Hoppa till sidans innehåll

Sträcktider 20-9


Resultat – Veterantouren 20-9 2012

2012-09-20
1 Korta (29/29) Tid Efter
1. Kjell Jansson Väsby OK 31:40
  5:04 (5:04) 1:38 (6:42) 4:23 (11:05) 3:41 (14:46) 4:05 (18:51) 4:55 (23:46) 3:17 (27:03)
  3:52 (30:55)
2. Borist Andersson Rånäs OK 32:33 +0:53
  5:40 (5:40) 1:39 (7:19) 4:08 (11:27) 3:12 (14:39) 4:34 (19:13) 5:42 (24:55) 3:14 (28:09)
  3:31 (31:40)
3. Christer Hedin IFK Enskede 33:53 +2:13
  5:16 (5:16) 2:42 (7:58) 4:14 (12:12) 2:58 (15:10) 4:05 (19:15) 5:24 (24:39) 4:15 (28:54)
  4:16 (33:10)
4. Olov Jansson Häverödals SK 35:03 +3:23
  5:32 (5:32) 1:59 (7:31) 4:26 (11:57) 3:52 (15:49) 4:45 (20:34) 5:50 (26:24) 3:43 (30:07)
  4:00 (34:07)
5. Ulf Åström OK Roslagen 37:51 +6:11
  6:56 (6:56) 2:44 (9:40) 4:11 (13:51) 4:02 (17:53) 5:34 (23:27) 4:57 (28:24) 5:09 (33:33)
  3:34 (37:07)
6. Rune Thuren Vallentuna-Össeby OL 38:06 +6:26
  6:07 (6:07) 1:57 (8:04) 4:37 (12:41) 4:00 (16:41) 5:25 (22:06) 6:49 (28:55) 4:00 (32:55)
  4:28 (37:23)
7. Kurt Kisslig WaxholmOK 39:36 +7:56
  5:53 (5:53) 1:42 (7:35) 4:53 (12:28) 4:03 (16:31) 7:09 (23:40) 7:05 (30:45) 3:45 (34:30)
  4:19 (38:49)
8. Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 39:52 +8:12
  6:17 (6:17) 2:06 (8:23) 5:05 (13:28) 4:11 (17:39) 4:45 (22:24) 6:52 (29:16) 4:26 (33:42)
  5:01 (38:43)
9. Roland Sundqvist OK Linné 40:56 +9:16
  5:57 (5:57) 1:49 (7:46) 5:41 (13:27) 3:28 (16:55) 4:44 (21:39) 9:00 (30:39) 5:34 (36:13)
  3:52 (40:05)
10. Ragnar Andersson Häverödals SK 41:00 +9:20
  6:13 (6:13) 2:05 (8:18) 4:44 (13:02) 4:17 (17:19) 5:29 (22:48) 8:09 (30:57) 4:17 (35:14)
  4:54 (40:08)
11. Lars-Erik Lindell Väsby OK 41:09 +9:29
  6:36 (6:36) 1:56 (8:32) 5:31 (14:03) 5:54 (19:57) 5:33 (25:30) 6:27 (31:57) 4:42 (36:39)
  3:38 (40:17)
12. Bertil Ljungemyr IFK Lidingös SOK 41:44 +10:04
  9:33 (9:33) 1:37 (11:10) 7:46 (18:56) 3:32 (22:28) 4:57 (27:25) 7:12 (34:37) 3:03 (37:40)
  3:12 (40:52)
13. Bertil Karlsson OK Linné 42:14 +10:34
  5:36 (5:36) 1:33 (7:09) 4:18 (11:27) 3:19 (14:46) 6:03 (20:49) 5:26 (26:15) 11:48 (38:03)
  3:26 (41:29)
14. Birgitta Eriksson Länna IF 42:34 +10:54
  6:19 (6:19) 2:16 (8:35) 5:12 (13:47) 4:54 (18:41) 5:24 (24:05) 8:59 (33:04) 4:14 (37:18)
  4:14 (41:32)
15. Carl Lang OK Österåker 42:37 +10:57
  7:29 (7:29) 2:14 (9:43) 5:54 (15:37) 4:19 (19:56) 5:33 (25:29) 7:25 (32:54) 3:07 (36:01)
  5:43 (41:44)
