Hoppa till sidans innehåll

Sträcktider 11 okt.

Resultat – Veterantouren

2012-10-11

Korta

(19/19)

Tid

Efter

1.

Jan Bojling

Solna OK

23:18

 

2:27 (2:27)

4:07 (6:34)

2:04 (8:38)

2:52 (11:30)

2:11 (13:41)

4:07 (17:48)

0:57 (18:45)

 

2:52 (21:37)

1:41 (23:18)

2.

Boris Andersson

Rånäs OK

29:16

+5:58

 

3:10 (3:10)

4:55 (8:05)

2:18 (10:23)

3:32 (13:55)

2:45 (16:40)

5:08 (21:48)

1:12 (23:00)

 

3:53 (26:53)

2:23 (29:16)

3.

Kjell Jansson

Väsby OK

30:34

+7:16

 

3:09 (3:09)

4:59 (8:08)

2:33 (10:41)

4:20 (15:01)

2:25 (17:26)

4:56 (22:22)

1:57 (24:19)

 

3:53 (28:12)

2:22 (30:34)

4.

Olov Jansson

Häverödals SK

33:00

+9:42

 

3:57 (3:57)

5:06 (9:03)

2:53 (11:56)

3:47 (15:43)

2:58 (18:41)

6:00 (24:41)

1:25 (26:06)

 

4:37 (30:43)

2:17 (33:00)

5.

Tage Abrahamsson

Rånäs OK

35:04

+11:46

 

3:43 (3:43)

5:56 (9:39)

3:24 (13:03)

4:48 (17:51)

3:05 (20:56)

5:45 (26:41)

1:11 (27:52)

 

4:25 (32:17)

2:47 (35:04)

6.

Leif Toften

Järfälla OK

36:22

+13:04

 

3:35 (3:35)

5:32 (9:07)

2:57 (12:04)

3:50 (15:54)

3:46 (19:40)

8:31 (28:11)

1:16 (29:27)

 

4:16 (33:43)

2:39 (36:22)

7.

Kurt Kisslig

Waxholms OK

37:58

+14:40

 

5:24 (5:24)

6:26 (11:50)

2:52 (14:42)

4:43 (19:25)

3:31 (22:56)

5:08 (28:04)

2:00 (30:04)

 

4:43 (34:47)

3:11 (37:58)

8.

Rune Thuren

Vallentuna-Össeby OL

40:15

+16:57

 

5:42 (5:42)

5:48 (11:30)

3:00 (14:30)

3:37 (18:07)

4:52 (22:59)

7:11 (30:10)

1:16 (31:26)

 

5:54 (37:20)

2:55 (40:15)

9.

Conny Olsson

Häverödals SK

40:41

+17:23

 

5:58 (5:58)

5:37 (11:35)

3:04 (14:39)

7:09 (21:48)

3:27 (25:15)

7:06 (32:21)

2:08 (34:29)

 

4:05 (38:34)

2:07 (40:41)

10.

Barbro Börjeson

Sigtuna OK

40:56

+17:38

 

6:43 (6:43)

6:05 (12:48)

3:07 (15:55)

4:32 (20:27)

3:43 (24:10)

6:02 (30:12)

1:25 (31:37)

 

5:59 (37:36)

3:20 (40:56)

11.

Alf Persson

OK Österåker

42:26

+19:08

 

4:44 (4:44)

7:31 (12:15)

3:43 (15:58)

5:13 (21:11)

4:08 (25:19)

6:43 (32:02)

2:35 (34:37)

 

5:04 (39:41)

2:45 (42:26)

12.

Birgitta Eriksson

Länna IF

46:07

+22:49

 

5:02 (5:02)

7:38 (12:40)

3:53 (16:33)

5:03 (21:36)

4:41 (26:17)

9:14 (35:31)

1:48 (37:19)

 

5:21 (42:40)

3:27 (46:07)

13.

Nils Eriksson

Länna IF

46:20

+23:02

 

5:33 (5:33)

7:28 (13:01)

3:54 (16:55)

5:00 (21:55)

4:30 (26:25)

9:35 (36:00)

1:38 (37:38)

 

5:27 (43:05)

3:15 (46:20)

14.

Eva-Lena Svanström

OK Österåker

53:28

+30:10

 

4:22 (4:22)

7:55 (12:17)

3:22 (15:39)

5:47 (21:26)

3:46 (25:12)

7:52 (33:04)

3:45 (36:49)

 

11:00 (47:49)

5:39 (53:28)

15.

