Hoppa till sidans innehåll

Sträcktider 18 okt


Veterantouren Sigtuna OK, Sträcktidsresultatlista

2012-10-18

 
 

2,8 Kort

 

2820 m

32 anmälda

1

Jan Bojling
Solna OK

29:55

1:14
1:14

1:21
2:35

8:32
11:07

3:25
14:32

3:17
17:49

2:28
20:17

4:33
24:50

2:29
27:19

1:52
29:11

0:44
29:55

 

 

2

Christer Andersson
AtG

32:48

1:22
1:22

2:08
3:30

7:37
11:07

5:58
17:05

2:22
19:27

3:13
22:40

4:38
27:18

2:40
29:58

1:59
31:57

0:51
32:48

 

 

3

Sigurd Wallén
Täby OK

33:10

2:02
2:02

1:44
3:46

8:25
12:11

2:48
14:59

3:09
18:08

3:08
21:16

5:23
26:39

3:25
30:04

2:09
32:13

0:57
33:10

 

 

4

Lennart Jansson
Häverödals SK

34:28

1:46
1:46

2:32
4:18

8:54
13:12

3:30
16:42

2:51
19:33

3:38
23:11

5:03
28:14

3:24
31:38

1:59
33:37

0:51
34:28

 

 

5

Lars-Åke Eriksson
Täby OK

36:49

1:52
1:52

2:31
4:23

9:40
14:03

3:29
17:32

3:23
20:55

3:32
24:27

5:32
29:59

3:34
33:33

2:22
35:55

0:54
36:49

 

 

6

Margareta Wallén
Täby OK

37:09

1:49
1:49

2:10
3:59

9:29
13:28

3:00
16:28

2:59
19:27

3:16
22:43

6:42
29:25

3:28
32:53

3:03
35:56

1:13
37:09

 

 

7

Bertil Ljungemyr
IFK Lidingös Skid o OK

38:30

2:18
2:18

2:17
4:35

9:31
14:06

4:20
18:26

3:00
21:26

3:54
25:20

6:01
31:21

3:35
34:56

2:41
37:37

0:53
38:30

 

 

8

Olov Jansson
Häverödals SK

38:54

2:04
2:04

2:27
4:31

10:05
14:36

3:31
18:07

3:08
21:15

3:49
25:04

5:56
31:00

4:02
35:02

2:39
37:41

1:13
38:54

 

 

9

Conny Olsson
Häverödals SK

41:17

3:34
3:34

2:50
6:24

11:21
17:45

4:22
22:07

3:28
25:35

3:38
29:13

5:20
34:33

3:19
37:52

2:38
40:30

0:47
41:17

 

 

10

Bengt Eriksson
Väsby OK

42:02

2:15
2:15

2:01
4:16

10:34
14:50

3:38
18:28

5:09
23:37

3:45
27:22

6:11
33:33

4:07
37:40

2:53
40:33

1:29
42:02

 

 

11

Roland Sundqvist
OK Linné

42:31

1:52
1:52

2:21
4:13

10:13
14:26

3:43
18:09

4:07
22:16

5:01
27:17

7:20
34:37

3:57
38:34

2:55
41:29

1:02
42:31

 

 

12

Hans Sahlberg
Långhundra IF

43:29

2:06
2:06

2:23
4:29

12:59
17:28

4:28
21:56

4:03
25:59

4:18
30:17

5:57
36:14

3:32
39:46

2:35
42:21

1:08
43:29

 

 

13

Kjell Jansson
Väsby OK

43:40

1:44
1:44

1:57
3:41

8:49
12:30

2:52
15:22

2:41
18:03

12:09
30:12

7:10
37:22

3:07
40:29

2:19
42:48

0:52
43:40

 

 

14

Lars-Erik Lindell
Väsby OK

44:15

2:00
2:00

2:45
4:45

11:14
15:59

4:33
20:32

3:52
24:24

4:19
28:43

6:46
35:29

4:12
39:41

3:07
42:48

1:27
44:15

 

 

15

Leif Jansson
Uppsala IF

44:16

2:22
2:22

2:46
5:08

10:33
15:41

4:11
19:52

5:18
25:10

4:55
30:05

6:12
36:17

4:32
40:49

2:33
43:22

0:54
44:16

 

