Hoppa till sidans innehåll

Resultat 30 maj


Resultat – Veteterantouren

2012-05-30
Mellan (28/28) Tid Efter
1. Jan Bojling Solna OK 40:01
  4:11 (4:11) 3:42 (7:53) 1:08 (9:01) 4:28 (13:29) 3:05 (16:34) 4:58 (21:32) 3:24 (24:56)
  3:43 (28:39) 4:05 (32:44) 4:09 (36:53)
2. Kurt Boström OK Linné 41:43 +1:42
  4:12 (4:12) 3:27 (7:39) 1:26 (9:05) 4:43 (13:48) 2:57 (16:45) 5:11 (21:56) 4:54 (26:50)
  4:00 (30:50) 4:17 (35:07) 3:52 (38:59)
3. Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 43:17 +3:16
  4:20 (4:20) 3:37 (7:57) 1:16 (9:13) 5:24 (14:37) 3:13 (17:50) 6:02 (23:52) 4:01 (27:53)
  4:33 (32:26) 4:07 (36:33) 3:31 (40:04)
4. Ulf Skogtjärn OK Linné 45:55 +5:54
  5:00 (5:00) 3:55 (8:55) 1:35 (10:30) 5:51 (16:21) 3:54 (20:15) 5:48 (26:03) 4:56 (30:59)
  4:08 (35:07) 4:12 (39:19) 3:47 (43:06)
5. Rolf Andersson Rimbo SOK 46:56 +6:55
  5:20 (5:20) 3:21 (8:41) 1:30 (10:11) 5:36 (15:47) 3:02 (18:49) 5:20 (24:09) 4:04 (28:13)
  4:30 (32:43) 4:44 (37:27) 4:48 (42:15)
6. Stig Larsson Tullinge SK 47:28 +7:27
  5:09 (5:09) 4:06 (9:15) 1:46 (11:01) 6:03 (17:04) 3:59 (21:03) 5:52 (26:55) 4:53 (31:48)
  4:24 (36:12) 4:23 (40:35) 3:56 (44:31)
7. Christer Andersson ATG 47:34 +7:33
  4:32 (4:32) 4:12 (8:44) 1:37 (10:21) 5:52 (16:13) 3:53 (20:06) 7:07 (27:13) 4:08 (31:21)
  4:32 (35:53) 4:41 (40:34) 3:45 (44:19)
8. Jan-Erik Holm Sigtuna OK 47:39 +7:38
  7:14 (7:14) 3:56 (11:10) 1:22 (12:32) 5:29 (18:01) 3:33 (21:34) 5:51 (27:25) 5:14 (32:39)
  4:12 (36:51) 4:24 (41:15) 3:38 (44:53)
9. Sven-Olov Norlin Rimbo SOK 48:30 +8:29
  4:37 (4:37) 3:24 (8:01) 2:15 (10:16) 6:06 (16:22) 3:24 (19:46) 7:04 (26:50) 4:14 (31:04)
  4:30 (35:34) 5:07 (40:41) 4:31 (45:12)
10. Dagny Gustavsson Sigtuna OK 48:34 +8:33
  4:43 (4:43) 4:16 (8:59) 1:49 (10:48) 5:15 (16:03) 3:54 (19:57) 5:50 (25:47) 5:03 (30:50)
  4:29 (35:19) 5:01 (40:20) 4:02 (44:22)
10. Kerstin Rosengren Attunda OK 48:34 +8:33
  4:58 (4:58) 4:08 (9:06) 1:39 (10:45) 5:51 (16:36) 3:45 (20:21) 6:04 (26:25) 4:49 (31:14)
  4:44 (35:58) 5:11 (41:09) 4:28 (45:37)
12. Kjell Tancred IBM-Klubben 48:56 +8:55
  5:10 (5:10) 4:21 (9:31) 1:29 (11:00) 6:38 (17:38) 3:32 (21:10) 5:45 (26:55) 4:33 (31:28)
  4:38 (36:06) 5:00 (41:06) 4:19 (45:25)
13. Roine Mattsson Häverödals SK 49:06 +9:05
  5:04 (5:04) 4:52 (9:56) 1:33 (11:29) 6:04 (17:33) 3:58 (21:31) 6:54 (28:25) 4:01 (32:26)
  4:32 (36:58) 4:52 (41:50) 3:58 (45:48)
14. Richard Welander OK Älvsjö-Örby 50:13 +10:12
  5:23 (5:23) 3:42 (9:05) 1:37 (10:42) 6:58 (17:40) 3:40 (21:20) 6:34 (27:54) 4:30 (32:24)