16. Nils Eriksson Länna IF 42:47 +11:07
  6:58 (6:58) 1:50 (8:48) 5:10 (13:58) 4:43 (18:41) 5:36 (24:17) 9:10 (33:27) 4:02 (37:29)
  4:16 (41:45)
17. Caje Jacobsson IF Thor 43:32 +11:52
  6:59 (6:59) 1:46 (8:45) 4:52 (13:37) 7:46 (21:23) 5:15 (26:38) 6:01 (32:39) 5:22 (38:01)
  4:39 (42:40)
18. Tage Abrahamsson Rånäs OK 43:46 +12:06
  6:17 (6:17) 1:57 (8:14) 4:30 (12:44) 6:04 (18:48) 4:58 (23:46) 9:20 (33:06) 3:25 (36:31)
  6:31 (43:02)
19. Tryggve Trygg OK Roslagen 44:23 +12:43
  7:04 (7:04) 2:33 (9:37) 5:49 (15:26) 4:52 (20:18) 6:42 (27:00) 7:39 (34:39) 4:20 (38:59)
  4:02 (43:01)
20. Conny Olsson Häverödals SK 44:47 +13:07
  6:30 (6:30) 2:43 (9:13) 4:58 (14:11) 4:14 (18:25) 5:30 (23:55) 6:48 (30:43) 9:19 (40:02)
  4:03 (44:05)
21. Sven-Olov Karlsson Långhundra IF 47:00 +15:20
  8:52 (8:52) 2:30 (11:22) 5:20 (16:42) 5:25 (22:07) 5:06 (27:13) 9:35 (36:48) 3:57 (40:45)
  5:20 (46:05)
22. Anders Eriksson Enebybergs IF 49:14 +17:34
  6:07 (6:07) 2:04 (8:11) 5:33 (13:44) 4:29 (18:13) 5:55 (24:08) 11:20 (35:28) 6:16 (41:44)
  6:20 (48:04)
23. Maud Andersson Täby OK 54:54 +23:14
  6:43 (6:43) 2:18 (9:01) 6:12 (15:13) 5:52 (21:05) 8:43 (29:48) 7:28 (37:16) 11:07 (48:23)
  5:00 (53:23)
24. Carin Pettersson Vallentuna-Össeby OL 55:35 +23:55
  8:52 (8:52) 2:34 (11:26) 6:17 (17:43) 4:48 (22:31) 6:43 (29:14) 9:28 (38:42) 11:36 (50:18)
  4:05 (54:23)
25. Gunnel Karlsson OK Roslagen 58:17 +26:37
  10:30 (10:30) 4:11 (14:41) 7:06 (21:47) 5:28 (27:15) 7:45 (35:00) 10:39 (45:39) 5:38 (51:17)
  5:32 (56:49)
26. Irma Andersson Rimbo SOK 58:21 +26:41
  10:35 (10:35) 4:11 (14:46) 6:57 (21:43) 5:39 (27:22) 7:42 (35:04) 10:42 (45:46) 5:38 (51:24)
  5:21 (56:45)
27. Sven-Olov Karlsson Rånäs OK 1:02:34 +30:54
  15:44 (15:44) 3:42 (19:26) 7:33 (26:59) 5:24 (32:23) 6:42 (39:05) 12:34 (51:39) 4:26 (56:05)
  5:11 (1:01:16)
28. Alf Persson OK Österåker 1:02:59 +31:19
  7:06 (7:06) 4:18 (11:24) 8:24 (19:48) 6:31 (26:19) 6:03 (32:22) 19:24 (51:46) 4:43 (56:29)
  5:13 (1:01:42)
  Ulrika Blomqvist Väsby OK Felst.
  9:55 (9:55) 2:15 (12:10) 6:33 (18:43) - (-) - (-) - (-) - (-)
  - (-)
2 Mellan (33/33) Tid Efter
1. Jan Bojling Solna OK 33:44
  3:31 (3:31) 5:04 (8:35) 4:32 (13:07) 3:48 (16:55) 3:49 (20:44) 3:19 (24:03) 3:59 (28:02)
  2:42 (30:44) 2:25 (33:09)
2. Tom Lindberg OK Roslagen 36:14 +2:30
  3:53 (3:53) 5:26 (9:19) 4:50 (14:09) 4:06 (18:15) 4:03 (22:18) 3:14 (25:32) 4:20 (29:52)