 

16

Bertil Karlsson
OK Linné

46:16

1:39
1:39

2:34
4:13

10:05
14:18

4:46
19:04

3:10
22:14

10:17
32:31

5:39
38:10

3:31
41:41

3:43
45:24

0:52
46:16

 

 

17

Rune Thuren
Vallentuna-Össeby OL

47:09

2:03
2:03

2:55
4:58

13:08
18:06

5:59
24:05

4:51
28:56

4:23
33:19

6:39
39:58

3:34
43:32

2:39
46:11

0:58
47:09

 

 

18

Carl Lang
OK Österåker

47:31

2:07
2:07

3:17
5:24

12:25
17:49

4:45
22:34

5:08
27:42

5:13
32:55

6:12
39:07

4:27
43:34

2:50
46:24

1:07
47:31

 

 

19

Alf Persson
OK Österåker

48:55

2:18
2:18

3:05
5:23

12:19
17:42

4:00
21:42

5:22
27:04

6:46
33:50

6:20
40:10

4:25
44:35

2:58
47:33

1:22
48:55

 

 

20

Anders Eriksson
Enebybergs IF

49:53

1:46
1:46

3:30
5:16

12:26
17:42

7:27
25:09

3:42
28:51

4:40
33:31

7:18
40:49

4:27
45:16

3:21
48:37

1:16
49:53

 

 

21

Birgitta Eriksson
Länna IF

50:20

1:53
1:53

3:35
5:28

13:44
19:12

5:33
24:45

3:59
28:44

5:03
33:47

8:00
41:47

4:23
46:10

3:03
49:13

1:07
50:20

 

 

22

Nils Eriksson
Länna IF

50:48

2:21
2:21

3:30
5:51

13:34
19:25

5:35
25:00

4:23
29:23

4:38
34:01

8:01
42:02

4:29
46:31

2:54
49:25

1:23
50:48

 

 

23

Eva-Lena Svanström
OK Österåker

51:26

2:25
2:25

3:18
5:43

14:24
20:07

4:00
24:07

4:14
28:21

5:38
33:59

7:32
41:31

4:17
45:48

3:54
49:42

1:44
51:26

 

 

24

Ingrid Carlsson
Täby OK

52:32

3:01
3:01

3:35
6:36

14:34
21:10

6:47
27:57

3:35
31:32

5:18
36:50

6:36
43:26

3:51
47:17

3:58
51:15

1:17
52:32

 

 

25

Yvonne Roos
Attunda OK

58:35

3:01
3:01

2:22
5:23

12:06
17:29

7:08
24:37

3:54
28:31

13:37
42:08

6:50
48:58

4:48
53:46

3:26
57:12

1:23
58:35

 

 

26

Ann-Mari Fehrnström
Enebybergs IF

59:28

2:28
2:28

2:47
5:15

15:32
20:47

4:35
25:22

4:57
30:19

7:12
37:31

9:14
46:45

5:37
52:22

4:48
57:10

2:18
59:28

 

 

27

Maj Boudrie
Väsby OK

63:26

3:52
3:52

4:45
8:37

15:29
24:06

5:23
29:29

6:23
35:52

7:17
43:09

8:57
52:06

4:36
56:42

4:59
61:41

1:45
63:26

 

 

28

Karin Tibbelin
Turebergs IF

66:09

3:15
3:15

3:19
6:34

15:34
22:08

12:28
34:36

6:02
40:38

5:32
46:10

8:51
55:01

5:20
60:21

3:58
64:19

1:50
66:09

 

 

29

Lars Fosselius
Rånäs OK

66:43

3:08
3:08

5:18
8:26

18:54
27:20

9:18
36:38

5:03
41:41

5:18
46:59

7:49
54:48

6:27
61:15

3:48
65:03

1:40
66:43

 

 

30

Pia Vikström
Täby OK

67:00

2:35
2:35

2:47
5:22

17:52
23:14

5:32
28:46

5:16
34:02

14:04
48:06

8:01
56:07

5:24
61:31

3:40
65:11

1:49
67:00

 

 

31

Rolf Jansson
IF Rune

69:01

2:35
2:35

5:42
8:17

28:24
36:41

7:55
44:36

5:20
49:56

5:04
55:00

6:13
61:13

4:22
65:35

2:32
68:07

0:54
69:01

 

