Hoppa till sidans innehåll

Sträcktider23 aug


Sträcktider Veteranligan 2012 Domarudden ,Åkersberga                            
                           
      2012-08-23                             Sista-
Plac Bana Klass Namn Klubb Sluttid S-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-7 7-8 8-9 --10 --11 --12 Mål
1 B   Stellan Fehrnström Enebybergs IF 1:12:13 05:27 10:28 04:49 01:10 05:21 13:52 04:32 03:19 04:55 05:28 03:58 07:21 01:33
            05:27 15:55 20:44 21:54 27:15 41:07 45:39 48:58 53:53 59:21 1:03:19 1:10:40 1:12:13
2 B   Per-Erik Wåhlberg OK Linné 1:29:13 09:21 10:09 06:12 01:06 01:35 15:41 06:11 05:53 05:52 06:10 09:00 09:44 02:19
            09:21 19:30 25:42 26:48 28:23 44:04 50:15 56:08 1:02:00 1:08:10 1:17:10 1:26:54 1:29:13
- B   Leif Berg Sigtuna OK 6:44:29 08:20 12:34 16:27 01:09 02:16 16:57             5:46:46
            08:20 20:54 37:21 38:30 40:46 57:43             6:44:29
- B   Sara Rosengren Turebergs IF 7:00:37                         7:00:37
                                    7:00:37
1 C   Rune Carlsson Sundbybergs IK 00:43:28 04:32 07:15 02:29 09:50 02:41 04:41 01:40 02:58 03:51 02:26     01:05
            04:32 11:47 14:16 24:06 26:47 31:28 33:08 36:06 39:57 42:23     43:28
2 C   Kurt Boström OK Linné 00:58:34 05:16 08:00 03:42 13:02 03:33 06:18 02:28 04:06 06:45 03:27     01:57
            05:16 13:16 16:58 30:00 33:33 39:51 42:19 46:25 53:10 56:37     58:34
3 C   Tommy Sjölander OK Rodhen 1:02:14 06:08 10:55 03:48 13:20 03:24 06:50 02:24 04:41 05:51 03:01     01:52
            06:08 17:03 20:51 34:11 37:35 44:25 46:49 51:30 57:21 1:00:22     1:02:14
4 C   Tom Lindberg OK Roslagen 1:06:36 06:08 09:38 03:58 14:49 03:04 06:52 02:07 03:23 12:03 03:17     01:17
            06:08 15:46 19:44 34:33 37:37 44:29 46:36 49:59 1:02:02 1:05:19     1:06:36
5 C   Thord Rådberg OK Roslagen 1:07:00 05:24 08:37 04:12 14:49 03:09 13:16 02:01 06:23 04:33 03:08     01:28
            05:24 14:01 18:13 33:02 36:11 49:27 51:28 57:51 1:02:24 1:05:32     1:07:00
6 C   Rolf Andersson Rimbo SOK 1:08:31 09:58 10:27 03:19 12:02 03:34 08:00 02:48 04:00 07:26 05:23     01:34
            09:58 20:25 23:44 35:46 39:20 47:20 50:08 54:08 1:01:34 1:06:57     1:08:31
7 C   Håkan Boije Turebergs IF 1:15:45 07:58 09:50 03:54 12:20 04:42 13:16 02:11 09:55 06:00 03:49     01:50
            07:58 17:48 21:42 34:02 38:44 52:00 54:11 1:04:06 1:10:06 1:13:55     1:15:45
8 C   Björn Engsten OK Rodhen 1:17:41 08:47 11:36 04:08 13:24 04:10 09:41 03:12 08:42 09:04 03:16     01:41
            08:47 20:23 24:31 37:55 42:05 51:46 54:58 1:03:40 1:12:44 1:16:00     1:17:41
9 C   Birgitta Klang Långhundra IF 1:19:36 07:50 14:21 05:53 14:49 03:48 08:28 03:41 07:09 07:45 03:38     02:14
            07:50 22:11 28:04 42:53 46:41 55:09 58:50 1:05:59 1:13:44 1:17:22     1:19:36
10 C   Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 1:23:24 07:07 13:18 04:44 18:43 05:01 08:34 06:29 05:21 06:52 04:11     03:04
            07:07 20:25 25:09 43:52 48:53 57:27 1:03:56 1:09:17 1:16:09 1:20:20     1:23:24
11 C   Lars Westin Vallentuna-Össeby OL 1:24:02 10:43 11:27 03:52 21:11 04:29 13:16 02:22 05:45 06:15 03:16     01:26
            10:43 22:10 26:02 47:13 51:42 1:04:58 1:07:20 1:13:05 1:19:20 1:22:36     1:24:02
12 C   Ulf Åström OK Roslagen 1:27:43 08:32 10:09 07:49 27:40 03:23 12:14 02:54 04:56 04:51 03:17     01:58
            08:32 18:41 26:30 54:10 57:33 1:09:47 1:12:41 1:17:37 1:22:28 1:25:45     1:27:43
13 C   Göran Andersson Täby OK 1:29:10 09:59 14:25 05:11 16:50 06:14 10:51 06:07 07:07 06:04 03:33     02:49
            09:59 24:24 29:35 46:25 52:39 1:03:30 1:09:37 1:16:44 1:22:48 1:26:21     1:29:10
- C   Lars-Olov Andersson Sigtuna OK 1:16:53 07:46 16:27 04:26                   48:14
