Hoppa till sidans innehåll

Sträcktider


Veterantouren 120419

Thu 4/19/2012 7:33 PM

Sträcktidsresultat

skapad av OE2010 © Stephan Krämer SportSoftware 2011


 

 

Långa banan (11)

5.3 km 0 Hm

13 K

 

 

Pl

Startnr

Namn

Tid

                             

 

       

1(31)

2(32)

3(33)

4(34)

5(35)

6(36)

7(37)

8(38)

9(50)

10(39)

11(40)

12(49)

13(42)

M

 

                                 

1

18

Rickard Ekman

33:12

2:50

3:52

6:10

8:12

10:53

14:15

15:34

20:08

21:46

25:43

28:51

30:10

31:48

33:12

   

OK Roslagen

 

2:50

1:02

2:18

2:02

2:41

3:22

1:19

4:34

1:38

3:57

3:08

1:19

1:38

1:24

2

71

Bengt Eriksson

57:17

5:49

7:52

11:09

14:40

21:34

26:32

28:41

36:51

39:28

45:34

50:58

52:47

55:26

57:17

   

Väsby OK

 

5:49

2:03

3:17

3:31

6:54

4:58

2:09

8:10

2:37

6:06

5:24

1:49

2:39

1:51

3

54

Leif Nordlund

59:07

4:28

6:08

9:33

15:12

20:27

27:28

29:45

38:05

40:14

47:17

52:43

54:28

56:57

59:07

   

Länna IF

 

4:28

1:40

3:25

5:39

5:15

7:01

2:17

8:20

2:09

7:03

5:26

1:45

2:29

2:10

4

30

Carl Gunnar Boström

1:00:53

4:35

6:49

10:52

14:21

19:59

25:25

27:43

37:22

40:02

46:58

52:53

55:30

58:34

1:00:53

   

Enebybergs IF

 

4:35

2:14

4:03

3:29

5:38

5:26

2:18

9:39

2:40

6:56

5:55

2:37

3:04

2:19

5

36

Bengt-Olov Törnqvist

1:04:38

5:32

7:37

11:26

15:18

20:12

25:24

27:32

35:40

39:03

46:16

52:12

58:13

1:01:12

1:04:38

   

Sigtuna OK

 

5:32

2:05

3:49

3:52

4:54

5:12

2:08

8:08

3:23

7:13

5:56

6:01

2:59

3:26

6

67

Leif Larsson

1:05:17

5:48

7:42

11:18

16:05

21:36

27:58

32:17

41:02

43:36

51:23

57:22

59:37

1:02:51

1:05:17

   

Enebybergs IF

 

5:48

1:54

3:36

4:47

5:31

6:22

4:19

8:45

2:34

7:47

5:59

2:15

3:14

2:26

7

41

Per-Åke Carlenstam

1:10:41

5:00

7:01

11:25

14:37

20:08

27:45

30:00

43:26

46:36

56:47

1:02:25

1:04:42

1:07:46

1:10:41

   

Väsby OK

 

5:00

2:01

4:24

3:12

5:31

7:37

2:15

13:26

3:10

10:11

5:38

2:17

3:04

2:55

8

27

Ove Forsberg

1:10:50

4:57

7:13

11:29

15:10

22:08

29:52

34:28

43:44

47:00

55:19

1:02:01

1:04:36

1:08:04

1:10:50

   

Turebergs IF

 

4:57

2:16

4:16

3:41

6:58

7:44

4:36

9:16

3:16

8:19

6:42

2:35

3:28

2:46

9

7

Bengt Törnqvist

1:11:58

5:36

8:16

12:17

16:15

22:59

29:30

32:19

41:37

44:56

55:34

1:02:32

1:05:37

1:09:29

1:11:58

   

Väsby OK

 

5:36

2:40

4:01

3:58

6:44

6:31

2:49

9:18

3:19

10:38

6:58

3:05

3:52

2:29

10

59

Göran Larbo

1:19:20

16:29

18:37

22:33

27:29

34:09

39:57

42:04

51:32

56:23

1:06:11

1:12:05

1:14:38

1:17:11

1:19:20

   

Attunda OK

 

16:29

2:08

3:56

4:56

6:40

5:48

2:07

9:28

4:51

9:48

5:54

2:33

2:33

2:09

 

                                 
 

45

Åke Gatelid

Felst.