 

32

Maud Andersson
Täby OK

69:40

5:36
5:36

3:30
9:06

13:30
22:36

8:43
31:19

7:28
38:47

10:17
49:04

8:12
57:16

6:27
63:43

4:04
67:47

1:53
69:40

 

 

 


 

 
 

3,8 Mellan

 

3770 m

32 anmälda

1

Tom Lindberg
OK Roslagen

34:37

1:34
1:34
0:44
34:37

2:12
3:46

6:43
10:29

2:53
13:22

3:44
17:06

1:11
18:17

1:07
19:24

5:03
24:27

1:33
26:00

3:57
29:57

2:18
32:15

1:38
33:53

2

Rune Carlsson
Sundbybergs IK

34:41

1:39
1:39
0:40
34:41

1:39
3:18

6:51
10:09

2:54
13:03

3:56
16:59

1:00
17:59

1:16
19:15

5:19
24:34

1:56
26:30

3:41
30:11

2:16
32:27

1:34
34:01

3

Per-Erik Carlenius
Attunda OK

34:53

1:58
1:58
0:47
34:53

1:32
3:30

6:14
9:44

2:26
12:10

3:38
15:48

0:58
16:46

1:01
17:47

6:52
24:39

1:18
25:57

3:47
29:44

2:46
32:30

1:36
34:06

4

Conny Husén
OK Roslagen

38:14

1:35
1:35
0:54
38:14

1:34
3:09

8:25
11:34

3:08
14:42

4:00
18:42

1:08
19:50

1:08
20:58

5:13
26:11

1:24
27:35

4:31
32:06

3:18
35:24

1:56
37:20

5

Jan-Olof Wåhlberg
IBM-Klubben

40:36

2:41
2:41
0:46
40:36

1:55
4:36

7:35
12:11

3:14
15:25

4:28
19:53

1:09
21:02

1:07
22:09

6:09
28:18

1:59
30:17

4:46
35:03

2:47
37:50

2:00
39:50

6

Lars Ågren
Klubblös

41:36

1:26
1:26
0:40
41:36

1:44
3:10

7:35
10:45

2:57
13:42

4:10
17:52

1:03
18:55

1:03
19:58

5:17
25:15

7:10
32:25

3:55
36:20

2:40
39:00

1:56
40:56

7

Ulf Skogtjärn
OK Linné

41:46

3:06
3:06
0:57
41:46

1:51
4:57

8:28
13:25

3:17
16:42

4:23
21:05

1:02
22:07

1:11
23:18

6:24
29:42

1:54
31:36

4:31
36:07

2:44
38:51

1:58
40:49

8

Bo Sunden
Karlsbyhedens IK

42:16

1:52
1:52
0:47
42:16

1:59
3:51

9:53
13:44

3:26
17:10

4:46
21:56

1:03
22:59

0:59
23:58

6:35
30:33

1:50
32:23

4:29
36:52

2:47
39:39

1:50
41:29

9

Bengt Friberg
Järfälla OK

43:50

1:54
1:54
0:48
43:50

2:41
4:35

8:41
13:16

3:33
16:49

5:12
22:01

1:16
23:17

1:27
24:44

7:07
31:51

1:47
33:38

4:41
38:19

2:51
41:10

1:52
43:02

10

Dagny Gustavsson
Sigtuna OK

44:14

1:46
1:46
1:00
44:14

1:59
3:45

8:32
12:17

3:51
16:08

4:45
20:53

1:18
22:11

1:29
23:40

6:49
30:29

2:11
32:40

5:06
37:46

3:13
40:59

2:15
43:14

11

Leif Larsson
Enebybergs IF

44:33

2:01
2:01
1:03
44:33

1:55
3:56

8:07
12:03

4:04
16:07

5:35
21:42

1:18
23:00

1:18
24:18

6:20
30:38

2:10
32:48

4:53
37:41

3:15
40:56

2:34
43:30

12

Kerstin Rosengren
Attunda OK

44:51

3:18
3:18
0:57
44:51

1:59
5:17

8:32
13:49

3:13
17:02

5:10
22:12

1:27
23:39

1:20
24:59

6:23
31:22

1:57
33:19

4:44
38:03

3:27
41:30

2:24
43:54

13

L-O Mattsson
OK Roslagen

46:09