Ann-Mari Fehrnström

Enebybergs IF

55:48

+32:30

 

6:34 (6:34)

9:38 (16:12)

4:15 (20:27)

6:09 (26:36)

4:50 (31:26)

10:00 (41:26)

2:44 (44:10)

 

6:57 (51:07)

4:41 (55:48)

16.

Tryggve Trygg

OK Roslagen

58:48

+35:30

 

5:49 (5:49)

6:06 (11:55)

3:33 (15:28)

6:57 (22:25)

4:35 (27:00)

19:08 (46:08)

2:09 (48:17)

 

6:40 (54:57)

3:51 (58:48)

17.

Karin Tibbelin

Turebergs IF

1:00:14

+36:56

 

6:14 (6:14)

8:54 (15:08)

4:35 (19:43)

7:45 (27:28)

8:52 (36:20)

9:11 (45:31)

3:00 (48:31)

 

7:49 (56:20)

3:54 (1:00:14)

18.

Ingrid Gunnarsson

Täby OK

1:04:32

+41:14

 

9:24 (9:24)

9:42 (19:06)

5:19 (24:25)

6:14 (30:39)

5:00 (35:39)

10:19 (45:58)

3:27 (49:25)

 

8:46 (58:11)

6:21 (1:04:32)

19.

Sven-Olov Karlsson

Rånäs OK

1:05:04

+41:46

 

7:34 (7:34)

7:11 (14:45)

3:53 (18:38)

5:08 (23:46)

11:40 (35:26)

17:17 (52:43)

2:32 (55:15)

 

6:44 (1:01:59)

3:05 (1:05:04)

mellan

(29/29)

Tid

Efter

1.

Rune Carlsson

Sundbybergs IK

34:44

 

2:08 (2:08)

4:22 (6:30)

1:28 (7:58)

3:58 (11:56)

0:59 (12:55)

3:33 (16:28)

3:06 (19:34)

 

4:15 (23:49)

0:36 (24:25)

5:30 (29:55)

3:11 (33:06)

1:38 (34:44)

2.

Tom LIndberg

OK Roslagen

38:54

+4:10

 

2:57 (2:57)

4:17 (7:14)

1:24 (8:38)

4:15 (12:53)

1:42 (14:35)

4:37 (19:12)

3:27 (22:39)

 

3:07 (25:46)

1:07 (26:53)

6:03 (32:56)

4:10 (37:06)

1:48 (38:54)

3.

Åke Gatelid

Sigtuna OK

39:54

+5:10

 

2:47 (2:47)

3:54 (6:41)

1:30 (8:11)

4:07 (12:18)

1:18 (13:36)

6:17 (19:53)

3:47 (23:40)

 

3:21 (27:01)

0:46 (27:47)

6:08 (33:55)

4:06 (38:01)

1:53 (39:54)

4.

Jan Olov Wålberg

IBM-Klubben

40:27

+5:43

 

2:42 (2:42)

4:06 (6:48)

1:45 (8:33)

5:09 (13:42)

1:21 (15:03)

4:14 (19:17)

4:03 (23:20)

 

3:20 (26:40)

0:45 (27:25)

7:18 (34:43)

3:46 (38:29)

1:58 (40:27)

5.

Stellan Fehrnström

Enebybergs IF

40:36

+5:52

 

3:02 (3:02)

4:17 (7:19)

1:44 (9:03)

4:41 (13:44)

1:25 (15:09)

5:32 (20:41)

3:28 (24:09)

 

3:32 (27:41)

0:53 (28:34)

6:59 (35:33)

3:16 (38:49)

1:47 (40:36)

6.

Rolf Andersson

Rimbo SOK

42:21

+7:37

 

2:51 (2:51)

4:18 (7:09)

1:41 (8:50)

5:17 (14:07)

1:33 (15:40)

5:03 (20:43)

4:14 (24:57)

 

3:54 (28:51)

0:55 (29:46)

6:48 (36:34)

3:46 (40:20)

2:01 (42:21)

7.

Ulf Åström

OK Roslagen

44:15

+9:31

 

5:03 (5:03)

4:37 (9:40)

2:04 (11:44)

4:23 (16:07)

1:47 (17:54)

5:23 (23:17)

4:45 (28:02)

 

3:23 (31:25)

0:49 (32:14)

6:58 (39:12)

3:14 (42:26)

1:49 (44:15)

8.