4:21

6:16

9:51

12:55

17:38

23:30

26:36

-----

37:43

45:47

52:00

53:54

56:52

59:20

   

Sigtuna OK

 

4:21

1:55

3:35

3:04

4:43

5:52

3:06

 

11:07

8:04

6:13

1:54

2:58

2:28

 

                                 

 

                                 

 

                                 

 

Mellanbanan (46)

3.7 km 0 Hm

9 K

 

 

Pl

Startnr

Namn

Tid

                             

 

       

1(43)

2(32)

3(44)

4(45)

5(46)

6(47)

7(40)

8(49)

9(42)

M

       

 

                                 

1

80

Tommy Holmér

28:14

3:12

5:44

7:45

11:55

15:13

20:10

23:08

24:47

26:53

28:14

       
   

Väsby OK

 

3:12

2:32

2:01

4:10

3:18

4:57

2:58

1:39

2:06

1:21

       

2

73

Anders Gärderud

37:20

3:31

6:45

9:43

16:44

21:38

27:45

30:59

32:54

35:24

37:20

       
   

IFK Lidingös Skid o OK

 

3:31

3:14

2:58

7:01

4:54

6:07

3:14

1:55

2:30

1:56

       

3

10

Rune Carlsson

38:46

4:38

7:54

11:50

16:43

21:40

28:43

32:14

34:18

36:40

38:46

       
   

Sundbybergs IK

 

4:38

3:16

3:56

4:53

4:57

7:03

3:31

2:04

2:22

2:06

       

4

72

Jan Bojling

44:05

4:17

7:53

11:52

17:43

22:57

33:08

37:15

39:25

42:05

44:05

       
   

Solna OK

 

4:17

3:36

3:59

5:51

5:14

10:11

4:07

2:10

2:40

2:00

       

5

75

Ulf Carnby

44:07

3:53

7:36

11:02

17:24

24:04

31:54

35:52

38:35

41:55

44:07

       
   

Täby OK

 

3:53

3:43

3:26

6:22

6:40

7:50

3:58

2:43

3:20

2:12

       

6

9

Sven-Olov Norlin

48:00

4:46

8:56

12:04

19:21

25:08

34:04

39:06

41:47

45:09

48:00

       
   

Rimbo SOK

 

4:46

4:10

3:08

7:17

5:47

8:56

5:02

2:41

3:22

2:51

       

7

26

Lars Roos

48:05

4:33

9:48

13:19

20:33

26:05

34:09

39:25

41:54

45:34

48:05

       
   

Attunda OK

 

4:33

5:15

3:31

7:14

5:32

8:04

5:16

2:29

3:40

2:31

       

8

28

Sigurd Wallén

48:30

4:15

8:57

12:36

19:04

25:44

33:21

41:05

43:20

46:34

48:30

       
   

Täby OK

 

4:15

4:42

3:39

6:28

6:40

7:37

7:44

2:15

3:14

1:56

       

9

51

Christer Andersson

49:51

4:56

10:19

13:29

22:40

28:34

36:43

41:53

44:31

47:27

49:51

       
   

ATG

 

4:56

5:23

3:10

9:11

5:54

8:09

5:10

2:38

2:56

2:24

       

10

24

Rolf Andersson

50:45

6:08

11:22

14:18

20:41

28:26

38:13

42:47

45:17

48:16

50:45

       
   

Rimbo SOK

 

6:08

5:14

2:56

6:23

7:45

9:47

4:34

2:30

2:59

2:29

       

11

56

Kjell Tancred

51:57

5:03

9:48

13:18

20:29

26:54

37:14

43:09

45:49

49:22

51:57

       
   

IBM-Klubben

 

5:03

4:45

3:30

7:11

6:25

10:20

5:55

2:40

3:33

2:35

       