1:44
1:44
1:02
46:09

2:20
4:04

9:00
13:04

3:15
16:19

4:43
21:02

1:11
22:13

1:15
23:28

7:09
30:37

3:49
34:26

5:08
39:34

3:13
42:47

2:20
45:07

14

Lars Roos
Attunda OK

46:30

2:01
2:01
1:02
46:30

2:09
4:10

9:07
13:17

3:47
17:04

5:12
22:16

1:24
23:40

1:14
24:54

6:49
31:43

2:10
33:53

6:03
39:56

3:04
43:00

2:28
45:28

15

Stellan Fehrnström
Enebybergs IF

46:47

2:28
2:28
0:47
46:47

2:24
4:52

8:02
12:54

4:06
17:00

4:37
21:37

1:23
23:00

1:14
24:14

5:34
29:48

4:01
33:49

4:34
38:23

5:13
43:36

2:24
46:00

16

Malin Sherlock
Enebybergs IF

46:49

1:32
1:32
0:50
46:49

1:57
3:29

7:19
10:48

3:55
14:43

9:36
24:19

1:09
25:28

1:28
26:56

6:28
33:24

2:50
36:14

4:40
40:54

3:03
43:57

2:02
45:59

17

Mats Törngren
OK Linné

47:49

2:04
2:04
1:02
47:49

2:09
4:13

9:24
13:37

4:02
17:39

5:42
23:21

1:28
24:49

1:19
26:08

7:11
33:19

2:08
35:27

5:37
41:04

3:09
44:13

2:34
46:47

18

Hans Holmberg
Vallentuna-Össeby OL

48:36

2:17
2:17
1:00
48:36

2:12
4:29

9:26
13:55

4:13
18:08

5:39
23:47

1:17
25:04

1:37
26:41

7:03
33:44

2:02
35:46

5:33
41:19

4:07
45:26

2:10
47:36

19

Bo Westling
Häverödals SK

48:43

1:53
1:53
1:17
48:43

2:37
4:30

9:42
14:12

4:17
18:29

5:32
24:01

1:17
25:18

1:29
26:47

7:22
34:09

2:08
36:17

5:33
41:50

3:18
45:08

2:18
47:26

20

Ulf Åström
OK Roslagen

49:54

2:02
2:02
0:58
49:54

2:38
4:40

11:36
16:16

4:08
20:24

5:11
25:35

1:09
26:44

1:42
28:26

7:31
35:57

2:02
37:59

5:32
43:31

3:22
46:53

2:03
48:56

21

Staffan Gantelius
Vallentuna-Össeby OL

50:01

1:50
1:50
0:54
50:01

2:19
4:09

9:02
13:11

3:54
17:05

8:20
25:25

1:23
26:48

1:38
28:26

7:19
35:45

2:15
38:00

5:21
43:21

3:36
46:57

2:10
49:07

22

U C Lybert Eriksson
Väsby OK

50:24

2:30
2:30
0:59
50:24

2:14
4:44

9:15
13:59

4:57
18:56

5:57
24:53

1:38
26:31

1:22
27:53

7:44
35:37

2:05
37:42

5:36
43:18

3:42
47:00

2:25
49:25

23

Kristina Nygren-Frisk
Attunda OK

50:41

1:52
1:52
0:53
50:41

2:06
3:58

9:55
13:53

6:33
20:26

7:04
27:30

1:10
28:40

1:16
29:56

6:38
36:34

2:17
38:51

5:02
43:53

3:41
47:34

2:14
49:48

24

Pia Boudrie Hesselgren
Väsby OK

50:45

2:11
2:11
1:17
50:45

1:57
4:08

8:58
13:06

3:48
16:54

5:35
22:29

1:42
24:11

1:30
25:41

7:20
33:01

5:03
38:04

5:05
43:09

3:32
46:41

2:47
49:28

25

Åke Linderoth
Sundbybergs IK

53:22

2:14
2:14
1:12
53:22

2:07
4:21

9:15
13:36

4:09
17:45

6:12
23:57

4:58
28:55

1:12
30:07

7:25
37:32

2:18
39:50

5:52
45:42

4:03
49:45

2:25
52:10

26

Curt Lindgren
OK Roslagen

54:13

2:13