            07:46 24:13 28:39                   1:16:53
- C   Kerstin Rosengren Attunda OK 1:24:37 06:12 13:04 04:29 13:46 03:32 30:01 06:39 04:12         02:42
            06:12 19:16 23:45 37:31 41:03 1:11:04 1:17:43 1:21:55         1:24:37
- C   Curt Lindgren OK Roslagen 1:25:35 13:01 14:47 04:51                   52:56
            13:01 27:48 32:39                   1:25:35
- C   Mats Törngren OK Linné 1:32:07 38:49 05:49 14:13 04:29 08:09 03:15 04:48 05:56 03:47       02:52
            38:49 44:38 58:51 1:03:20 1:11:29 1:14:44 1:19:32 1:25:28 1:29:15       1:32:07
1 D   Ingvar Johansson Vallentuna-Össeby OL 00:59:06 06:51 04:57 08:11 05:53 07:42 04:54 05:30 07:45 04:26       02:57
            06:51 11:48 19:59 25:52 33:34 38:28 43:58 51:43 56:09       59:06
2 D   Lars-Erik Lindell Väsby OK 1:02:34 07:47 04:51 12:15 05:37 07:31 04:44 05:24 07:36 04:13       02:36
            07:47 12:38 24:53 30:30 38:01 42:45 48:09 55:45 59:58       1:02:34
3 D   Eva von Heijne Sigtuna OK 1:03:19 09:53 03:50 10:04 06:59 09:33 04:24 06:00 07:11 03:30       01:55
            09:53 13:43 23:47 30:46 40:19 44:43 50:43 57:54 1:01:24       1:03:19
4 D   Tomas Bruce OK Ravinen 1:09:56 08:05 05:04 16:49 06:46 07:42 06:03 06:15 06:23 04:05       02:44
            08:05 13:09 29:58 36:44 44:26 50:29 56:44 1:03:07 1:07:12       1:09:56
5 D   Lars-Åke Eriksson Täby OK 1:12:39 08:32 04:49 10:32 06:03 08:33 05:32 04:43 16:39 04:37       02:39
            08:32 13:21 23:53 29:56 38:29 44:01 48:44 1:05:23 1:10:00       1:12:39
6 D   Sven-Olov Karlsson Långhundra IF 1:17:10 10:08 11:26 17:51 05:29 07:41 04:49 05:18 07:35 04:10       02:43
            10:08 21:34 39:25 44:54 52:35 57:24 1:02:42 1:10:17 1:14:27       1:17:10
7 D   Marita Berg Sigtuna OK 1:19:37 11:14 04:59 10:39 09:26 08:49 05:32 07:29 11:00 06:47       03:42
            11:14 16:13 26:52 36:18 45:07 50:39 58:08 1:09:08 1:15:55       1:19:37
8 D   Ingrid Carlsson Täby OK 1:22:51 08:41 11:18 09:39 06:12 09:09 08:25 07:10 14:03 04:57       03:17
            08:41 19:59 29:38 35:50 44:59 53:24 1:00:34 1:14:37 1:19:34       1:22:51
9 D   Kjell Jansson Väsby OK 1:22:52 23:15 04:17 08:51 08:25 06:13 04:30 08:05 05:58 10:34       02:44
            23:15 27:32 36:23 44:48 51:01 55:31 1:03:36 1:09:34 1:20:08       1:22:52
10 D   Maud Andersson Täby OK 1:28:21 07:27 05:20 10:22 06:01 18:16 06:38 10:03 08:27 11:56       03:51
            07:27 12:47 23:09 29:10 47:26 54:04 1:04:07 1:12:34 1:24:30       1:28:21
11 D   Ann Sjöberg EIF 1:30:20 08:39 06:26 21:41 07:07 09:16 05:49 07:24 12:52 06:25       04:41
            08:39 15:05 36:46 43:53 53:09 58:58 1:06:22 1:19:14 1:25:39       1:30:20
12 D   Evert Carlsson Täby OK 1:31:48 09:52 06:51 12:59 06:26 14:09 09:34 06:59 09:35 11:02       04:21
            09:52 16:43 29:42 36:08 50:17 59:51 1:06:50 1:16:25 1:27:27       1:31:48
13 D   Pia Vikström Täby OK 1:33:57 14:34 05:39 19:26 08:38 08:54 09:16 05:59 07:04 10:59       03:28
            14:34 20:13 39:39 48:17 57:11 1:06:27 1:12:26 1:19:30 1:30:29       1:33:57
14 D   Alice Eriksson Rånäs OK 1:44:27 12:09 11:55 17:49 06:05 15:08 06:37 09:38 09:45 10:57       04:24
            12:09 24:04 41:53 47:58 1:03:06 1:09:43 1:19:21 1:29:06 1:40:03       1:44:27
- D   Tage Abrahamsson Rånäs OK 00:48:29                         48:29
                                    48:29
- D   Gunnar Bramsten Sundbybergs IK 1:06:11 08:45 04:33 09:32 05:15                 38:06
            08:45 13:18 22:50 28:05                 1:06:11
- D   Kjell Sjöberg EIF 6:10:39 16:21 08:04                     5:46:14
            16:21 24:25                     6:10:39
Uppdaterad: 23 AUG 2012 17:25 Skribent: Rolf Andersson

Postadress:
Rimbo SOK - Orientering
Box 112
76223 Rimbo

Kontakt:
Tel: 0735134911
E-post: This is a mailto link

Se all info