12

50

Kerstin Rosengren

52:14

5:30

10:56

15:14

21:44

28:16

36:52

42:24

45:12

49:05

52:14

       
   

Attunda OK

 

5:30

5:26

4:18

6:30

6:32

8:36

5:32

2:48

3:53

3:09

       

13

40

Margareta Haraldsson

52:26

4:39

9:01

12:59

22:09

29:28

38:14

43:39

46:21

49:51

52:26

       
   

Sigtuna OK

 

4:39

4:22

3:58

9:10

7:19

8:46

5:25

2:42

3:30

2:35

       

14

39

Birgitta Klang

52:27

4:39

9:06

12:56

22:01

29:22

38:19

43:37

46:20

49:50

52:27

       
   

Långhundra IF

 

4:39

4:27

3:50

9:05

7:21

8:57

5:18

2:43

3:30

2:37

       

15

46

Lars Westin

52:39

6:42

10:55

17:37

24:41

31:50

38:50

43:33

46:25

49:55

52:39

       
   

Vallentuna-Össeby OL

 

6:42

4:13

6:42

7:04

7:09

7:00

4:43

2:52

3:30

2:44

       

16

58

Ulf Åström

52:45

5:40

10:05

14:05

24:11

29:58

41:03

45:21

47:46

50:21

52:45

       
   

OK Roslagen

 

5:40

4:25

4:00

10:06

5:47

11:05

4:18

2:25

2:35

2:24

       

17

64

Roine Mattsson

53:33

6:01

11:36

15:15

22:36

28:47

39:01

44:39

47:15

51:01

53:33

       
   

Häverödals SK

 

6:01

5:35

3:39

7:21

6:11

10:14

5:38

2:36

3:46

2:32

       

18

37

Jan-Erik Holm

54:01

5:25

10:13

14:13

21:53

28:17

38:30

44:14

47:27

51:41

54:01

       
   

Sigtuna OK

 

5:25

4:48

4:00

7:40

6:24

10:13

5:44

3:13

4:14

2:20

       

19

16

Hans Holmberg

55:11

5:16

9:39

13:49

21:18

30:37

40:10

45:29

48:29

52:33

55:11

       
   

Vallentuna-Össeby OL

 

5:16

4:23

4:10

7:29

9:19

9:33

5:19

3:00

4:04

2:38

       

20

57

Curt Lindgren

55:54

5:49

11:50

16:51

25:06

31:13

41:22

47:53

50:07

53:32

55:54

       
   

OK Roslagen

 

5:49

6:01

5:01

8:15

6:07

10:09

6:31

2:14

3:25

2:22

       

21

47

Gun Inger Sahlberg

55:59

5:25

10:03

15:24

22:33

28:48

41:42

47:00

49:44

53:10

55:59

       
   

Långhundra IF

 

5:25

4:38

5:21

7:09

6:15

12:54

5:18

2:44

3:26

2:49

       

22

3

Tomas Bruce

57:12

5:19

11:18

16:34

23:48

29:54

42:48

47:48

50:33

54:01

57:12

       
   

OK Ravinen

 

5:19

5:59

5:16

7:14

6:06

12:54

5:00

2:45

3:28

3:11

       

23

70

U C Lybert Eriksson

57:45

5:35

11:01

15:20

24:47

33:04

42:12

47:59

51:12

54:56

57:45

       
   

Väsby OK

 

5:35

5:26

4:19

9:27

8:17

9:08

5:47

3:13

3:44

2:49

       

24

79

Jan-Olof Wåhlberg

58:09

4:55

13:22

17:47

26:21

32:24

43:00

48:51

51:32

55:30

58:09

       
   

IBM-Klubben

 

4:55

8:27

4:25

8:34

6:03

10:36

5:51

2:41

3:58

2:39

       

25

66

Göran Andersson

59:43

6:01

15:41

20:03

28:14

34:57

45:34

50:59

53:37

56:58

59:43

       
   

Täby OK

 

6:01

9:40

4:22

8:11

6:43

10:37

5:25

2:38

3:21

2:45

       