  5:00 (37:24) 5:29 (42:53) 4:17 (47:10)
15. Sigurd Wallén Täby OK 51:16 +11:15
  4:58 (4:58) 3:46 (8:44) 1:25 (10:09) 6:26 (16:35) 6:46 (23:21) 7:58 (31:19) 4:06 (35:25)
  4:13 (39:38) 4:20 (43:58) 3:34 (47:32)
16. Ulf Åström OK Roslagen 52:12 +12:11
  4:48 (4:48) 4:49 (9:37) 2:17 (11:54) 4:48 (16:42) 3:51 (20:33) 10:05 (30:38) 4:41 (35:19)
  5:07 (40:26) 4:29 (44:55) 3:31 (48:26)
17. Curt Lindgren OK Roslagen 54:19 +14:18
  5:00 (5:00) 4:28 (9:28) 2:01 (11:29) 5:58 (17:27) 3:50 (21:17) 7:15 (28:32) 5:38 (34:10)
  5:19 (39:29) 6:08 (45:37) 4:34 (50:11)
18. Mats Törngren OK Linné 54:32 +14:31
  4:59 (4:59) 5:43 (10:42) 1:25 (12:07) 6:06 (18:13) 3:29 (21:42) 7:16 (28:58) 6:37 (35:35)
  4:53 (40:28) 5:18 (45:46) 4:29 (50:15)
19. Sven Jacobsson IF Thor 54:36 +14:35
  5:22 (5:22) 4:09 (9:31) 1:35 (11:06) 6:32 (17:38) 3:47 (21:25) 6:50 (28:15) 7:59 (36:14)
  5:09 (41:23) 5:26 (46:49) 4:36 (51:25)
20. Ann Sjöberg Enebybergs IF 56:55 +16:54
  6:18 (6:18) 4:34 (10:52) 1:45 (12:37) 6:24 (19:01) 4:36 (23:37) 7:07 (30:44) 5:17 (36:01)
  6:10 (42:11) 6:28 (48:39) 4:49 (53:28)
21. Bo Westling Häverödals SK 57:33 +17:32
  5:45 (5:45) 4:43 (10:28) 1:23 (11:51) 5:53 (17:44) 4:29 (22:13) 7:22 (29:35) 6:00 (35:35)
  5:32 (41:07) 5:42 (46:49) 6:52 (53:41)
22. Margareta Wallén Täby OK 57:41 +17:40
  5:37 (5:37) 4:23 (10:00) 1:39 (11:39) 7:58 (19:37) 7:03 (26:40) 7:35 (34:15) 4:10 (38:25)
  5:10 (43:35) 5:41 (49:16) 4:39 (53:55)
23. Leif Berg Sigtuna OK 59:52 +19:51
  5:24 (5:24) 6:47 (12:11) 1:29 (13:40) 7:58 (21:38) 4:48 (26:26) 7:10 (33:36) 7:24 (41:00)
  5:10 (46:10) 5:46 (51:56) 4:40 (56:36)
24. Lennart Hedlund Vallentuna-Össeby OL 1:00:27 +20:26
  5:36 (5:36) 4:03 (9:39) 1:43 (11:22) 6:06 (17:28) 4:44 (22:12) 6:10 (28:22) 4:48 (33:10)
  8:31 (41:41) 8:02 (49:43) 7:50 (57:33)
25. Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 1:03:06 +23:05
  6:43 (6:43) 4:52 (11:35) 1:51 (13:26) 8:15 (21:41) 5:08 (26:49) 6:53 (33:42) 6:56 (40:38)
  7:38 (48:16) 6:12 (54:28) 4:47 (59:15)
26. Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 1:03:40 +23:39
  8:23 (8:23) 4:43 (13:06) 1:55 (15:01) 7:00 (22:01) 4:39 (26:40) 8:42 (35:22) 7:21 (42:43)
  5:59 (48:42) 6:20 (55:02) 5:02 (1:00:04)
27. U-C Lybeert Eriksson Väsby OK 1:05:12 +25:11
  5:36 (5:36) 4:41 (10:17) 1:34 (11:51) 19:02 (30:53) 3:32 (34:25) 6:23 (40:48) 6:05 (46:53)
  4:20 (51:13) 5:47 (57:00) 4:41 (1:01:41)
  Leif Åberg OK Linné Utg.
  56:45 (56:45) - (-) - (-) - (-) - (-) - (-) - (-)
  - (-) - (-) - (-)