L-O Mattsson

OK Roslagen

44:54

+10:10

 

2:40 (2:40)

4:44 (7:24)

1:38 (9:02)

5:02 (14:04)

1:23 (15:27)

5:03 (20:30)

4:03 (24:33)

 

4:29 (29:02)

1:00 (30:02)

8:25 (38:27)

4:21 (42:48)

2:06 (44:54)

9.

Mats Törngren

OK Linné

44:58

+10:14

 

3:17 (3:17)

4:45 (8:02)

1:51 (9:53)

4:42 (14:35)

1:24 (15:59)

6:01 (22:00)

4:23 (26:23)

 

3:56 (30:19)

0:52 (31:11)

7:20 (38:31)

4:27 (42:58)

2:00 (44:58)

10.

Håkan Boije

Turebergs IF

45:31

+10:47

 

2:48 (2:48)

5:03 (7:51)

1:44 (9:35)

4:47 (14:22)

1:56 (16:18)

8:01 (24:19)

3:49 (28:08)

 

3:37 (31:45)

0:56 (32:41)

7:02 (39:43)

3:43 (43:26)

2:05 (45:31)

11.

Gunnar Eriksson

Järfälla OK

45:43

+10:59

 

2:41 (2:41)

4:09 (6:50)

4:13 (11:03)

4:54 (15:57)

1:30 (17:27)

4:41 (22:08)

4:07 (26:15)

 

5:32 (31:47)

0:49 (32:36)

6:38 (39:14)

3:20 (42:34)

3:09 (45:43)

12.

Conny Husén

OK Roslagen

47:06

+12:22

 

4:11 (4:11)

6:47 (10:58)

1:35 (12:33)

6:49 (19:22)

1:20 (20:42)

4:31 (25:13)

3:51 (29:04)

 

3:31 (32:35)

1:02 (33:37)

6:26 (40:03)

5:15 (45:18)

1:48 (47:06)

13.

Jan-Olof Malm

Sigtuna OK

47:13

+12:29

 

2:40 (2:40)

4:08 (6:48)

1:53 (8:41)

4:30 (13:11)

1:42 (14:53)

7:07 (22:00)

5:43 (27:43)

 

3:55 (31:38)

0:53 (32:31)

8:41 (41:12)

3:53 (45:05)

2:08 (47:13)

14.

Birgitta Klang

Långhundra IF

49:42

+14:58

 

5:35 (5:35)

4:41 (10:16)

2:13 (12:29)

6:03 (18:32)

2:01 (20:33)

4:59 (25:32)

4:26 (29:58)

 

3:41 (33:39)

0:53 (34:32)

8:19 (42:51)

4:29 (47:20)

2:22 (49:42)

15.

Kjell Tancred

IBM-Klubben

50:48

+16:04

 

3:51 (3:51)

5:05 (8:56)

2:03 (10:59)

5:15 (16:14)

1:58 (18:12)

7:47 (25:59)

4:24 (30:23)

 

4:16 (34:39)

1:09 (35:48)

7:51 (43:39)

4:55 (48:34)

2:14 (50:48)

16.

Lars Öhman

Fredrikshofs IF Skid & OK

51:09

+16:25

 

3:12 (3:12)

5:02 (8:14)

1:59 (10:13)

5:15 (15:28)

1:20 (16:48)

6:17 (23:05)

4:17 (27:22)

 

4:27 (31:49)

1:13 (33:02)

9:38 (42:40)

4:20 (47:00)

4:09 (51:09)

17.

Leif Berg

Sigtuna OK

51:40

+16:56

 

2:40 (2:40)

4:44 (7:24)

2:12 (9:36)

7:50 (17:26)

1:55 (19:21)

8:07 (27:28)

7:00 (34:28)

 

3:55 (38:23)

0:45 (39:08)

6:33 (45:41)

4:03 (49:44)

1:56 (51:40)

18.

Hans Holmberg

Vallentuna-Össeby OL

52:14

+17:30

 

3:30 (3:30)

5:38 (9:08)

2:19 (11:27)

5:11 (16:38)

1:58 (18:36)

7:39 (26:15)

4:34 (30:49)

 

4:26 (35:15)

1:13 (36:28)

8:32 (45:00)

5:01 (50:01)

2:13 (52:14)

19.