  2:59 (32:51) 2:45 (35:36)
3. Jan-Olof Malm Sigtuna OK 38:28 +4:44
  4:05 (4:05) 5:54 (9:59) 6:08 (16:07) 4:22 (20:29) 4:04 (24:33) 3:14 (27:47) 4:15 (32:02)
  2:56 (34:58) 2:50 (37:48)
4. Kurt Boström OK Linné 38:45 +5:01
  3:52 (3:52) 6:29 (10:21) 4:54 (15:15) 3:57 (19:12) 4:29 (23:41) 3:31 (27:12) 4:40 (31:52)
  3:15 (35:07) 2:57 (38:04)
5. Göran Larbo Attunda OK 39:15 +5:31
  4:13 (4:13) 6:02 (10:15) 5:15 (15:30) 4:16 (19:46) 4:24 (24:10) 3:16 (27:26) 4:17 (31:43)
  2:44 (34:27) 4:10 (38:37)
6. Leif Lundquist Enebybergs IF 40:36 +6:52
  4:20 (4:20) 5:58 (10:18) 6:23 (16:41) 3:56 (20:37) 4:14 (24:51) 3:17 (28:08) 5:07 (33:15)
  3:13 (36:28) 3:34 (40:02)
7. Ulf Carnby Täby OK 41:24 +7:40
  4:03 (4:03) 5:42 (9:45) 5:23 (15:08) 7:26 (22:34) 4:21 (26:55) 3:40 (30:35) 4:08 (34:43)
  2:51 (37:34) 3:04 (40:38)
8. Ulf Skogtjärn OK Linné 41:30 +7:46
  4:46 (4:46) 7:42 (12:28) 5:45 (18:13) 4:30 (22:43) 4:11 (26:54) 3:18 (30:12) 4:17 (34:29)
  2:41 (37:10) 3:31 (40:41)
9. Göran Wiström OK Österåker 42:10 +8:26
  4:42 (4:42) 6:34 (11:16) 5:48 (17:04) 4:11 (21:15) 4:40 (25:55) 3:34 (29:29) 4:52 (34:21)
  4:02 (38:23) 3:05 (41:28)
10. Håkan Boije Turebergs IF 42:16 +8:32
  3:56 (3:56) 5:55 (9:51) 6:07 (15:58) 4:15 (20:13) 4:25 (24:38) 3:50 (28:28) 4:33 (33:01)
  4:29 (37:30) 4:05 (41:35)
11. Leif Berg Sigtuna OK 42:34 +8:50
  4:05 (4:05) 5:42 (9:47) 6:36 (16:23) 5:25 (21:48) 4:58 (26:46) 3:31 (30:17) 4:30 (34:47)
  3:58 (38:45) 3:08 (41:53)
12. L-O Mattsson OK Roslagen 43:08 +9:24
  4:12 (4:12) 7:40 (11:52) 6:09 (18:01) 4:37 (22:38) 4:39 (27:17) 3:38 (30:55) 4:42 (35:37)
  3:21 (38:58) 3:23 (42:21)
13. Roine Mattsson Häverödals SK 43:20 +9:36
  4:54 (4:54) 6:31 (11:25) 5:46 (17:11) 4:45 (21:56) 5:53 (27:49) 4:03 (31:52) 4:24 (36:16)
  3:13 (39:29) 3:13 (42:42)
14. Bernt Johansson Häverödals SK 43:23 +9:39
  5:21 (5:21) 6:04 (11:25) 5:35 (17:00) 4:06 (21:06) 4:15 (25:21) 4:05 (29:26) 5:35 (35:01)
  3:14 (38:15) 4:28 (42:43)
15. Kerstin Rosengren Attunda OK 43:59 +10:15
  4:54 (4:54) 6:40 (11:34) 6:38 (18:12) 4:37 (22:49) 4:54 (27:43) 3:32 (31:15) 5:19 (36:34)
  3:24 (39:58) 3:14 (43:12)
16. Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 44:02 +10:18
  5:37 (5:37) 7:13 (12:50) 6:27 (19:17) 4:25 (23:42) 4:35 (28:17) 3:47 (32:04) 4:29 (36:33)
  3:15 (39:48) 3:26 (43:14)
17. Lennart Hedlund Vallentuna-Össeby OL 44:17 +10:33