26

49

Tommy Ljusenius

1:00:20

5:55

12:09

17:01

24:57

32:19

42:40

48:52

52:23

57:21

1:00:20

       
   

Skogsluffarnas OK

 

5:55

6:14

4:52

7:56

7:22

10:21

6:12

3:31

4:58

2:59

       

27

42

Gunnar Dahlström

1:00:35

5:02

10:12

13:45

22:30

29:56

42:08

48:48

51:57

57:32

1:00:35

       
   

Fredrikshofs IF Skid & OK

 

5:02

5:10

3:33

8:45

7:26

12:12

6:40

3:09

5:35

3:03

       

28

33

Sven Jacobsson

1:00:52

8:17

15:32

19:44

29:27

35:57

45:18

51:12

54:10

57:56

1:00:52

       
   

IF Thor

 

8:17

7:15

4:12

9:43

6:30

9:21

5:54

2:58

3:46

2:56

       

29

6

Sivert Söderbärg

1:01:36

6:11

12:23

16:51

25:20

32:32

43:51

50:18

53:39

58:23

1:01:36

       
   

OK Roslagen

 

6:11

6:12

4:28

8:29

7:12

11:19

6:27

3:21

4:44

3:13

       

30

15

Staffan Gantelius

1:02:30

5:27

11:44

22:56

30:41

38:00

47:12

52:06

55:01

59:40

1:02:30

       
   

Vallentuna-Össeby OL

 

5:27

6:17

11:12

7:45

7:19

9:12

4:54

2:55

4:39

2:50

       

31

77

Sverker Tirén

1:03:10

6:53

10:50

26:24

33:56

39:47

47:57

52:58

55:33

1:00:08

1:03:10

       
   

Hellas Orientering

 

6:53

3:57

15:34

7:32

5:51

8:10

5:01

2:35

4:35

3:02

       

32

14

Per Södersten

1:05:10

4:33

20:10

23:13

30:52

43:30

51:17

56:48

59:26

1:02:40

1:05:10

 

37:39

   
   

OK Ravinen

 

4:33

15:37

3:03

7:39

12:38

7:47

5:31

2:38

3:14

2:30

 

*48

   

33

35

Stig Larsson

1:06:10

5:43

11:09

14:44

27:39

36:25

47:38

56:50

59:21

1:03:18

1:06:10

 

53:12

   
   

Tullinge SK

 

5:43

5:26

3:35

12:55

8:46

11:13

9:12

2:31

3:57

2:52

 

*49

   

34

78

Norman Thulin

1:08:27

5:27

14:08

17:48

32:34

39:46

51:09

57:38

1:00:45

1:04:50

1:08:27

       
   

Täby OK

 

5:27

8:41

3:40

14:46

7:12

11:23

6:29

3:07

4:05

3:37

       

35

38

Lars-Olov Andersson

1:08:51

6:34

13:01

17:34

29:40

38:37

49:57

56:38

1:00:10

1:05:20

1:08:51

       
   

Sigtuna OK

 

6:34

6:27

4:33

12:06

8:57

11:20

6:41

3:32

5:10

3:31

       

36

1

Leif Hermundstad

1:09:39

7:47

15:18

23:23

32:25

40:58

50:13

57:35

1:01:10

1:06:40

1:09:39

       
   

Snättringe SK

 

7:47

7:31

8:05

9:02

8:33

9:15

7:22

3:35

5:30

2:59

       

37

20

Carl Lang

1:11:17

6:50

19:58

24:12

33:55

43:00

54:21

1:00:12

1:03:15

1:08:06

1:11:17

       
   

OK Österåker

 

6:50

13:08

4:14

9:43

9:05

11:21

5:51

3:03

4:51

3:11

       

38

69

Evert Sandahl

1:16:47

5:45

10:55

28:06

40:37

47:01

55:30

1:03:05

1:06:18

1:11:49

1:16:47

       
   

Täby OK

 

5:45

5:10

17:11

12:31

6:24

8:29

7:35

3:13

5:31

4:58

       