Kort (14/14) Tid Efter
1. Bo Lindberg Rånäs OK 37:25
  5:29 (5:29) 1:55 (7:24) 3:53 (11:17) 1:35 (12:52) 4:58 (17:50) 4:51 (22:41) 5:14 (27:55)
  5:59 (33:54)
2. L-O Mattsson OK Roslagen 37:51 +0:26
  4:48 (4:48) 3:19 (8:07) 3:53 (12:00) 1:37 (13:37) 4:40 (18:17) 4:43 (23:00) 4:51 (27:51)
  6:10 (34:01)
3. Tryggve Trygg OK Roslagen 39:23 +1:58
  5:37 (5:37) 2:07 (7:44) 4:05 (11:49) 1:38 (13:27) 5:24 (18:51) 4:55 (23:46) 5:10 (28:56)
  6:44 (35:40)
4. Kjell Jansson Väsby OK 40:10 +2:45
  4:53 (4:53) 1:52 (6:45) 4:04 (10:49) 4:54 (15:43) 4:35 (20:18) 5:44 (26:02) 5:04 (31:06)
  5:31 (36:37)
5. Olov Jansson Häverödals SK 41:50 +4:25
  5:40 (5:40) 4:14 (9:54) 3:33 (13:27) 1:58 (15:25) 5:02 (20:27) 5:20 (25:47) 5:59 (31:46)
  6:37 (38:23)
6. Lennart Jansson Häverödals SK 45:18 +7:53
  6:04 (6:04) 2:00 (8:04) 4:03 (12:07) 2:09 (14:16) 4:30 (18:46) 4:53 (23:39) 5:22 (29:01)
  13:07 (42:08)
7. Lars-Erik Lindell Väsby OK 46:57 +9:32
  6:39 (6:39) 2:41 (9:20) 4:37 (13:57) 2:26 (16:23) 6:01 (22:24) 5:36 (28:00) 6:24 (34:24)
  8:24 (42:48)
8. Carl Lang OK Österåker 47:00 +9:35
  6:44 (6:44) 5:56 (12:40) 4:40 (17:20) 1:52 (19:12) 6:22 (25:34) 5:45 (31:19) 5:10 (36:29)
  6:19 (42:48)
9. Alf Persson OK Österåker 51:27 +14:02
  7:30 (7:30) 2:34 (10:04) 4:19 (14:23) 2:11 (16:34) 6:20 (22:54) 6:34 (29:28) 6:13 (35:41)
  12:11 (47:52)
10. Sven-Olov Karlsson Rånäs OK 1:00:04 +22:39
  9:13 (9:13) 8:52 (18:05) 5:35 (23:40) 2:08 (25:48) 7:02 (32:50) 6:38 (39:28) 8:05 (47:33)
  7:52 (55:25)
11. Sven-Olov Karlsson Långhundra IF 1:10:22 +32:57
  6:58 (6:58) 21:13 (28:11) 4:00 (32:11) 4:13 (36:24) 6:06 (42:30) 6:58 (49:28) 5:48 (55:16)
  7:47 (1:03:03)
12. Guy Hultqvist Länna IF 1:13:21 +35:56
  11:10 (11:10) 6:48 (17:58) 7:43 (25:41) 3:07 (28:48) 10:43 (39:31) 9:40 (49:11) 8:25 (57:36)
  10:06 (1:07:42)
  Tage Abrahamsson Rånäs OK Felst.
  5:14 (5:14) - (-) - (13:08) 3:58 (17:06) 5:59 (23:05) 4:48 (27:53) 5:32 (33:25)
  6:19 (39:44)
  Anders Eriksson Enebybergs IF Utg.
  7:19 (7:19) 13:23 (20:42) - (-) - (-) - (-) - (-) - (-)
  - (-)
Lång (14/14) Tid Efter
1. Per-Erik Wåhlberg OK Linné 44:40
  1:43 (1:43) 2:21 (4:04) 7:39 (11:43) 2:49 (14:32) 3:31 (18:03) 5:09 (23:12) 2:42 (25:54)
  3:38 (29:32) 4:41 (34:13) 4:00 (38:13) 3:44 (41:57)
2. Göran Larbo Attunda OK 45:28 +0:48
  2:34 (2:34) 2:31 (5:05) 8:31 (13:36) 2:52 (16:28) 4:04 (20:32) 5:35 (26:07) 2:35 (28:42)
  3:57 (32:39) 4:59 (37:38) 2:20 (39:58) 2:44 (42:42)
3. Stellan Fehrnström Enebybergs IF 46:43 +2:03