  4:42 (4:42) 7:59 (12:41) 6:04 (18:45) 4:39 (23:24) 4:30 (27:54) 4:09 (32:03) 4:28 (36:31)
  3:28 (39:59) 3:38 (43:37)
18. Curt Lindgren OK Roslagen 44:46 +11:02
  5:05 (5:05) 7:31 (12:36) 6:23 (18:59) 4:36 (23:35) 4:53 (28:28) 3:49 (32:17) 4:52 (37:09)
  3:39 (40:48) 3:12 (44:00)
19. Birgitta Klang Långhundra IF 44:50 +11:06
  4:19 (4:19) 7:48 (12:07) 6:10 (18:17) 5:32 (23:49) 5:19 (29:08) 3:46 (32:54) 4:59 (37:53)
  3:08 (41:01) 3:01 (44:02)
20. Christer Andersson ATG 45:46 +12:02
  4:07 (4:07) 7:11 (11:18) 7:06 (18:24) 4:35 (22:59) 7:37 (30:36) 3:49 (34:25) 4:17 (38:42)
  3:03 (41:45) 3:19 (45:04)
21. Jan-Erik Holm Sigtuna OK 46:28 +12:44
  4:45 (4:45) 8:02 (12:47) 6:05 (18:52) 6:32 (25:24) 5:27 (30:51) 3:47 (34:38) 5:04 (39:42)
  2:54 (42:36) 3:10 (45:46)
22. Hans Holmberg Vallentuna-Össeby OL 46:56 +13:12
  4:56 (4:56) 8:03 (12:59) 7:01 (20:00) 4:57 (24:57) 5:18 (30:15) 4:30 (34:45) 5:02 (39:47)
  3:13 (43:00) 3:09 (46:09)
23. Bo Westling Häverödals SK 47:20 +13:36
  4:53 (4:53) 6:46 (11:39) 6:40 (18:19) 5:32 (23:51) 6:07 (29:58) 4:03 (34:01) 5:09 (39:10)
  3:57 (43:07) 3:21 (46:28)
24. Sven Jacobsson IF Thor 47:37 +13:53
  4:46 (4:46) 7:12 (11:58) 5:50 (17:48) 4:59 (22:47) 7:37 (30:24) 4:52 (35:16) 5:07 (40:23)
  3:07 (43:30) 3:26 (46:56)
25. Leif Larsson Enebybergs IF 48:16 +14:32
  4:34 (4:34) 6:27 (11:01) 6:45 (17:46) 5:28 (23:14) 7:17 (30:31) 4:22 (34:53) 5:27 (40:20)
  3:18 (43:38) 3:45 (47:23)
26. Staffan Gantelius Vallentuna-Össeby OL 50:09 +16:25
  5:11 (5:11) 11:54 (17:05) 6:04 (23:09) 4:38 (27:47) 5:03 (32:50) 4:10 (37:00) 5:20 (42:20)
  3:27 (45:47) 3:38 (49:25)
27. Ewa Nordlund Länna IF 52:03 +18:19
  5:31 (5:31) 7:01 (12:32) 7:43 (20:15) 5:35 (25:50) 6:06 (31:56) 4:12 (36:08) 7:03 (43:11)
  4:11 (47:22) 3:53 (51:15)
28. Barbro Börjeson Sigtuna OK 53:15 +19:31
  5:08 (5:08) 8:31 (13:39) 8:34 (22:13) 5:16 (27:29) 7:00 (34:29) 4:42 (39:11) 5:34 (44:45)
  3:48 (48:33) 3:51 (52:24)
29. Stellan Fehrnström Enebybergs IF 53:22 +19:38
  5:09 (5:09) 8:49 (13:58) 6:12 (20:10) 5:26 (25:36) 5:49 (31:25) 4:01 (35:26) 10:11 (45:37)
  3:20 (48:57) 3:23 (52:20)
30. Sven Karlsson OK Roslagen 53:50 +20:06
  6:17 (6:17) 11:28 (17:45) 8:59 (26:44) 5:42 (32:26) 4:59 (37:25) 3:50 (41:15) 4:52 (46:07)
  3:28 (49:35) 3:32 (53:07)
31. Marita Berg Sigtuna OK 53:57 +20:13
  6:10 (6:10) 8:46 (14:56) 7:46 (22:42) 5:55 (28:37) 6:49 (35:26) 4:37 (40:03) 5:43 (45:46)