39

53

Ewa Nordlund

1:26:00

6:05

11:33

17:19

25:49

33:37

1:07:22

1:14:12

1:17:07

1:23:09

1:26:00

       
   

Länna IF

 

6:05

5:28

5:46

8:30

7:48

33:45

6:50

2:55

6:02

2:51

       

40

23

Rune Thuren

1:34:08

6:26

16:24

20:19

46:13

55:55

1:07:32

1:22:01

1:25:35

1:30:35

1:34:08

 

33:57

   
   

Vallentuna-Össeby OL

 

6:26

9:58

3:55

25:54

9:42

11:37

14:29

3:34

5:00

3:33

 

*38

   

41

8

Maud Andersson

1:46:48

9:21

31:24

36:38

50:35

1:03:08

1:24:47

1:32:15

1:36:50

1:42:49

1:46:48

       
   

Täby OK

 

9:21

22:03

5:14

13:57

12:33

21:39

7:28

4:35

5:59

3:59

       

 

                                 
 

2

Jan-Olov Evertsson

Felst.

6:16

18:36

-----

46:36

53:30

1:04:53

1:12:09

1:15:10

1:18:29

1:21:00

       
   

Järfälla OK

 

6:16

12:20

 

28:00

6:54

11:23

7:16

3:01

3:19

2:31

       
 

25

Yvonne Roos

ej fullf.

7:52

15:08

-----

40:01

-----

-----

-----

-----

-----

   

52:15

54:16

 
   

Attunda OK

 

7:52

7:16

 

24:53

             

*48

*48

 
 

60

Bo Sunden

ej fullf.

4:36

10:11

14:07

-----

-----

-----

-----

-----

-----

         
   

Karlsbyhedens IK

 

4:36

5:35

3:56

                     
 

34

Bo Westling

ej fullf.

5:05

-----

-----

-----

-----

-----

-----

-----

-----

         
   

Häverödals SK

 

5:05

                         
 

29

Margareta Wallén

ej fullf.

5:45

10:11

25:03

33:17

-----

-----

-----

-----

-----

   

47:32

   
   

Täby OK

 

5:45

4:26

14:52

8:14

             

*48

   

 

                                 

 

                                 

 

                                 

 

Korta banan (24)

2.5 km 0 Hm

6 K

 

 

Pl

Startnr

Namn

Tid

                             

 

       

1(31)

2(45)

3(48)

4(40)

5(41)

6(42)

M

             

 

                                 

1

76

Mats Lundblad

27:52

4:40

10:57

14:52

19:28

23:16

25:28

27:52

             
   

Täby OK

 

4:40

6:17

3:55

4:36

3:48

2:12

2:24

             

2

55

Lars Persson

29:46

5:39

13:19

17:22

21:55

25:16

27:30

29:46

             
   

Väsby OK

 

5:39

7:40

4:03

4:33

3:21

2:14

2:16

             

3

63

Olow Jansson

33:20

6:30

13:37

18:32

23:40

28:08

30:47

33:20

             
   

Häverödals SK

 

6:30

7:07

4:55

5:08

4:28

2:39

2:33

             

4

81

Kjell Jansson

34:14

6:11

12:55

17:36

22:52

27:31

30:49

34:14

             
   

Väsby OK

 

6:11

6:44

4:41

5:16

4:39

3:18

3:25

             

5

62

Lennart Jansson

40:26

5:58

19:51

24:53

30:18

34:56

37:34

40:26

             
   

Häverödals SK

 

5:58

13:53

5:02

5:25

4:38

2:38

2:52

             

6

68

Eva-Lena Svanström

41:56

7:06

16:15

22:38

28:38

34:39

38:18

41:56

             
   

OK Österåker

 

7:06

9:09

6:23

6:00

6:01

3:39

3:38

             

7

43

Lars-Erik Lindell

42:31

7:18

17:50

23:35

30:25

35:53

39:07

42:31

             
   

Väsby OK

 

7:18

10:32

5:45

6:50

5:28

3:14

3:24

             