Ove Forsberg

Turebergs IF

53:24

+18:40

 

4:36 (4:36)

4:33 (9:09)

2:12 (11:21)

5:43 (17:04)

1:42 (18:46)

5:55 (24:41)

6:32 (31:13)

 

4:24 (35:37)

1:16 (36:53)

7:30 (44:23)

6:12 (50:35)

2:49 (53:24)

20.

Åke Linderot

Sundbybergs IK

53:58

+19:14

 

3:46 (3:46)

5:25 (9:11)

2:29 (11:40)

5:34 (17:14)

2:26 (19:40)

6:35 (26:15)

5:15 (31:30)

 

4:39 (36:09)

1:16 (37:25)

9:04 (46:29)

4:51 (51:20)

2:38 (53:58)

21.

Bengt Törnqvist

Väsby OK

55:32

+20:48

 

3:49 (3:49)

4:54 (8:43)

2:03 (10:46)

5:22 (16:08)

1:51 (17:59)

8:59 (26:58)

4:26 (31:24)

 

6:22 (37:46)

1:05 (38:51)

9:17 (48:08)

5:05 (53:13)

2:19 (55:32)

22.

Gunnar Dahlström

Fredrikshofs IF Skid & OK

1:03:06

+28:22

 

4:34 (4:34)

6:03 (10:37)

2:20 (12:57)

6:11 (19:08)

2:24 (21:32)

5:49 (27:21)

6:00 (33:21)

 

10:12 (43:33)

1:32 (45:05)

9:44 (54:49)

5:32 (1:00:21)

2:45 (1:03:06)

23.

Lars Nordin

Solna OK

1:03:34

+28:50

 

6:36 (6:36)

6:28 (13:04)

2:01 (15:05)

11:16 (26:21)

2:12 (28:33)

5:48 (34:21)

6:02 (40:23)

 

4:31 (44:54)

1:13 (46:07)

9:50 (55:57)

5:36 (1:01:33)

2:01 (1:03:34)

24.

Bertil Ljungemyr

IFK Lidingös SOK

1:03:56

+29:12

 

3:36 (3:36)

6:28 (10:04)

2:15 (12:19)

6:53 (19:12)

2:22 (21:34)

8:00 (29:34)

4:32 (34:06)

 

5:26 (39:32)

2:29 (42:01)

12:44 (54:45)

6:43 (1:01:28)

2:28 (1:03:56)

25.

Christer Hedin

IFK Enskede

1:04:56

+30:12

 

3:42 (3:42)

7:40 (11:22)

1:37 (12:59)

4:51 (17:50)

2:29 (20:19)

20:52 (41:11)

4:49 (46:00)

 

4:13 (50:13)

1:10 (51:23)

7:04 (58:27)

4:03 (1:02:30)

2:26 (1:04:56)

26.

Gunnar Bramsten

Sundbybergs IK

1:05:10

+30:26

 

3:43 (3:43)

5:23 (9:06)

2:24 (11:30)

5:50 (17:20)

1:53 (19:13)

12:00 (31:13)

4:42 (35:55)

 

13:19 (49:14)

1:13 (50:27)

7:48 (58:15)

4:24 (1:02:39)

2:31 (1:05:10)

27.

Eva von Heijne

Sigtuna OK

1:07:50

+33:06

 

3:02 (3:02)

4:56 (7:58)

2:12 (10:10)

14:43 (24:53)

8:28 (33:21)

5:35 (38:56)

3:39 (42:35)

 

5:09 (47:44)

1:35 (49:19)

9:13 (58:32)

4:35 (1:03:07)

4:43 (1:07:50)

28.

Anna Sjöberg

Enebybergs IF

1:26:49

+52:05

 

8:22 (8:22)

7:19 (15:41)

3:02 (18:43)

7:35 (26:18)

2:56 (29:14)

10:43 (39:57)

9:14 (49:11)

 

6:07 (55:18)

1:44 (57:02)

19:48 (1:16:50)

6:54 (1:23:44)

3:05 (1:26:49)

 

Jan-Erik Holm

Sigtuna OK

Utg.

 

3:37 (3:37)

5:46 (9:23)

1:43 (11:06)

8:03 (19:09)

1:54 (21:03)

7:17 (28:20)

4:06 (32:26)

 

3:57 (36:23)

1:17 (37:40)

7:32 (45:12)

- (-)

- (-)

lLånga

(8/8)

Tid

Efter

1.

