Mari 54:31:00   Enebybergs IF  
27   Lindhrot Åke 55:08:00   Sundbybergs IK  
28   Andersson Lars-Olov 55:26:00   Sigtuna OK  
29   Börjeson Barbro 57:08:00   Sigtuna OK  
30   Sandahl Evert 58:42:00   Täby OK    
31   Lang Carl 01:03:45   OK Österåker  
32   Wåhlberg Jan-Olof 01:03:56   IBM-Klubben  
                 
    Långa   4.560 m 20 startande      
1   Nordlund Leif 45:48:00   Länna IF    
2   Gatelid Åke 45:23:00   Sigtuna OK  
3   Rådberg Thord 47:02:00   OK Roslagen  
4   Isacsson Ulf 47:47:00   OK Linné    
5   Törnqvist Bengt-Olov 48:28:00   Sigtuna OK  
6   Fehrnström Stellan 49:26:00   Enebybergs IF  
7   Malm J-O 51:02:00   Sigtuna OK  
8   Engqvist Martin 53:40:00   Upsala IF    
9   Karlsson Uno 54:12:00   Häverödals SK  
10   Sjölander Tommy 54:36:00   OK Rodhen  
11   Törnqvist Bengt 57:02:00   Väsby OK    
12   Åström Ulf 58:22:00   OK Roslagen  
13   Westin Lars 59:07:00   Vallentuna-Össeby OL
14   Husén Conny 01:00:04   OK Roslagen  
15   Haraldsson Margareta 01:00:43   Sigtuna OK  
16   Andersson Boris 01:02:04   Rånäs OK    
17   Andersson Kurt 01:09:53   Enebybergs IF  
18   Klang Birgitta 01:11:21   Långhundra IF  
19   Skogtjärn Ulf 01:12:20   OK Linné    
    Lindgren Curt Ej godkänd OK Roslagen  
    XL-banan  5.690 m 3 startande      
1   Wikfors Per-Johan 54:11:00   OK Österåker  
2   Carlenstam Per-Åke 55:37:00   Väsby OK    
3   Larsson Leif 01:12:49   Enebybergs IF  
Uppdaterad: 26 APR 2012 14:20 Skribent: Rolf Andersson

Huvudsponsor

 

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911
E-post: This is a mailto link

Se all info