8

13

Göran Rastborg

43:35

6:30

14:07

26:06

32:08

37:41

40:19

43:35

             
   

Bromma-Vällingby SOK

 

6:30

7:37

11:59

6:02

5:33

2:38

3:16

             

9

61

Ragnar Andersson

43:50

6:40

20:54

26:16

31:58

37:46

41:00

43:50

             
   

Häverödals SK

 

6:40

14:14

5:22

5:42

5:48

3:14

2:50

             

10

22

Alf Persson

44:31

8:10

16:23

23:50

32:09

37:13

40:53

44:31

             
   

OK Österåker

 

8:10

8:13

7:27

8:19

5:04

3:40

3:38

             

11

31

Birgitta Eriksson

48:00

7:25

18:05

25:16

32:22

41:08

44:36

48:00

             
   

Länna IF

 

7:25

10:40

7:11

7:06

8:46

3:28

3:24

             

12

32

Nils Eriksson

48:20

7:58

18:37

25:47

32:43

41:21

44:55

48:20

             
   

Länna IF

 

7:58

10:39

7:10

6:56

8:38

3:34

3:25

             

13

52

Karin Tibbelin

49:44

9:11

21:10

27:34

35:36

41:42

46:04

49:44

             
   

Turebergs IF

 

9:11

11:59

6:24

8:02

6:06

4:22

3:40

             

14

17

Maj Boudrie

53:47

9:25

19:51

29:31

37:34

44:33

49:46

53:47

             
   

Väsby OK

 

9:25

10:26

9:40

8:03

6:59

5:13

4:01

             

15

44

Barbro Börjeson

54:06

8:32

21:34

28:54

39:18

46:38

50:07

54:06

             
   

Sigtuna OK

 

8:32

13:02

7:20

10:24

7:20

3:29

3:59

             

16

21

Hans Klein

56:00

9:08

19:43

29:04

37:20

44:17

49:16

56:00

             
   

OK Österåker

 

9:08

10:35

9:21

8:16

6:57

4:59

6:44

             

17

11

Gösta Hansson

58:27

8:37

21:55

31:19

39:36

47:34

52:46

58:27

             
   

Bromma-Vällingby SOK

 

8:37

13:18

9:24

8:17

7:58

5:12

5:41

             

18

12

Carin Pettersson

58:42

8:15

22:48

30:07

37:26

50:00

53:44

58:42

             
   

Vallentuna-Össeby OL

 

8:15

14:33

7:19

7:19

12:34

3:44

4:58

             

19

48

Ulf Byström

59:01

10:18

23:26

37:16

46:19

51:57

55:44

59:01

             
   

Solna OK

 

10:18

13:08

13:50

9:03

5:38

3:47

3:17

             

20

19

Ivor Nordström

1:01:10

16:21

28:48

36:43

46:55

52:49

56:08

1:01:10

             
   

Täby OK

 

16:21

12:27

7:55

10:12

5:54

3:19

5:02

             

21

65

Ulrika Blomqvist

1:03:12

16:57

26:06

34:12

49:00

55:58

59:59

1:03:12

             
   

Väsby OK

 

16:57

9:09

8:06

14:48

6:58

4:01

3:13

             

22

74

Ingrid Gunnarsson

1:06:20

11:03

30:13

38:51

46:58

57:19

1:01:32

1:06:20

             
   

CMG

 

11:03

19:10

8:38

8:07

10:21

4:13

4:48

             

23

5

Sven-Olov Karlsson

1:20:28

10:11

20:03

51:59

1:00:38

1:06:07

1:09:15

1:20:28

             
   

Rånäs OK

 

10:11

9:52

31:56

8:39

5:29

3:08

11:13

             

 

                                 
 

4

Tage Abrahamsson

ej fullf.

10:54

19:59

26:09

-----

-----

-----

1:05:03

             
   

Rånäs OK

 

10:54

9:05

6:10

     

38:54

             

 

                                 

 

                                 

 

                                 

 

Uppdaterad: 19 APR 2012 20:20 Skribent: Rolf Andersson

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911, 0706380624
E-post: This is a mailto link

Se all info