Per-Erik Carlenius

Attunda OK

50:48

 

1:33 (1:33)

4:23 (5:56)

1:57 (7:53)

3:05 (10:58)

2:44 (13:42)

4:05 (17:47)

6:43 (24:30)

 

4:39 (29:09)

5:28 (34:37)

4:33 (39:10)

3:16 (42:26)

3:15 (45:41)

3:11 (48:52)

1:56 (50:48)

2.

Per-Johan Wikfors

OK Österåker

52:16

+1:28

 

3:14 (3:14)

4:30 (7:44)

1:47 (9:31)

2:58 (12:29)

3:25 (15:54)

3:56 (19:50)

6:57 (26:47)

 

4:48 (31:35)

5:19 (36:54)

3:13 (40:07)

3:04 (43:11)

3:57 (47:08)

3:11 (50:19)

1:57 (52:16)

3.

Göran Larbo

Attunda OK

56:35

+5:47

 

3:16 (3:16)

4:22 (7:38)

2:09 (9:47)

3:19 (13:06)

2:34 (15:40)

3:52 (19:32)

8:08 (27:40)

 

4:46 (32:26)

5:25 (37:51)

3:50 (41:41)

5:15 (46:56)

4:57 (51:53)

2:53 (54:46)

1:49 (56:35)

4.

Per-Åke Carlenstam

Väsby OK

56:45

+5:57

 

1:47 (1:47)

5:04 (6:51)

2:10 (9:01)

3:01 (12:02)

2:42 (14:44)

4:04 (18:48)

7:39 (26:27)

 

6:58 (33:25)

6:28 (39:53)

4:55 (44:48)

3:45 (48:33)

3:24 (51:57)

2:58 (54:55)

1:50 (56:45)

5.

Jan Åsberg

Häverödals SK

1:00:11

+9:23

 

1:11 (1:11)

4:38 (5:49)

2:07 (7:56)

3:45 (11:41)

2:29 (14:10)

11:08 (25:18)

9:20 (34:38)

 

5:19 (39:57)

5:10 (45:07)

4:19 (49:26)

2:53 (52:19)

3:16 (55:35)

2:49 (58:24)

1:47 (1:00:11)

6.

Leif Lundquist

Enebybergs IF

1:00:25

+9:37

 

2:23 (2:23)

4:50 (7:13)

2:07 (9:20)

3:44 (13:04)

3:07 (16:11)

3:57 (20:08)

8:26 (28:34)

 

5:52 (34:26)

5:59 (40:25)

4:17 (44:42)

3:44 (48:26)

4:00 (52:26)

5:23 (57:49)

2:36 (1:00:25)

7.

Bengt-Olov Törnqvist

Sigtuna OK

1:07:12

+16:24

 

13:56 (13:56)

4:37 (18:33)

2:04 (20:37)

3:06 (23:43)

2:44 (26:27)

3:33 (30:00)

7:11 (37:11)

 

5:22 (42:33)

6:00 (48:33)

3:32 (52:05)

5:16 (57:21)

4:58 (1:02:19)

2:59 (1:05:18)

1:54 (1:07:12)

8.

Leif Hermundstad

Snättringe SK

1:15:45

+24:57

 

2:48 (2:48)

6:33 (9:21)

2:54 (12:15)

5:10 (17:25)

4:10 (21:35)

6:14 (27:49)

10:12 (38:01)

 

7:05 (45:06)

7:40 (52:46)

4:57 (57:43)

5:21 (1:03:04)

5:45 (1:08:49)

4:18 (1:13:07)

2:38 (1:15:45)

                 

 

Skapad av MeOS 3.0.292 (RC2): 2012-10-11 14:49:25

 

Månad: År:
Datum Namn Arrangörer Delt Klubb
2019-10-09 - 2019-10-09RoslagsveteranerSigtuna OK1012Klubbresultatlista
2019-10-17 - 2019-10-17RoslagsveteranernaAttunda OK871Klubbresultatlista
2019-10-19 - 2019-10-20Helg utan älgGotlands Bro OK16722Klubbstartlista
Informationen är hämtad från Svenska Orienteringsförbundets system Eventor.

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911, 0706380624
E-post: This is a mailto link

Se all info