2:13
0:58
54:13

2:20
4:33

10:14
14:47

3:59
18:46

6:06
24:52

1:35
26:27

1:37
28:04

8:31
36:35

6:05
42:40

5:19
47:59

3:13
51:12

2:03
53:15

27

Ulf Larsson
Sigtuna OK

54:28

5:12
5:12
1:04
54:28

3:15
8:27

10:16
18:43

5:07
23:50

6:12
30:02

1:12
31:14

1:45
32:59

7:02
40:01

2:02
42:03

5:30
47:33

3:38
51:11

2:13
53:24

28

Lennart Hedlund
Vallentuna-Össeby OL

58:30

2:59
2:59
0:53
58:30

2:17
5:16

10:49
16:05

6:21
22:26

6:12
28:38

1:56
30:34

3:07
33:41

9:30
43:11

2:07
45:18

6:43
52:01

2:54
54:55

2:42
57:37

29

Leif Hermundstad
Snättringe SK

60:40

2:06
2:06
1:15
60:40

2:37
4:43

12:28
17:11

5:00
22:11

6:11
28:22

1:48
30:10

1:39
31:49

8:03
39:52

2:10
42:02

10:32
52:34

4:03
56:37

2:48
59:25

30

Gunnar Dahlström
Fredrikshofs IF Skid & OK

62:48

2:18
2:18
1:19
62:48

2:24
4:42

13:37
18:19

7:09
25:28

6:37
32:05

1:40
33:45

2:03
35:48

8:15
44:03

2:35
46:38

7:07
53:45

4:41
58:26

3:03
61:29

31

Evert Sandahl
Täby OK

65:48

1:47
1:47
0:57
65:48

2:39
4:26

11:23
15:49

17:18
33:07

5:45
38:52

1:35
40:27

1:30
41:57

8:23
50:20

2:18
52:38

5:30
58:08

4:19
62:27

2:24
64:51

 

Gun Inger Sahlberg
Långhundra IF

Ej godk.

2:15
2:15

2:09
4:24

10:39
15:03

5:21
20:24

5:55
26:19

1:35
27:54

1:41
29:35

7:03
36:38

5:41
42:19

5:47
48:06

 

 

 


 

 
 

4,9 Lång

 

4900 m

4 anmälda

1

Per-Erik Wåhlberg
OK Linné

46:11

2:41
2:41
3:41
40:17

3:10
5:51
1:34
41:51

1:42
7:33
1:45
43:36

7:21
14:54
1:49
45:25

2:20
17:14
0:46
46:11

1:51
19:05

4:36
23:41

1:25
25:06

2:19
27:25

4:00
31:25

3:49
35:14

1:22
36:36

2

Eddie Bjärrenholt
Vallentuna-Össeby OL

50:56

2:55
2:55
4:12
44:56

3:28
6:23
1:46
46:42

1:42
8:05
1:27
48:09

7:46
15:51
1:56
50:05

2:21
18:12
0:51
50:56

2:30
20:42

6:14
26:56

1:21
28:17

2:19
30:36

4:29
35:05

3:59
39:04

1:40
40:44

3

Per-Åke Carlenstam
Väsby OK

57:49

3:17
3:17
3:57
51:46

5:29
8:46
2:03
53:49

2:07
10:53
1:28
55:17

10:07
21:00
1:44
57:01

3:13
24:13
0:48
57:49

2:10
26:23

6:50
33:13

1:23
34:36

2:15
36:51

4:29
41:20

4:49
46:09

1:40
47:49

4

Gunnar Bramsten
Sundbybergs IK

67:47

4:56
4:56
5:19
59:23

5:07
10:03
3:02
62:25

2:07
12:10
2:01
64:26

10:08
22:18
2:16
66:42

3:25
25:43
1:05
67:47

3:10
28:53

7:26
36:19

1:43
38:02

2:44
40:46

5:53
46:39

4:50
51:29

2:35
54:04




Skapad 2012-10-18 14:29:32 med OLA version 5.0.16-1

Uppdaterad: 18 OKT 2012 21:14 Skribent: Rolf Andersson

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911, 0706380624
E-post: This is a mailto link

Se all info