  4:20 (50:06) 3:01 (53:07)
32. Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 55:57 +22:13
  6:09 (6:09) 7:31 (13:40) 10:12 (23:52) 6:01 (29:53) 6:04 (35:57) 4:52 (40:49) 5:29 (46:18)
  3:51 (50:09) 4:50 (54:59)
33. Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 56:57 +23:13
  6:17 (6:17) 9:03 (15:20) 7:46 (23:06) 6:38 (29:44) 7:19 (37:03) 5:05 (42:08) 5:41 (47:49)
  4:02 (51:51) 4:07 (55:58)
3 Långa (9/9) Tid Efter
1. Leif Nordlund Länna IF 41:01
  2:37 (2:37) 5:11 (7:48) 6:50 (14:38) 3:18 (17:56) 2:50 (20:46) 3:45 (24:31) 3:45 (28:16)
  2:49 (31:05) 3:31 (34:36) 2:19 (36:55) 3:29 (40:24)
2. Per-Åke Carlenstam Väsby OK 44:12 +3:11
  3:55 (3:55) 5:45 (9:40) 7:26 (17:06) 3:33 (20:39) 2:39 (23:18) 3:28 (26:46) 4:13 (30:59)
  3:06 (34:05) 4:09 (38:14) 2:40 (40:54) 2:40 (43:34)
3. Åke Gatelid Sigtuna OK 44:58 +3:57
  3:11 (3:11) 7:47 (10:58) 7:05 (18:03) 3:18 (21:21) 2:37 (23:58) 3:31 (27:29) 3:59 (31:28)
  3:21 (34:49) 4:18 (39:07) 2:31 (41:38) 2:43 (44:21)
4. Per-Erik Wåhlberg OK Linné 45:58 +4:57
  2:45 (2:45) 6:02 (8:47) 7:10 (15:57) 3:04 (19:01) 6:04 (25:05) 4:04 (29:09) 4:06 (33:15)
  3:19 (36:34) 3:44 (40:18) 2:28 (42:46) 2:41 (45:27)
5. Per-Erik Carlenius Attunda OK 48:42 +7:41
  3:01 (3:01) 5:00 (8:01) 7:31 (15:32) 4:06 (19:38) 2:24 (22:02) 8:14 (30:16) 4:26 (34:42)
  3:07 (37:49) 4:24 (42:13) 2:33 (44:46) 3:23 (48:09)
6. Bengt-Olov Törnqvist Sigtuna OK 53:05 +12:04
  3:01 (3:01) 6:04 (9:05) 8:30 (17:35) 5:02 (22:37) 9:02 (31:39) 3:29 (35:08) 4:14 (39:22)
  3:20 (42:42) 4:07 (46:49) 2:42 (49:31) 2:55 (52:26)
7. Bengt Friberg Järfälla OK 57:14 +16:13
  6:41 (6:41) 9:03 (15:44) 8:59 (24:43) 4:36 (29:19) 3:53 (33:12) 3:46 (36:58) 4:39 (41:37)
  3:52 (45:29) 4:40 (50:09) 3:06 (53:15) 3:19 (56:34)
8. Conny Husén OK Roslagen 58:17 +17:16
  5:40 (5:40) 6:43 (12:23) 7:23 (19:46) 6:23 (26:09) 10:19 (36:28) 3:08 (39:36) 5:19 (44:55)
  3:00 (47:55) 4:12 (52:07) 2:53 (55:00) 2:28 (57:28)
9. Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 1:14:46 +33:45
  5:07 (5:07) 6:06 (11:13) 8:14 (19:27) 4:11 (23:38) 17:57 (41:35) 10:37 (52:12) 4:58 (57:10)
  3:52 (1:01:02) 5:37 (1:06:39) 3:41 (1:10:20) 3:38 (1:13:58)

 

Skapad av MeOS 3.0.276 (RC1): 2012-09-20 15:22:58

 

Uppdaterad: 20 SEP 2012 15:37 Skribent: Rolf Andersson

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911
E-post: This is a mailto link

Se all info