  2:26 (2:26) 3:00 (5:26) 7:48 (13:14) 3:50 (17:04) 4:05 (21:09) 6:11 (27:20) 2:50 (30:10)
  3:55 (34:05) 4:43 (38:48) 2:18 (41:06) 2:57 (44:03)
4. Bengt Eriksson Väsby OK 47:52 +3:12
  2:20 (2:20) 2:10 (4:30) 7:53 (12:23) 2:41 (15:04) 3:56 (19:00) 10:00 (29:00) 2:22 (31:22)
  3:35 (34:57) 4:45 (39:42) 2:25 (42:07) 2:57 (45:04)
5. Thord Rådberg OK Roslagen 47:53 +3:13
  2:20 (2:20) 2:17 (4:37) 7:55 (12:32) 2:55 (15:27) 4:06 (19:33) 5:57 (25:30) 3:08 (28:38)
  4:06 (32:44) 5:14 (37:58) 3:34 (41:32) 3:44 (45:16)
6. Conny Husén OK Roslagen 51:36 +6:56
  2:24 (2:24) 2:32 (4:56) 8:18 (13:14) 2:49 (16:03) 4:05 (20:08) 11:10 (31:18) 3:14 (34:32)
  4:01 (38:33) 5:12 (43:45) 2:15 (46:00) 2:43 (48:43)
7. Carl-Arne Malmberg Vallentuna-Össeby OL 54:18 +9:38
  2:27 (2:27) 2:51 (5:18) 9:29 (14:47) 3:18 (18:05) 5:03 (23:08) 8:53 (32:01) 3:20 (35:21)
  5:02 (40:23) 5:20 (45:43) 2:25 (48:08) 3:32 (51:40)
8. Håkan Boije Turebergs IF 54:21 +9:41
  2:37 (2:37) 2:56 (5:33) 10:03 (15:36) 3:04 (18:40) 5:08 (23:48) 7:14 (31:02) 3:23 (34:25)
  4:23 (38:48) 5:36 (44:24) 3:12 (47:36) 3:59 (51:35)
9. Gerhard Lilliestierna OK Roslagen 57:28 +12:48
  4:39 (4:39) 2:20 (6:59) 7:03 (14:02) 6:01 (20:03) 7:22 (27:25) 7:44 (35:09) 2:34 (37:43)
  3:59 (41:42) 5:24 (47:06) 4:19 (51:25) 3:13 (54:38)
10. Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 59:16 +14:36
  2:23 (2:23) 2:43 (5:06) 7:48 (12:54) 2:58 (15:52) 4:22 (20:14) 13:34 (33:48) 2:50 (36:38)
  3:46 (40:24) 4:52 (45:16) 3:11 (48:27) 6:31 (54:58)
11. Margareta Haraldsson Sigtuna OK 1:00:31 +15:51
  2:59 (2:59) 3:18 (6:17) 10:37 (16:54) 3:59 (20:53) 5:41 (26:34) 8:10 (34:44) 3:39 (38:23)
  5:18 (43:41) 6:14 (49:55) 3:03 (52:58) 4:16 (57:14)
12. Leif Lundquist Enebybergs IF 1:03:12 +18:32
  2:57 (2:57) 3:14 (6:11) 8:17 (14:28) 4:08 (18:36) 10:46 (29:22) 7:44 (37:06) 3:23 (40:29)
  4:20 (44:49) 6:29 (51:18) 3:58 (55:16) 4:59 (1:00:15)
13. Kurt Andersson Enebybergs IF 1:04:51 +20:11
  2:40 (2:40) 2:56 (5:36) 11:38 (17:14) 3:58 (21:12) 6:10 (27:22) 8:19 (35:41) 3:21 (39:02)
  4:57 (43:59) 6:46 (50:45) 5:21 (56:06) 4:57 (1:01:03)
14. Birgitta Klang Långhundra IF 1:06:24 +21:44
  3:00 (3:00) 2:55 (5:55) 12:58 (18:53) 3:19 (22:12) 6:49 (29:01) 12:34 (41:35) 3:33 (45:08)
  5:09 (50:17) 5:33 (55:50) 3:15 (59:05) 4:04 (1:03:09)


Skapad av MeOS 3.0.276 (RC1): 2012-05-30 12:40:12

Uppdaterad: 30 MAJ 2012 14:04 Skribent: Rolf Andersson

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911, 0706380624
E-post: This is a mailto link

Se all info